Герб Полтави

Сайт працює в тестовому режимі.

У Полтаві розробляють План стійкості громади

У Полтаві розробляють План стійкості громади

У Полтаві відбулася робоча нарада Штабу стійкості громади за участі заступників міського голови, ключових служб міста, структурних підрозділів міськвиконкому, ДСНС, благодійних фондів та організацій.

IMG_7061.JPG

"Сьогодні плани стійкості реалізовуються на всіх рівнях – від громад до держави. В їх основі – енергетика, водопостачання, водовідведення та безперебійна робота критичної інфраструктури. Для координації цієї роботи ініціювала створення Штабу стійкості Полтавської громади, який об’єднає всі ключові служби міста, незалежно від підпорядкування, в єдину систему взаємодії. Наше завдання – формувати розгалужену мережу стійкості, яка охоплюватиме заклади освіти, охорони здоров’я, комунальні підприємства, об’єкти критичної інфраструктури, пункти незламності та систему цивільного захисту", - зазначила секретар міської ради Катерина Ямщикова.

Одним із питань, яке розглядали під час наради - це розбудова мережі сонячних електростанцій та автономних джерел живлення.

IMG_6994.JPG

Вже працюють СЕС з комплектами акамуляторних батарей на обʼєктах:

  • Дитяча міська клінічна лікарня – 75 кВт;

  • Ліцей №10 імені В.Г. Короленка – 6 кВт;

  • Ліцей №29 – 10 кВт;

  • КАТП-1628 – 30 кВт;

  • ПЕЗО «Міськсвітло» – 30 кВт.

Наступні об’єкти, які вже в роботі та мають запуститися у 2026 році:

  • 2-га міська клінічна лікарня – 2 локації на 76 кВт та 120 кВт акамуляторні батареї;

  • 4-та міська клінічна лікарня – 38 кВт та 60 кВт/год акамуляторні батареї;

  • Ліцей №13 «Успіх» – 25 кВт та 25 кВт/год акумуляторні батареї;

  • Поліклінічне відділення Дитячої міської клінічної лікарні – 80 кВт та 100 кВт/год акумуляторні батареї;

  • 1-а міська клінічна лікарня – 90 кВт та 115 кВт/год акумуляторні батареї.

  • КАТП-1628 – друга черга сонячних панелей.

Перебувають на розгляді партнерів:

  • 3-я міська клінічна лікарня – 100 кВт та комплект акамуляторних батарей.

"Це звичайно не закриває всю потребу, але є важливою підтримкою на шляху до автономності для лікарень, шкіл та комунальних підприємств і ще один крок до посилення стійкості громади. Стійкість – це комплекс рішень, а не один генератор чи одна сонячна станція. Це система, яка дозволяє місту працювати навіть тоді, коли ворог намагається її зупинити", - додала Катерина Ямщикова.

Також обговорили підготовку громади до осінньо-зимового періоду.

Галерея