Сьогодні відбулося онлайн-засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у Полтавській міській територіальній громаді. Під час нього розглянули запит депутата Полтавської міської ради Юрія Бражника щодо подовження терміну голосування. Більшість присутніх членів робочої групи підтримали пропозицію Оксани Деркач про продовження вже визначеного часу на підтримку проєктів – на додаткові 7 днів. Тобто відтепер підтримати проєкти Бюджету участі можна до 15 листопада включно.
Окрім того, робоча група додатково обговорила питання можливості голосування в режимі офлайн. Ще раз наголошуємо, що згідно Положення, таким чином підтримати проєкти можуть лише ті мешканці, що проживають на території Полтавської міської територіальної громади (але не зареєстровані) та мають підтверджуючі це документи (довідку з місця роботи, навчання, служби або довідку внутрішньо переміщеної особи) або документи про фактичне місце проживання в межах Полтавської міської територіальної громади; представники бізнесу, які ведуть свою діяльність на території Полтавської міської територіальної громади, що підтверджено відповідними документами.
Якщо на екрані бачите напис "Ви не можете підтримати проєкт, так як Ваш населений пункт не підпорядковується органу місцевого самоврядування, що влаштував конкурс" або інший - повідомте нам! Переходьте за посиланням і залишайте свої дані для усунення технічних проблем!
Увага! Голосування за Бюджет участі розпочато!
Сьогодні, 25 жовтня, стартує голосування за проєкти, подані цьогоріч на Бюджет участі Полтавської міської територіальної громади.
Протягом 2 тижнів, з 25 жовтня по 8 листопада включно, мешканці нашої громади мають можливість підтримати ідеї щодо покращення благоустрою, облаштування дитячих і спортивних майданчиків, змістовного дозвілля та інші важливі ініціативи для розвитку громади.
Тож, якщо Ви - мешканець Полтавської міської територіальної громади, якому виповнилося 14 років - переходьте за посиланням на електронну платформу https://budget.e-dem.ua/5310100000.
Авторизуйтесь, виберіть відповідний проєкт і натисніть "Підтримати" - зробіть свій вибір на користь громади.
Цьогоріч можна віддати свій голос за необмежену кількість проєктів, але підтримати кожний можна лише один раз!
Будьте активними – розвиток громади у ваших руках!
Сьогодні 20 жовтня о 13:00 в онлайн форматі на сторінці КО " Інститут розвитку міста" у фейсбук відбудеться жеребкування та присвоєння номерів проєктів, поданих на Бюджету участі Полтавської міської територіальної громади 2021.
Відповіді на питання авторів проєктів бюджету участі
Кожного дня наші фахівці з бюджету участі отримують запитання від авторів проєктів: Коли початок голосування? Який у нас номер проєкту? Де посилання на мій проєкт для ознайомлення?
Верифікація поданих проєктів – це процес нелегкий, адже після завершення формальної перевірки на наявність всього пакету документів, їх скановані дублікати передаються до відповідних структурних підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради, де їх детально перевіряють компетентні фахівці, які в разі перемоги вже наступного року будуть працювати над реалізацією.
Цьогоріч мешканці Полтавської міської територіальної громади подали аж 142 проєкти, тому у зв'язку з великими об`ємами документів, що підлягають детальному аналізу – ми продовжуємо процес верифікації до 22 вересня 2021 року. Вже через три тижні очікуйте новин від БУМчика!
Стан індикаторів моніторингу концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» (індикатори другого рівня).
Затверджено Програму розвитку освіти дорослих у Полтавській громаді
Полтавська міська рада міста прийняла цільову Програму «Розвиток освіти дорослих у Полтавській міській територіальній громаді на 2021 – 2025 роки», розробником якої виступила КО "Інститут розвитку міста" міської ради. Програма включає такі завдання:
- підвищувати обізнаність щодо освіти дорослих у Полтавській міській територіальній громаді;
- створювати умови для розвитку освіти дорослих на засадах комплексного розуміння її суспільної цінності; -забезпечувати вільний доступ дорослого населення Полтавської громади до освіти впродовж життя;
- визначати ключові засади співпраці між органами місцевого самоврядування та провайдерами освіти дорослих;
- забезпечити проведення низки просвітницьких, культурних та освітніх заходів: семінарів, тренінгів, круглих столів, конференцій, симпозиумів, виставок та інших;
- розробити освітні програми для вирішення питань освіти впродовж життя для вразливих категорій населення: малозабезпечених, людей з інвалідністю, людей похилого віку, учасників АТО/ООС та їхніх сімей, внутрішньо переміщених осіб, підприємців, представників малого та середнього бізнесу, працівників органів місцевого самоврядування;
- організувати заходи для реалізації цих програм; - проводити заходи у сфері вдосконалення професійної діяльності (вивчення української та іноземних мов, тощо);
- залучати громадські організації та підприємців для проведення спільних заходів у сфері освіти дорослих.
Відбулася заключна фасилітована сесія з метою розробки пропозицій до стратегії безпеки Полтавської міської територіальної громади
У п'ятницю, 23 липня, відбулася заключна фасилітована сесія з метою розробки пропозицій до стратегії безпеки Полтавської міської територіальної громади в рамках проєкту «Посилення потенціалу Полтавської міської територіальної громади у забезпеченні доступу до медико-соціальних послуг для ЛВНІ, осіб, що знаходяться під наглядом поліції та служби пробації, звільнених з місць позбавлення волі, в умовах пандемії COVID-19», що реалізується КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради спільно з БО «Світло надії».
Цього разу до участі долучився й перший заступник міського голови Валерій Пархоменко. Він відзначив важливість проєкту для громади та подякував всім учасникам за активність.
Надалі фахівці КО «Інститут розвитку міста» ПМР проаналізують всі напрацювання та сформують пропозиції для розробки безпекового компоненту Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030».
Нарешті ми зареєстрували всі подані проєкти і готові повідомити мешканців Полтавської міської територіальної громади про їх кількість! Отже, на цьогорічний Бюджет участі подано аж 142 проєкти! І 70 з них – в останній день прийому заявок! Серед них: 37 мікропроєктів (від 0 до 100 000гривень) 53 малих проєктів (від 100 000 до 500 000 гривень) 30 великих проєктів (від 500 000 до 1 400 000 гривень) 22 проєкти розвитку сільських територій (від 0 до 500 000 гривень). Тепер готуємо подані проєкти до передачі експертній групі для аналізу та проходженню верифікації.
Привіт друзі! Важлива новина!
Термін подачі проєктів на конкурс "Бюджет участі Полтавської громади-2021" продовжено до 14.06.2021 включно. Долучайтеся до однодумців – завантажуйте аплікаційну форму на сайті і втілюйте свої ідеї щодо покращення нашої громади в життя! А хто ще вагається - то швиденько телефонуйте моїм помічникам Олексію +380504097201 чи Анні +380955479067 і дізнавайтеся умови «Бюджету участі 2021»!
Оголошено збір заявок на участь у проведенні шостого фестивалю про місто і його суспільство – «Майстерня міста»
Полтавська міська рада при підтримці проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується німецькою урядовою GIZ GmbH за (фінансової) підтримки урядів Німеччини та Швейцарії, оголошує збір заявок на участь у проведенні шостого фестивалю про місто і його суспільство – «Майстерня міста».
Урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста» – це платформа для спілкування громади (громадських організацій та активістів, представників бізнесу і міської влади) з тем міського розвитку.
Головна мета – залучення мешканців до процесів розвитку та оновлення громади. Шостий урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста 2021» відбудеться 7-11 вересня 2021 року. Місце проведення – Театральна площа. Тема цьогорічного фестивалю «Майстерня міста 2021» - «РАЗОМ, А НЕ ОКРЕМО».
КО «Інститут розвитку міста» оголошує про початок конкурсного відбору представників громадськості до робочої групи з питань партиципаторного бюджетування (Бюджет участі) Полтавської міської територіальної громади
На виконання рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради № 66 від 21.04.2021 р. «Про затвердження Положення про порядок створення та організацію роботи робочих груп, які діють на виконання рішень сесій Полтавської міської ради, реалізація яких покладається на КО «Інститут розвитку міста» ПМР та створюються із затвердженням персонального складу Розпорядженням міського голови», КО «Інститут розвитку міста» ПМР інформує жителів Полтавської міської територіальної громади про початок відбору представників громадськості до робочої групи з питань партиципаторного бюджетування (Бюджет участі) Полтавської міської територіальної громади.
Кількість місць для представників громадськості у робочій групі – 7.
Прийом заявок – протягом 10-ти робочих днів з моменту оприлюднення даного оголошення про початок відбору на офіційному сайті Полтавської міської ради (по 13.05.2021 року включно).
Після завершення прийому всі заявки пройдуть етап верифікації (не більше 5-ти робочих днів) за критеріями допуску до голосування за кожного з претендентів.
На першому етапі верифікації КО «Інститут розвитку міста» ПМР здійснює формальну перевірку на предмет надання претендентами усього необхідного пакету документів для участі у відборі.
На другому етапі верифікації проводиться детальний аналіз поданих заявок на відповідність претендента на включення до складу робочої групи наступним критеріям:
- є мешканцем територіальної громади (проживає, навчається або працює в її межах);
- досяг 14-річного віку;
- має необхідний досвід у напрямку діяльності відповідної робочої групи;
- розуміє мету та завдання робочої групи;
- має необхідні рекомендації;
- вся надана в заявці інформація є актуальною та правдивою;
- надав згоду на обробку, оприлюднення та зберігання персональних даних.
Після процесу верифікації буде оголошено про старт етапу голосування, яке триватиме 10 робочих днів на онлайн-платформі https://e-dem.ua.
У разі виникнення запитань та для консультацій можна звертатися безпосередньо до КО «Інститут розвитку міста» (м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх) або за телефонами: (0532) 64-14-04, +380955479067 (Анна).
До уваги полтавців! Триває прийом проєктів на конкурс "Бюджет участі Полтавської громади 2021"
Із 26.04.2021 триває прийом заявок на конкурс "Бюджет участі Полтавської громади 2021". Подати свої проєкти можна до 31.05.2021 включно. Із аплікаційною формою подачі проєкту можна ознайомитися тут. За консультацією та допомогою можна звернутися до фахівців КО "Інститут розвитку міста" ПМР (вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх), або за телефонами: +380504097201, +380955479067.
25.11.2020 У Полтаві визначили переможців конкурсу «Бюджету участі 2020»
У Полтаві оголосили результати голосування загальноміського конкурсу "Бюджет участі 2020".
Цього року перемогло 26 проєктів, серед яких великих - 4, малих та мікро проєктів по 11.
Нагадаємо, у понеділок, 23 листопада, завершився етап голосування за проєкти, які були подані на конкурс «Бюджету участі».
Список проєктів-переможців:
Великі проєкти
№ П/П
Назва проєкта
Автор
Сума фінансування
Відповідальний
1
10. Сучасний медіа простір "Intellect Hub 38"
Шепель Олена Сергіївна
600000,00
Управління освіти
2
60. Університет третього віку — нові виклики. Освіта впродовж життя офлайн, онлайн.
Чайка Інна Петрівна
1399912,00
КО "Інститут розвитку міста" ПМР
3
8. Капітальний ремонт приміщення під центр відновлення "КОРТЕКС" для дітей з інвалідністю всіх категорій
Варданян Бабкен Оганесович
1350000,00
Управління житлово-комунального господарства, ЖЕО №2
4
48. Встановлення камер відеоспостереження в мікрорайоні "Вороніна" "Раді Вас бачити"
Сергеева Марина Анатольевна
1050088,00
Управління житлово-комунального господарства
Всього:
4400000,00
Малі проєкти
№ П/П
Назва проєкта
Автор
Сума фінансування
Відповідальний
5
12. Спортивно-розважальний комплекс "Шкільне подвір'я для сімейного дозвілля"
Виноградець Тетяна Олександрівна
500000,00
Управління освіти
6
46. Дні людей поважного віку в Полтаві
Ракетська Лілія Анатоліївна
500000,00
КО "Інститут розвитку міста" ПМР
7
69. Відновлення пішохідної зони по вулиці Тунельна
Карпова Лариса Генадіївна
500000,00
Управління житлово-комунального господрства
8
29. Проведення інформаційних, розвивальних та розважальних заходів з метою створення інклюзивного середовища в школах м. Полтави
Іващенко Людмила Миколаївна
500000,00
Управління освіти
9
56. Інноваційне сонячне дерево у парку "Перемога"
Ткаченко Олександр Володимирович
300000,00
КУ Полтавський міський парк культури та відпочинку «Перемога»
10
16. Дитячий майданчик "Хмаринка"
Івашина Анастасія Валеріївна
500000,00
Управління житлово-комунального господарства
11
33. Створення спортивно-оздоровчої зони в мікрорайоні "Малобудищанський"
Бадалов Руслан Саліжанович
500000,00
Управління житлово-комунального господарства
12
13. Створення зони відпочинку по вулиці Набережна
Білецький Анатолій Володимирович
500000,00
Управління житлово-комунального господарства
13
41. Святкові вогні
Горай Олександр Анатолійович
500000,00
Управління житлово-комунального господарства
14
66. Освітлення вулиць - наша безпека
Захарова Наталія Володимирівна
500000,00
Управління житлово-комунального господарства
15
54. Дитячий майданчик "Щасливе дитинство"
Литвиненко Ирина Миколаївна
500000,00
Управління житлово-комунального господарства
Всього:
5300000,00
Мікро проєкти
№ П/П
Назва проєкта
Автор
Сума фінансування
Відповідальний
16
14. Інноваційний розвиток та популяризація соціального підприємництва із залученням фахівців у сфері обслуговування та харчових технологій
Делія Оксана Вікторівна
100000,00
КО "Інститут розвитку міста" ПМР
17
70. Дитячий майданчик "Казкове озеро" (Зона сімейного відпочинку)
Гнєдова Ольга Олегівна
100000,00
Управління житлово-комунального господарства
18
28. Дитячий майданчик "Мрія"
Івашина Анастасія Валеріївна
100000,00
Управління житлово-комунального господарства
19
65. Майданчик спортивних тренажерів "Workaut"
Литвиненко Ирина Миколаївна
100000,00
Управління житлово-комунального господарства
20
6. Подальша оптимізація майданчиків для сміття "Садівничі товариства Вороніно"
Мельников Олександр Максимович
100000,00
Управління житлово-комунального господарства
21
25. Квітуча альтанка
Поліщук Денис Володимирович
100000,00
Управління житлово-комунального господарства
22
62. "Найкращі Сади - Комфортні двори"
Чірікова-Зоріна Олена Юріївна
100000,00
Управління житлово-комунального господарства
23
57. Освітлення прибудинкової території
Кузьменко Олег Миколайович
100000,00
Управління житлово-комунального господарства
24
58. Спортивний комплекс
Копил Алла Миколаївна
100000,00
Управління житлово-комунального господарства
25
51. Дитячий майданчик "Поляна"
Кульбашна Тетяна Анатоліївна
100000,00
Управління житлово-комунального господарства
26
9. Встановлення острівця безпеки з протиударними стовпчиками та пониженням тротуару
Копил Петро Валерійович
100000,00
Всього:
1100000,00
Увага! Голосування за проєкти «Бюджету участі 2020» розпочато
Друзі, відсьогодні, 9 листопада, у Полтаві розпочинається голосування за проєкти загальноміського конкурсу "Бюджет участі 2020" і триватиме до 22.11.2020 включно.
Скористайтеся можливістю підтримати унікальні та цікаві проєкти, які мають бути реалізовані у місті та встигніть віддати свої три голоси (у великих, малих та мікропроєктах) за найкращі ініціативи.
За деталями проведення цьогорічного конкурсу можна стежити на сторінці «Бюджету участі» у Facebook, а знайти посилання для голосування на сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету у вкладці «Бюджет участі. Полтава».
Авторам проєктів та крутим ініціативам бажаємо чесної перемоги
До уваги авторів проєктів загальноміського конкурсу "Бюджет участі 2020"!
06.11.2020 року о 16:00 в групі "Бюджет участі. Полтава" (https://www.facebook.com/groups/1583424435265843/ ) відбудеться пряма трансляція жеребкування! На жаль, цього року захід мусимо проводити онлайн, у зв'язку з пандемією!
Після жеребкування буде проведена підготовка до голосування, яке розпочинається 09.11.2020 року і буде тривати 2 тижні до 22.11.2020 включно!
У цьому році проголосувати можна наступним чином:
1. Самостійно вдома зайти на електронну платформу за посиланням https://budget.e-dem.ua/ та авторизуватись за допомогою онлайн банкінга, вибрати відповідний проєкт та проголосувати.
2. Ви можете проголосувати за допомого терміналів ПриватБанк. Для того, щоб проголосувати через термінал, потрібно авторизуватись за допомогою картки ПриватБанку (або номеру телефону, прив'язаного до цієї картки), у списку сервісів знайти «Голосування за проекти міст», обрати бажаний проект і натиснути «Проголосувати».
3. Також цього року є можливість проголосувати за проєкти за допомогою чат-бота у месенджерах Viber та Telegram.
Чат-бот для Viber - https://www.viber.com/voteforcitybot
Чат-бот для Telegram - https://t.me/VoteForCityBot
За допомогою ботів можна голосувати за бажані проєкти, а також ділитися ними.
Продовжено терміни прийому проєктів на конкурс "Бюджет участі 2020"
Терміни прийому проєктів на загальноміський конкурс "Бюджет участі 2020" продовжено до 13.09.2020 року включно. Тож, якщо ви ще не встигли подати свій проєкт, не втрачайте додаткову можливість!
Із аплікаційною формою подачі проєкту можна ознайомитисятут
Деталі за телефоном: +380953699530 +380989400625
До уваги полтавців! Триває прийом проєктів на конкурс "Бюджет участі 2020"
Із 03.08.2020 триває прийом заявок на загальноміський конкурс "Бюджет участі 2020".
Подати свої проєкти можна до 04.09.2020.
Із аплікаційною формою подачі проєкту можна ознайомитисятут
За консультацією та допомогою можна звернутися до фахівців КО "Інститут розвитку міста" ПМР (вул. Небесної Сотні, 1/23), або за телефоном:
+380953699530
+380989400625
Розпочинається прийом заявок на конкурс "Бюджет участі 2020"
Відсьогодні у Полтаві розпочинається прийом заявок на загальноміський конкурс "Бюджет участі 2020".
Нагадаємо, що подати свої проєкти можна до 04.09.2020.
За консультацією та допомогою можна звернутися до фахівців КО "Інститут розвитку міста" ПМР (вул. Небесної Сотні, 1/23), або за телефоном:
+380953699530
+380989400625
Не втрачайте можливість втілити у місті свою унікальну ідею!
Із засідання робочої групи «Бюджету участі»
24 липня у стінах Полтавської міської ради відбулося засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування (Бюджету участі), яке провів його голова, Вадим Сорока. Окрім членів робочої групи, на засідання також були запрошені представники КО «Інститут розвитку міста», депутатського корпусу, громадських організацій, автори проєктів.
Учасники робочої групи обговорили ряд важливих питань, зокрема, що стосуються фінансування проєктів-переможців останніх років, визначення дат проведення загальноміського конкурсу «Бюджет участі 2020» та внесення змін у Положення конкурсу.
Тож, за результатами обговорення, присутні затвердили дати проведення цьогорічного конкурсу «Бюджет участі»:
- подача проєктів – 03.08.2020-04.09.2020
- перевірка проєктів експертною групою – 14.09.2020-09.10.2020
- оприлюднення списків – 12.10.2020
- жеребкування – 13.10.2020
- підготовка проєктів до голосування – 14.10.2020-16.10.2020
- голосування – 1.11.2020-15.11.2020
- визначення переможців – 16.11.2020-17.11.2020
Також, під час засідання робоча група одноголосно вирішила внести зміни до Положення «Партиципаторного бюджетування (Бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки», а саме: залишити тільки онлайн голосування та зробити закритими списки людей, які проголосували (у разі необхідності перевірити чи був зарахований голос, можна буде в адміністратора системи).
Серед іншого, члени робочої групи обговорили створення інформаційного плану, згідно з яким у Полтаві вибудують кампанію для популяризації «Бюджету участі».
Полтавці можуть долучитися до формування нової Міської цільової програми партиципаторного бюджетування
Нагадуємо, що ми збираємо фідбек та пропозиції для нової Міської цільової програми "Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) на 2021-2025.
Ваші ідеї, зауваження чи пропозиції допоможуть зробити процес партиципаторного бюджетування (Бюджету участі) у місті:
- більш відкритим;
- ефективним;
- демократичним;
- унікальним та спрямованим на розвиток Полтави для полтавців.
27.11.2019 У Полтавській міській раді оголосили переможців конкурсу «Бюджету участі 2019»
27 листопада, у Полтавській міській раді відбулось засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування. На засідання також були запрошені автори проєктів-переможців, полтавці, медійники, працівники бібліотек міста.
Нагадаємо, 25 листопада завершився етап голосування за 103 проєкти, які були подані на конкурс «Бюджету участі».
Першочергово присутнім на засіданні представили нового голову робочої групи з питань партиципарного бюджетування. Ним став Вадим Сорока. Тому, засідання пройшло під його головуванням.
Так, на порядок денний були винесенні питання щодо офіційного оголошення переможців конкурсу та визначення відповідальних за їх реалізацію.
Головний фахівець КО «Інститут розвитку міста» Назар Плохута зазначив, що цьогоріч активність мешканців Полтави можна назвати надзвичайною, адже за цей час проголосувало 17 тисяч 468 полтавців, які віддали 31 тисячу 624 своїх голоси за проєкти.
Список проєктів-переможців «Бюджету участі 2019»:
Великі проєкти (кошторис до 1 млн 400 тисяч гривень):
№
Назва проєкту
Автор
Градація
Виконавець
Кількість голосів
53
Реконструкція траси Українського масштабу СТК Лтава
Місце реалізації:
м. Полтава, вул. Комарова, 1 Спортивно-технічний комплекс Лтава
Приходько
Андрій
Сергійович
Великий
Управління капітального будівництва
Он – 1684
Оф – 104
Всього: 1788
66
Навчання впродовж життя «Університет третього віку»
Місце реалізації:
КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради, бібліотеки міста Полтави та спеціально обладнані аудиторії
Чайка
Інна
Петрівна
Великий
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради
Он – 948
Оф – 707
Всього: 1655
75
Закупка обладнання для відділення відновного лікування
Місце реалізації:
Комунальне підприємство «3-я міська клінічна поліклініка Полтавської міської ради», м. Полтава, пров. Рибальський, 10-в
Шпак
Наталія
Андріївна
Великий
Управління охорони здоров'я
Он – 933
Оф – 474
Всього: 1407
Малі проєкти (кошторис до 500 тисяч гривень):
76
Спортивний зал для адаптивної фізичної культури та сенсорної інтеграції (для дітей з інвалідністю)
Місце реалізації:
Комунальний заклад «Полтавська спеціальна загальноосвітня школа №39»
м. Полтава, вул. Сінна, 30/80
Якименко
Олена
Віталіївна
малий
Управління освіти
Он – 1381
Оф – 217
Всього: 1598
9
Мала академія юних Полтавців
Місце реалізації: КО «Інститут розвитку міста»,
Управління освіти
Басова
Юлія
Олександрівна
малий
Управління освіти
Он – 716
Оф – 503
Всього: 1219
17
Будівництво асфальтованих майданчиків для сміття «Садівничі товариства Вороніно»
Місце реалізації:
м. Полтава, селище Вороніно
Мельников
Олександр
Максимович
малий
Управління житлово-комунального господарства
Он – 344
Оф – 395
Всього: 739
46
Дитячо-спортивний майданчик
Місце реалізації:
м. Полтава, вул. Набережна, 19
Гонтар Сергій Олександрович
малий
Управління капітального будівництва
Он – 103
Оф – 616
Всього: 719
88
Відкритий дитячий мистецький простір «Половчанський АРТ-Узвіз» PROSTONEBA
Місце реалізації:
м. Полтава, вул, Великотирновська, 25/2, 27/1, 29/1
Лисенко
Анатолій
Олександрович
малий
Управління житлово-комунального господарства
Он – 207
Оф – 444
Всього: 651
26
Будівництво дитячого майданчика «ДЖУНГЛІ» в Івонченцях
Місце реалізації:
м. Полтава, с. Івонченці, земельна ділянка на Схід від вулиці Мальовничої
Горай
Олександр
Анатолійович
малий
Управління капітального будівництва
Он – 230
Оф – 399
Всього: 629
49
Спортивно-розважальний комплекс «Левада»
Місце реалізації:
м. Полтава, бульвар Богдана Хмельницького
Поліщук Денис Володимирович
малий
Управління капітального будівництва
Он – 499
Оф – 121
Всього: 620
69
Фестиваль військово-спортивної культури «Будь у формі»
Місце реалізації:
м. Полтава, проспект Першотравневий, 20
Чепіжний
Сергій
Володимирович
малий
Управління у справах сім'ї, молоді та спорту
Он – 354
Оф – 255
Всього: 609
90
Підготовка до інклюзивного навчання дітей з аутизмом
Місце реалізації:
Комунальний заклад "Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 Полтавської міської ради Полтавської області"м. Полтава, вул. А. Кукоби, 10
Іващенко
Людмила
Миколаївна
малий
Управління освіти
Он – 378
Оф – 225
Всього: 603
57
Зона відпочинку «Мальовничий берег»
Місце реалізації:
м. Полтава, вул. Василя Капніста, 40, біля будинку культури у с. Крутий Берег
Харенко
Світлана
Юріївна
малий
Управління житлово-комунального господарства
Он – 38
Оф – 553
Всього: 591
34
Школа корисних вмінь від «Містечка майстрів»
Місце реалізації:
Управління освіти
Коноплюк
Лариса
Миколаївна
малий
Управління освіти
Он – 435
Оф – 154
Всього: 589
52
Капітальний ремонт пішохідної зони та озеленення обочини
Місце реалізації:
м. Полтава, вул. Тунельна, з 1 по 25
Карпова
Лариса
Генадіївна
малий
Управління житлово-комунального господарства
Он – 422
Оф – 114
Всього: 536
Мікро проєкти (кошторис до 100 тисяч гривень):
87
Молодіжний філософський форум «ПРОЕКТИ ЛЮДЯНОСТІ У ПОСТМОДЕРНІЗМІ»
Місце реалізації:
КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради
Усанов
Ігор
Вікторович
мікро
Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради
Он – 517
Оф – 442
Всього: 959
44
Зупинка має назву
Місце реалізації:
Громадські зупинки міста Полтава
Поліщук Денис Володимирович
мікро
Управління житлово-комунального господарства
Он – 698
Оф – 236
Всього: 934
61
Світло у кожен куток міста
Місце реалізації:
м. Полтава, вул. Староруслянська
Калайда Наталія Михайлівна
мікро
Управління житлово-комунального господарства
Он – 458
Оф – 418
Всього: 876
16
Зона відпочинку
Місце реалізації:
м. Полтава, вул. Довга, 40
Гонтар Сергій Олександрович
мікро
Управління житлово-комунального господарства
Он – 103
Оф – 616
Всього: 719
73
Міжнародний етнофестиваль фольклорного та народно-сценічного танцю «ЕТНОКУЛЬТУРНА МОЗАЇКА»
Місце реалізації:
КП «Палац дозвілля» «Листопад»
Довганюк
Лілія
Анатоліївна
мікро
Управління культури
Он – 487
Оф – 204
Всього: 691
Визначені виконавці проєктів-переможців на загальну суму 10 388 204 гривень. Однак, так як на реалізацію проєктів-переможців попередньо заплановане фінансування у сумі 11 000 000 гривень, членами робочої групи було ухвалено рішення включити до списку проєктів-переможців ще 6 мікро-проєктів. А саме:
6
Вуличні інформаційні вказівки у мікрорайоні Крутий Берег та Вакуленці
Місце реалізації:
м. Полтава, по вулицям Василя Капніста, Патріотична, Набережна, Довга
Харенко
Світлана
Юріївна
мікро
Управління житлово-комунального господарства
Он – 45
Оф – 625
Всього: 670
18
ЛітОрбіта «Письменницькі таємниці»
Місце реалізації:
Бібліотеки-філії ПМЦБС, «Полтавський дошкільний навчальний заклад ясла-садок №47 «Золота рибка» Полтавської міської ради Полтавської області»
Малиш
Світлана
Дмитрівна
мікро
Управління культури
Он – 46
Оф –506
Всього: 552
39
Встановлення ігрового комплексу «Дитяча казка»
Місце реалізації:
м. Полтава, вул. Тунельна, 25
Карпова
Лариса
Геннадіївна
мікро
Управління житлово-комунального господарства
Он – 422
Оф –114
Всього: 536
56
Сам собі адвокат
Місце реалізації:
Управління освіти
Пивоварська
Каріна
Борисівна
мікро
Управління освіти
Он – 369
Оф –157
Всього: 526
20
Літній клуб під відкритим небом «Відпочинок»
Місце реалізації:
м. Полтава, між вулицями Тіньовою та провулком Поетичний
Павлій Віталій Юрійович
мікро
Управління житлово-комунального господарства
Он – 33
Оф – 378
Всього: 411
94
Фестиваль вуличної їжі «SADU BEST FOOD FEST»
Місце реалізації:
мікрорайон Сади-2
Чірікова-Зоріна
Олена
Юріївна
мікро
Управління культури
Он – 142
Оф – 100
Всього: 242
Серед іншого, колективи бібліотек, працівники яких допомагали полтавцям проголосувати за вподобані проекти через мережу Інтернет, були нагороджені подяками.
Реалізація проєктів-переможців запланована на 2020 рік.
01.11.2019 Із засідання робочої групи
Сьогодні, 1 листопада, відбулось заключне засідання робочої групи з питань «Партиципаторного бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки», на якому було остаточно вирішено всі спірні моменти. Всім, хто брав активну участь в перевірці поданих проєктів, всім керівникам структурних підрозділів міськвиконкому та Полтавської міської ради, які витрачали власні сили та час для експертування всіх ініціатив мешканців велика вдячність.01.11.2019 Із засідання робочої групи
Наступний етап – це етап жеребкування, який відбудеться 04.11.2019 о 15:00 в приміщенні Полтавської міської ради (к.222).
Запрошуємо всіх авторів проєктів долучитися.
07.08.2019 Із засідання робочої групи «Бюджету участі»: продовження терміну подачі проектів та звіт про стан реалізації проектів-переможців відповідальними виконавцями
7 серпня у стінах міської ради відбулось чергове засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у Полтаві під головуванням Олександра Глазова.
Окрім членів робочої групи, на засідання були також запрошені представники структурних підрозділів міськвиконкому, які відповідальні за реалізацію проектів-переможців конкурсу «Бюджет участі» минулих років, автори проектів, полтавці, ЗМІ.
Першочергово під час засідання голова робочої групи повідомив про продовження терміну подачі проектів на 2020 рік:
– Полтавці мають великий суспільний інтерес до «Бюджет участі». Чимало проектів уже подано на конкурс, але є і такі, що ще перебувають на авторському доопрацюванні. І, зважаючи, на численні звернення містян ми вирішили продовжити термін подачі ініціатив до 30 серпня поточного року. І, зважаючи, на численні звернення містян ми вирішили продовжити термін подачі ініціатив до 30 серпня поточного року, аби всі охочі мали змогу подати свої ідеї, – розповів Олександр Глазов.
Окрім того, присутнім на засіданні були оголошенні етапи реалізації «Бюджету участі». Зокрема, після закінчення терміну подачі проектів, розпочнеться етап перевірки проектів експертною групою, далі – оприлюднення проектів на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету у розділі «Бюджет участі», які пройшли перевірку, наступні пункти реалізації стосуються жеребкування, підготовки до голосування, та власне голосування. Заключним етапом є підведення підсумків та оголошення переможців.
Також, про стан реалізації проектів-переможців минулих років прозвітувалися відповідальні виконавці. Серед них, управління у справах сім'ї, молоді та спорту, управління культури, управління капітального будівництва, управління освіти та управління житлово-комунального господарства.
21.06.2019 У Полтаві навчають як писати проекти для подачі на «Бюджет участі»
Невдовзі розпочнеться прийом проектів за програмою «Партиципаторне бюджетування» у м. Полтава. Цьогоріч проект «Бюджет участі» реалізовується уже вчетверте і з кожним роком інтерес до ініціативи тільки зростає. Аби мешканці міста знали, як саме можна подати проект, фахівці КО «Інститут розвитку міста» проводять спеціальні воркшопи, на яких покроково навчають як оформити та подати свою ініціативу.
Цими днями у бібліотеках-фалаілах № 5, 1, 2 були проведені перші воркшопи на тему: «Мистецтво написання проектів бюджету участі». Під час зустрічей, фахівці КО «Інститут розвитку міста» спільно з мешканцями міста обговорили актуальні питання, які виникають під час написання та подання проектів.
Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, депутат міської ради Олександр Глазов наголосив на важливості проведення таких воркшопів:
– Дуже часто люди мають просто неймовірні, корисні ідеї, проте не знають механізмів, які б допомогли їм реалізувати свою ініціативу. Саме таким майданчиком реалізації і є «Бюджет участі». А воркшопи потрібні для того, щоби продемонтрувати покроково, яким чином це все відбувається. Щоби навчити та залучити. Тим більше, що нині можливості в рамках проекту «Бюджет участі» розширюються.
Загалом, у зазначених воркшопах взяли участь більше 50 мешканців.
Організатори воркшопів зазначають: якщо ви хочете навчитися писати проекти для подачі на «Бюджет участі», лише до 30.06.2019 є можливість покликати тренера з написання проектів до себе додому.
Серед головних умов:
– зібрати більше 15 бажаючих авторів;
– позвонити за номером +380989400625;
– домовитися про час та дату.
Нагадаємо, прийом проектів розпочнеться з 1 липня та триватиме до 2 серпня включно. Аплікаційну форму подання проекту можна завантажити тут.
11.06.2019 Про нові можливості для втілення ініціатив
Зміни до Положення про партиципаторне бюджетування у м.Полтава на 2016-2020 роки, які розширюють можливості громади щодо реалізації їхніх ідей, воркшопи з написання проектів та старт прийому на конкурс – про це говорили під час прес-конференції.
Сьогодні, 11 червня, в Інформаційному центрі Комунальної організації «Інститут розвитку міста» відбулась прес-конференція щодо реалізації «Бюджету участі» Полтави. Провели її голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у місті Полтава, депутат міської ради Олександр Глазов та головний фахівець КО «Інститут розвитку міста» Назар Плохута.
Представникам засобів масової інформації розповіли про те, що тепер проекти можуть подавати особи, яким виповнилось 14 років і з будь-якого куточка світу:
– Полтавці, які перебувають за кордоном, можуть допомогти нам перейняти кращі практики інших країн світу, втіливши ці ідеї за допомогою Бюджету участі. Завдяки цим змінам ідей може бути більше, вони можуть бути дійсно унікальними, – прокоментував Олександр Глазов.
А віддати ж свій голос за ініціативу, яка сподобалась найбільше, як і раніше, можна тільки жителям міста. Кожен має лише три голоси, аби підтримати три різних проекти: великий, маленький та мікропроект. Мікропроект – це теж нововведення. Він фінансуватиметься до 100 тис. грн. Нагадаємо, що великий фінансується до 1,5 млн. грн., маленький – до 500 тис. грн.
З'явилась ще одна іновація: цьогоріч можна буде проголосувати за улюблений проект через термінал самообслуговування «ПриватБанку». Електронна система (громадський бюджет) підписала погодження з цією банківською установою: всі, хто користуються електронною системою громадський бюджет, має доступ до голосування за проекти бюджету участі через термінали ПриватБанку, всього лише в один клік.
Разом з тим, цьогоріч, вперше за час існування Бюджету участі у Полтаві, головні розпорядники коштів – управління житлово-комунального господарства, управління капітального будівництва, управління у справах сім'ї, молоді та спорту, управління культури – прозвітували про стан реалізації проектів-переможців. Звіти були оприлюднені на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету.
Під час прес-конференції повідомили і про те, що для усіх, хто має бажання та ідею, але не знає механізму «від ідеї – до реалізації», будуть проведені воркшопи:
– Громада має безліч цікавих ідей, але не кожен знає, як покроково їх реалізувати. Інколи, саме через відсутність допомоги чи роз'яснення класні ідеї лишаються в уяві. Так, ми проведемо ряд воркшопів «Мистецтво написання проектів Бюджету участі». Окрім того, кожен може звернутись до Комунальної організації «Інститут розвитку міста», де нададуть усю необхідну інформацію, – повідомив головний фахівець КО «Інститут розвитку міста» Назар Плохута.
Так, воркшопи «Мистецтво написання проектів Бюджету участі» відбудуться:
Разом з тим, полтавцям нагадують, що прийом проектів розпочнеться з 1 липня і триватиме до 2 серпня.
Підсумовуючи, Олександр Глазов зазначив, що від авторів чекають цікавих та креативних ідей, які допоможуть зробити Полтаву ще кращим містом.
29.05.2019 Бюджет участі міста Полтава: звіт головних розпорядників коштів
Головні розпорядники коштів – управління житлово-комунального господарства, управління капітального будівництва, управління у справах сім'ї, молоді та спорту, управління культури – звітують про стан реалізації проектів-переможців.
Більшість проектів пройшли основні перевірки. Наразі їхнє втілення триває.
29.03.2019 Сучасна культурно-мистецька платформа «Бібліохаб»: уже тривають ремонтні роботи у бібліотеці-філіалі № 4
Створення простору для спілкування, творчості та саморозвитку. Саме з цією метою реалізується проект «Бібліохаб», який підтримали полтавці в рамках міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування» на 2016-2020 роки.
Нині тривають роботи по облаштуванню мистецько-літературного простору на базі бібліотеки-філіалу № 4, що за адресою вул. Європейська, 141. Саме тут, відповідно до проекту-переможця Бюджету участі, буде розташований «Бібліохаб» – місце для відпочинку та водночас саморозвитку.
Цими днями майбутній «Бібліохаб» відвідав голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування Олександр Глазов аби перевірити хід ремонтних робіт.
Автор проекту-переможця Ганна Панюта говорить: ця ініціатива покликана зруйнувати стереотип щодо того, що бібліотека – це місце, де просто можна взяти ту чи ту книжку. Бібліотека – це середовище для саморозвитку та творчості, для спілкування та відкриття нового:
– «Бібліохаб» – це простір для творчості нового формату. Проектом тут передбачено створення інформаційної зони з інтернет доступом, арт-зони, зони читацьких зустрічей, зони спілкування та зустрічей. Окрім того, заплановано облаштувати і дитячу зону.
Під час зустрічі Ганна Панюта детально розповіла про хід ремонтних робіт, зонування приміщення та розміщення тих чи тих меблів.
Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, депутат міської ради Олександр Глазов тримає на контролі реалізацію проекту від самого початку робіт. Він зазначив, що цей проект покликаний підвищити престиж бібліотечних закладів як серед молоді так і людей старшого віку:
– Бібліотека перестала бути місцем отримання-здавання книжок. Це місце, де люди спілкуються, знаходять для себе щось нове та розвиваються. Сьогодні наше завдання популяризувати бібліотеки як простір для спілкування, залучити якомога більше людей. «Бібліохаб» – це той майданчик, де кожен зможе знайти для себе заняття за смаком. Вважаю, що кожна бібліотека може стати майданчиком для змістовного дозвілля.
Нагадаємо, торік ініціативу «Бібліохаб» підтримали 837 полтавців, а на його реалізацію з міського бюджету спрямовано 500 тисяч гривень. Зазначені кошти направлені на ремонтні роботи та забезпечення матеріально-технічною базою приміщення.
Відкриття «Бібліохабу» попередньо заплановане на літо 2019 року.
26.03.2019 Полтавським школярам розкажуть про розвиток громадянського суспільства та участь в розвитку місцевого самоврядування
Незабаром у Полтаві розпочне діяти проект «Майстерня активної молоді», що реалізовуватиме «Центр розвитку та співпраці громад». Питання втілення проекту обговорили під час робочої наради з фахівцями КО «Інститут розвитку міста» та управління освіти міськвиконкому 25 березня.
Зазначений проект реалізовується за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного інститутуту (NDI)». Його мета – посилення залучення, ініціативності та участі молоді Полтави до публічного життя, зокрема, через інструмент бюджету участі.
Керівник організації «Центр розвитку та співпраці громад» Ганна Шавиро розповіла, що зазначений проект передбачає проведення інформаційної кампанії для учнівської та студентської молоді віком від 15 до 20 років, а сам проект проводитиметься в два етапи:
– Безпосередніми учасниками І етапу Майстерні будуть 1000 осіб з 40 закладів загальної середньої освіти та 500 осіб – з вищих навчальних закладів міста. До другого туру проекту увійдуть 100 найбільш активних з числа учасників І етапу.
Так, перший етап Майстерні передбачає проведення семінарів в навчальних закладах міста щодо розвитку громадянського суспільства та партисипації в Полтаві. Другий етап – створення проектів, відповідно до програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки».
Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у Полтаві Олександр Глазов зазначив, що проведення цього проекту є чудовим стартом для подальшого створення ініціативи учнівського бюджету участі:
– Цей проект дозволить залучити активних учнів до розвитку міста, навчить їх діяти в інтересах школи, району, територіальної громади. Окрім того, знання, здобуті під час Майстерні можуть знадобитися їм у повсякденному житті. А ще – це чудова можливість проспостерігати, як діти долучаються до ініціативи партисипації, адже в наших планах є розширення бюджету участі в місті шляхом залучення активних та креативних школярів.
Організатори проекту зауважують: Майстерня допоможе учасникам вивчити механізми залучення громадян, ресурси, електронні реєстри та інші інструменти електронної демократії, які впроваджуються в різних громадах України, а також стан розвитку громадянського суспільства та партисипації у Полтаві.
Спільно з фахівцями КО «Інститут розвитку міста» вони навчатимуться подавати проекти до ініціативи «Бюджет участі». Очікується, що в результаті навчання команди напрацюють як мінімум 30 проектів, які будуть подані в рамках програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки».
25.03.2019 Бюджет участі-2019: створення місць для спілкування та активного відпочинку для молоді Полтави
Полтава – місто ініціативної та активної молоді. А інструмент «Бюджету участі» – це ще одна можливість для молодих людей заявити про себе та власне бачення розвитку міського середовища. Так, серед 14 проектів-переможців конкурсу «Бюджет участі», які реалізовуватимуть цьогоріч, – ініціатива «Скейт-парк». Робота в напрямі втілення ідеї уже розпочалась.
Проект «Скейт-парк» – це великий проект, загальна вартість якого – 1 мільйон 400 тисяч гривень. 786 полтавців підтримали його під час голосування за ініціативи в рамках реалізації програми «Партиципаторного бюджетування» у 2018 році.
За задумом автора, місцем для реалізації скейт-парку мав би стати парк культури та відпочинку «Перемога». Та, оскільки зазначена територія підлягає реконструкції, було вирішено обрати іншу локацію для втілення проекту. Так, голова робочої групи, депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов спільно з першим заступником міського голови Андрієм Ляміним, автором проекту «Скейт-парк» Євгенієм Марченко та іншими спеціалістами зустрілись, аби вирішити питання з місцем будівництва об'єкту.
Серед запропонованих локацій – незабудована територія поблизу колишнього кінотеатру «Алмаз». Дана територія має розміри, які дозволяють розмістити скейт-парк. Також, не менш важливо і те, що поблизу немає багатоповерхових житлових будинків, аби звуки від занять на майбутньому об'єкті не заважали мешканцям.
Автор проекту Євгеній Марченко на виїзній нараді зауважив, що, під час його написання, за приклад брали скейт-парк, який у місті Одеса:
– Мета мого проекту – розвиток та підтримка велоспорту, скейтбордингу, роликів. Кожне сучасне місто має скейт-парки, які користуються величезним попитом серед відвідувачів. Прикладом для нас є скейт-парк, який у 2017 році побудували в Одесі. Нам необхідно разом розробити такий проект скейт-парку, який би задовольнив усіх.
Сьогодні у місті спеціальної території, де молоді люди могли б покататися на скейті, роликах, займатися велоспортом немає. Молодь Полтави повинна мати місце для спілкування та активного відпочинку, – наголошує голова робочої групи з питань «Партиципаторного бюджетування», депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов:
– У нашій країні скейт-парки стають все більш популярними. На територіях скейт-парків проводяться різноманітні змагання, які збирають справжніх профі та просто любителів. Найбільш важлива роль скейт-парків – створення можливостей для тренування молоді в більш безпечних умовах, аніж просто вулиці. Щонайчастіше наша молодь збирається на Театральній площі і відточує свою майстерність на сходинках театру імені Миколи Гоголя. Так не має бути. Реалізації програми «Бюджет участі» допомагає нам вирішити такі питання. Дуже хочеться, аби майбутній скейт-парк став центром дозвілля для молодих людей, які полюбляють активний відпочинок.
Даний об'єкт – великий, специфічний, а тому і технологія будівництва – процес складний та кропіткий. Зустрічі з автором проекту продовжуватимуться на усіх етапах його реалізації.
Будівництво скейт-парку – гарна інвестиція, адже це – місце для розвитку молоді, благоустрій території, можливість проводити відповідні змагання, – переконаний Олександр Глазов.
21.03.2019 На третьому Форумі ОСББ обговорили питання впровадження «Бюджету участі»
Уже втретє у Полтаві відбувся Форум ОСББ Полтавщини. Голови ОСББ з різних куточків області обговорювали важливі питання управління багатоквартирними житловими будинками. Серед іншого, поспілкувались під час форуму і про питання залучення мешканців будинків до такої загальнокорисної ініціативи, як «Бюджет участі».
20 березня у стінах міського Будинку культури відбувся уже третій форум ОСББ Полтавщини. Організаторами заходу стали Асоціація «Підтримки об'єднань співвласників будинків» та КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради.
Серед учасників форуму – представники міської влади, громадських організацій, голови та члени ОСББ з усієї Полтавщини. На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернулися секретар міської ради Олександр Шамота. Він зазначив, що проведення таких заходів відіграє важливу роль в питаннях обізнаності голів та членів ОСББ. Додав – необхідно налагоджувати співпрацю між владою та об'єднаннями співвласників багатоквартивних житлових будинків.
Заступник міського голови Олексій Чепурко наголосив:
– Ми маємо спільно розробити Програму розвитку житлово-комунального господарства та прописати в ній механізм співпраці між міською владою та об'єднаннями співвласників багатоповерхових будинків. Його ефективність не повинна залежати від змін посадовців у кріслах, і цей важливий момент маємо передбачити. Таким чином ми розпочинаємо нелегкий, але дуже потрібний процес вирішення наболілих для ОСББ питань.
Одним із елективних інструментів діалогу між владою та громадою є партиципаторне бюджетування. Так, серед обговорюваних питань під час форуму – Бюджет участі як механізм реалізації проектів міського розвитку. Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у м. Полтаві Олександр Глазов говорить: жителі багатоквартирних житлових будинків спільними зусиллями мають змогу не просто долучитися до ініціативи бюджету участі, але й зробити усе для того, аби їхня ідея була втілена:
– Бюджет участі – це інструмент, який дає змогу самим мешканцям вирішувати, як покращувати середовище свого двору, свого мікрорайону, тощо. Це чудова можливість до змін. Ми хочемо залучити якомога більшу кількість людей до цієї ініціативи, активізувати їх та показати, що справа покращення життя міста – в руках кожного.
Олександр Глазов розповів присутнім про етапи реалізації ініціативи від моменту подання ідеї до самого втілення. Головне, говорить голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, це підтримка проекту мешканцями міста:
– Щоби проект переміг, необхідно щоби його підтримували полтавці. Тому в інтересах кожного автора проекту попурляризувати його серед мешканців міста, розповідати та доводити, що саме ця ініціатива достойна того, щоби бути втіленою. Це потребує неабиякої активності та зацікавленості. Та саме до цього ми й прагнемо.
Під час панельних дискусій також обговорювали питання реєстрації та закриття ОСББ, заповнення протоколів, говорили про оформлення працівників в ОСББ. Торкнулися й теми впровадження роздільного збору твердих побутових відходів.
Окрім того, за значний вклад у діяльність ОСББ та за впровадження енергоефективних заходів, покращення загального стану будинків кращих голів ОСББ нагородили почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради.
07.03.2019 Зустрічі з авторами проектів-переможців «Бюджету участі» продовжуються
6 березня в КО «Інститут розвитку міста» відбулась робоча зустріч щодо питання реалізації проектів-переможців конкурсу «Бюджету участі». Участь у ній взяли головні фахівці Інституту розвитку міста, автор проекту та головний бухгалтер управління освіти, яке є розпорядником бюджетних коштів.
Учасники зустрічі обговорили хід виконання проекту-переможця минулого року «Корекційний центр для дітей з аутизмом». Ініціатор ідеї Людмила Іващенко зазначила, що проект передбачає створення у Полтаві Центру розвитку та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами.
– В центрі розвитку та реабілітації ми хочемо облаштувати кімнати з необхідними умовами для навчання дітей з особливими освітніми потребами. Якісний корекційний підхід надасть можливість дітям з особливими освітніми потребами соціалізуватися в суспільстві та підготуватися до навчання в дошкільних та шкільних закладах.
Головний бухгалтер управління освіти Наталія Таран зазначила, наразі формується закупівля по управлінню в цілому, в тому числі буде включена і закупівля обладнання по зазначеному проекту. Також вона зауважила, що невдовзі розпочнуться відкриті торги, які, зазвичай, тривають близько місця, після їх завершення і розпочнеться власне реалізація.
Нагадаємо, проект «Корекційний центр для дітей з аутизмом» – малий проект-переможець 2018 року «Бюджету участі». Полтавці віддали за нього понад 500 своїх голосів. Орієнтовний кошторис проекту – 500 тисяч гривень.
28.02.2019 Тренінги в рамках міської «Школи волонтерів» тривають
З метою активізації волонтерського руху, підвищення рівня якості роботи волонтерів міста, сприяння розвитку волонтерства у Полтаві Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді організовує роботу міської «Школи волонтерів».
З вересня 2018 року у «Школі волонтерів» проходять тренінги на різні теми, які допомагають представникам волонтерських загонів міста оволодіти знаннями та навичками необхідними для здійснення волонтерської роботи.
Так, 27 лютого в інформаційному центрі Комунальної організації «Інститут розвитку міста» відбулось чергове засідання в її рамках цієї програми. Участь у заході взяли представники 18 волонтерських загонів міста Полтава.
Цього разу на засіданні спілкувалися про громадський бюджет, тема заняття – «Особливості написання проектів програми «Бюджет участі».
Першочергово про партиципаторне бюджетування у Полтаві розповів присутнім волонтерам голова робочої групи «Бюджету участі» Олександр Глазов:
– Міська цільова програма партиципаторного бюджетування «Бюджету часті» у Полтаві створена для того, щоб полтавці мали змогу самі вирішити, на яку галузь у місті спрямувати частину міського бюджету. Хочу наголосити, що цьогорічний кошторис програми складає понад 11 млн гривень. У вас є можливість подати як великий проект до 1 млн 400 тисяч гривень, так і малого – до 500 тисяч. Тому, ви подавайте свої ідеї на конкурс, а реалізуємо їх спільно.
Більш детально про конкурс «Бюджет участі» волонтерів ознайомив головний фахівець КО «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк. Він розповів про історію виникнення такого поняття як «громадський бюджет» та запровадження його в Україні та, зокрема, у Полтаві. Також на занятті говорили про можливості впровадження власних цікавих та корисних ідей для рідного міста та його мешканців.
Серед іншого, увагу зосередили на покроковому алгоритмі написання проектів, проблемних питаннях, які можуть виникнути під час роботи над проектом та шляхах їх вирішення. Окрім того, учасники тренінгу особисто мали змогу заповнити аплікаційну форму подачі проекту.
28.02.2019 «Бюджет участі»: активна співпраця автора проекту з виконавцями – запорука успішної реалізації ініціативи
Активна співпраця з переможцями проекту «Бюджет участі» 2019 року продовжується. Ранком, 28 лютого, відбулася чергова робоча зустріч, під час якої обговорили план реалізації проектів-переможців 2019 року «Освітлення пішохідних переходів в м. Полтаві "Безпечне місто"» та «Спортивно-ігровий комплекс "Левада"».
Аби детально вивчити усі умови реалізації проектів, оглянути території, зустріч відбулася безпосередньо там, де запропоновано їх реалізувати. Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування Олександр Глазов зауважив: такі зустрічі важливі не лише для того, щоби оглянули території, але й для того, щоби налагодити комунікацію між автором ініціативи, проектантом та тими, хто безпосередньо виконуватиме роботи:
– Дуже важливо, аби на початковому етапі автор проекту мав тісну співпрацю з людьми, які реалізовуватимуть його задум, адже великою мірою від цього залежить результат, – зауважив Олександр Глазов. – Сьогодні ми оглянули два інфраструткурні проекти-переможці. До обговорення залучили фахівців, які можуть дати компетентну оцінку, порадити, як саме краще реалізувати проект, тощо. Намагаємося робити усе для того, аби втілити проекти якнайкраще.
Проект «Освітлення пішохідних переходів в м. Полтаві "Безпечне місто"» передбачає встановлення системи автономного сенсорного освітлення на пішохідних переходах. Під час зустрічі автор спільно з фахівцями комунального підприємства «Міськсвітло» обговорили основні нюанси реалізації проекту, найоптимальніші способи освітлення пішоходних переходів для нашого міста, тощо.
Зазначений проект – великий, його фінансування складає 1400000 гривень. Загалом ініціативу «Освітлення пішохідних переходів в м. Полтаві "Безпечне місто" підтримали 1435 полтавців.
Окрім того, оглянули й територію, на якій заплановано розташувати «Спортивно-ігровий комплекс "Левада"». Відповідно до ідеї автора, тут передбачено встановлення гімнастичних комплексів для дітей та дорослих, вуличні тренажери, ігровий комплекс для дітей. Загальна вартість проекту складає 500000 гривень. Зазначену ініціативу підтримали 701 полтавець.
27.02.2019 На робочій нараді обговорили проблемні питання щодо реалізації проектів-переможців «Бюджету участі» минулих років
26 лютого в приміщенні міської ради відбулась робоча нарада з питань партиципаторного бюджетування, яку провів голова робочої групи Олександр Глазов. На зустріч, під час якої обговорювали проблемні питання реалізації проектів-переможців минулих років, були запрошені головні розпорядники коштів, відповідальні виконавці, представники підрядних організацій та автори проектів-переможців «Бюджету участі» минулих років.
– Зараз є багато питань від авторів проектів-переможців минулих років. Ми намагаємося зробити все, щоб у поточному році реалізувати ці проекти. Тому, зараз активно займаємось питанням тих проектів, за реалізацію яких відповідає управління житлово-комунального господарства та управління капітального будівництва, – наголосив на засіданні голова робочої групи Олександр Глазов.
Першочергово, під час засідання начальник управління капітального будівництва Володимир Годня прозвітував про стан проектів, які здобули перемогу у 2017 та 2018 році – проекти «Вулична арена» та «Скейтпарк».
– Проект «Скейтпарк» не може бути реалізованим у місці, де його запропонував автор ідеї – у парку культури та відпочинку «Перемога», адже наразі уже розроблений план реконструкції парку. Тому, внести зміни ми не можемо. Пропонується вибрати іншу ділянку у місті для втілення в життя проекту, – зазначив Володимир Годня.
Управлінню капітального будівництва було надане доручення зустрітися з автором проекту та обговорити питання іншої можливої ділянки у місті під облаштування скейтпарку.
Також на засіданні був присутній заступник начальника управління житлово-комунального господарства Віталій Худолій, який повідомив, що наразі є проекти, які втілити досить проблематично.
– Зокрема, з проектом «Еко-парк Райський сад» слід визначити та вказати чіткі межі його реалізації. Що стосується проекту оздоровчо-розважальної зони «Нове покоління» – також потрібно визначити чіткі межі для встановлення дитячого майданчика та багато інших нюансів.
Так, управлінню житлово-комунального господарства було надано доручення зустрітися з авторами цих та інших проектів задля обговорення деталей.
Серед іншого, голова робочої групи Олександр Глазов доручив відповідальному фахівцю КО «Інститут розвитку міста» кожного місця звітувати про стан реалізації проектів «Бюджету участі». Звіт оприлюднюватиметься на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету.
19.02.2019 «Університет третього віку»: у Полтаві стартував проект-переможець конкурсу «Бюджет участі»
16 лютого в актовому залі Полтавського університету економіки і торгівлі відбувся урочистий захід, який, присвячений проекту «Бюджет участі «Університет третього віку». Він набрав 1028 голосів полтавців. Урочистості також відвідали фахівці КО «Інститут розвитку міста» ПМР. Ініціативу подав викладач вищезазначеного закладу, кандидат філософських наук, доцент Ігор Усанов.
Цей проект має на меті шляхом навчання підвищити рівень громадянської та соціальної активності людей поважного віку. Освіта впродовж життя, оволодіння інструментами комунікацій в інформативному суспільстві, середовище для спілкування, саморозвитку та самовдосконалення людей.
Реалізацію проекту переможця «Освіта впродовж життя «Університет третього віку» розпочато. Виконавцем же проекту визначено КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради.
12.02.2019 "Бюджет участі": нові правила - більші можливості
11 лютого в стінах КО «Інститут розвитку міста» відбулося чергове засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, яке провів її голова Олександр Глазов. Участь у засіданні також взяли представники структурних підрозділів міськвиконкому, які є відповідальним виконавцями реалізації проектів-переможців минулих років.
Коригування певних аспектів провадження громадського бюджету у місті, внесення змін до діючого Положення про конкурс, пошук шляхів вдосконалення окремих пунктів документу, а також розробка алгоритму підвищення ефективності «Бюджет участі» у Полтаві – основні теми робочої наради.
На засідання запросили також експерта Польсько-української фундації співпраці ПАУСІ Ірину Стасюк. Вона розповіла про те, як важливо, аби громада та влада були у взаємодії:
– Попередньо ми вже зустрічалися з мешканцями Полтави на воркшопі з питань розвитку та вдосконалення «Бюджету участі» у вашому місті. Останні, в свою чергу, винесли пропозиції щодо підвищення ефективності громадського бюджету, а також вказали на ряд прогалин та проблем у Положенні. Під час внесення змін до документу фахівці врахували всі думки потенційних авторів проектів, тому наша задача сьогодні «пройтися» по кожному пункту Положення та внести свої обґрунтовані пропозиції.
Першочергово, на що звернули увагу учасники – це склад робочої та експертної групи. Наприклад, остання буде складатися лише з очільника цієї групи, відповідального фахівця з питань «Бюджету участі», а також представників структурних підрозділів міськвиконкому.
Говорили на засіданні і про зміст Положення. Члени робочої групи внесли пропозиції щодо зміни вікових обмежень подачі проектів, голосування за них, постійне звітування за установленою формою, а також введення нового поняття «мікропроект».
– «Мікропроект» – це проект, кошторис якого не буде перевищувати 100 тисяч гривень. Під дану категорію можуть підпадати проведення різноманітних фестивалів, конкурсів, виставок, тощо, – зазначив Олександр Глазов. – Це досить слушно, адже не всі автори можуть освоїти 500 тисяч гривень – обсяг маленьких проектів. Окрім того, на перспективу, ми хочемо виокремити дитячий бюджет участі.
Серед іншого, під час засідання члени обговорили ряд організаційних питань.
Незабаром відбудеться наступна зустріч, аби остаточно відкоригувати пункти документу та винести Положення на затвердження сесії Полтавської міської ради.
Незабаром бібліотека-філіал №4, що на вулиці Європейській, 141 стане справжньою літературно-мистецькою платформою, сучасним простором для зустрічей, творчості. Одним з проектів-переможців програми Партиципаторного бюджетування у 2018 році став проект «Бібліохаб». Полтавці віддали за нього 837 голосів.
Згодом у бібліотеці-філіалі №4 будуть проведені ремонті роботи, сюди закуплять нове обладнання, стелажі та полиці для книг. Відновлення бібліотеки стало можливим завдяки реалізації програми «Бюджет участі». Автор проекту – завідувачка закладу Ганна Панюта:
– Багато людей вважають, що до бібліотек зараз вже ніхто не звертається. Це хибна думка. Ми маємо чимало відвідувачів, серед яких, як постійні, так і нові. Не примусити, а зацікавити – ось наше основне завдання. Чим у нас цікавіше, тим більше до нас приходять. Ми влаштовуємо різні зустрічі з письменниками, творчі вечори тощо. Звісно ж, треба тримати руку на пульсі і не відставати від сучасності. Власне, так і виникла ідея подати проект. Ми дуже хотіли, аби наша бібліотека була справжнім культурно-мистецьким майданчиком. Місцем, куди можна прийти почитати, відпочити думками, відволіктися, попрацювати. Тут можна буде показати свої ідеї, почути чиїсь. Сюди можна буде прийти навіть з маленькими дітками, адже для них буде облаштована дитяча кімната.
Серед тих 837 небайдужих полтавців, які віддали свій голос саме за цей проект чимало і відвідувачів бібліотеки. Це і ті, хто ще ходить до молодшої школи, і ті, хто до молодшої школи вже водять своїх онуків. Голосувати можна усім жителям міста, яким виповнилось 16 років. Маленькі читачі приводили сюди своїх батьків, аби ті підтримали ініціативу щодо осучаснення бібліотеки.
З робочим візитом відвідав бібліотеку голова робочої групи «Бюджету участі» у Полтаві, депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов.
– Ми зустрічаємося з усіма авторами проектів. Маємо розуміти, що і як бачить автор, аби втілити ідею максимально так, як то заплановано, адже це ініціативи наших полтавців щодо позитивних змін у нашому місті. Проект «БібліоХаб» – один з найцікавіших. Він отримав прихильність майже від тисячі полтавців. Час не стоїть на місці і території для читання мають теж бути сучасними.
Директорка Полтавської міської централізованої бібліотечної системи під час обговорення майбутньої оновленої території зауважила, що територія буде поділена на зони, кожен відвідувач матиме змогу обрати для себе ту, де йому буде комфортно.
28.01.2019 «Бюджет участі»: продовжуються зустрічі з авторами проектів-переможців
Уже четвертий рік поспіль у Полтаві діє міська програма, що спрямована на залучення мешканців міста до розподілу частини бюджетних коштів, іншими словами – бюджет участі. Протягом минулих років вдалося втілити в життя чимало цікавих та потрібних проектів, які пропонували саме мешканці міста. Нині реалізація ініціативи залучення полтавців продовжується. Уже зараз активно триває робота щодо втілення ідей, що здобули перемогу в останньому конкурсі.
25 січня відбулася робоча зустріч із авторами проектів-переможців, що заплановані до реалізації у 2019 році «Комфортність громадського простору мікрорайону Яківці» та «Зелена алея» на Вороніна.
Такі зустрічі проходять безпосередньо там, де заплановано втілення проектів. Голова робочої групи Олександр Глазов зауважив, що це робиться для того, аби реально оцінити масштаб робіт, обговорити усе, спираючись на фактичні показники.
– Під час конкурсу автори намагаються якомога точніше передати усі тонкощі своїх проектів, надають розрахунки, тощо. Проте, тільки оглянувши та реально оцінивши ситуацію безпосередньо на місці можна зрозуміти, як виконувати запропоновану ідею, – наголосив Олександр Глазов. – Зустрічі з авторами – початковий етап у реалізації проектів. На всіх етапах автори будуть залучені до процесу. Ми все робимо для того, аби втілити в життя саме те, що задумав автор, наше завдання – реалізувати ідеї громади щодо розвитку нашого міста.
Цього разу експерти оглянули територію, де заплановано облаштування громадського простору по вул. Спартака та вул. Нагірній. Зазначений проект передбачає належне освітлення вулиць, придбання та облаштування автобусних зупинок. Співавтор проекту Вікторія Писаренко розповіла, що облаштування цієї території просто необхідне.
– Аби забезпечити зручність та комфорт мешканців при очікуванні громадського транспорту, потрібно замінити зупинки громадського транспорт, зробити освітлення.
Окрім того, цього дня фахівці оглянули територію, де запланована реалізація проекту «Зелена алея» – по вулиці Колійній. Відповідно до проекту, тут передбачено встановлення альтанок, лавочок, вирубка дикорослих рослин, облаштування пішохідної зони. Цей проект відноситься до малих, його вартість – 500 тисяч гривень.
– Така зона потрібна для всіх мешканців мікрорайону Вороніна: і для молодих мам з колясками, і для молоді, і для людей старшого віку, – зауважила Лариса Карпова, автор проекту-переможця «Зелена алея». – Тут заплановано встановити зручні лавочки, невеличкі альтанки для комфорту.
Зустрічі з авторами-переможцями бюджету участі продовжуються.
24.01.2019 "Бюджет участі": роботу щодо реалізації проектів-переможців розпчато
У Полтаві продовжується робота по реалізації проектів-переможців програми «Бюджет участі». Аби детально обговорити бачення авторів щодо реалізації зазначених проектів та плани подальших дій голова робочої групи Олександр Глазов разом з виконавцями та проектантами партиципаторного бюджетування, зустрілися з переможцями конкурсу. Нині таких зустрічей відбулося уже 10.
– Щоби краще розуміти ідею автора проекту зустрічі проводимо безпосередньо на місцях, де заплановано виконання цих проектів, – зауважив Олександр Глазов. – Таким чином ми розглядаємо кожну ідею індивідуально, ретельно вивчаємо її.
Робота над реалізацією проектів-переможців продовжуються.
18.01.2019 У Полтаві відбувся воркшоп «Бюджет участі: обговорення, вдосконалення, розвиток»
Четвертий рік поспіль у Полтаві діє міська цільова програма партиципаторного бюджетування «Бюджет участі». Це своєрідний інструмент взаємодії влади та громади для вирішення питань, що хвилюють полтавців щодо благоустрою територій, проведення соціальних проектів та багато іншого. 17 січня відбувся воркшоп, учасники якого обговорювали шляхи вдосконалення та розвитку цієї програми ум майбутньому.
У Комунальній організації «Інститут розвитку міста» відбувся воркшоп «Бюджет участі: обговорення, вдосконалення, розвиток», участь у якому взяли близько 20 учасників, серед яких як автори проектів «Бюджету участі» минулих років, так і потенційні автори, представники громадських організацій, фахівці структурних підрозділів міськвиконкому, а також члени робочої групи з питань партиципаторного бюджетування.
Голова робочої групи Олександр Глазов зауважив, що метою заходу є виявлення слабких сторін у реалізації проектів минулих років та пошук шляхів розв'язання цих проблем.
– Сьогодні ми зібралися для того, аби проаналізувати помилки реалізації проектів-переможців минулих років. Наше завдання – віднайти шляхи вдосконалення Програми «Бюджет участі», зробити проект більш доступним для мешканців нашого міста, розширити промоційну кампанію та знайти нові методи донесення інформації до містян.
Модератором воркшопу виступила експерт Польсько-української фундації співпраці ПАУСІ, у минулому член робочої групи по впровадженню партиципаторного бюджетування у Чернігові Ірина Стасюк. Вона запропонувала учасникам знайти відповідь на питання «Як ми разом можемо покращити бюджет участі у Полтаві?».
– Формат нашої роботи називається прийняття рішення, віднайти консенсус. Це фасилітаційна методика, коли вся група спільно напрацьовує те бачення, з яким будемо працювати в подальшому. Завдяки фасилітації учасник поєднують свої сили та здібності так, що група стає максимально ефективною у прийнятті рішень, здатна генерувати нові корисні ідеї. Це такий робочий технічний варіант, поштовх знайти ці всі плюси і мінуси, – наголосила Ірина Стасюк.
Серед учасників воршопу – начальник управління у справах сім`ї, молоді та спорту Олена Бабенко. Очолюване нею управління є реалізатором одного проекту-переможця «Бюджету участі» 2018 року. Олена Миколаївна підкреслила, що вони готові до тісної співпраці з авторами проектів:
– Хотілося б, щоб люди подавали більше проектів, були більш активними у цьому процесі. Ми готові реалізовувати гарні ідеї та проекти. Гадаю, що на початковому етапі потрібно зробити більше експертних засідань, аби в майбутньому уникнути тих питань, які уже виникли постфактум.
Під час воркшопу учасники, поділившись на мікрогрупи, озвучували свої ідеї по вдосконаленню Програми, зокрема в питаннях внесення змін до діючого Положення про партиципаторне бюджетування, а також питання підвищення рівня обізнаності мешканців міста про «Бюджет участі», підняття його рейтингу серед містян та звітування про виконану роботу.
Нагадаємо, у 2018 році перемогу у конкурсі здобули 3 великих та 14 малих проектів, які будуть реалізовані у 2019 році.
15.11.2018 Із засідання експертної групи з питань партиципаторного бюджетування
13 листопада відбулося чергове засідання експертної групи з питань патриципаторного бюджетування у м.Полтаві, яке провів її голова Олександр Глазов.
У засіданні взяли участь заступники міського голови, начальники управлінь та відділів виконкому, представники комунальних служб.
Під час засідання порушили питання, що стосуються можливих виконавців проектів в рамках проектів «Бюджету участі», які перемогли за результатами голосування в 2018 році. Зокрема, обговорення стосувалося корекційного центру для дітей з аутизмом та дитячих майданчиків.
Олексадр Глазов зазначив, що питання щодо управлінь, які будуть втілювати в життя проекти «Бюджету участі» потрібно вирішити якнайшвидше, адже відповідно до Положення про партиципаторне бюджетування, проекти необхідно реалізувати протягом наступного року. Він запропонував учасникам експертної групи підготувати свої пропозиції для подальшого розгляду питання.
Також під час засідання обговорили стан виконання проектів-переможців програми «Бюджет участі» м. Полтава за 2016-2017 роки.
Нагадаємо, 4 листопада завершився етап голосування за 115 проектів, які були подані на конкурс програми «Бюджет участі». В 2018 році перемогу здобули 3 великих та 14 малих проектів.
06.11.2018 Оголошено переможців конкурсу «Бюджет участі»
5 листопада у Полтавській міській раді під час відкритого засідання робочої групи оголосили переможців міської цільової програми партиципаторного бюджетування.
Нагадаємо, 4 листопада завершився етап голосування за 115 проектів, які були подані на конкурс програми «Бюджет участі». Так, перемогу здобули 3 великих та 13 малих проектів. Однак, під час засідання пролунала пропозиція від голови робочої групи Олександра Глазова включити до проектів-переможців ще один чотирнадцятий проект:
– Із запланованого бюджету програми на 2019 рік залишились незадіяними 458 тисяч гривень. Тому, пропоную внести до переліку також малий проект «Комфортність громадського простору у мікрорайоні Яківці». Він є наступним у списку малих проектів за кількістю отриманих голосів.
Дану пропозицію підтримали одноголосно.
Після цього, члени робочої групи програми «Бюджет участі», до складу якої входять заступники міського голови, працівники профільних управлінь та відділів міськвиконкому, депутати Полтавської міської ради, громадські та благодійні організації, представники студентського самоврядування затвердили списки проектів, які перемогли на конкурсі.
Отже, цьогоріч перемогу серед великих проектів здобули проекти, що стосуються освітлення пішохідних переходів, будівництва скейт-парку, облаштування зон відпочинку, серед малих – спорудження спортивно-ігрових комплексів, дитячих та спортивних майданчиків, зон відпочинку, проведення фестивалів тощо.
Серед останніх і малий проект-переможець. який стосується створення корекційного центру для дітей з аутизмом. Його автор полтавка Людмила Іващенко. Жінка є головою БО «Зернятко», у якому допомагають дітям з проявами аутизму. Вона від щирого серця подякувала полтавцям за підтримку такої надважливої для неї особисто, та мешканців Полтави загалом, ідеї:
– Як це важливо допомогти діткам з аутизмом в перші роки життя, особливо до школи. І це дуже добре, що у нашому місті є така можливість за рахунок міського бюджету втілити важливі ідеї. Особисто я дуже щаслива. Коли дізналась результати – надзвичайно зраділа. І це недарма – сьогодні в моєї доньки день народження.
Голосування відбувалося у сімнадцяти бібліотеках Полтавської міської централізованої бібліотечної системи, у приміщенні комунальної організації «Інститут розвитку міста» та онлайн на сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету. На засіданні відзначили високу цьогорічну активність мешканців. Так, всього проголосувало 12 455 полтавців, які віддали 17 052 голоси за проекти «Бюджет участі».
Серед іншого, колективи бібліотек, працівники яких допомагали полтавцям проголосувати за вподобані проекти через мережу Інтернет, були нагороджені подяками. А спеціальні призи – флешку, футболку, чашку – отримали полтавці, які взяли участь у конкурсі на найцікавішу публікацію в соціальних мережах з #Бюджет_участі_Полтава та набрали найбільшу кількість вподобань.
З 22 жовтня до 4 листопада у Полтаві проходитиме етап голосування за проекти міської цільової програми "Партиципаторне бюджетування (бюджет участі)"
Якщо Ви мешканець Полтави, Вам виповнилося 16 років, прийдіть, та підтримайте ті проекти, які на вашу думку, мають бути реалізовані! У кожного є можливість проголосувати один раз за 2 проекти: 1 великий і 1 малий.
Свій голос за улюблений проект можна буде віддати в Бібліотечній системі м. Полтава та он-лайн на офіційному сайті Полтавської міської ради в рубриці «Бюджет участі».
Для того, аби підтримати проекти в пунктах для голосування, при собі необхідно мати паспорт.
19.10.2018 22 жовтня розпочнеться голосування за проекти «Бюджет участі»
19 жовтня в приміщенні КО «Інститут розвитку міста» відбулась прес-конференція з питань партиципаторного бюджетування у місті Полтава. Засідання відбулось за участю голови робочої групи програми «Бюджет участі» Олександра Глазова, фахівця КО «Інститут розвитку міста» Артема Іванюка, директора Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміли Дузенко та представників засобів масової інформації.
Першочергово Олександр Глазов зазначив та наголосив, що голосування за проекти програми «Бюджет участі» розпочнеться 22 жовтня та триватиме до 4 листопада включно:
– Цього року до голосування було допущено 115 проектів різної тематики: від будівництва спортивних та дитячих майданчиків, благоустрою громадського простору до встановлення пам'ятників видатним полтавцям і організації навчань для людей похилого віку.
Вже традиційно свій голос за улюблений проект можна буде віддати в Бібліотечній системі м. Полтава та он-лайн на офіційному сайті Полтавської міської ради в рубриці «Бюджет участі».
– Цього року голосування в бібліотеках проходити без використання паперового бюлетеня. Кожен мешканець Полтави зможе прийти і за допомогою спеціально навченого працівника проголосувати он-лайн. Нагадаємо, при собі необхідно мати паспорт, – зазначив Артем Іванюк.
Також, ознайомитись із адресами найближчої бібліотеки району, можна буде за допомогою інформаційних афіш, розміщених у громадському транспорті.
Окрім цього, для популяризації проекту «Бюджет участі», організатори запропонували всім полтавцям взяти участь у конкурсі на найцікавішу і найпопулярнішу публікацію з хештегом #Бюджет_участі_Полтава. Автори, публікації яких наберуть найбільшу кількість лайків в соціальних мережах, отримають цікаві та корисні призи.
17.10.2018 Затвердили список проектів «Бюджету участі» для голосування
16 жовтня у приміщенні міської ради відбулося засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування. Серед питань порядку денного – затвердження списку проектів, допущених до голосування з індивідувальними номерами, що були обрані під час етапу голосування, та зміна платформи та системи голосування.
Член робочої групи Ганна Шавиро запропонували перейти на платформу для голосування, якою користуються переважна більшість рад, в яких діє партиципаторного бюджетування.
- Нова платформа дає можливість отримати всю необхідну інформацію про проекти «Бюджету участі» протягом всього року в режимі 24/7. Вона більш оперативна, зручна в користуванні, – підкреслила Ганна Шавиро.
Голова робочої групи Олександр Глазов наголосив, що запропонована платформа так само дає можливість проголосувати тільки за один великий та один маленький проект.
Цьогоріч не буде голосування за допомогою паперових бюлетенів. Продумали допомогу й тим, хто не звик користуватися комп'ютерної технікою:
– В комп'ютерах усіх бібліотек міської бібліотечної мережі буде встановлена платформа для голосування. Бібліотекарі будуть надавати допомогу в голосуванні усім охочим. Тож прийти можна як одному, так і цілими сім'ями і проголосувати за проекти, - підкреслив Олесандр Глазов.
Голосування триватиме з 22 жовтня по 4 листопада он-лайн у рубриці «Бюджет участі» на сайті Полтавської міської ради та у пунктах для голосування.
12.10.2018 Проекти «Бюджету участі» отримали номери в бюлетенях для голосування
11 жовтня у приміщенні міської ради відбулося засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування. На зібрання запросили авторів проектів.
Загалом до голосування експертна група допустила 115 проектів. З них 32 великі, фінансування яких складає до 1 400 000 грн, і 83 – малі (кошторисна вартість в межах 500 000 грн).
Голова робочої групи Олександр Глазов зазначив, що головне завдання даного засідання –проведення відкритого жеребкування серед авторів проектів по визначенню їхнього порядкового номеру у бланку для голосування.
– Кожен проект отримав порядковий номер, за яким і буде розміщений у бюлетені. Також у бланку міститиметься інформація про назву проекту, автора, місце реалізації, короткий опис проекту та його орієнтовну вартість, – підкреслив голова робочої групи.
З 22 жовтня по 4 листопада розпочнеться голосування за проекти он-лайн у рубриці «Бюджет участі» на сайті Полтавської міської ради та у пунктах для голосування. Перелік останніх буде опублікований на сайті міської ради та у місцевих ЗМІ.
Список проектів
№
Назва
Автор
Місце реалізації
Короткий опис
Вартість
1
"Ждун-зарядун"
Мокляк Л.
Театральна площа, вул. Соборності, 23
Сонячне дерево з безкоштовним Wi-Fi і підзарядкою для ґаджетів
497862,74 грн
2
Зона відпочинку для туристів Державного історико-культурного заповідника "Поле Полтавської битви"
Сальнікова О.
вул. Шведська Могила, 32
Встановлення лав і столів із навісами урн для сміття, освітлення, мощення доріжки, облаштування території.
Придбання та встановлення дитячого спортивного майданчика та обладнання, встановлення місць відпочинку для батьків з дітьми
367 336 грн
5
"Мама, тато, я-велика, здорова сім'я"
Рибкіна І.
вул. Баленка, 7, вул. Баленка, 5, біля дитячого садка № 81
Облаштування дитячого спортивного майданчика
1 400 000 грн
6
Антивандальний спортивний майданчик
Рябокінь А.
вул. В. Чорновола, 3
Встановлення антивандального спортивного майданчику для дітей
500 000 грн
7
Облаштування пішохідного переходу на перехресті вул. Сінна та Соборності тактильною плиткою та звуковим сигналом світлофору для людей з інвалідністю.
Гранько В.
на перехресті вул. Сінна та Соборності
Облаштування інклюзивного пішохідного переходу
500 000 грн
8
Дивовижний двір
Чірікова-Зоріна О.
земельна ділянка напроти будинку по вул. Героїв АТО, 118/2, корп 2
Встановлення спортивно-дитячого майданчику
500 000 грн
9
Дитячо-спортивний майданчик
Супрун В.
пр. Латишева, 3, 5, 5-а
Встановлення дитячого та спортивного майданчика для дітей та молоді. Замінити старі елементи на нові.
500 000 грн
10
Дитячий спортивний майданчик "Героїв Сталінграду"
Собакар В.
вул. Героїв Сталінграду, 11
Встановлення спортивно-дитячого майданчику
500 000 грн
11
Територія відпочинку "Чарівний замок"
Сагай В.
вул. І.Мазепи , 47/11
Встановлення дитячого майданчику
500 000 грн
12
Пам'ятник Г. Сковороді
Війтенко Н.
Біля міського будинку культури
Встановлення пам'ятнику у зв'яку з 300-річчям
1 400 000 грн
13
"Малючки"
Блоха В.
У дворі будинку по вул. Залізна, 56
Дитячо-ігровий комплекс
500 000 грн
14
Спортивний майданчик для дорослих та дітей (силові елементи)
Тунік М.
бульв. Ю. Побєдоносцева, 4, корп 2
Встановлення спортивного майданчику для важкої атлетики
500 000 грн
15
Реставрація фонтану в Сонячному парку та прилеглих прогулянкових зон
Рябокінь А.
м. Полтава
Реставрація фонтану та території
1 000 000 грн
16
Дитячо-спортивний майданчик
Гонтар С.
с. Вакуленці, вул. Довга ,79
Встановлення спортивного майданчику
400 000 грн
17
Облаштування зони ландшафт-терапії, спортивно-ігрового комплексу для дітей та молоді
Калинич О.
Земля, що знаходиться між будинками по вул. Полюсній 8,10,10-а
Створення доступних умов для відпочинку
1 400 00 грн
18
Дитячо-спортивний майданчик "Мирний"
Хрістова-Синявська В.
пр-кт Миру,18
Дитячо-спортивний майданчик
500 000 грн
19
Дитячий майданчик
Байрак Є.
вул. Чураївни, 9
Встановлення дитячого майданчику з елементам спортивних тренажерів
500 000 грн
20
"Сонячний спортивний майданчик"
Щербакова Н.
перехрестя вул. Сонячна 19-б та 19-а, 30 та Гладкого, 2-б
Проект дозволить організовувати масове оздоровлення дітей, молоді та населення
500 000 грн
21
Дитячий майданчик "Галявинка"
Оселедцева В.
вулиця Лугова, 39 (поблизу магазину)
Встановлення сучасного та безпечного дитячого майданчику
500 000 грн
22
Тенісно-шаховий комплекс на Огнівці
Сідько Н.
занедбаній двір багатоквартирних житлових будинків: б-р Боровиковського, 16, вул. Щепотьєва, 10, 12
Облаштування занедбаної дворової території
172 170 грн
23
Зона відпочинку "Лиса гора"
Сторожко О.
вул. Чураївни, (за АТБ)
Встановлення дитячого майданчику та альтанок для відпочинку
500 000 грн
24
Тренажерний майданчик
Лазаренко О.
вул. Лисенка між б. 123 та 125
Встановлення і обладнання спортивно-тренажерного майданчика для занять спортом дітям і дорослим в селищі Червоний Шлях.
445 825 грн
25
Чемпіон (спортивний майданчик)
Копа І.
вул. Курчатова, 2/14, Курчатова, 4, 6
Встановлення спортивного майданчику
500 000 грн
26
"Забава"
Ландар І.
двір між будинками вул. Головка 10 та б-р Б.Хмельницького, 18/12
Реконструкція під встановлення сучасного та безпечного дитячого майданчику
499 000 грн
27
Система освітлення пішохідних переходів
Нагорний Є.
проспект Миру, проспект М. Вавілова
Освітлення переходів - безпека пішоходів.
1 450 000 грн
28
Еко-парк "Райський сад"
Горай О.
с. Івонченці, ділянки, що межують по вул. Волонтерська, 79 та 81
Створення еко-парку, який доступний усім верствам населення
48 700 грн
29
"Ви дійсно хочете буду на їх місці?"
Зінченко К.
вул. Європейська, Зіньківська,6/1-а, Ковпака, 26, Сінна
Встановлення табличок на місцях для паркування інвалідів
500 000 грн
30
Нічне освітлення вулиць-безпека мешканців
Нагорний Є.
освітлення усіх під'їздів мікрорайону Левада (крім тих, які вже його мають, ОСББ, ЖБК)
Запобігти нічним грабуванням, пошкодженням і т.п.
500 000 грн
31
Міні- скульптури героїв оповідань І.П. Котляревського
Пархоменко В.
історичні місця Полтави
Встановлення та розміщення міні-скульптур в історичних місцях Полтави (музеї, парки, центральна частина міста)
500 000 грн
32
Комфортний квартал
Кобізький О.
двір по вул. П. Орлика, Котляревського, Соборності, Європейська
встановлення дитячого майданчику, облаштування місця для парковок
1 400 000 грн
33
"Університет третього віку"
Усанов І.
КО "Інститут розвитку міста", ВНЗ Укооспілки "Полтавський університет економіки і торгівлі", Українська медична стоматологічна академія, Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г. Короленка, ГО "Центр освіти дорослих Полтавщини"
Підвищення рівня громадянської та соціальної активності людей похилого віку
470 392 грн
34
Зона відпочинку "Глинка"
Блоха І.
Ставок між Сади-2 та Сади-3
Комфортний відпочинок біля ставків
500 000 грн
35
"Половки"
Кривошта О.
біля будинку по вул. Латишева, 9,11, пров. Хорольський,10,12.
Облаштування пішохідної зони, встановлення освітлення,лавочок
500 000 грн
36
Дитячий майданчик на пр. Рибальський
Семенченко К.
пр. Рибальський 16-а, 18,20,22,24
Демонтаж старого дитячого майданчика і встановлення нового
500 000 грн
37
"Спорт для кожного" дитячі дворові фестивалі для полтавчан за участі спортсменів, інтелектуалів, ролерів та спортивної гімнастики
Оріховський Р., Шурко О.
м. Полтава
рішення проблем недостачі майданчиків для вираження талантів малечі
500 000 грн
38
Клуб підтримки та розвитку мам, які перебувають в декреті
Ясько О.
вул. Соборності, 73
Формування соціально- активних, здорових, розвинутих жінок
1 390 300 грн
39
Заміна та реконструкція пам'ятників та надгробних плит
Свинарь Л.
п. Вороніна,2, п.Червоний Шлях,Лісок, м-р Левада, Дублянщина, вул.Сакко,21 школа-ліцей
Заміна та реконструкція пам'ятників та надгробних плит на братських могилах воїнів 1941-1945 рр.
500 000 грн
40
"Увага! Діти на дорозі!"
Тунік М.
поблизу шкіл та дитячих садочків
Встановлення мобільних манекенів школярів поблизу проїзної частини
500 000 грн
41
Встановлення мобільних огороджень(заборів) для масових заходів
Геращенко Д.
усі місця масових заходів : вулиці міста,майданчики, парки, холи і т.п.
Покращити якість масових заходів
1 400 000 грн
42
"Атошник"
Штепа О.
внутрішній двір між домами вул. Ціолковського, 40, вул. Героїв АТО, 75 та 77
Дитячо-спортивний майданчик
1 400 000 грн
43
"Фестиваль вуличної їжі"
Чикуров Д.
Полтава.
Проведення 4 міських фестивалів із зонами їжі, розвагами, концертною програмою
500 000 грн
44
Дитячий та спортивний майданчик "Фіксікі"
Бондарєва С.
Полтава, вул. Алмазна, 9 Ціолковського, 41, 43, 45
Встановлення сучасного дитячого та спортивного майданчику.
500 000 грн
45
Дитячий майданчик моєї мрії
Вишневська С.
вул. Пушкіна між будинками 64 та 68
Ремонт та модернізація дитячого майданчику, встановлення огороджень безпеки
135 422 грн
46
Дитячий майданчик "Артемівський"
Черкун Р.
вул. Артема, 47,15 (або поблизу у дозволеному)
Встановлення дитячого майданчику
500 000 грн
47
Спорт, здоров'я нації - ідеологічне виховання
Ніжніченко Г.
вул. Сакко, 73.79 (пляжний стадіон), вул. Сакко від будинку 1 до 200
Привести до ладу футбольний майданчик пляжу
1 400 000 грн
48
Дитячо-спортивний майданчик "Антошка"
Ткаченко А.
вул. Європейська,107
Дитячо-спортивний майданчик
500 000 грн
49
Спортивний майданчик для занять гімнастикою
Федій Р.
вул. М. Бірюзова,80
Встановлення різного обладнання( турніки, брусся і т.п.) для занять гімнастикою
1 400 000 грн
50
Зона відпочинку "Веселка"
Харенко С.
с. Крутий берег, вул. Геодезична, 24
Встановлення дитячого майданчику із спортивними елементами
500 000 грн
51
"Мама, тато і я - здорова сім'я. Сильна родина, сильна Україна"
Кузьменко О.
вул. Зіньківська, двір будинків 36,36-а та гуртожитку (вул. Вільямса,1)
Створення сучасних дитячого ігрового майданчика, спортивно-ігрового і гімнастичного майданчику та сучасного майданчику для ігрових видів спорту( футбол, баскетбол, волейбол)
1 400 000 грн
52
"Рибці"
Павлій В.
між вул. Агітаційною та Тіньовою
Створення центру дозвілля
1 400 000 грн
53
Реконструкція прибудинкової території
Семенченко К.
пр. Рибальський 16а, 18,20,22,24
Благоустрій прибудинкової території, ремонт дороги, тротуарів.
1 400 000 грн
54
Спортивний майданчик ( з огородженням)
Федій Р.
вул. М. Бірюзова,80
Встановлення обладнання для гри в міні-футбол, міні-баскетбол, міні-волейбол
500 000 грн
55
"Антигаджети"
Стьопіна О.
прибудинкова територія за адресою вул. Кагамлика,31,корпус №2
Встановлення дитячого майданчику спортивного спрямування
500 000 грн
56
Дитячий майданчик "Чемпіон"
Голобородька С.
двір по вул. Великотирновська 31/1
Відновлення майданчику
400 000 грн
57
Фестиваль "Діалог поколінь"
Івасюк Т.
бульвар мікрорайону"Левада"
Формування діалогу та порозуміння між різновіковими поколіннями громадян
150 000 грн
58
"Крапелька"
Колодій С.
майданчик біля міського центру соціального реабілітації дітей з інвалидністю по вул. Мазепи, 27а
Облаштування інклюзивних ігрових майданчиків
500 000 грн
59
Здоровий спосіб життя на Юрівці
Піщанський А.
перехрестя вул. Сурікова та вул. Юрівська, вул. Фруктова,12, вул.Горького,56
Встановлення спортивного майданчику
500 000 грн
60
"Шукаємо таланти з Україною в серці"
Русін О.
концертна зала ПМБК ПД "Листопад", Театральна площа( біля театру Гоголя)
Багаторазовий фестиваль-конкурс мистецтв
436 000 грн
61
Райський садок!!!Продовження
Чірікова-Зоріна О.
мікрорайон Сади-2: Територія ставка.Вхід ліворуч від автостоянки по вул. Нікітченка,7
Чарівний відпочинок на природі
1 400 000 грн
62
"Кому за..." центр допомоги людям поважного віку
Пархоменко В.
в приміщеннях тер.центрів , бібліотеках, оренда приміщень
створення клубного об'єднання для людей похилого віку
1 400 000 грн
63
"Калинка"
Кісільов О.
між буд. Небесної Сотні,116, Давидовського 15а,15б
Встановлення спортивного майданчику
500 000 грн
64
"Скейт-парк"
Вісич Н.
варіанти "Сонячний парк", сквер у мікрорайоні Сади-2,неподалік від ТЦ "Паровоз" і дит. поліклініки, сквер поблизу кінотеатру "Алмаз", поруч із дит.майданчиком і Сонячним годинником
Обладнання майданчику, щоб підлітки мали місце для занять і неформально спілкуватися
499 125 грн
65
Облаштування дитячого майданчика для дітей з інвалідністю
Колодій С.
Сонячний парк
Реконструкція ігрового майданчика в Сонячному парку
1 400 000 грн
66
Щаслива дитина- щаслива родина
Кузьменко О.
вул. Зіньківська, двір будинків № 36,36-а та гуртожитку (вул. Вільямса,1)
Створення сучасного дитячого майданчику
500 000 грн
67
Будуй своє тіло
Карпов Б.
вул. Тунельна,100
Спортивний майданчик
500 000 грн
68
Тренувальний майданчик "Алмаз"
Бондарєва С.
вул. Алмазна, 9, Ціолковського, 41, 43, 45
Встановлення сучасного спортивного майданчику.
1 400 000 грн
69
Спортивно-ігровий комплекс "Щасливе дитинство"
Захарченко О.
загальний двір будинків по вул. Небесної Сотні, 120,122 та вул.Б.Хмельницького 28
Спортивно-ігровий комплекс для всіх вікових категорій дітей
341 771 грн
70
Ліхтарі на сонячних батареях
Зінченко К.
вул. Міщенка, "Березовий сквер"
Встановлення ліхтарів на території скверу
1 000 000 грн
71
"Облаштування майданчиків для дресування собак"
Чикуров Д.
Полтава, в районі "Гришкіного лісу"
Створення закритого майданчику для дресури собак.
300 000 грн
72
Смарт-зупинки громадського транспорту
Панченко О.
зуп. П.Мирного, зуп.Бібліотека, зуп. кін. Котляревського, зуп. М.Незалежності, зуп. Університет
Створення сучасних медіаінформаційних та зручних зупинок для громадян
1 400 000 грн
73
"Школа підприємця"
Дикань Є.
приміщення "Інституту розвитку міста"
Сприяння активній молоді, які бажають розпочату власну справу
116 000 грн
74
"Територія дитинства"
Зеленська Т.
вул. Гожулівська,26,28.30,24
Облаштування дитячого майданчику з елементами розвитку моторики у дітей
499 517 грн
75
Дитячий майданчик "Сучасний двір"
Василець Н.
вул. Героїв АТО, 116, 1 корп, Героїв АТО, 114
Встановлення сучасного дитячого майданчику.
500 000 грн
76
"Зелена Алея"
Карпова Л.
пішохідна алея по вул. Колійна (від адреси Колійна 163 до кінцевої зупинки Колійна 183Б)
Встановлення альтанок, лавочок, вирубка дикорослих рослин і т.д.
500 000 грн
77
Соціально-профілактична акція "Я незалежний!"
Чикуров Д.
в закладах вищої освіти
Проведення інтерактивів з молоддю на теми: "Що таке залежність", "Профілактика ВІЛ" і т.д.
170 000 грн
78
"БібліоХаб"
Панюта Г.
вул. Європейська, 141
Облаштування літературно-мистецького простору для зустрічей, творчості,самореалізації полтавців та гостей міста
496 600 грн
79
Комфортність громадського простору мікрорайону Яківці
Дудко С.
вул.Спартака, вул.Нагірна
Встановлення відеоспостереження,належного освітлення вулиць, придбання та облаштування автобусних зупинок
500 000 грн
80
Освітлення вхідної групи центральної алеї Дендропарку
Рябокінь А.
Дендропарк
Встановлення сучасного освітлення на вхідній групі у "Дендропарку"
500 000 грн
81
Дитячий майданчик "Веселка"
Байрак Є.
вул. Вавилова, 2
Встановлення дитячого майданчику з елементам спортивних тренажерів
500 000 грн
82
Пам'ятник рятівнику
Тунік М.
вул. Чураївни, 2, або поблизу іншої пожежної частини
встановлення монументу пожежнику-рятівнику
1 400 000 грн
83
Соціальний проект-Форум "Створена надихати"2019 та конференції "На крилах натхнення" (8 зустрічей)
Латиш Н.
м. Полтава
Форум створений, щоб надати нових сил та можливостей для жінок
499 350 грн
84
Пляжний футбол
Ніжніченко Г.
вул. Сакко №73-№89 (від річки Ворскла)
Розміщення пляжного пісочного стадіону
100 000 грн
85
Освітлення пішохідних переходів в м. Полтаві "Безпечне місто"
Поліщук Д.
Полтава.
Встановлення системи автономного сенсорного освітлення на сонячних батареях на пішохідних переходах, що є найбільш небезпечними.
1 400 000 грн
86
Муніципальна школа української жестової мови
Глушко Ю.
Орендована конференц-зала або навчальна кімната
Соціалізація людей з інвалідністю як основа повноцінного розвитку міста
239 700 грн
87
"Свято вареників"
Зінченко К.
Театр імені Гоголя, вул. Соборності,23
Купівля необхідного, національне виховання мешканців
500 000 грн
88
Встановлення розпилювачів води на вулицях Полтави під час літньої спеки
Дикань Є.
вул. Соборності, Театральна площа, Біла альтанка, Корпусний парк.
Під час спеки встановлення розпилювачів води
500 000 грн
89
Дитячий майданчик
Зінченко К.
вул. І. Мазепи, 19
Встановлення спортивного майданчику для дітей
500 000 грн
90
"Фестиваль вуличної їжі"
Рябокінь А.
Театр імені Гоголя
Створення фестивалю для молоді
500 000 грн
91
"Активуй майбутнє"
Горулько К.
провулок Шевченка,5
Очистити територію та побудувати спортивний майданчик для дітей.
500 000 грн
92
Зона комфорту
Зінченко К.
вул.Великотирновська,18
Облаштування спортивного та дитячого майданчиків
1 000 000 грн
93
"Ми теж місто!"
Захарова Н.
територія діяльності ГО Спілка садовничих товариств "Вороніно" між вул. Колядна, Староруслянська та руслом р. Ворскла
Створення мінімальних умов для комфортного проживання мешканців селища
1 400 00 грн
94
Спортивно-дитячий майданчик "Школярик"
Павлій В.
між вулиць Агітаційною та К.Скаржинського
Встановлення спортивно-дитячого майнданчику
500 000 грн
95
Реконструкція футбольного майданчика
Байрак Є.
вул.Головка 6, вул. Чураївни, 3/2
Демонтаж старого та встановлення нового спортивного футбольного поля
1 400 000 грн
96
Площадка для розвитку культури
Зінченко К.
вул.Соборності, 9
Облаштувати місця для кінотеатру під відкритим небом
500 000 грн
97
"Смурфики"
Щербакова Н.
перехрестя вул. Сонячна та О. Лютого
Дитячий майданчик
1 400 000 грн
98
Корекційний центр для дітей з аутизмом
Іващенко Л.
вул. Чураївни, 3/2
Центр розвитку та реабілітації дітей з особливими освітніми потребами
500 000 грн
99
Облаштування наземного пішохідного переходу вул. Європейської та Небесної Сотні
Палапа Д.
перехрестя вул. Європейської та Небесної Сотні
Облаштування наземного пішохідного переходів звуковими сигналами та світлофорах та тротуари біля них тактильною плиткою для людей з інвалідністю
500 000 грн
100
Спорт для всіх
Дудко С.
оздоровча зона м-р Яківці (обмежена вулицями Спартака, Автоагрегатників, Дунаєвського, С. Путрі)
Встановлення вуличних тренажерів та ігрових спортивних комплексів для активного дозвілля, реконструкція футбольного стадіону
1 400 000 грн
101
"Мистецтво проти наркотиків"
Олефір Ю.
стіни будівель і споруд міста Полтави
Замалювати написи з контактами наркодилерів на стінах будівель віршами та цитатами українських класиків.
300 000 грн
102
"Казковий двір"
Чірікова-Зоріна О.
Мікрорайон Сади-2. Між будинками вул. Ю.Победоносцева,4, корп.1 та корп.2
Встановлення дитячого ігрового комплексу
500 000 грн
103
"Golden Eagle Stadium"
Палапа Д.
вул. Пушкіна,88 (двір), пров. Клубний,4 (двір), вул.Небесної сотні,91 (двір), Павленківський парк, стадіон
Футбольний майданчик для проведення щорічного фестивалю з футболу до дня міста Полтави серед юнаків 6-9 років
1 400 000 грн
104
Спортивно-ігровий комплекс "Левада"
Поліщук Д.
вул. Бідного 16 та вул. Головка 17
Покращення досугу та оздоровлення мешканців мікрорайону Левада
500 000 грн
105
Дитячий і спортивний майданчик "Перемога"
Пархоменко В.
вул. Латишева, 12
Встановлення спортивного майданчику
500 000 грн
106
Парк "Миру та материнства"
Піщанський А.
пров Ягідний,77
Створення та облаштування парку
500 000 грн
107
дитячий майданчик "Затишний двір"
Гранько В.
вул. Сінна, 8/1
Встановлення дитячого майданчику
500 000 грн
108
Встановлення спортивного майданчику "У здоровому тілі - здоровий дух"
Денисенко О.
провулок Силікатний, 4, та вул. Клінкерна, 10
Встановлення антивандального спортивного комплексу
500 000 грн
109
Вуличне освітлення мікрорайону Огнівка
Сідько Н.
мікрорайон Огнівка
Вуличне освітлення, встановлення вуличних світильників на опорах, які працюють на сонячних батареях
1 400 000 грн
110
"Парк розваг" дитячий інклюзивний майданчик
Гранько В.
Павленківський парк
Облаштування майданчику для дітей з інвалідністю
500 000 грн
111
"Наша мрія"
Штепа О.
Внутрішній двір між домами вул. Ціолковського, 40, вул. Героїв АТО, 75 та 77
Дитячий спортивний майданчик
500 000 грн
112
Спортивний майданчик, футбольне поле "Чемпіон"
Рибкіна І.
вул. Гожулянська, 12
Обладнання спортивного майданчику на футбольного поля
500 000 грн
113
Безкоштовні інтенсив-курси з бренд-маркетингу для полтавців
Вишневська О.
м. Полтава
Розвиток бізнесу через створення бренд-культури і навчання бренд-експертів
1 388 640 грн
114
Скейт-парк
Марченко Є.
парк "Перемога"
Майданчик для катання на скейтбордах, велосипедах, роликах.
1 400 000 грн
115
"Країна Смайлія"
Левицька Я.
вул. Чорновола, 10б
Встановити новий сучасний безпечний дитячий майданчик для дітей та інших прилеглих до даної території.
500 000 грн
04.10.2018 «Бюджет участі» триває: завершився етап експертної оцінки всіх поданих проектів
3 жовтня відбулося перше засідання оновленої робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, яке провів її голова, депутат міської ради Олександр Глазов.
Перш за все голова робочої групи Олександр Глазов прозвітував присутнім про стан виконання міської цільової програми партиципаторного бюджетування у місті Полтава та про реалізовані проекти у 2018 році.
На цьогорічний проект «Бюджет участі» полтавці подали 121 ідею. З них, великих проектів – 35 та малих — 86 проектів. Більшість проектів, що подають полтавці — інфраструктурні.
– Найбільше проектів — 99 (82% від загальної кількості) стосуються благоустрою прибудинкових територій, будівництва та реконструкцій дитячих та спортивних майданчиків, зон сімейного відпочинку, скверів та парків, систем охолодження на вулицях міста під час літньої спеки та інших – розповів Олександр Глазов.
Також, 22 проекти (18 % від загальної кількості) – це ідеї, що стосуються проведення фестивалів, соціальних акцій, організацію клубів за інтересами, навчань для різних соціальних та вікових груп полтавців.
Згідно затвердженого календарного плану 1 жовтня закінчився етап аналізу проектів експертною групою, за результатами якого 7 проектів із загальної кількості потребують додаткового обговорення та узгодження. Зокрема, 3 з цих 7 проектів стосуються реконструкції скверів. Проект «Алея студентської молоді», що передбачає ремонт пішохідної частини на Першотравневому проспекті, проект «Облаштування скверу за ОЦЕВУМ» та проект ремонту скверу по вулиці Котляревського дублюють пункти діючої міської програми реконструкції парків і скверів.
– Згідно Положення про партиципаторне бюджетування саме через дублювання в різних міських програмах вищевказані проекти не можуть бути допущені до етапу голосування, – підкреслив голова робочої групи.
Але, члени робочої групи одноголосно підтримали пропозицію головуючого підготувати звернення щодо першочергово виконання ремонтних робіт у даних скверах в рамках міської Програми реконструкції, капітального ремонту, благоустрою та впорядкування парків , скверів та бульварів та інших зелених зон та зелених насаджень.
На нараді також прийняли рішення провести етап жеребкування не пізніше 11 жовтня. А вже з 22 жовтня до 4 листопада 2018 року відбудеться етап голосування за проекти на сайті міської ради та в пунктах голосування.
Після цього будуть визначені проекти, що набрали найбільшу кількість голосів, а також управління та відділи виконкому, відповідальні за реалізацію кожного проекту-переможця.
Список проектів поданих на конкурс "Бюджет участі" 2019
Всього на конкурс «Бюджет участі» поданий 121 проект.
З них: малих проектів до 500 тис. грн. - 86;
великих до 1,4 млн. грн. - 35.
Подільський район – 23 , Шевченківський – 34, Київський – 40. Загальноміські - 24
30.07.2018 Продовжений термін подачі проектів на 2019 рік у рамках реалізації програми «Бюджет участі»
До уваги полтавців!
Продовжено термін подачі проектів у рамках реалізації міської цільової програми «Бюджет участі» міста
Полтава.
Якщо ви маєте ідеї покращення благоустрою громадського простору, проведення фестивалів та конкурсів або ж вирішення соціально-значущих питань, у вас є можливість до 13 серпня 2018 року запропонувати власний проект на участь у конкурсі.
Заявку можна подати в КО «Інститут розвитку міста» (вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, каб. 10) або ж надіслати на електронну адресу: poltava.proekt@ukr.net
Телефони для довідок: (095)87-15-550 та (0532)64-14-04
27.07.2018 Автори проектів «Бюджету участі» зустрілися під час «круглого столу»
Учора, 26 липня, відбувся круглий стіл за участю авторів проектів –переможців минулого року та авторів нових проектів.
Під час зустрічі обговорили етапи реалізації проектів бюджету участі та співпрацю з проектними та підрядними організаціями.
Секретар міської ради Оксана Деркач зазначила, що у Полтаві «Бюджет участі» реалізується вже третій рік поспіль. За цей час місто отримало не лише проекти, які вже втілені у життя за участі громади, але й дуже цінний досвід.
–– У Полтаві завдяки програмі партиципаторного бюджетування з'явився перший соціальний коворкінг-центр, перша станція технічного самообслуговування велосипедів. Після облаштування матимемо перший у Полтаві інклюзивний майданчик, перший моторико-парк для дітей на провулку Рибальському.
Автори проектів-переможців минулих років поділилися досвідом щодо формування проектів, проведення агітаційно-рекламної кампанії, складання кошторисної документації. Головне, говорять, проявляти ініціативу та подавати власні проекти для їхнього розгляду та подальшого голосування жителями міста.
Автор проекту-переможця минулого року Лариса Карпова розповіла про те, як перемогти та пояснила, коли краще розпочинати рекламну кампанію.
– Програма «Бюджет участі» – це унікальний шанс для всіх активних полтавців втілити в життя ідеї. Промоція проекту відіграє надважливу роль в успішності проекту. Тому, головним є те, щоб поданий проект був значущий та знайшов підтримку у населення, – розповіла Лариса Карпова. – Якщо ви вже подали проект, то не чекайте старту офіційного голосування, а рекламуйте свою ідею уже зараз!
Майбутні автори проектів цікавилися про всі особливості «Бюджету участі», можливі тематики проектів та основні вимоги щодо подачі нових ідей, про які розповів фахівець КО «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк. Він зазначив, що участь у конкурсі «Бюджет участі» можуть брали лише жителі міста, яким виповнилося 16 років. Для подачі власної ідеї необхідно заповнити форму подання проекту, яка розміщена на сайті Полтавської міської ради, зібрати 15 підписів на підтримку проекту та до 31 липня подати сам проект до КО «Інститут розвитку міста».
23.07.2018 У Полтаві з'явилася перша вулична станція технічного самообслуговування велосипедів
33 велопаркувальні стійки та вулична станція технічного самообслуговування велосипедів з'явилися у нашому місті в рамках проекту-переможця Програми «Бюджет участі» 2016 року «Полтава велосипедна». Парковки вже встановлені біля адміністративних будівель, закладів лікування, освіти, музеїв, бібліотек.
А перша у Полтаві станція технічного самообслуговування велосипедів з'явилася 23 липня на Театральній площі. Тут можна підкрутити гайки та болти, почистити ланцюг, налаштувати гальма і передачі тощо.
Фахівець Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк розповів, що проект мав бути реалізований ще у минулому році. Автор проекту запропонував свого підрядника, який не зміг надати необхідної документації та вчасно так її і не оформив. У зв'язку із закінченням бюджетного року, кошти були повернуті до міського бюджету.
Але завдяки пропозиції робочої групи партиципаторного бюджетування, ідея проекту «Полтава велосипедна» все ж таки реалізована у 2018 році. Тому, кошти на реалізацію проекту були передбачені Програмою розвитку житлово-комунального господарства та благоустрою міста Полтави на 2018 рік.
Нагадаємо, у місті Полтава триває прийом проектів Бюджет участі-2019. Заявку можна подати до 31 липня 2018 року в КО «Інститут розвитку міста» (вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, каб. 10) або ж надіслати на електронну адресу: poltava.proekt@ukr.net.
18.07.2018 Бюджет участі: жителям Подільського району нагадали про можливі теми проектів та основні вимоги до них
Учора, 17 липня, відбулась нарада щодо реалізації Бюджету участі-2019 у Подільській районній у місті Полтава раді. Секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач та фахівець Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк нагадали мешканцям району про можливі теми проектів в рамках реалізації Партиципаторного бюджетування та основні вимоги до них.
Бажання покращити своє місто є, однозначно, про що свідчить кількість присутніх на зустрічі. У залі майже не було вільних місць. Полтавець Руслан Панченко прийшов уже з готовою ідеєю, лишається лише оформити усе на папері:
– Хочу подати проект щодо облаштування майданчика для прогулянок зі своїми домашніми тваринами, – розповів чоловік. – У нашому місті, на жаль, немає місця, де можна було б вигуляти собаку. Я сам маю собаку і тому на собі розумію, як не вистачає такої території. Багато вигулюють своїх тварин біля шкіл чи садочків – це неправильно. Але ж щоб вирішити цю проблему власники домашніх улюбленців повинні мати альтернативу.
Під час розмови з мешканцями Оксана Деркач зауважила, що успіх проекту залежить не лише від того, хто його подав. Це системна робота усієї команди:
– Відповідальність лежить на кожному. Успіх залежить від усіх, хто в команді. І добре, коли така команда є взагалі, починаючи від тих, хто агітуватиме за свій проект, закінчуючи людьми, які долучатимуться до процесу його реалізації. Тільки тоді можливий гарний результат. Практика показує, що люди охоче об'єднуються за для спільної мети: покращення своїх мікрорайонів і тим самим роблять нашу Полтаву ще більш затишним містом.
Така ж консультаційна зустріч уже відбулась у Київській районній у місті Полтава раді. Попереду – Шевченківська.
А тим часом, доки триває прийом проектів на майбутній рік, у місті реалізовують ті ідеї, які здобули найбільшу кількість голосів у 2016 році. Серед таких – облаштування міського пляжу біля вулиці Зелений острів. Перевірити як тривають роботи приїздила секретар міської ради Оксана Деркач.
Нині тут працює екскаватор, який знімає ґрунт, вирівнює поверхню, аби потім застелити її піском. Заплановано, що тут прокладуть доріжки, встановлять кабінки для переодягання. Втім, найголовніше, пляж буде інклюзивним. Без зайвих клопотів люди з інвалідністю зможуть на візках заїхати у воду завдяки пандусам.
Реалізовувати цю ініціативу мали торік. Це великий проект, який вимагає врахування усіх деталей і, відповідно, від цього збільшується його загальна вартість: з 500 тисяч до 1 мільйона гривень. Аби зробити усе якісно роботи почали одразу, як тільки детально усе доопрацювали. Відкритим ще лишається питання з вбиральнями, на що також будуть додатково виділені кошти з міського бюджету.
16.07.2018 Реалізація проектів-переможців у 2017 році триває: на Леваді працюють над створенням нового скверу
У Полтаві триває реалізація проектів-переможців в рамках реалізації Бюджету участі, які у 2017 році набрали найбільшу кількість голосів. Серед них – великий проект щодо облаштування парку відпочинку у мікрорайоні Левада, а саме – по провулку Рибальському. 13 липня секретар міської ради Оксана Деркач з робочим візитом відвідала місце, де нині активно йдуть роботи.
Мешканці прилеглих вулиць та провулків звернулись до секретаря міської ради Оксана Деркач з питанням створення такого скверу. Так і виникла ідея подати відповідний проект. Його із задоволенням підтримали, адже у цій частині Полтави не так і багато місць, де можна було б просто відпочити, прогулятись з дітьми, або навіть усією родиною.
Сьогодні тут активно працює техніка. Втім, працює не на території парку. Довкола майбутньої зони відпочинку укладають нове асфальтне покриття. Хоча на момент роботи над самим проектом цього передбачено не було. Підхід має бути комплексним, не можна зробити затишне місце для відпочинку і не привести до ладу територію, яка його оточує, – зауважує Оксана Деркач:
– Як бачите, роботи щодо облаштування самого парку ще не розпочаті. Ми прийняли рішення покласти тут новий асфальт. Не можна зробити красиве місце для відпочинку і щоб довкола нього були розбиті дороги. В рамках виконання Програми житлово-комунального господарства та благоустрою міста Полтава нині тут працює спецтехніка. Якщо робити, що досконало.
Завершать дорогу – розпочнуть роботи у парку. Той, що зараз – парком назвати складно. Старі дерева, усе захаращене бур'яном, погані доріжки, лавочки, які вже давно не фарбувались і не приводились до ладу. Мешканці мікрорайону зауважують, що на гарне місце відпочинку чекають вже давно:
– Було б прекрасно, аби і ми, левадівці, мали свою паркову зону, – наголосив полтавець Анатолій. – Тут у цьому парку треба зробити зручні лавочки, гойдалки для дітей, аби батькам було де посидіти, доки діти бавляться. Тут би гуляли з візочками молоді мами, відпочивали люди похилого віку.
Заплановано, що новенький парк матиме комфортні лавочки, додаткові урни, тротуарні доріжки будуть вимощені з плитки, для дітей тут буде мотори-парк, окрім того тут посадять нові дерева.
11.07.2018 «Бюджет участі-2019»: у Полтаві обговорюють перспективні плани розвитку територій міста
У Полтаві розпочались традиційні зустрічі координаторів реалізації проекту «Бюджет участі» та мешканців мікрорайонів міста. 11 липня така зустріч відбулась у Київській районній у місті Полтава раді. У ній взяли участь депутати райраради, голови ОСББ та кооперативів, громадські активісти та усі небайдужі мешканці.
Під час наради обговорили перспективні плани розвитку даної території міста у 2019 році в рамках реалізації міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування».
Секретар міської ради Оксана Деркач наголосила на тому, що проект є популярним серед полтавців. Люди охоче долучаються до нього і щороку кількість креативних та цікавих ідей зростає. Саме через це було збільшено фінансування малих та великих проектів з 1 мільйону до 1 мільйону 400 тисяч гривень та з 300 тисяч до 500 тисяч гривень відповідно:
– Бюджет участі – це прекрасна можливість взяти активну участь у розвитку свого міста. Якщо, певна річ, є бажання. І приємно, що воно є. Мешканці Полтави активно долучаються до покращення своїх мікрорайонів, адже розуміють, що привітність та затишність Полтави залежить від кожного з нас. Завдяки реалізації їхніх ідей ми маємо місця для відпочинку та прогулянок, які вже стали улюбленими серед містян, коворкінг-центри, велопарковки та багато іншого.
Більшість полтавців вже добре обізнані з питань, які стосуються подачі проектів. На зустрічі фахівець Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк нагадав присутнім можливі теми проектів та основні вимоги до подачі своїх пропозицій.
Доки одні полтавці тільки працюють над своїми ідеями, інші вже на власному досвіді пересвідчилися, що реалізація проектів в рамках «Бюджету участі» приносить неабияку користь у тому числі і здоров'ю полтавців. У 2017 році серед великих проектів-переможців і проект щодо оснащення лікувально-профілактичних закладів комп'ютерною технікою, на що закладено 1 мільйон гривень.
Завдяки реалізації ініціативи, у центрі первинної медико-санітарної допомоги №1 полтавці тепер вже забули, що таке «черга», тут можна без зайвих клопотів укласти декларацію із сімейним лікарем. Під час спілкування із секретарем міської ради Оксаною Деркач, медичні працівники одноголосно зауважили, що без оснащення робота була б неможливою.
– За відсутності комп'ютерної техніки лікар просто не має змоги укласти декларацію з пацієнтом, – наголосив сімейний лікар ЦПМСД №1 Віталій Мрочко. – Але ж як тоді працювати в умовах нових реформ? – Фактично – це було б неможливо. Особисто зі мною уклали декларації 900 полтавців.
У подальшому, завдяки наявності обладнання, можна без труднощів та оперативно відреагувати та впровадження МОЗ щодо електронних рецептів, електронної реєстратури та електронної картки.
Довідково:
Запропонувати свій проект щодо покращення благоустрою громадського простору, проведення фестивалів та конкурсів або ж вирішення соціально-значущих питань можна до 31 липня.
Заявку необхідно подати в КО «Інститут розвитку міста» (вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, каб. 10) або ж надіслати на електронну адресу: poltava.proekt@ukr.net
03.07.2018 Стартує прийом проектів на 2019 рік в рамках реалізації програми «Бюджет участі»
До уваги полтавців!
У рамках реалізації міської цільової програми «Бюджет участі» міста Полтава розпочинається прийом проектів на 2019 рік.
Якщо ви маєте ідеї покращення благоустрою громадського простору, проведення фестивалів та конкурсів або ж вирішення соціально-значущих питань, у вас є можливість з 2 по 31 липня 2018 року запропонувати власний проект на участь у конкурсі.
Заявку можна подати в КО «Інститут розвитку міста» (вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, каб. 10) або ж надіслати на електронну адресу: poltava.proekt@ukr.net
Телефони для довідок: (095)87-15-550 та (0532)64-14-04
Також, інформацію про «Бюджет участі» можна знайти на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету.
23.06.2018 Для полтавців продовжуються навчання з написання проектів для конкурсу «Бюджет участі»
23 червня в приміщенні КО «Інститут розвитку міста» відбулось чергове навчання для полтавців щодо написання проектів «Бюджету участі-2019». Представники студентської молоді, громадськості та бізнесу прийшли з власними цікавими ідеями та креативним баченням, як втілити їх у реальність. Залишилось лише навчитись правильно оформити свої задуми відповідно до Положення конкурсу.
Проінформував присутніх про історію розвитку партиципаторного бюджетування та кращі практики втілення ідей в різних країнах фахівець КО «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк. Він наочно продемонстрував, як правильно заповнювати аплікаційну форму та розповів, як створити команду, з якою і прийдете до успіху.
Під час практичної частини навчання учасники тренінгу, об'єднавшись у мікрогрупи, мали змогу написати пробний командний проект та представити його на розгляд присутнім.
В ході навчання в учасників семінару виникало безліч запитань, на які кожен з них отримав вичерпні відповіді.
Як наголосив Артем Іванюк, запорукою успішності проекту є промоційна кампанія: щоб проект переміг, авторові потрібно довести полтавцям, що саме ця ідея варта втілення.
Нагадаємо, з 2 липня розпочнеться прийом проектів на «Бюджет участі». З умовами участі можна ознайомитись на офіційному сайті Полтавської міської ради в розділі «Бюджет участі».
11.06.2018 Полтавців навчали писати проекти для конкурсу «Бюджет участі»
9 червня в приміщенні КО «Інститут розвитку міста» відбувся перший семінар щодо написання проектів «Бюджету участі 2019». Тренінг реалізований в рамках міської цільової програми партиципаторного бюджетування.
Більше 20 представників громадського сектору, бізнесу та влади мали змогу ознайомитися з можливостями програми «Бюджету участі» Полтави.
Фахівець КО «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк розповів присутнім про історію розвитку партиципаторного бюджетування, кращі практики втілення ідей в різних країнах, як правильно заповнювати аплікаційну форму та як створити команду щодо написання проектів. Досвідом із підготовки проектів також поділився менеджер Фундації ПАУСІ Леонід Донос, який проводив подібні семінари більше ніж в 20 містах України.
Так, під час засідання учасники семінару обмінювались власним досвідом та ідеями, відпрацьовували навички в написанні проектів та обговорювали можливі шляхи реалізації важливих для міста ініціатив.
Нагадаємо, що з 2 липня розпочнеться прийом проектів на «Бюджет участі». З умовами участі можна ознайомитись на офіційному сайті Полтавської міської ради в розділі «Бюджет участі».
07.06.2018 У Полтаві навчать, як написати проекти для конкурсу «Бюджет участі»
Навчання з практичного складання проектів "Бюджету участі":
- історія розвитку партиципаторного бюджетування;
- заповнення аплікаційної форми проекту (заявки);
- кращі практики партиципаторного бюджетування;
- командна робота з написання проекту;
- аналіз.
Для участі у тренінгу потрібно зареєструватися до 9 червня за посиланням.
Навчання відбуватимуться: 9, 16, 23 та 30 червня з 10 до 12 години.
Адреса: Інститут розвитку міста, вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, кім. 7.
За додатковою інформацією звертатися за телефоном: 64-14-04.
2 липня стартує подача проектів програми партиципаторного бюджетування у місті Полтава на 2019 рік
5 червня відбулось засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, яке провела її голова, секретар міської ради Оксана Деркач.
На порядку денному питання про стан виконання проектів «Бюджету участі», які перемогли у 2017 році, календарний план програми на 2018 рік та обговорення зустрічей з представниками громадського активу в районах міста.
На початку засідання Оксана Деркач оголосила, що з 2 по 31 липня стартує подача проектів «Бюджету участі».
– З прийняттям на сесії міської ради рішення «Про внесення змін до міської цільової Програми «Партиципаторного бюджетування на 2016-2020 роки», а саме збільшення обсягу коштів для реалізації малих та великих проектів, ми очікуємо і на підвищення зацікавленості містян. Якщо, наприклад, у 2017 році було подано майже 100 проектів, то у 2018 сподіваємось на 150 і більше заявок від полтавців, – зауважила Оксана Антонівна.
Окрім цього, начальник управління охорони здоров'я Сергій Котов повідомив, стосовно реалізації проекту «Технічне оснащення центрів первинної медицини» був проведений тендер та все необхідне комп'ютерне обладнання закуплене. А, проекти, які знаходяться під опікою в управлінні житлово-комунального господарства, перебувають на стадії розробки проектної документації.
Також, одним із головних питань, які розглянули на засіданні, проведення навчань з написання проектів по партиципаторному бюджетуванню. Артем Іванюк розповів про старт курсів з практичного написання проектів «Бюджету участі» на 2019 рік:
– Заняття розпочнуться з 9 червня та будуть проводитися протягом вихідних місяця, а саме 16, 23, 30 червня. Тренінги проходитимуть на базі Інституту розвитку міста, – зазначив головний фахівець КО «Інститут розвитку міста».
Серед іншого, під час наради було вирішено найближчим часом зустрітися з депутатами районних рад, громадськими організаціями, органами самоорганізації населення, які в свою чергу розповсюджуватимуть інформацію про бюджет участі серед населення міста.
20.04.2018 У Полтаві відкрили новий Коворкінг-центр
19 квітня в приміщенні бібліотеки-філіалу №1, що за адресою вулиця Петра Юрченка, 11/2, відкрили Центр молодіжних ініціатив. Коворкінг-центр є малим проектом-переможцем 2017 року міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі)». Полтавці надали перевагу створенню такої загальноміської локації, віддавши за реалізацію даного проекту понад 300 голосів.
На відкриття до Коворкінг-центру завітала секретар міської ради Оксана Деркач. Вона зазначила, що подібних центрів у Полтаві повинно бути, і буде значно більше.
– Навіть в рамках Стратегії 2030 один із напрямків передбачає створення таких просторів. Мешканці мікрорайону мають можливість приходити сюди, спілкуватися, займатися хоббі та працювати, зокрема за комп'ютерами. На базі центру можна проводити різного роду заходи – навчання, тренінги. Хочу зазначити, що це важливе місце для організації дозвілля молоді, адже тут можна розвиватися, навчатися і просто відпочивати, – наголосила Оксана Деркач.
Автор ідеї Галина Кулик розповіла про ідею створення центру:
– З'явилася ідея осучаснити нашу бібліотеку. Дізналися про «Бюджет участі», написали проект про створення на базі філіалу Коворкінг-центру. Тож, завдяки полтавцям, які підтримали нашу ідею, в Авіамістечку з'явився Центр молодіжних ініціатив,– зазначила Галина Кулик. – Хочу додати, що в планах ще створити в Центрі дитячий куточок та обладнати велопарковку на вулиці біля входу.
Директор бібліотечної системи Таміла Дузенко висловила щирі слова вдячності жителям мікрорайону та Полтави в цілому за те, що віддали свої голоси за проект створення Коворкінг-центру, який і отримав перемогу в «Бюджеті участі».
На відкритті центру також проходив майстер-клас від керівника гуртка кераміки обласного центру науково-техічної творчості учнівської молоді Ірини Ардашевої, представлена виставка виробів Заслуженого майстра народної творчості України, лауреата премій В. Г. Короленка, Самійла Величка Наталії Свиридюк.
На реалізацію проекту Коворкінг-центр (Центр молодіжних ініціатив) із міського бюджету виділено 204 тисячі гривень. Головний розпорядник коштів – управління культури Полтавського міськвиконкому, а координатором «Бюджету участі» є КО «Інститут розвитку міста».
20.04.2018 На засіданні робочої групи з Бюджету участі обговорили пропозицію щодо збільшення загального фінансування проекту з 5 до 11 мільйонів гривень
17 квітня відбулося засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у м. Полтава, яке провела голова групи, секретар міської ради Оксана Деркач.
На засіданні учасники робочої групи, серед яких керівники структурних підрозділів міськвиконкому, представники депутатського корпусу та громадських організацій, обговорювали зміни та доповнення в існуюче Положення «Бюджету участі».
Так, внесли пропозицію щодо збільшення загального фонду фінансування з 5 мільйонів гривень до 11 мільйонів гривень на реалізацію проектів-переможців у 2019 році. Також, розглянули питання збільшення фінансування великих проектів з 1 мільйону до 1 мільйону 500 тисяч гривень, та малих проектів відповідно – з 300 тисяч гривень до 500 тисяч гривень. Члени робочої групи одноголосно підтримали пропозицію щодо змін. Тож на наступну сесію Полтавської міської ради буде підготовлений відповідний проект рішення.
Окрім цього, учасники засідання обговорили стан виконання проектів-переможців «Бюджету участі» 2017 року. Зокрема, мова йшла про проект Коворкінг-центр (Центр молодіжних ініціатив), офіційне відкриття якого відбудеться 19 квітня об 11 годині за адресою вулиця Петра Юрченка, 11/2, в приміщенні бібліотеки-філіалу №1.
10.04.2018 Незабаром у Полтаві відкриється новий Коворкінг-центр
В приміщенні бібліотеки-філіалу №1, що за адресою вулиця Петра Юрченка, 11/2, планують відкрити Центр молодіжних ініціатив. Коворкінг-центр є малим проектом-переможцем 2017 року міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі)». Полтавці надали перевагу створенню такої загальноміської локації, віддавши за реалізацію даного проекту понад 300 голосів.
Сучасні коворкінг-центри – це офіси, що складаються з одного-трьох приміщень великих розмірів. У них облаштовується необхідна кількість робочих місць з явно вираженим зонуванням простору.
Так, з робочим візитом до Коворкінг-центру завітала секретар міської ради Оксана Деркач. Вона особисто перевірила, як реалізуються проекти по програмі «Бюджет участі» та закликала жителів міста долучатися до створення нових ідей:
– Полтавці повинні вірити в ідею проекту «Бюджет участі», свою причетність, участь до розподілу частини бюджетних коштів. Містяни повинні проявляти свою активність і їхня активність буде підтримана, – зазначила Оксана Деркач.
А автор проекту-переможця Галина Кулик розповіла, що завдяки «Бюджету участі» відбулось осучаснення закладу:
– В центрі відбулось зонування: є ділова зона, де можуть проходити семінари, конференції підприємців чи інших організацій, зона релаксації, зона комп'ютерів, де дорослі можуть дивитись як фільми, так і займатися пошуковими операціями для своєї діяльності.
Нагадаємо, що на реалізацію проекту Коворкінг-центр (центр молодіжних ініціатив) із міського бюджету виділено 204 тисячі гривень. Головний розпорядник коштів – управління культури Полтавського міськвиконкому, а координатором «Бюджету участі» є КО «Інститут розвитку міста».
28.03.2018 Робоча група з питань партиципаторного бюджетування Полтави розповіла колегам інших міст України про успіхи реалізації проекту
У рамках Програми «Громадський бюджет на сході в Україні – інтеграція заради розвитку» 27 березня у Запоріжжі відбулася панельна дискусія, присвячена першим крокам бюджету участі у містах України. Полтаву представила голова робочої групи з реалізації програми «Бюджет участі», секретар міської ради Оксана Деркач та член робочої групи, фахівець Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк.
У багатьох містах та громадах механізм громадського бюджету буде реалізовуватися вперше.
Під час обговорення зазначеної теми, Оксана Деркач зазначила, що Полтаві «Бюджет участі» реалізується вже третій рік поспіль. За цей час місто отримало не лише проекти, які вже втілені у життя за участі громади, але й дуже цінний досвід:
– У процесі роботи над реалізацією програми виникає дуже багато проблем, тому механізми та умови реалізації проектів постійно переглядаються та вдосконалюються. А головне надбання для міської влади це активізація громади у вирішенні проблем, як свого окремого будинку, двору, району так і всього міста в цілому. Відчуття зворотного зв'язку надає наснаги усім учасникам програми «Бюджет участі» без виключення, – зазначила Оксана Деркач.
22.02.2018 Із засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування
22 лютого відбулося засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, яке провела її голова, секретар міської ради Оксана Деркач.
Під час засідання обговорили терміни реалізації проектів-переможців «Бюджету участі» 2017 року. Нагадаємо, що перемогу здобули 2 великих та 10 малих проектів.
За реалізацію проекту «Технічне оснащення центрів первинної медицини» відповідає управління охорони здоров'я. Начальник управління Олександр Котов доповів, що в рамках реалізації проекту запланована закупівля ноутбуків, принтерів та іншого обладнання. Загалом на реалізацію даного проекту спрямують 1 мільйон гривень.
Окрім цього, під час засідання обговорили етапи та терміни реалізації таких проектів –переможців минулого року, як «Вулична арена», «Коворкінг центр» та інших.
16.01.2018 На засіданні експертної групи «Бюджету участі» обговорили етапи реалізації проектів у 2018 році
16 січня відбулось засідання експертної групи з питань партиципаторного бюджетування, яке провела її голова, секретар міської ради Оксана Деркач. На порядку денному – організаційні питання щодо ходу реалізації у 2018 році проектів-переможців «Бюджету участі».
– Цьогоріч загальний бюджет проектів-переможців, які будуть реалізовуватися в 2018 році, складає 5 мільйонів гривень, - зазначила Оксана Деркач. - Головними розпорядниками з реалізації малих проектів визначені управління житлово-комунального господарства та управління культури. За реалізацію двох великих проектів відповідають управління капітального будівництва – проект «Вулична арена» по бульвару Богдана Хмельницького, 20, та управління охорони здоров'я –проект «Технічне оснащення центрів первинної медицини».
Також, серед питань було розглянуто і питання подовження термінів реалізації проектів 2017 року - «Зелений острів», «Полтава-велосипедна», «Спортивний майданчик селища Дальні Яківці».
Серед іншого, учасники засідання обговорили питання щодо взяття на баланс дитячих та спортивних майданчиків, об'єктів благоустрою, що були встановленні за рахунок міської цільової програми Бюджету участі.
14.11.2017 20 листопада розпочинається голосування за проекти міської цільової програми "Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) 2017-2018р."
З 20 листопада до 3 грудня у Полтаві проходитиме етап голосування за проекти міської цільової програми "Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) 2017-2018р."
Якщо Ви мешканець Полтави, Вам виповнилося 16 років, прийдіть, та підтримайте ті проекти, які на вашу думку, мають бути реалізовані! У кожного є можливість проголосувати один раз за 2 проекти: 1 великий і 1 малий.
Голосування здійснюється за допомогою:
- електронного голосування на сайті Полтавської міської ради у рубриці «Бюджет участі» за допомогою BankID – способу верифікації громадян через українські банки, який дозволяє підтвердити особу користувача в мережі Інтернет, використовуючи банківські дані про клієнта.
Для того, аби підтримати проекти в пунктах для голосування, при собі необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код, для пред'явлення особі, відповідальній за голосування.
Пункти голосування:
№
Місце
Адреса
Час роботи
1.
КО «Інститут розвитку міста»
вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 пов.
пн.-чт. 8.00 – 17.15
птн. 8.00 - 16.00 перерва 12.00 – 13.00
2.
Централізована бібліотечна система
вул. Алмазна, 6/11, читальний зал
10.00 – 18.00
птн. – вихідний останній вівторок місяця - санітарний день;
3.
Бібліотека № 1
вул. П.Юрченка, 11/2, читальний зал
10.00 – 18.00
птн. – вихідний останній вівторок місяця - санітарний
4.
Бібліотека № 2
вул. Небесної Сотні, 61, читальний зал
10.00 – 18.00
птн. – вихідний останній вівторок місяця - санітарний
5.
Бібліотека № 3
вул. Головка, 20, читальний зал
10.00 – 18.00
сб. – вихідний , останній вівторок місяця - санітарний
6.
Бібліотека № 4
вул. Європейська, 141, читальний зал
10.00 – 18.00
птн. – вихідний, останній вівторок місяця - санітарний
7.
Бібліотека № 5
вул. Європейська, 49, читальний зал
10.00 – 18.00
нд. – вихідний, останній вівторок місяця - санітарний
8.
Бібліотека № 6
вул. Кучеренка, 12, читальний зал
10.00 – 18.00
птн. – вихідний, останній вівторок місяця - санітарний
9.
Бібліотека № 7
пров. Хорольський, 3, читальний зал
10.00 – 18.00
птн. – вихідний, останній вівторок місяця - санітарний
10.
Бібліотека № 9
вул. Халтуріна, 19, читальний зал
9.00 – 17.00
сб. – вихідний, останній день місяця – санітарний
11.
Бібліотека № 10
вул. Грушевського, 10, читальний зал
10.00 – 18.00
сб. – вихідний, останній день місяця - санітарний
12.
Бібліотека № 11
с. Яківці, вул. Нагірна, 1, читальний зал
9.00 – 17.00
птн,сб. – вихідний, останній день місяця - санітарний
Спортивно-тренажерний майданчик в с. Червоний шлях.
Волик Р.
с. Червоний шлях.
Будівництво спортивного майданчика
1000000 грн.
39
Центр розвитку та реабілітації дітей з особливими потребами «Зернятко»
Іващенко Л.
Вул. Чураївни3/2
Ремонт приміщення для колекційного закладу для дітей з аутизмом
874600 грн.
40
«Шпала АРЕНА» реконструкція стадіону с. Залізничників
Вершинин М.
с. Залізничників
реконструкція стадіону с. Залізничників
1000000 грн.
43
Агітаційна компанія, щодо роздільного сортування сміття в ЗМІ, проведення вуличних фестивалів, збір пластикових кришечок серед населення та соціологічне опитування в кожному районі міста Полтава.
Оріховський Р.
Приміщення органів самоврядування, комунальних, навчальних лікувальних, культурних закладів, бібліотеках. Комерційних об'єктах в місцях масових скупчень населення, територія м. Полтави
Підвищення культури поводження з утилізації сміття через ЗМІ. Проведення фестивалів в різних районах міста одночасно з агітацією та соціологічним дослідженням щодо сортування ТВП, що є підготовчим етапом до впровадження загальноміської програми у місті по окремому збиранню ТВП
1000000 грн.
45
Дитячий майданчик «Озеро»
Зарічанський М.
м. Полтава, вул. Калинова
Будівництво дитячого майданчику.
1000000 грн.
48
«Полтавський міський центр ініціатив»
Глазов О.
Вул. Небесної сотні, 1/23
Створення загальноміської та загальнодоступної локації для реалізації нових, креативних проектів і саморозвитку.
1000000 грн.
58
«Ремонт об'єктів благоустрою району Очеретянка»
Жмуренко С.
Мікрорайон «Очеретянка»
Ремонт вул. Левадна, пров. Депутатський, облаштування майданчиків для контейнерів під сміття.
975000 грн.
60
Центр «Дозвілля Рибці»
Павлій О.
С. Рибці
Облаштування дитячого та спортивного майданчику: міні футбольне поле, волейбольний та баскетбольний майданчик.
1000000 грн.
63
Кіно-фестиваль «Вірні друзі»
Жмуренко С.
м.Полтава.
Провести 3х денний кінофестиваль з тематичними фільмами про відносини людей і домашніх тварин. Закупити фільм зоокомунікатора Саманти Курі «Я розмовляю з тваринами».
365000 грн.
71
Сквер «Матері та дитини»
Юрченко Т.
м. Полтава, пров. Клубний, 4 і вул. Соборності, 67 (сквер ОЦЕВУМ)
Облаштування і ремонт скверу для потреб матерів з маленькими дітьми, реконструкція дитячого майданчику
1000000 грн.
74
«Вулична арена»
Нагорний П.
Мікрорайон Левада, бульвар Б.Хмельницького, 20 (біля школи № 37)
Будівництво доступного, сучасного, спортивного майданчику для всіх мешканців Полтави для занять 4 видами спорту: футбол, баскетбол, волейбол, великий теніс
1000000 грн.
78
Інформаційна компанія, щодо сортування ліквідної втор сировини (наприклад, склобою) та збору пластикових кришечок серед населення в ЗМІ, на вуличних фестивалях та утилізація електронних відходів (в т.ч. батарейок та побутових акумуляторів до 7А/год) зібраних в місті Полтави.
Антоненко С.
Приміщення органів самоврядування, комунальних, навчальних лікувальних, культурних закладів, бібліотеках. Комерційних об'єктах в місцях масових скупчень населення, територія м. Полтави.
Виховання людей через ЗМІ правильному поводженню з відходами від дитсадка до університетів через просвітницькі лекції фестивалі організовані у дворах на площах та встановлені окремих контейнерів по збору ліквідної вторсировини (наприклад, склобою).
1000000 грн.
80
Вуличне освітлення мікрорайону Огнівка
Сідько Н.
Мікрорайон Огнівка
Встановлення ліхтарів на сонячних батареях
896 000 грн.
Малі проекти:.
1
Сучасне комфортне енергоефективне освітлення та декорування опор парків «Сонячний» та «Петровський»
Власенко О.
м. Полтава, вул. Соборності, парки «Сонячний» та «Петровський»
В парках забезпечити сучасне, комфортне, енергоефективне світлодіодне освітлення з смарт управлінням. Модернізація 56 світильників
97000 грн.
2
Майданчик примирення
Чикурова О.
м. Полтава, Київський район, пров. Шевченко, 3,4,5,6,7
Встановлення столів для настільного тенісу, лавок, альтанок, розчищення чагарників, висадка саджанців, встановлення мобільних урн.
243600 грн.
3
«Здорові люди – здорова країна»
Мокієнко В.
м. Полтава, двір по вул. Алмазна, 9; Ціолковського, 41,46,45
Відремонтувати дитячий спортивний майданчик, який включає зону для ігор в волейбол, баскетбол, теніс. Встановлення спортивних тренажерів.
298000 грн.
4
Облаштування міць для вигулу собак
Усачов А.
Мікрорайон Половки, та у зелених зонах мікрорайону Половки
Облаштування місць для вигулу собак
300000 грн.
5
Створення громадського простору «Гостинний двір»
Гранько Н.
Вул. Балакіна, 12,18
Створення місць для паркування, будівництво дитячого та спортивного майданчику, освітлення.
300000 грн.
6
Організація «Пункту громадського порядку та екологічної безпеки»
Василець В.
Дачний масив с. Вороніно, вул. Староруслянська, Жасмінова
Облаштування патрульних постів дачного масиву, встановлення відео обладнання та відео фіксації.
300000 грн.
8
Зона сімейного відпочинку «Мрія»
Лапшина Л.
м. Полтава, вул. Грушевського, 6,9, вул. Гробчака, 13
Встановлення спортивного майданчику для відпочинку та занять спортом
289147 грн.
9
Спорудження спортивного майданчику у дворі будинків вул. Курчатова, 11,7,3,5
Савенков С.
м. Полтава, Курчатова, 11,7,3,5
Встановлення спортивного майданчику
170000 грн.
10
Шахово-шашковий центр «Ерудит» для дітей, молоді та ветеранів інтелектуальних видів спорту
Оріхоавський Р.
В приміщеннях Полтавської централізованої бібліотечної системи, Корпусний парк та парк Перемога.
Створення сучасного, зручного навчально-реабілітаційного Шахово-шашкового центру «Ерудит» в орендованих приміщеннях комунальної власності, який сприятиме реабілітації дітей, молоді та людей з обмеженими можливостями всіх нозологій
300000 грн.
11
Дитячий майданчик «Смайлик»
Нагорний Є.
Мікрорайон Левада, вул. Вавілова, 9/26
Будівництво сучасного дитячого майданчику для дітей
300000 грн.
12
«Твій простір»
Садовнікова І.
м. Полтава, вул. Соборності, 11 (праворуч від музучилища)
Заміна старого асфальтного покриття на бетонне мощення, облаштування перед сценою помосту, заміна рослинності.
Парк в с. Червоний шлях, між вул. 3-лінія та Лисенка
Облаштування парку: встановлення лавок, урн, бруківка, парканчик для майданчику, спортивно-ігровий комплекс, гойдалка, карусель, дренажна система.
277922 грн.
16
Встановлення вуличного спортивного обладнання та дитячого ігрового комплексу
Кусайко М.
м. Полтава, пров. Кустарний, 6,8
Встановлення спортивного та дитячого майданчику
200000 грн.
17
«СЕЛФІ арт-зона»
Григор'єв С.
Студентський сквер
Встановлення та благоустрій художніх пам'ятників, які стануть туристично привабливими
300000 грн.
18
Встановлення LED-світильників в Корпусному парку та периметру кільцевої дороги навколо парку
Антоненко С.
Корпусний парк, та дорога навколо парку
Заміна старого освітлення на LED-світильники
300000 грн.
19
Дитячий майданчик «Лісок»
Белінська А.
м. Полтава, с. Лісок
Встановлення сучасного дитячого майданчику
300000 грн.
20
Спортивно-дитячий майданчик «Патріот»
Садова О.
м. Полтава, мікрорайон Рибці, вул. Черкаська та Метростроївська
Будівництво спортивно-дитячого майданчику, благоустрій території
300000 грн.
21
Полтавський міський центр відновних практик в громаді
Шуліпа С.
На базі КО «Інститут розвитку міста»
Для зменшення рівня злочинності та правового нігілізму, урегулювання конфліктних ситуацій буде створений Полтавський міський центр відновних практик в громаді
298000 грн.
22
Відновлення дитячого майданчику та спортивного майданчику із встановленням додаткових елементів у дворі б. вул. Великотирнівська, 39а, 39/91
Усачов А.
м. Полтава, вул. Великотирнівська, 39а, 39/91
Відновлення дитячого майданчику та спортивного майданчику із встановленням додаткових елементів у дворі б. вул. Великотирнівська, 39а, 39/91
300000 грн.
23
Інклюзивний майданчик «Зернятко»
Іващенко Л.
м. Полтава, вул. Чураївни, 3/2
Будівництво дитячого майданчику з інклюзивними елементами для створення простору, емоційного, творчого, інтелектуального, сенсорного і соціального розвитку для дітей з інвалідністю.
300000 грн.
24
Дитячий спортивний майданчик «Веселка»
Чокан А.
м. Полтава, пров. Ломаний, 16
Будівництво дитячого спортивного майданчику з тенісним столом та баскетбольним кільцем
300000 грн.
25
Дитячий розважальний комплекс «Артемівський»Сторожко О.
Леверя Ю.
м. Полтава, на розі вул. Зигіна та С. Петлюри (сквер за ОЦЕВУМ)
Реконструкція старого дитячого майданчику з новими, сучасними елементами.
300000 грн.
26
Облаштування місць відпочинку у зеленій зоні мікрорайону Половки
Усачов А.
Зелена зона мікрорайону Половки
Облаштування 7-8 альтанок з лавками для відпочинку
300000 грн.
27
Зона відпочинку на Леваді «Лиса гора»
Сторожко О.
Мікрорайон Левада
Облаштування альтанок з лавками для відпочинку, освітлення
300000 грн.
28
«Знай свої права – керуй своїм життям»
Усачов А.
В приміщенні МБК, бібліотечна система, навчальні заклади
Проведення освітньої роботи, лекцій і занять в направленні усвідомлення своїх прав та обов'язків, як громадянина.
300000 грн.
30
«Спорт для кожного» - дитячі дворові фестивалі для Полтавчан.»
Оріховський Р.
Майданчики Подільського, Шевченківського та Київського районів, що пристосовані для проведення дворових фестивалів
Проведення свят міста приурочених: Дню космонавтики, Дню татуся, «Тато, мама, я – спортивна сім'я» до дня фізичної культури та спорту у теплу пору року із залученням творчих колективів.
до 300 тис. (малий)
31
Інформаційний проект «Полтавський бізнес інкубатор»
Кожокарь Н.
Орендовані приміщення для проведення тренінгів.
Проведення циклу тренінгів з: складання бізнес плану, підвищення привабливості власного бізнесу, формування цінової політики, пошук ринків, підтримка «молодих підприємств», ефективний менеджмент, впровадження власних технологій.
235000 грн.
32
Спортивний майданчик «91»
Козуб Д.
м. Полтава, вул. Небесної сотні, 91
Встановлення і будівництво спортивного майданчику
230000 грн.
34
Майданчик родинного дозвілля «Мрія»
Призов В.
м. Полтава, перетин вул. Гладкого та Лізи Чайкіної
Благоустрій території, встановлення дитячого та спортивного майданчику, тротуарна плитка, інформаційні дошки.
300000 грн.
35
Підвищення безпеки на пішохідних переходах біля громадських закладів. (школи, дитячі садочки, дитячі майданчики)
Тунік М.
Перехрестя м. Полтави, де є інтенсивний трафік і д є навчальні заклади.
Підвищення безпеки на пішохідних переходах біля громадських закладів. (школи, дитячі садочки, дитячі майданчики) шляхом встановлення макетів у вигляді школярів.
300000 грн.
37
Кворкінг центр (центр молодіжних ініціатив)
Кулик Г.
Бібліотека – філіал № 1 м. Полтава, вул. Петра Юрченка, 11/2
Створення загальноміської локації де кожен бажаючий зможе працювати, знайтися з новими людьми, навчатися.
204000 грн.
38
Загальноміський простір відпочинку та розвитку «Сонячний»
Олефіренко О.
м. Полтава, перетин вул. Сонячна та Лютого Олександра
Благоустрій території, встановлення дитячого та спортивного майданчику, тротуарна плитка, LED- освітлення, плити для накриття струмка.
300000 грн.
41
Фестиваль сезонної вуличної їжі «Season street food»
Чикуров Д.
м. Полтава, центральна частина міста.
Організація та проведення тематичних арт-фестивалів, із залученням виробників корисної та смачної їжі. Конкурси, концертні виступи талановитих виконавців та гарний настрій полтавцям та гостям мста.
300000 грн.
42
Вулиця Лідова в квітах
Зубань С.
м. Полтава, вул. Лідова
Висадження на вул. Лідовій багатолітніх квітів, дерев та кущів.
35000 грн.
44
«Лісова галявина»
Сутягін О.
м. Полтава, мікрорайон Лісок, вул. Краса поляна
Будівництво сучасного, безпечного, дитячого майданчику
299999 грн.
46
«Сонячне дерево для зарядки старт-пристроїв у Полтаві»
Брін С.
м. Полтава, Студентський сквер
Встановлення в місті «Сонячного дерева», яке живиться від енергії сонця. Мета: популяризація альтернативних джерел енергії та підзарядка пристроїв мешканців Полтави та гостей міста.
95000 грн.
47
Оздоровчо-розважальна зона «Нове покоління»
Андросова О.
Спільний двір вул. Великотирнівська, 14,16,18 та вул. І.Мазепи, 50/12,
Встановлення спортивного майданчику, велопарковки, тенісних столів, огорожа футбольного поля.
298000 грн.
49
Дитячий майданчик «Сонячна казка»
Волков Е.
м. Полтава, вул. Семена Петлюри, 27
Демонтаж старого брухту, встановлення нового, сучасного і безпечного дитячого майданчику для розвитку дітей.
298681 грн.
50
«Лавочка знань» облаштування парку «Студентський»
Решетняков В.
м. Полтава Студентський сквер.
Перетворення парку «Студентський» на Європейську зону відпочинку, переобладнання 12 паркових світильників на світлодіодні зі старт керуванням, встановлення вхідної арки з можливістю розміщення на ній кольорових світлових привітань
96600 грн.
51
Облаштування дитячого та спортивного майданчика для ігрових видів спорту «Мамо, тато і я – активна та спортивна сім'я»
Іващенко Д.
м. Полтава, вул. Гожулівська, 24,26,28,30
Встановлення дитячого та спортивного майданчику
300000 грн.
52
«Сонячне дерево»
Черкун Р.
м. Полтава, вул. Небесної сотні, 2
Встановлення в місті «Сонячного дерева», яке живиться від енергії сонця. Мета: популяризація альтернативних джерел енергії та підзарядка пристроїв мешканців Полтави та гостей міста.
271900 грн.
53
Спортивний майданчик «Центр боксу Полтава»
Теплінська В.
м. Полтава, вул. Курчатова, 18
Встановлення спортивного майданчику, благоустрій.
290000 грн.
54
Полтавська битва інженерних розробок
Слизько О.
м. Полтава, майдан Незалежності, 5 (виставкова зала міського Будинку культури)
Проведення конкурсу інженерних розробок серед молодих, талановитих полтавських винахідників та раціоналізаторів з призовим фондом і підтримкою учасників.
99500 грн.
55
Безкоштовний вуличний спортивно-ігровий комплекс на Огнівці
Сідько Н.
Мікрорайон Огнівка, двір по вул. Боровиковського, 16, Щепотьєва, 10,12
Облаштування спортивно-ігрового комплексу з сучасними тренажерами та сучасним освітленням
245813 грн.
56
«Школа роллерів»
Ошурко О.
Орендовані приміщення, які знаходяться в комунальній власності міста
Обладнати зал для тренувань та виступів спортсменів, закупити необхідний спортивний інвентар
200000 грн.
57
Дитячий майданчик «Дитяча радість»
Гранько В.
м. Полтава, вул. Сінна, 10 та 8/1
Встановлення сучасного, загальнодоступного, безпечного дитячого та спортивного майданчику для розвитку дітей, молоді та дорослих.
240000 грн.
59
Майданчик для міні-футболу «ОЛІМП»
Боровик Г.
м. Полтава, пров. Рибальський, 16а, 18, 20, 22, 24
Обладнання штучним покриттям поля для гри в міні-футбол, волейбол, баскетбол.
258738,5 грн.
61
Дитячий спортивний стадіон «Климівка»
Андрущенко С.
м. Полтава, с. Залізничників, вул. 9 травня, спортивний стадіон
Обладнання спортивного майданчика з гімнастичним комплексом та спеціальним покриттям.
279400 грн.
62
Територія родинного відпочинку «Чарівний замок»
Сагай В.
м. Полтава, вул. Івана Мазепи, 47/11
Встановлення сучасного, безпечного та якісного дитячого майданчику для всіх вікових категорій дітей.
300000 грн.
64
Зона для спорту та відпочинку «Старе русло»
Карпов Б.
м. Полтава, с. Вороніно, кінець провулка Барвистий, початок Зеленої зони по дамбі біля старого русла.
Облаштування спортивного поля з воротами для гри у футбол, встановлення лавок та альтанок для відпочинку, облаштування баскетбольної площадки
295000 грн.
65
Дитячий майданчик «Рідний двір»
Коршунова Т.
м. Полтава, вул. Ватутіна, 23
Встановлення сучасного, безпечного та якісного дитячого майданчику для всіх вікових категорій дітей.
297000 грн.
66
«У здоровому тілі – здоровий дух, здорова молодь – безпечне місто»
Мороз Ю.
Мікрорайони м. Полтави: Левада, Поділ, Малобудищанський, Авіомісстечко, район площі Зигіна, 23 Вересня.
Встановлення 6 сучасних спортивних комплексів, організація та проведення в різних районах міста спортивних змагань, фестивалів, конкурсів. Залучення молоді до занять у спортивних секціях і творчих колективах міста Полтави.
300000 грн.
67
«Школа молодого підприємця»
Шуліпа С.
м. Полтава, вул. Небесної сотні, 1/23 КО «Інститут розвитку міста»
Проект спрямований на підтримку активної молоді віком від 18-30 років, які бажають відкрити власну справу і проживають в місті. Створення платформи для підтримки на перших кроках самостійної діяльності.
291000 грн.
68
Облаштування пішохідної зони між вул. Спартака та вул. Барикадною
Ткаченко О.
м. Полтава, с Яківці, між вул. Спартака та вул. Барикадною
Облаштування пішохідної доріжки, встановлення пандусів, бордюрів, лотків для відводу води.
300000 грн.
69
Спортивний дитячий майданчик «Олімпійський»
Семеняга М.
м. Полтава, вул. Гожулівська, 20а, 26
Влаштування сучасного, загальнодоступного спортивного майданчику для полтавців різного віку. Встановлення сучасних спортивних тренажерів та спортивного інвентарю.
290000 грн.
70
Дитячий майданчик у дворі будинку по вулиці Миру, 24
Венгровський М.
м. Полтава, вул. Миру, 24
Встановлення сучасного, безпечного та якісного дитячого майданчику для всіх вікових категорій дітей.
294681 грн.
72
Вуличні тренажери в оздоровчій зоні мікрорайону с. Яківці
Синякін Є
м. Полтава, с. Яківці, вул.Спартака, Автоагрегатний, Дунаєвського
Встановлення вуличних тренажерів і ігрових спортивних комплексів для активного дозвілля дітей
300000 грн.
73
Під світка пам'ятників у м. Полтава у нічний час
Слизько О.
м. Полтава, пам'ятники: Котляревському, Гоголя, Шевченку, І.Мазепі, Р.Кириченко, Солдатської слави, Келіну, Українським загиблим козакам, пам'ятний знак на Театральній площі, М.Чурай.
Встановити ліхтарі, які будуть освітлювати головні пам'ятники міста в нічний час.
95424 грн.
75
Дитячо-спортивний майданчик «Від малюка до чемпіона»
Блоха В.
м. Полтава, вул. Героїв АТО, 63
Встановлення у дворі будинку дитячого та спортивного майданчика з вуличними тренажерами
280000 грн.
76
Оновлений сквер ім. І.Котляревського – сучасні технології для мешканців міста Полтави та туристів
Власенко О.
Сквер м. Полтави, по вул. Котляревського, 22-26, від вул. Н.Сотні до вул. Пушкіна.
Підсвітка пам'ятника Котляревського, сучасне обладнання освітлення скверу, антивандальні декоровані лавки та ліхтареві стовпи, вхідна арка
298200 грн.
77
Ремонт об'єктів благоустрою району Очеретянка
Жмуренко С.
м. Полтава, мікрорайон Очеретянка
Ремонт накриття водопровідних колодязів, та встановлення перил на крутих схилах.
296000 грн.
79
«Райській двір»
Чірікова-Зоріна О.
м. Полтава, мікрорайон Сади-2, вул. Героїв АТО 116 корп.2 та 3, Героїв АТО, 118/2, корп. 1 та 2
Встановлення дитячого майданчику «Морська подорож», демонтаж старих дитячих гойдалок та заміна на нові «Веселі машинки», встановлення спортивно-ігрового комплексу, заміна інвентарю на футбольному полі (нержавіюча сталь), ремонт альтанки та тенісного столу.
300000 грн.
81
Спортивний майданчик в с .Яр
Герус С.
м. Полтава, вул. Космічна
Облаштування спортивного майданчику, освітлення, встановлення лавок, щитів для гри в баскетбол, улаштування покриття.
254000 грн.
07.11.2017 Список проектів, які були відхилені Експертною комісією міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування»
Дата надходження
ПІБ автора проекту
Назва проекту
Бюджет
Кому передано для аналізу
29.06.2017
Оріховський Руслан Васильвич
«Оновити та заощадити» (заміна вікон у під'їзді ОСББ)
120 тис.
(малий)
Управління житлово-комунального господарства
14.07.2017
Хівренко Лариса Юріївна
«Літній клас» Облаштування навчально-ігрової зони під відкритим небом
до 300 тис.
(малий)
Управління освіти
20.07.2017
Дудник Вадим Васильович
«Спортивний рибалка»
1млн.грн.
(великий)
Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом
25.07.2017
Масюк Олександр Іванович
Реконструкція контактної мережі тролейбусів в районі розташування зупинки Г.Сталінграду, в напрямку району Половки.
до 300 тис.
(малий)
КП «Полтаваелектротранс»
25.07.2017
Антоненко Сергій Анатолійович
Організація встановлення кольорових, спеціальних контейнерів з механізмом верхнього завантаження, закритого типу для сортування та збору відходів скла від населення в Подільському та Київському районі.
1млн.грн.
(великий)
КАТП1628
25.07.2017
Антоненко Сергій Анатолійович
Організація встановлення кольорових, спеціальних контейнерів з механізмом верхнього завантаження, закритого типу для сортування та збору відходів скла від населення в Шевченківському районі.
1млн.грн.
(великий)
КАТП1628
25.07.2017
Антоненко Сергій Анатолійович
Організація встановлення кольорових, спеціальних контейнерів з механізмом верхнього завантаження, закритого типу для сортування та збору відходів скла від населення в мікрорайонах: Сади-1,Сади-2, Сади-3 та Алмазний
до 300 тис.
(малий)
КАТП1628
25.07.2017
Антоненко Сергій Анатолійович
Організація встановлення кольорових, спеціальних контейнерів з механізмом верхнього завантаження, закритого типу для сортування та збору відходів скла від населення в мікрорайоні: Левада
до 300 тис.
(малий)
КАТП1628
25.07.2017
Марцінковська Раїса Дмитрівна
Зона відпочинку і оздоровлення для всієї сім'ї. «Левада – це мікрорайон де хочеться жити!»
1млн.грн.
(великий)
Управління з питань містобудування та архітектури
25.07.2017
Садовнікова Ірина Миколаївна
«Прирічковий парк». Берег, який належить громаді.
1млн.грн.
(великий)
Управління з питань містобудування та архітектури
25.07.2017
Мурашко Катерина Володимирівна
Облаштування енергоефективної системи опалення в СНВК №10
1млн.грн.
(великий)
Управління освіти
26.07.2017
Антоненко Сергій Анатолійович
Організація збору відходів електронного та електричного походження від населення (електрично-побутових приладів)
до 300 тис.
(малий)
КАТП1628
01.11.2017 Проекти "Бюджету участі" отримали номери в бюлетенях для голосування
<td news"="" width="60%">
30.10.2017 Для проектів Бюджету участі будуть визначеня номери в бюлетенях для голосування
20 серпня цього року було завершено подання проектів від полтавців в рамках "Бюджету участі".
Так, містянами було подано 92 проекти: малі - до 300 тис. грн. та великі - 1 млн. грн. Серед них - облаштування зон відпочинку, благоустрій територій, встановлення спортивних, ігрових майданчиків та комплексів, створення культурно-мистецьких фестивалей тощо.
Після детального аналізу проектів експертною групою, 12 ініціатив було відхилено.
Уже 1 листопада о 10:00 в депутатській кімнаті міської ради (к.223) буде проведено жеребкування щодо порядкових номерів проектів, які отримали схвальну оцінку, в реєстрі допущених до голосування.
Список підтриманих та відхилених проектів можна переглянути тут.
11.09. 2017 Реалізація проекту "У здоровому тілі — здоровий дух" продовжується
Продовжується реалізація одного з проектів-переможців Бюджету участі "У здоровому тілі — здоровий дух".
Так, 10 вересня, на майданчику, що біля обласного центру естетичного виховання учнівської молоді відбувся уже 4 захід в рамках даного проекту. Секретар міської ради Оксана Деркач зауважила, що основна його мета — залучити якомога більше молоді до занять спортом:
- Спортсмени, що подали на реалізацію проект "У здоровому тілі — здоровий дух", хочуть показати мешканцям міста, що спорт — це круто. На кожен із заходів в рамках цього проекту приходять багато полтавців. Це значить, що вони цікавляться. Особливо важливо, що батьки приводять своїх дітей.
Фахівець КО "Інститут розвитку міста" та координатор проекту "Партиципаторне бюджетування" Артем Іванюк розповів, що напрямів реалізації ініціативи "У здоровому тілі — здоровий дух" два:
- В рамках проекту, у дворах міста встановлене тренажерне обладнання. Окрім цього, проводяться масові спортивні заходи, куди запрошуються творчі та спортивні колективи. Таких заходів, в рамках проекту, заплановано провести ще 3.
Нагадаємо, бюджет проекту "У здоровому тілі — здоровий дух" складає понад 96 тисяч гривень. Подібні спортивні заходи уже проведені в мікрорайонах Поділ, Левада та Сади-1.
Під час свят чудовий настрій полтавцям створюють виступи найкращих спортивних та творчих колективів міста. Спортсмени проводять для дітей та молоді майстер – класи, які допомагають їм із подальшим визначенням спортивної секції або гуртка.
Секретар міської ради Оксана Деркач зауважила, що в рамках Бюджету участі уже реалізуються й інші проекти-переможці:
- Встановлюється майданчик на Вороніна, два проекти реалізовуватимуть на Яківцях, також на Половках. Розпочинає реалізовуватись проект, який передбачає встановлення в місті велосипедних парковок та станцій технічного обслуговування велосипедів. Уже стартував проект "Знай свої права". Я рада, що усі проекти, що мають реалізовуватися, відповідно до Положення про Партиципаторне бюджетування, — реалізуються.
Бюджет участі у Полтаві набирає обертів. Якщо минулого року полтавці подали 57 проектів, то у 2017 році їх було подано 92. До 22 вересня експертна група вивчатиме, чи відносяться подані містянами проекти до компетенції органів місцевого самоврядування Полтави.
Уже з 20 листопада до 3 грудня 2017 року відбудеться етап голосування за проекти, які будуть реалізовані в 2018 році.
01.09.2017 Центр юридичної освіти "Знай свої права" запрошує на безкоштовне навчання з правової освіти!
Розпочинається реалізація проекту "Знай свої права", який переміг у конкурсі "Бюджет участі" м. Полтави!
6 вересня о 18:00 відбудеться перше заняття за темою "Особливості реалізації освітніх правовідносин в Україні".
Загалом, буде проведено 17 навчальних занять для різної цільової аудиторії. Всі заняття будуть транслюватись он-лайн та пізніше розміщені на окремій сторінці інтернет ресурсу YouTube.
Кожен бажаючий може прийти на заняття і задати питання кваліфікованим спеціалістам, отримати вичерпну відповідь і отримати знання.
Чекаємо на всіх охочих взяти участь за адресою: вул. Небесної сотні, 1/23, 2 пов. 7 каб.
Ознайомитися з графіком проведення занять можна тут.
До 22 вересня експертна група розгляне 92 проекти «Бюджету участі»
21.08.2017, 13:38
92 ідеї, що подали полтаців з 16 червня по 9 серпня в рамках цьогорічного проекту "Бюджет участі", експертна група вивчатиме до 22 вересня. Основне завдання цього етапу реалізації партиципаторного бюджетування – визначити, чи відносяться подані містянами проекти до компетенції органів місцевого самоврядування Полтави.
А вже з 5 по 10 жовтня відбудеться жеребкування - визначення порядкового номера проекту в реєстрі проектів, які допускаються до голосування.
З 20 листопада до 3 грудня 2017 року відбудеться етап голосування за проекти на сайті міської ради та в пунктах голосування.
Нагадаємо, що кількість поданих у 2017 році проектів майже вдвічі перевищує минулорічну. Щодо місця реалізації поданих ідей: 22 проекти відносяться до Подільського району, 27 пропозицій стосуються Шевченківського, а 25 –Київського району міста. 18 проектів не прив'язані до конкретного району та стосуються проведення фестивалів, соціальних та просвітницьких акцій, організації збору сміття, LED-освітлення та інші.
На реалізацію проектів, які переможуть шляхом голосування у 2017 році, передбачено 5 мільйонів гривень. Кошторис великих ідей становить до одного мільйона гривень, а малих проектів — до 300 тисяч на кожен. Із поданих цьогорічних ідей 21 пропозиція велика та 71 мала.
92 проекти подали полтавці для участі в програмі "Бюджет участі"
15.08.2017, 16:54
15 серпня відбулося перше засідання оновленої робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, яке провела її голова, секретар міської ради Оксана Деркач.
Відповідно до розпорядження міського голови Олександра Мамая, до складу групи були долучені представники районних у місті рад, а також представники органів самоорганізації населення.
Особливу увагу під час засідання приділили обговоренню етапів реалізації Бюджету участі в 2017 році, а також пропозицій до Положення про партиципаторне бюджетування.
Секретар міської ради Оксана Деркач розповіла: минулорічний досвід реалізації бюджету участі показав, що люди не просто хочуть змінювати місто, але й докладають певних зусиль, активно долучаються до ініціативи бюджету участі:
- У 2016 році на конкурс «Бюджет участі» було подано 57 проектів, з яких 54 були допущені до голосування. Полтавці обрали ті проекти, які на їхню думку, є найкращими для міста, і уже до кінця 2017 року 12 проектів-переможців будуть реалізовані. Серед таких - соціально-профілактичний проект «У здоровому тілі – здоровий дух!». В рамках цього проекту вже організовано 3 великих заходи у дворах міста та встановлено 6 турніків. З вересня реалізація цього проекту продовжиться.
На цьогорічний проект "Бюджет участі" полтавці подали 92 ідеї, що перевищує кількість поданих торік майже вдвічі. З них, великих проектів (до 1 мільйона гривень%2y — 21 та малих (до 300 тисяч гривень) — 71 проект. Більшість проектів, що подають полтавці — інфраструктурні:
- Найбільше проектів — понад 70 - стосуються благоустрою територій, будівництва та реконструкцій дитячих та спортивних майданчиків, зон сімейного відпочинку, скверів та парків, - розповів куратор проекту «Бюджет участі» в Полтава Артем Іванюк. - Є й ідеї, що стосуються проведення фестивалів, соціальних акцій, навчання, впровадження новітніх технологій в сферу медичних послуг та інші.
Присутніх на зібранні членів робочої групи та представників ЗМІ поінформували про подальші робочі етапи реалізації "Бюджету участі". Так, 18 серпня проектів перевірять на предмет правильності оформлення, точного та повного зазначення інформації про проект та його автора. Після того експертна група визначить, чи відносяться подані полтавцями проекти до компетенції міськвиконкому. Даний етап буде проходити з 18 серпня по 22 вересня.
Уже 5-10 жовтня відбудеться жеребкування - визначення порядкового номера проекту в реєстрі проектів, які допускаються до голосування. І вже з 20 листопада до 3 грудня 2017 року відбудеться етап голосування за проекти на сайті міської ради та в пунктах голосування.
Після цього будуть визначені проекти, що набрали найбільшу кількість голосів, а також управління та відділи виконкому, відповідальні за реалізацію кожного проекту-переможця. Цьогоріч загальний бюджет проектів-переможців, які будуть реалізовуватися уже в 2018 році, складає 5 мільйонів гривень.
Окрім того, під час засідання робочої групи були внесені пропозиції до технічного забезпечення етапу голосування, проведення авторами рекламно-агітаційної кампанії, можливого об'єднання в один проект кількох подібних. Ці пропозиції будуть довивчені та обговорені на наступному зібранні.
26.07.2017
Продовжений термін подачі проектів на 2018 рік у рамках реалізації програми «Бюджет участі»
Встигни подати свій проект до 9 серпня 2017 року! У рамках реалізації програми «Бюджет участі» продовжений прийом проектів!
Якщо ви маєте ідею покращення благоустрою громадського простору або вирішення соціально-значущих питань - подавайте заповнену аплікаційну форму проекту до комунальної організації «Інститут розвитку міста», яка знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, к. 10.
Телефон для довідок: 64-14-04
Детальну інформацію і форму для заповнення можна знайти на сайті Полтавської міської ради в рубриці «Бюджет участі».
04.07.2017 Розпочинається прийом проектів на 2018 рік у рамках реалізації програми «Бюджет участі»
До уваги мешканців міста Полтави!
У рамках реалізації програми «Бюджет участі» розпочинається прийом проектів на 2018 рік!
Якщо ви маєте ідею покращення благоустрою громадського простору або вирішення соціально-значущих питань, ви маєте можливість з 16 червня по25 липня 2017 року подати заповнену аплікаційну форму проекту до комунальної організації «Інститут розвитку міста», яка знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, к. 10.
Телефон для довідок: 64-14-04
Детальну інформацію і форму для заповнення можна знайти на сайті Полтавської міської ради в рубриці «Бюджет участі».
04.07.2017 З 6 вересня 2017 року стартує проект "Знай свої права"
Проект "Знай свої права", який став переможцем у конкурсі "Бюджет участі", оголошує набір учасників на безкоштовне навчання з правової освіти.
Центр юридичної освіти "Знай свої права"
- Правове виховання і освіта молоді
- Розширення і поглиблення правових знань
- Безкоштовні юридичні консультації
- Лекції, інтерактиви, зустрічі з фахівцями.
Реєстрація учасників за телефоном: (0532) 64-14-04 E-mail:znay.prava@ukr.net
19.06.2017 "Бюджет участі в дії: встановлено шість спеціальних турніків із перекладинами
У рамках проекту «У здоровому тілі – зоровий дух», що реалізується програмою «Бюджет участі», встановлено шість спеціальних турніків із перекладинами на дворових майданчиках міста. Спортивними новинками оснащено подвір'я будинків на вулицях Чураївни, 9; 23 Вересня, 19; Небесної Сотні, 91; Гетьмана, 11 та на провулках Силікатному, 2 і Клубному, 4.
Щосуботи організатори заходу запрошують полтавців долучатися до проведення акції, вести здоровий спосіб життя та займатися спортом.
17 червня у мікрорайоні Левада поблизу гімназії №17 втретє пройшла соціальна акція у рамках реалізації проекту «У здоровому тілі – зоровий дух». Упродовж двох годин понад сто мешканців мікрорайону провели цікаво та інформативно час. Неперевершене та яскраве свято створювали виступи найкращих спортивних та творчих колективів міста. Спортсмени провели для дітей та молоді майстер – класи, які допомогли їм із подальшим визначенням секції, гуртка.
Співавтор проекту, лікар, член громадської організації «Центр спортивних єдиноборств – «Чемпіон» Олександр Денисенко відзначив: приємно, що до заходу долучилося багато полтавців, зокрема молоді та дітей, адже основна мета проекту, залучити їх до занять спортом.
- Кожен, хто мав бажання, під час заходу визначилися із спортивним напрямком та записатися до відповідної секції. Особливо це важливо для тих підлітків, що мають певні проблеми у школі або у родині. Переконаний, що чим більше дітей та молоді буде займатися спортом, тим менше буде правопорушень та негативних проявів в молодіжному середовищі, - зауважив Олександр Денисенко.
Секретар міської ради Оксана Деркач, яка була ініціатором запровадження «Бюджету участі» у Полтаві, зазначила, що подібні проекти у місті будуть реалізовуватися і надалі. Потрібно ознайомитися із правилами та запропонувати власну ідею. Адже з 16 червня розпочинається новий етап подачі проектів, які будуть реалізовані вже наступного року.
- Завдяки «Бюджету участі» вдалося створити величезну базу потреб полтавців, і ми бачимо, на що мешканці звертають увагу і чого вони потребують. Реалізації цього проекту стала можливою за підтримки містян у 170 голосів, співпраці спортсменів, великих громадських організацій і влади. Тому діалог між громадою і владою продовжується: подавайте проекти, долучайтеся до облаштування свого двору, району, міста.
Нагадаймо, що проект «У здоровому тілі – зоровий дух» із бюджетом понад 96 тисяч гривень вперше розпочали реалізовувати у мікрорайоні Поділ.
17 червня 2017 року з 16:00 до 18:00 год. поблизу гімназії № 17 відбудеться святкове дійство
"У здоровому тілі - здоровий дух!"
в рамках реалізації програми
"Бюджет участі".
На спеціальному спортивному майданчику на вас чекають виступи з акробатики, хореографії, вокальне мистецтво, показові виступи з єдиноборств. Спортсмени будуть проводити майстер-класи.
Для самих маленьких учасників заходу будуть проведені змагання під назвою «Веселі старти»
Запрошуємо Вас на святкову програму
13.06.2017
Розпочинається прийом проектів на 2018 рік у рамках реалізації програми «Бюджет участі»
До уваги мешканців міста Полтави!
У рамках реалізації програми «Бюджет участі» розпочинається прийом проектів на 2018 рік!
Якщо ви маєте ідею покращення благоустрою громадського простору або вирішення соціально-значущих питань, ви маєте можливість з 16 червня по25 липня 2017 року подати заповнену аплікаційну форму проекту до комунальної організації «Інститут розвитку міста», яка знаходиться за адресою: м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, 2 поверх, к. 10.
Телефон для довідок: 64-14-04
Детальну інформацію і форму для заповнення можна знайти на сайті Полтавської міської ради в рубриці «Бюджет участі».
12.06.2017
Відбувся другий етап реалізації проекту «У здоровому тілі – здоровий дух!»
У рамках програми «Бюджет участі» продовжує реалізовуватися проект «У здоровому тілі – здоровий дух!». 10 червня на дворовому майданчику будинку на вулиці 23 Вересня, 19 відбувся другий етап втілення його в життя.
Співавтор ідеї, президент ГО «Центр спортивних єдиноборств – «ЧЕМПІОН» Юрій Мороз зазначив, що такі спортивно-масові заходи стимулюють молодь займатися спортом та вести здоровий спосіб життя:
- Наша основна мета - провести акції саме у дворових майданчиках міста. Сьогодні у молоді склалася хибна думка: для того, щоб займатися спортом потрібно багато коштів і часу. Ми хочемо переконати, що не обов'язково відвідувати якусь спортивну секцію, а можна почати з малого - займатися на своєму подвір'ї. Я вважаю, якщо хоч кілька людей почне займатись спортом, то це буде круто!
Із думкою співавтора погоджуються і присутні на святі. Особливо радіють молоді мами, адже зараз час канікул, пори, коли дітвора має можливість провести вільний час із користю:
- Дякуємо авторам проекту за цю прекрасну ідею! - говорить мешканка будинку Наталія. Адже немає нічого дієвішого, ніж показати на власному прикладі, що бути здоровим - це і модно, і красиво, а найголовніше - важливо для здоров'я. Тож, сподіваюся, що після цього заходу наші діти менше будуть сидіти за комп'ютерами і більше часу проводити на подвір'ї, займаючись спортом, спілкуючись між собою.
Секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач зазначила, що такі заходи вкотре доводять, що взаємодія влади і громади вкрай потрібні. Адже мешканці повинні самі розставляти акценти щодо благоустрою свого мікрорайону, міста.
- У рамках реалізації проекту буде проведено 12 вуличних акцій на внутрішньо-дворових майданчиках мікрорайонів міста та встановлено спортивні турніки та перекладини, - розповіла Оксана Деркач. - Спеціальне обладнання вже встановлено на подвір'ях будинків Чураївни, 9 та на дворовому майданчику 23 Вересня, 19. Тож, запрошую усіх полтавців активно підтримувати реалізацію проекту, долучатися до благоустрою міста.
Розкривали головну ідею назви проекту «У здоровому тілі – здоровий дух!» виступи кращих спортивних та творчих колективів міста, а проведені спортсменами майстер-класи активно залучали молодь до здорового способу життя. Для найменших учасників заходу представники КЗ «Спорт для всіх» провели веселі старти.
Окрім того, діти мали унікальну можливість відчути себе справжнім поліцейським: одягти спецодяг та посидіти за кермом поліцейської машини.
Нагадаємо, що на реалізацію проекту «У здоровому тілі – здоровий дух!» із міського бюджету виділено 96600гривень.
Головний розпорядник коштів - управління у справах сім'ї, молоді та спорту Полтавського міськвиконкому, а координатором «Бюджету участі» є КО «Інститут розвитку міста».
16 червня у Полтаві стартує етап подачі нових ідей у рамках реалізації програми «Бюджет участі"
З 16 червня розпочинається прийом проектів у рамках реалізації програми «Бюджету участі».
У ході підготовчої роботи, інформування мешканців про Програму секретар міської ради Оксана Деркач провела низку зустрічей у районах міста.
Так, 31 травня секретар міської ради зустрілася з активними мешканцями міста, депутатами та керівниками ОСББ Київського району. 1 червня подібна відбулася у Шевченківській райраді. Серед присутніх були і досвідчені автори проектів, і ті, хто вперше буде заявляти про свою ідею.
Усі присутні отримали довідкову інформацію поетапного впровадження партиципаторного бюджетування, розроблену КО «Інститутом розвитку міста», познайомилися із координатором «Бюджету участі» Артемом Іванюком та отримали відповіді на хвилюючі питання щодо подачі нових проектів.
Участь у конкурсі «Бюджет участі» можуть брати лише жителі міста, яким виповнилося 16 років. Для подачі власної ідеї необхідно заповнити форму подання проекту, яка розміщена на сайті Полтавської міської ради, зібрати 15 підписів на підтримку проекту та подати його до КО «Інституту розвитку міста».
Про основні вимоги до оформлення проектів, умови їх подачі можна дізнатися на сайті Полтавської міської ради_/people/parcutupator/ та за тел. 64-14-04.
Проекти приймаються в КО «Інституту розвитку міста» за адресою: м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23, 2-й поверх, к. 10; електронна пошта: poltava.proekt@ukr.net.
Координатор проекту - Артем Іванюк тел. 64-14-04; 0958715550.
Відбулася зустріч з мешканцями Подільського району щодо реалізації програми «Бюджету участі» в 2017 році
Розпочалися зустрічі з депутатами районних у місті Полтаві рад та активними мешканцями мікрорайонів міста щодо обговорення перспективних планів розвитку території міста у рамках реалізації міської цільової програми «Партицитаторне бюджетування».
30 травня секретар міської ради Оксана Деркач відвідала Подільську району раду аби розповісти усім, хто завітав на зустріч, про бюджет участі, його специфіку та важливість впровадження у нашому місті. Секретар міської ради наголосила на тому, що головна ідея проекту – активізація населення міста та залучення їх до вирішення напряму використання частини бюджетних коштів.
− Незабаром стартує черговий етап прийому пропозицій від полтавців. Проекти можна подавати протягом двох місяців: червня і липня. Після цього експертна група буде оцінювати їх на відповідність повноваженням міського виконавчого комітету та всім юридичним нормам. Наступний крок – голосування мешканців.
Більшість полтавців вже добре обізнані з цього питання, але майбутні автори проектів цікавилися можливими тематиками та основними вимогами щодо подачі нових ідей. Про всі особливості бюджету участі у 2017 році розповів фахівець КО «Інститут розвитку міста» Артем Іванюк. Він зазначив, що участь у конкурсі «Бюджет участі» можуть брали лише жителі міста, яким виповнилося 16 років. Для подачі власної ідеї необхідно заповнити форму подання проекту, яка розміщена на сайті Полтавської міської ради, зібрати 15 підписів на підтримку проекту та подати сам проект до КО «Інститут розвитку міста».
- Тематика ж самих проектів різностороння, але найголовніше, щоб вона не суперечила діючим програмам міста, - зауважив Артем Іванюк. – Це і благоустрій громадського простору, і ремонт вулиць, і велоінфраструктура, і облаштування дитячих, спортивних майданчиків, проведення фестивалів, конкурсів, вирішення соціально значущих питань.
Це не єдина зустріч, присвячена цьому питанню. Відповідно до графіку, узгодженому на засіданні робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у місті Полтаві, такі зустрічі відбудуться у Шевченківській і Київській районних радах міста. Відтак, кожен бажаючий зможе дізнатися більше про бюджет участі, його специфіку, переваги та долучитися до цього процесу.
У Полтаві стартував перший етап соціального проекту «У здоровому тілі – здоровий дух»
27 травня на дворовому майданчику будинку по вулиці Небесної Сотні, 91 стартував перший етап соціального проекту «У здоровому тілі – здоровий дух». Цей проект – один з переможців у конкурсі в рамках реалізації міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування» у м. Полтаві на 2016 -2020 роки. Реалізацією проекту безпосередньо займається управління у справах сім'ї, молоді та спорту виконавчого комітету Полтавської міської ради, а загальну координацію бюджету участі здійснює КО «Інститут розвитку міста».
Автор проекту, керівник ГО «Центр спортивних єдиноборств US champion» Олександр Верхола зазначив, що створювали цей проект з метою популяризація фізичного виховання, спорту, профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі
- Програма «Бюджет участі» – це унікальний шанс для всіх активних полтавців втілити в життя ідеї, - переконаний Олександр Верхола. - Наш проект підтримало 170 полтавців. Реалізуючи його, ми проведемо 12 спортивних акцій у дворах житлових будинках для всіх бажаючих, а також облаштуємо спортивні майданчики.
Секретар міської ради Оксана Деркач завітала на відкриття заходу. Вона зазначила, що на проект «У здоровому тілі – здоровий дух» з міського бюджету виділено 96600 гривень.
- Проектом передбачено облаштування спортивних комплексів на дванадцяти дворових майданчиках міста, проведення спортсменами майстер-класів та змагань для усіх бажаючих.
Заохочували молодь до здорового способу життя та були прикладом для наслідування показові виступи колективу ГО «Центр спортивних єдиноборств USchampion», зразкова циркова студія «Молодість», спортивно-танцювальний клуб «Ювента» та спортсмени з мистецтва «ПАРКУР». Святкову атмосферу створювали виступи вихованців творчого центру Наталії Май.
Для найменших учасників заходу спортсмени КЗ «Спорт для всіх» провели цікаві змагання «Веселі старти».
Довідково:
У 2016 році в рамках міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування» у м. Полтаві на 2016 -2020 роки вперше проведено конкурс проектів. З 53 поданих конкурсних пропозицій перемогу отримали 12 проектів. Серед них 1 великий - «Зона відпочинку на Подолі» та 11 малих - «Благоустрій зони відпочинку», «Полтава велосипедна», «Дитячий майданчик» «Дитяча казка», «Оздоровча зона селища Яківці», «Дитячий майданчик» «Лелека», Центр юридичної освіти «Знай свої права», «Організація збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення (батарейки, акумулятори)», Соціальна акція «У здоровому тілі здоровий дух», «Поринь у красу природи», «Спортивний майданчик селища Дальні Яківці», «Я люблю турнік».
03.05.2017 Обговорили виконання «Міської цільової програми партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у м. Полтава на 2016-2020 роки
Відбулась робоча нарада під головуванням секретаря міської ради Оксани Деркач, на якій обговорювали виконання «Міської цільової програми партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у м. Полтава на 2016-2020 роки.
Партиципаторний бюджет являє собою механізм, який передбачає собою найвищий рівень участі громадян в прийнятті рішень стосовно призначення частини коштів з місцевого бюджету. Основна мета партиципаторного бюджетування полягає у залученні мешканців до процесу управління містом, а також використання у цих моментах елементи обговорення та дискусії в широкому колі спільноти, які є експертами своєї справи.
Саме тому на зустріч були запрошені автори проектів, що перемогли у конкурсі 2016 року і які будуть реалізовані у поточному році. Оксана Антонівна зауважила, що кошти на реалізацію даних проектів закладені у міському бюджеті.
Також у нараді взяв участь директор КО «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. Він зазначив, що необхідно продовжувати роботу в даному напрямі. Особливо важливою є плідна взаємодія усіх структурних підрозділів Полтавського міськвиконкому у реалізації проектів, що перемогли у голосуванні.
Під час зустрічі були обговорені питання оформлення проектно-кошторисної документації на проекти, що мають реалізуватися у найближчий час.
Під час обговорення в учасників виникло багато запитань щодо подальшої експлуатації майбутніх об'єктів. А саме, яка установа візьме на баланс дитячі та спортивні майданчики. Тому було прийняте рішення провести повторну зустріч 5 травня та запросити на неї представників управління житлово-комунального господарства та управління з питань містобудування та архітектури виконавчого комітету полтавської міської ради для роз'яснення цього питання.
04.11.2016 Визначено переможців голосування за проекти програми «Бюджет участі»
4 листопада відбулася підсумкова прес-конференція з підведення підсумків голосування за проекти програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки» («Бюджет участі»).
У прес-конференції взяли участь голова робочої групи програми «Бюджет участі» -секретар міської ради Оксана Деркач, члени робочої групи, автори проектів-лідерів голосування.
Оксана Деркач оголосила підсумки голосування та поінформувала, що 3 листопада відбулося відкрите засідання робочої групи.
- Загалом, на сайті Полтавської міської ради онлайн проголосувало – 1643 особи, які віддали 2493 голоси за великі та малі проекти, – повідомила Оксана Деркач. - У пунктах голосування за допомогою бюлетенів проголосувало 2405 осіб. Дійсними визнані 2307 бюлетенів, недійсними - 98.
Координатор проекту Леонід Донос інформував про факт подвійного голосування:
- Члени робочої групи виявли факт дубльованого голосування 13-ти осіб, що проголосували і в електронному, і у паперовому варіанті. Голоси цих осіб, віддані у паперовому варіанті за рішенням робочої групи визнали недійсними.
Загалом, до участі у конкурсі проектів з патриципаторного бюджетування полтавці подали 58 ініціатив (2 проекти за згодою авторів об'єднані в один). З них, після розгляду експертною групою, до голосування допущено 53 проекти.
Саме за ці ініціативи мешканців міста голосували з 17 по 31 жовтня з персональних комп'ютерів онлайн на сайті Полтавської міської ради та у 17 пунктах для голосування за допомогою бюлетнів.
Директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко координувала паперове голосування:
- Ми очікували, що у бібліотеках будуть голосувати полтавці старшого віку. Проте, молодь була також активною, - поділилася враженнями Таміла Дузенко. – Крім того, завдяки паперовому голосуванню, яке здійснювалось у бібліотеках міста, ми отримали нових читачів.
Результати онлайн та офлайн голосування підсумувалися та, відповідно до задекларованого обсягу фінансування, визначено проекти-переможці. Ними стали 1 великий проект - «Зона відпочинку на Подолі» та 11 малих - «Благоустрій зони відпочинку», «Полтава велосипедна», «Дитячий майданчик» «Дитяча казка», «Оздоровча зона селища Яківці», «Дитячий майданчик» «Лелека», Центр юридичної освіти «Знай свої права», «Організація збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення (батарейки, акумулятори)», Соціальна акція «У здоровому тілі здоровий дух», «Поринь у красу природи», «Спортивний майданчик селища Дальні Яківці», «Я люблю турнік».
Автори проектів-переможців поділилися враженням від участі у програмі «Бюджету участі». Так, Тамара Литвин, автор проекту «Я люблю турнік», радіє, що її ідеї бути у Полтаві:
- Спочатку я сама полюбила воркаут. Тривалий час займалася на турніках та перекладинах. Так з'явилася ідея подання проекту. Все сталося , як гадалося. Наступний крок – встановлення та відкриття.
Підтвердженням того, що проекти програми «Бюджету часті» дуже зацікавили полтавців є неабияка активність мешканців с. Яківці.
- Яківчани заявили про себе до «Бюджету участі» дуже активно – із двох поданих проектів обидва визнані переможцями,- розповіла Вікторія Писаренко, автор малого проекту «Оздоровча зона селища Яківці». – Ми зрозуміли, що приймаємо активну участь у розбудові свого міста.
«Зона відпочинку на Подолі» - великий проект, який набрав найбільше голосів у свої категорії. Автор Адель Рутка подякувала всім полтавцям за підтримку ідеї:
- Щиро радію з того, що так багато маю однодумців щодо облаштування рідного міста. Та й взагалі небайдужих полтавців. Це означає – проекту бюджету участі бути у нашому місті!
На заверешення зустрічі секретар міської ради Оксана Деркач подякувала авторам проектів, полтавцям, які долучилися до голосування, членам робочої та експертної груп, працівникам бібліотечної системи міста за реалізацію «Бюджету участі» у Полтаві.
Фінансування Програми здійснюється відповідно до діючого законодавства за рахунок коштів міського бюджету та визначається у рішенні «Про міський бюджет» на відповідний рік.
Програма реалізується завдяки проекту «Партиципаторний бюджет – можливості для підвищення громадської активності і встановлення належного партнерства з органами влади», який ініційований міжнародною громадською організацією «Фундація українсько-польської співпраці ПАУСІ» за сприянням польсько-канадської програми підтримки демократії.
Окрім Полтави, програма «Бюджет участі» реалізовується у 28 містах України, 22 міста працюють над її запровадженням. Програми мають назви «Громадський бюджет», «Партиципаторний бюджет», «Учасницьке бюджетування». Серед обласних центрів флагманами громадського бюджету є Полтава, Черкаси, Чернігів, Житомир, Суми, Львів, Чернівці.
03.11.2016 Результати голосування за проекти, які подані відповідно до міської цільової програми " Бюджет участі" у 2016 році
Сьогодні, 3 листопада, відбулося засідання робочої групи, на якій підбили підсумки голосування за проекти, які подані у 2016 році.
Окрім членів робочої групи, на засіданні були присутні автори проектів та представники засобів масової інформації.
Загалом, на сайті Полтавської міської ради онлайн проголосувало – 1643 особи, які віддали 2493 голоси за великі та малі проекти.
У пунктах голосування за допомогою бюлетенів проголосувало 2405 осіб. Дійсними визнані 2307 бюлетенів. Недійсними визнано 98 бюлетенів.
Визнано факт дубльованого голосування 13-ти осіб, що проголосували і в електронному, і у паперовому варіанті. Голоси цих осіб, віддані у паперовому варіанті визнати недійсними
01.11.2016 Розпочато підрахунок голосів за проекти «Бюджету участі»
1 листопада о 10. 00 у залі засідань міської ради розпочато підрахунок голосів за проекти «Бюджету участі». За ходом підрахунку можна спостерігати онлайн на сайті Полтавської міської ради.
У залі засідань Полтавської міської ради зібралися робоча група, автори проектів, депутати міських та районних рад. Визначили порядок підрахунків голосів, з яким присутніх ознайомила керівник робочої групи Оксана Деркач:
– Перш за все, членам робочої групи необхідно підбити підсумки паперового голосування: відкрити 19 скриньок із спеціалізованих пунктів для голосування, перевірити правильність заповнення бюлетеню, наявність паспортних даних, позначок про голосування. Результати внести до протоколу засідання робочої групи.
Надалі результати паперового та онлайн голосування підсумують.
Відповідно до положення програми «Бюджету участі» на підрахунок голосів робоча група має три повних дні.
26.10.2016 Голосування за проекти «Бюджету участі» перетнуло «екватор»
Наразі триває голосування за проекти, які подані відповідно до міської цільової програми «Бюджет участі».
Станом на 24 жовтня 2016 року онлайн проголосувало понад 570 містян, які віддали 1140 голосів за великі та малі проекти «Бюджету участі».
На початок тижня полтавці серед велих проектів найбільше підтримали:
1) проект № 10 «Райський садок» отримав 83 голоси. Проектом заплановано впорядкування території навпроти ЗОШ № 34, на якій знаходяться два ставки, облаштування спуску до ставків, розчистку чагарників, встановлення арки, містка, лав, 6 дерев'яних альтанок, дитячого майданчика.
2) проект № 9 «Скейт-парк» підтримало 76 полтавців. Проектом заплановано демонтаж залишків недіючої ковзанки, яка розташована біля ЗОШ № 37, облаштування нового покриття, встановлення лав;
3) проект № 8 «Зона відпочинку «На Подолі» має 75 голосів. Даним проектом задумано впорядкувати прибережну територію річки Ворскли у районі вул. Зелений Острів, розчистити дно земснарядом, вирівняти пляжну зону, встановити питні фонтани, лави, навіси, роздягальні, пандуси, спортивні майданчики.
Рейтинг малих проектів за онлайн голосуванням полтавців має наступний вигляд:
1) проект № 31 «Дитячий майданчик «Дитяча казка» на вул.Тунельній набрав 85 голоси.
2) проект № 27 «Дитячий майданчик «Лелека» на вул.Головка, 16 отримав 73 голоси.
3) проект № 67 «Полтава велосипедна» ( облаштування велопарковок та станцій технічного самообслуговування для велосипедистів) набрав 67 голосів.
Секретар міської ради Оксана Деркач прокоментувала хід голосування за проекти у пунктах, які знаходяться у приміщенні міської ради та бібліотеках міста:
- Паперове голосування проходить паралельно із голосуванням онлайн. Впродовж минулого тижня в пунктах проголосувало близько 800 полтавців, які віддали 1600 голосів за великі та малі проекти «Бюджету участі.
За словами керівника робочої групи «Бюджету участі» Оксани Деркачперша трійка великих проектів за оперативними даними паперового голосування має наступний вигляд:
1) проект № 8 «Зона відпочинку «На Подолі» має на підтримку 242 голоси. Даним проектом задумано впорядкувати прибережну територію річки Ворскли у районі вул. Зелений Острів, розчистити дно земснарядом, вирівняти пляжну зону, встановити питні фонтани, лави, навіси, роздягальні, пандуси, спортивні майданчики.
2) проект № 9 «Скейт-парк» отримав 67 голосів. Проектом заплановано демонтаж залишків недіючої ковзанки, яка розташована біля ЗОШ № 37, облаштування нового покриття, встановлення лав
3) проект № 10 «Райський садок» підтримало 65 полтавців. Проектом заплановано впорядкування території навпроти ЗОШ № 34, на якій знаходяться два ставки, облаштування спуску до ставків, розчистку чагарників, встановлення арки, містка, лав, 6 дерев'яних альтанок, дитячого майданчика.
Серед малих проектів лідирують:
1) проект № 31 «Дитячий майданчик «Дитяча казка» на вул. Тунельній, який отримав 82 голоси;
2) проект № 22 «Благоустрій зони відпочинку по пров. Рибальский 16а, 18» має підтримку 68 полтавців. Проект передбачає озеленення, встановлення лавок, ігрового комплексу, освітлення та відновлення огорожі;
3) проект № 30 «Центр юридичної освіти «Знай свої права», який здобув підтримку 60 полтавців.
Оксана Деркач нагадала, що голосування триватиме до 31 жовтня 2016 року включно:
- Прошу авторів проектів більш активно інформувати про свої ініціативи містян, обов'язково долучитися до голосування. Адже голосування за проекти «Бюджету участі» вже перетнуло «екватор».
Нагадаємо, кожен полтавець, якому виповнилося 16 років, може проголосувати онлайн у рубриці «Бюджет участі» на сайті Полтавської міської ради та у пунктах для голосування (інформація про які є на сайті Полтавської міськради, а також у газетах «Полтавській вісник» та «Вечірня Полтава")
24.10.2016 Оперативні дані щодо результатів та ходу голосування за проекти «Бюджету участі» у пунктах для голосування
Наразі триває голосування за проекти, які подані відповідно до міської цільової програми «Бюджет участі». Кожен полтавець, якому виповнилося 16 років може проголосувати онлайн у рубриці «Бюджет участі» на сайті Полтавської міської ради. Також є змога у режимі реального часу слідкувати за ходом голосування та кількістю голосів, які віддані за той чи інший проект.
Паралельно проходить голосування у пунктах, які розміщенні у примішенні міської ради та бібліотеках міської комунальної власності.
Станом на 15.00 24 жовтня 2016 року у пунктах проголосувало близько 800 полтавців, які віддали 1600 голосів за великі та малі проекти «Бюджету участі».
Оперативні дані щодо результатів голосування мають наступний вигяд:
Перша трійка великих проектів:
1) проект № 8 «Зона відпочинку «На Подолі» (прибережна територія р.Ворскли у районі вул. Зелений Острів, впорядкування пляжу, обстеження дна, розчистка дна земснарядом, вирівняти пляжну зону, облаштувати питним фонтаном, встановити лавочки, навіси, роздягальні, пандуси, спортивний майданчик) має на підтримку 242 голоси;
2) проект № 9 «Скейт-парк» (недіюча ковзанка, провести демонтаж залишків недіючої ковзанки, яка розташована біля ЗОШ № 37, облаштувати нове покриття та монтаж обладнання, встановити лавки) отримав 67 голосів;
3) проект № 10 «Райский садок» (територія навпроти ЗОШ № 34, на території проекту знаходяться два ставки, облаштувати спуск до ставків, очистити чагарники, встановити арку, шість дерев'яних альтанок, встановити місток, лавки, встановити дитячий майданчик) підтримало 65 полтавців.
Серед малих проектів лідирують:
1) проект № 31 «Дитячий майданчик «Дитяча казка» (на вул.Тунельній). Цей проект набрав 82 голоси;
2) проект № 22 «Благоустрій зони відпочинку по пров. Рибальский 16а, 18» (озеленення, встановлення лавок, ігрового комплексу, освітлення та відновлення огорожі) підтримали 68 полтавців;
3) проект № 30 «Центр юридичної освіти «Знай свої права» здобув підтримку 60 полтавців.
Нагадуємо, що оперативні дані стосуються лише паперового голосування, а результути електронного голосування ви можите відслідковувати на сайті Полтавської міської ради.
Голосування розпочалося 17 жовтня та триватиме до 31 жовтня 2016 року включно.
18.10.2016 Розпочалося голосування за проекти в рамках «Бюджету участі»
Учора, 17 жовтня, розпочалося голосування за проекти в рамках «Бюджету участі».
Тільки упродовж першої доби проголосували понад 200 полтавців. З них, більше 160 – онлайн, на сайті міської ради. У спеціалізованих пунктах для голосування – бібліотеках міста – близько 60 мешканців міста.
Зважаючи на те, що Бюджет участі реалізується у нашому місті вперше, така активність мешканців є непоганим показником.
Бібліотекарі, які допомогають в організаціїї голосування за проекти Бюджету участі, відмічають, що полтавці, які користуються паперовою системою голосування – переважно люди старшого віку.
Також, що стосується паперового голосування, то найбільш активними є мешканці Подільського району Полтави.
Онлайн голосування не дає можливості зорієнтуватися щодо віку голосуючих, проте наочно показує який з проектів користується найбільшою підтримкою. На вчорашній вечір - це проект з облаштування скейт-парку у мікрорайоні «Левада».
Голова робочої групи Оксана Деркач наголошує, що тільки від активності мешканців залежить, який проект переможе. Тому вона просить ще раз ознайомитися із проектами, віднайти той, що найбільш до вдподоби, найбільш цікавий та проголосувати за нього.
Автори ж проектів, говорить Оксана Антонівна, повинні максимально агітувати за свої ідеї, інформувати про переваги свого проекту, якщо вону хочуть, щоб їхній проект переміг.
Попереду ще повних 13 днів голосування. Тож у кожного з полтавців є можливість долучитися до загальної ідеї - зробити наше місто кращим!
17.10.2016 Від сьогодні полтавці можуть обирати проекти Бюджету участі
Протягом 2 тижнів, з 17 до 31 жовтня, полтавці зможуть підтримати проекти Бюджету участі – різноманітні громадські ініціативи з благоустрою територій міста, облаштування спортивних та дитячих майданчиків, спорудження скейт-парку, тощо.
Тож, якщо ви мешканець Полтави, Вам виповнилося 16 років, прийдіть, проголосуйте і оберіть 2 проекти: 1 великий і 1 малий. Ви можете проголосувати лише один раз за допомогою:
- електронного голосування на сайті Полтавської міської ради у рубриці «Бюджет участі» за допомогою BankID – способу верифікації громадян через українські банки, який дозволяє підтвердити особу користувача в мережі Інтернет, використовуючи банківські дані про клієнта.
- паперового голосування у пунктах для голосування.
Для голосування у паперовому вигляді необхідно мати з собою паспорт та ідентифікаційний код для пред'явлення особі, відповідальній за голосування. З переліком пунктів для голосування можна ознайомитися тут.
12.10.2016 Бюджет участі: інформація про проекти
Шановні полтавці!
Ми продовжуємо розповідати про проекти, які включені у бланк для голосування за програмою Бюджет участі.
У цьому номері до Вашої уваги пропонуємо інформацію про малі проекти, кошторис яких складає до 100 тисяч гривень.
Назва проекту
Автор
Місце реалізації
Короткий опис
Вартість
Полтава – сучасне та комфортне місто
В.Решетняков
парк «Петровський»
сучасне енергоефективне освітлення парку «Петровський», кольорова підствіка фонтанів та декоративний розпис опор
96568
Двір нашої мрії
О.Заливадний
вул. Котляревського, 21
асфальтування, встановлення дитячого майданчику
100000
Благоустрій зони відпочинку, будівництво спортивного та дитячого майданчика та озеленення прибудинкової території
О.Грінченко
двір житлового будинку по вул. Маршала Бірюзова, 48/2
встановлення спортивного то дитячого майданчику, лав, освітлення та забезпечення озеленення
100000
Спорт в кожний дім Юрівки
І.Дегтяренко
мікрорайон «Юрівка»
встановлення доповнення до спортивних майданчиків – турніків, лав для пресу, брусів, гойдалок
60000
Соціальна акція «У здоровому тілі здоровий дух»
О.Верхола
дворові майданчики мікрорайонів міста й дух»
проведення 12 дворових спортивно-показових виступів з єдиноборств, акробатичних, хореографічних майстер-класів та змагань, придбання обладнання, транспортні витрати, озвучення, інформаційна підтримка
заміна огорожі сітки на стадіоні, встановлення садових лавок, подіума, розбивка-укладання паркових алей та клумб, посадка декоративних дерев та кущів
99940
Спортивно-тренажерний майданчика
П.Чепіль
у дворі будинків Юрія Кондратюка, 7, Івана Мазепи, 49, 47/11
встановлення спортивно-тренажерного майданчика
98000
Дитячий майданчик «Здорова нація»
В.Виноградська
вул. Ціолковського, 41, 43
встановлення дитячого майданчика
70000
Облаштування двору житлового будинку
Л.Демко
двір по вул. Юрія Тимошенка між буд. №8 та № 6
встановлення дитячого майданчика, лавок, облаштування майданчика для сушіння, мощення доріжок
100000
Майданчик для занять паркуром
Р.Бутенко
вільна ділянка
встановлення конструкцій для занять паркуром
50000
Дитячий та спортивний майданчик «Левада»
М.Ландарь
вул. Чураївни, 1/15, 3, 13, проспект Вавілова, 1/15
встановлення дитячого майданчика
97000
Благоустрій прибудинкової території
О.Істягін
двір житлового будинку по вул. Великотирнівська, 25/2, корп. 2
встановлення дитячого майданчику, мощення доріжок, облаштування території
100000
Дитячий - спортивний майданчик «Івасик Телесик»
Є.Байрак
вул. Чураївни, 3/2, вул. Головка, 6
встановлення дитячого майданчика
83000
Організація збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення (батарейки, акумулятори)
С.Антоненко
приміщення органів місцевого самоврядування, комунальних, навчальних та лікувальних закладів та інших людних місцях
виготовлення жерстяних контейнерів з наклейками у формі батарейок, інформаційні матеріали, заробітна плата, оренда приміщення, перевезення, призи з метою мотивації школярів
100000
Я люблю турнік
Т.Литвин
Сонячний парк
встановлення спортивного майданчика для занять воркаутом
30000
5.10.2016 Бюджет участі: інформація про проекти
Шановні полтавці!
Ми продовжуємо розповідати про проекти, які включені у бланк для голосування за програмою Бюджет участі.
У цьому номері до Вашої уваги пропонуємо інформацію про малі проекти, кошторис яких складає до 100 тисяч гривень.
Назва проекту
Автор
Місце реалізації
Короткий опис
Вартість
Полтава велосипедна
І.Садовнікова
місця будуть визначені на підготовчому етапі шляхом збору інформації
облаштування велопарковок та станцій технічного самообслуговування для велосипедистів
86750
Дитячий майданчик «Калинка»
В.Хрістова-Синявська
вул. Небесної сотні 116, 114
встановлення дитячого майданчика
86520
Благоустрій зони відпочинку
Г.Фоменко
біля будинків Рибальський 16-а-18
озеленення, встановлення лавок, ігрового комплексу, освітлення та відновлення огорожі
100000
Полтава книжкова
К.Красоткіна
комунальні заклади сфери культури
організація буккросингу у закладах сфери культури, встановлення полиць та виготовлення інформаційних покажчиків
47000
Фундація успішних жінок
К.Шашова
приміщення площею від 30 до 40 м.кв.
створення простору для навчання, підвищення кваліфікації, освоєння інноваційних технологій, створення спільних проектів та надання консультацій з питань підприємництва
49990
Дитячий майданчик «Сонячна галявина»
В.Актуна
вул. Низова (кінець), пляж біля ЗОШ № 22
встановлення дитячого майданчика
80000
Алея відпочинку у с.Вороніна
Л.Карпова
алея вздовж вул. Вороніна
вирубка дикорослих дерев та кущів, встановлення лавочок, висадження клумб, встановлення 2-ох альтанок, урн для сміття, мощення тротуарної доріжки
98730
Дитячий майданчик «Лелека»
Д.Поліщук
вул.Головка, 16
встановлення дитячого майданчика
82820
Благоустрій прибудинкової території
С.Стрельніченко
двір житлового будинку по вул. Соборності, 78
встановлення дитячого майданчику, лав, урн для сміття
проведення просвітницьких заходів щодо правової освіти населення: тренінгів, консультацій, інформаційна підтримка заходів
56000
Дитячий майданчик «Дитяча казка»
Б.Карпов
вул. Тунельна
встановлення дитячого майданчика
84100
Поринь у красу природи
В.Рєпка
територія навколо Пушкарівського ставку
облаштування території для відпочинку, встановлення лав і містка
32800
Дитячий-спортивний майданчик «Сонячна Брама»
А.Нагорна
просп. Вавілова, 2
встановлення дитячого майданчика
83000
Спортивний майданчик селища Дальні Яківці
В.Роспірко
територія парку Скліфосовського
встановлення вуличних тренажерів, огородження, мощення території
98331
Дитячий майданчик «Веселка»
Є.Нагорний
пр.Вавілова, 9/26
встановлення дитячого майданчика
85000
29.09.2016 Бюджет участі: інформація про проекти
Програма Бюджет участі реалізується у Полтаві з 2016 року з метою розвитку демократичного суспільства і громадянської освіти, удосконалення діалогу між владою і громадою, створення та підтримки повноцінного громадського простору, активізації жителів м. Полтави щодо участі у бюджетному процесі.
16 вересня 2016 року відбулося визначення порядкових номерів проектів, які відібрала експертна група для реалізації в рамках проекту Бюджет участі. Визначення порядкових номерів проводилося шляхом відкритого голосування за участі авторів проектів та представників засобів масової інформації
Загалом до голосування експертна група допустила 53 проекти. З них 19 – великі, і 34 – малі.
Кожен мешканець м. Полтави, якому виповнилося 16 років, може проголосувати тільки один раз і обрати один великий і один малий проект.
До вашої уваги пропонуємо інформацію про великі проекти, кошторис яких складає від 100 тис. до 500 тис. грн.
Інформація містить відомості про порядковий номер проекту у бланку для голосування, назву проекту, автора, місце реалізації та короткий опис.
Назва проекту
Автор
Місце реалізації
Короткий опис
Вартість
Створення майданчику примирення
О.Чикурова
між будинками по пров.Шевченка 1, 3, 4, 5, 5а, 6, 7, 11
встановлення лавок, альтанки, столу для настільного тенісу, урн, дитячого майданчику, вуличних тренажерів, закупівля саджанців
395600 грн
Реконструкція хокейного майданчика
С.Кривенко
мікрорайон Алмазний, район автовокзалу, земельна ділянка між будинками Великотирнівська, 10/61, Івана Мазепи, 59, Великотирнівська, 8, Івана Мазепи, 57
провести ремонт майданчика, придбання спеціального інвентарю, встановлення світильників або прожекторів, будівництво роздягальні, приміщення для інвентарю, туалету, лавок для глядачів
500000 грн.
Паркова зона в Пушкарівському лісі
В.Корніяш
мікрорайон «Половки», Пушкарівський ліс
облаштувати пішохідні та вело доріжки, дитячий, спортивний майданчики, зону відпочинку з об'єктами ландшафтного дизайну, зону для вигулу тварин
350000 грн.
Паркова зона у Гришкіному лісі
В.Корніяш
мікрорайон «Половки» Гришкін ліс
облаштування пішохідних та велосипедних доріжок, зони відпочинку, встановлення дитячого та спортивного майданчиків, облаштування зони вигулу собак
400000 грн
Багатофункціональний дитячо-спортивний майданчик «Від малюка до чемпіона»
В.Біліченко
територія між житловими будинками по вул. Шевченка, 73, 75, 71
встановлення дитячого майданчику
348800 грн.
Англомовний брейн-ринг
В.Яблунівська
бібліотеки, вищі та загальноосвітні навчальні заклади
проведення конкурсів англійською мовою, нагородження переможців та інформаційний супровід заходів
112000 грн.
Реконструкція та благоустрій парку «Скорботної матері» та Алеї пам'яті
А.Сизоненко
парк, що розташований між вулицями Навроцького, Раїси Кириченко та Пушкарівською
асфальтування тротуару та доріжок, встановлення лав, світильників енергозберігаючих, смітників, висадження клумб, встановлення альтанок та огородження пам'ятника
238250 грн.
Зона відпочинку «На Подолі»
А. Рутка
прибережна територія р.Ворскли у районі вул. Зелений Острів
впорядкування пляжу, обстеження дна, розчистка дня земснарядом, вирівняти пляжну зону, облаштувати питним фонтаном, встановити лавочки, навіси, роздягальні, пандус, спортивний майданчик
499000 грн.
Скейт парк
О.Точилова
недіюча ковзанка, розташована між ЗОШ № 37 (бульв. Богдана Хмельницького, 20) та житловим будинком по бульв. Богдана Хмельницького, 20)
провести демонтаж залишків ковзанки, облаштувати нове покриття та монтаж обладнання. Встановити лавки 20)
441298 грн.
Райський садок
Н.Новак
територія навпроти ЗОШ № 34, на території проекту знаходяться два ставка
облаштувати спуск до ставків, очистити чагарники, встановити арку, шість дерев'яних альтанок, встановити місток, лавки, встановити дитячий майданчик
252500 грн.
Пляж «Студентський», «Сонячний» або «Європейський»
С.Стрельніченко
третій міський пляж вул.Сакко 59-71, пляж «Студентський» вул.Низова, район ЗОШ № 22, пляж «Європейський»
встановлення урн для сміття, парасольок від сонця, перекладин для занять спортом, кабін для перевдягання, лав, дитячого майданчику, дерев'яних доріжок до води
179000 грн.
Оздоровчо-розважальна зона мікрорайону Левада
С.Бойко
набережна р.Ворскла
забезпечення благоустрою пляжу, встановлення дитячого майданчику, волейбольної площадки, спортивного майданчику та облаштування зони відпочинку
282000 грн.
Багатофункціональний спортивний майданчик для дітей «Фітнес Парк» та облаштування зони відпочинку
В.Біліченко
територія між житловими будинками по вул. Шевченка, 73, 75, 71
встановлення спортивного майданчику
195432 грн.
Спортивний майданчик для гри у футбол та баскетбол в с.Яр
С.Герус
с.Яр, вул. Л.Бразова
облаштування майданчику, газону, встановлення огорожі, воріт, щитів, лавок, освітлення
300000 грн.
Pavlenkovsky Park tomorrow
С.Стрельніченко
Павленківський парк, перехрестя вул.Шведської і Павленківської площі
заміна асфальтового покриття на бруківку або тротуарну плитку, лав, встановлення достатньої кількості урн, облаштування газонів, квітників, заміна освітлення
232500 грн.
Організація встановлення контейнерів для збору відходів скла
С.Антоненко
майданчики у дворах житлових будинків
придбання спеціальних металевих контейнерів, витрати на утримання автомобіля, паливо та заробітну плату
500000 грн.
Арт майданчик
І. Журавльова
майданчик між будівлею музичного училища по вул.Соборності, 11 та огорожею житлового будинку по вул.Соборності, 13 і площею Конституції
виготовлення «контактних» малих архітектурних форм та скульптур, влаштування мощення алеї та майданчиків
240000 грн.
Ремонт дороги та тротуару пров. Кустраний
Л.Колінько
пров.Кустарний (від вул.Маяковського до буд. №6,8 по пров.Кустарному)
ремонт дороги, нанесення вело доріжок
329280 грн.
Дитячий, спортивний майданчик
Т.Кобиляшна
територія двору житлового будинку по вул.Великотирінвська, 28
облаштування дитячого та спортивного майданчику, поле для міні-футболу, баскетболу та волейболу
117789 грн.
22.09.2016
Урочисто відкрили фестиваль про місто і суспільство «Майстерня міста»
Сьогодні, 22 вересня, стартував чотириденний фестиваль «Майстерня міста». Урбан-фест про місто та його суспільство організований Полтавською міською радою, комунальною організацією «Інститут розвитку міста» та громадськимиорганізаціями Полтави в рамках проекту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) «Інтегрований розвиток міст в Україні».
«Майстерня міста» - це своєрідний інструмент взаємодії влади та громади, обміну думками. У програмі фестивалю передбачені численні дискусії та семінари, які сприятимуть активізації громадській позиції. Учасники публічних заходів обговорюватимуть напрями покращення житлових просторів та зелених зон, шляхи модернізації системи громадського транспорту, популяризації велоруху, та багато питань, які хвилюють мешканців міста.
Урочисто перерізали червону стрічку та відкрили фестиваль Полтавський міський голова Олександр Мамай та директор проекту GIZ Матіас Брандт. Міський голова наголошує: діалог влади та громади допоможе чітко визначити напрями, в яких потрібно працювати, аби зробити наше місто кращим:
- Мені б хотілося, щоб кожна людина, у якої є креативні ідеї щодо перетворення міста на більш сучасне, зі своїми пропозиціями завітала до «Майстерні міста». Сподіваюсь, що за результатами фестивалю ми напрацюємо багато ідей, які зможемо реалізувати.
Матіас Брандт привітав полтавців та висловив подяку Полтавському міському голові за те, що уже сьогодні виконано велику роботу в напрямі співпраці та наголосив, що зовсім скоро у Полтаві буде відкрито офіс, де кожен бажаючий матиме змогу отримати інформацію про проект, який буде тривати три роки.
Протягом чотирьох днів, з 22 по 25 вересня, на полтавців чекає велике розмаїття відповідних тематичних заходів, у тому числі для дітей – конкурс малюнків, створення картонного міста, майстер-класи з виготовлення віночків. Передбачена також розважальна програма.
21.09.2016 Перелік проектів, які включені у бланк для голосування
Нагадаємо, що визначення порядкових номерів проводилося шляхом відкритого голосування за участі авторів проектів та засобів масової інформації 16 вересня 2016 року.
Загалом до голосування експертна група допустила 53 проекти. З них 19 – великі, і 34 – малі. Голосування здійснюватиметься он-лайн у рубриці «Бюджет участі» на сайті міської ради та у пунктах для голосування.Термін голосування: з 17 до 31 жовтня 2016 року включно.
Кожен мешканець м. Полтави, якому виповнилося 16 років, може проголосувати тільки один раз і обрати один великий і один малий проект.
Детальна інформація щодо процедури голосування буде оголошена на сайті Полтавської міської ради додатково
19.09.2016 Вперше у Полтаві: фестиваль про сучасне місто і його суспільство "Майстерня міста"
Запрошуємо всіх взяти участь і не залишатися осторонь!
З 22 по 25 вересня в Полтаві буде проходити фестиваль про сучасне місто та його суспільство "Майстерня міста"!
Давайте разом змінювати місто, в якому живемо, на краще! Полтава потребує саме ваших ідей!
Майстерня міста передбачає багато цікавинок для дорослих і дітей! Приходьте! Цікаво буде всім!
Слідкуйте, міркуйте, приходьте, долучайтесь!
Моя Полтава - моє майбутнє!
16.09.2016 Обрані експертною групою з питань бюджету участі проекти отримали свої номери в бюлетенях для голосування
25.08.2016 49 проектів, поданих на розгляд експертної групи щодо бюджету участі, уже отримали позитивну оцінку
Ранком, у міській раді в рамках реалізації проекту Бюджет участі відбулося засідання експертної групи, завданням якої є оцінка поданих проектів від мешканців міста на відповідність повноваженням структурних підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради. До складу групи входять керівники виконавчих органів, фахівці інституту розвитку міста. Провела засідання секретар міської ради, голова групи Оксана Деркач:
– Нами проаналізовано 58 проектів, поданих мешканцями. Серед них найбільша кількість таких, що стосуються облаштування територій, де мешкають люди, тобто покращення благоустрою. Це встановлення дитячих майданчиків, лавочок, створення скверів тощо. Приємно, що серед загальної кількості є проекти, що вбачають на меті покращення екологічної ситуації у місті, наприклад, організація збору від населення елементів живлення та подальша їх утилізація. Цікаві ідеї щодо підсвічення фонтанів у нашому місті. Приємно, що мешканці не лишаються осторонь, а активно беруть участь у подачі проектів, які, маємо надію, допоможуть зробити наше місто ще кращим!
Під час засідання, перш за все, розглянули підсумки аналізу проектів. Так було проаналізовано 58 проектів. Зокрема: управлінням житлово-комунального господарства – 25 проектів, управлінням капітального будівництва – 23 проекти, інспекцією по контролю за благоустроєм – 4 проекти, управлінням у справах сім'ї, молоді та спорту – 3 проекти, управлінням культури – 2 проекти, управлінням освіти – 1 проект.
49 проектів вже отримали позитивну оцінку та рекомендовані до включення у бланк для голосування. Процедура голосування відбуватиметься на офіційному сайті Полтавської міської ради та виконавчого комітету. Дату буде оголошено додатково.
У ході аналізу проекти доопрацьовувалися спільно з авторами: вносилися зміни до кошторисів, переліку робіт з реалізації проектів.
Проект щодо встановлення дитячого майданчика по вул. Головка,16 було вирішено об'єднати з аналогічним проектом. Попередньо це було обговорено з його автором, який не заперечує щодо створення єдиного проекту.
Серед іншого, під час засідання експертної групи додатково обговорювалися ще вісім проектів:
1. Організація збору від населення небезпечних відходів – використаних хімічних елементів живлення;
2. Спортивна рибалка в Полтаві;
3. Оздоровчо-розважальна зона мікрорайону Левада;
4. Організація встановлення контейнерів для збору відходів скла;
5. Організація збору від населення, установ ртутних ламп та ртутних градусників;
6. Проведення благодійного концерту «Серце до серця»;
7. Чіпування бездоглядних тварин;
8. Полтава книжкова.
Рішенням експертної групи було підтримано проекти №1, №4. Проекти №3, №6, №7 та №8 рекомендовані на доопрацювання з цілком об'єктивних причин, серед яких: приведення у відповідність до Положення, коригування проекту, що у свою чергу якісно вплине на втілення його у життя, а також подальше функціонування.
Відхилено проекти №2 та №5 за відсутності можливості (на даний час).
Наступне питання, яке обговорювали на засіданні - підготовка до організації голосування за проекти.
Обговорили можливість ідентифікації мешканців Полтави за BankID, спеціально створеним сервісом для ЦНАП та сервісом для ОСББ.
Передбачається також можливість розміщення спеціальної сторінки з відображенням карти міста Полтави з позначками проектів та їх детальним описом у стрічці.
Основними завданнями експертна група визначила:
- за тиждень спільно з авторами доопрацювати проекти,
- провести жеребкування про порядковий номер проекту у бланку для голосування та розмістити перелік проектів на сайті міської ради,
- підготувати робочий план та проект нормативного документу про організацію голосування.
11.07.2016 Із засідання експертної групи щодо аналізу проектів, поданих за програмою Бюджет участі
Полтава – одне із небагатьох міст України, де реалізується проект Бюджет участі. Основна його ідея – залучення громадян безпосередньо до процесу прийняття рішень з розподілу бюджетних коштів на реалізацію власних проектів.
Взаємодія з територіальною громадою – це головний стратегічний напрямок роботи Полтавської міської влади. Бюджет участі – один із шляхів покращення рівня комунікації між громадою і владою, активізації жителів м. Полтава щодо участі у бюджетному процесі, створення та підтримки повноцінного громадського простору.
8 липня у міській раді, в рамках реалізації проекту Бюджет участі, відбулося перше засідання експертної групи, завданням якої є оцінка поданих проектів від мешканців міста на відповідність повноваженням структурних підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради. До її складу увійшли керівники виконавчих органів, фахівці інституту розвитку міста, представник комітету доступності. Очолила команду, котра буде займатися оцінкою та аналізом проектів, секретар міської ради Оксана Деркач.
Під час засідання, перш за все, розглянули підсумки марафону написання та подання проектів, який тривав 74 дні. Протягом цього часу, до 30 червня, полтавці мали змогу взяти участь у вирішенні долі міста та подати свій проект. Цьогоріч мешканцями подано 35 малих та 22 великі проекти.
Чи реєструвати проект, який надійшов поштою після 30 червня, але був відправлений відповідно до вказаних термінів, вирішували спільно робочою групою. Його долю було вирішено позитивно.
Тож, у підсумку маємо 58 проектів, 36 з яких – малі. Загальний кошторис усіх малих проектів становить 2 616 739 грн., а великих – 6 611 289 грн.
Наступне питання, яке обговорювали на засіданні - оцінка поданих проектів на відповідність повноваженням структурних підрозділів виконавчого комітету. Цей етап триватиме місяць. Члени експертної ради обговорили, яким чином буде проводитись дана робота.
Відтак, кожен учасник експертної групи отримає картку аналізу, лист з конкретними термінами та самі проекти. Оскільки кожен проект є соціально-значимим, Оксана Деркач запропонувала обговорювати їх на засіданні, а на окремі, навіть, виїжджати.
– На місяць ми можемо розділити по 3-4 проекти, щоб розглянути на засіданні. Думка кожного члена експертної групи по кожному проекту є важливою, – зауважила секретар міської ради.
Підсумком проведеної роботи буде список проектів, які потраплять на загальноміське голосування у жовтні. І далі вже мешканці міста за допомогою голосування будуть визначати найкращі проекти.
Проекти-переможці, які отримають найбільшу кількість голосів полтавців з врахуванням обсягу фінансування будуть реалізовані у 2017 році міською владою.
22.06.2016
Активісти з 15 міст України ознайомилися з полтавським досвідом запровадження та реалізації бюджету участі
18 червня у Львові посадовці та активісти із 15 міст України вдосконалювали свої знання з партиципаторного бюджетування.
Під час семінару фундації ПАУСІ «Громадський бюджет: цілі, стандарти, механізми» представники Калуша (Івано-Франківська обл.), Тернополя, Житомира, Херсону, Заставної (Чернігівська обл.), Галича (Івано-Франківська обл.), Вінниці, Ужгорода, Канева (Черкаська обл.), Красноармійська (Донецька обл.), Львова, Києва, Кременчука та Гадяча (Полтавська обл.) ознайомилися із досвідом Полтави щодо реалізації Бюджету участі, проаналізували основні виклики та проблеми, пов'язані із запровадженням методології партиципаторного бюджетування.
Під час практичної частини семінару учасники розглянули проект Положення про громадський бюджет м. Львова, змоделювали процес складання проектів та організаційного забезпечення формальної перевірки і детальної верифікації.
Захід проходив за підтримки Львівської міської ради у рамках конференції «Партисипативні практики. Урбаністика. Культура. Бюджетування».
Проект реалізується у рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки Демократії співфінансованої з програми польської співпраці на користь розвитку Міністерства закордонних справ РП та канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку (DFATD).
30.05.2016 Етапи Бюджету участі в Полтаві
23.05.2015 Оголошується продовження терміну подачі проектів за міською цільовою програмою "Бюджет участі"!
У 2016 році проекти за програмою «Бюджет участі» будуть прийматися по 30 червня включно.
До міської ради почали надходити перші проекти, які стосуються благоустрою територій, облаштування зон відпочинку, реконструкції та встановлення дитячих, спортивних майданчиків.
Полтавці активно цікавляться процесом, тож робоча група вирішила продовжити термін подання заяв до 30 червня 2016 року.
Шановна громадо!
Нашому місту вкрай потрібні ваші думки та ідеї!
Будьте активними, подавайте проекти.
А обов'язок міської влади – наступного року реалізувати ті завдання, які ви оберете шляхом прозорого голосування.
Тільки разом зробимо Полтаву європейською:
привабливою для мешканців та гостей!
Адже її краса – справа рук кожного із нас!
НАГАДУЄМО, що для того, щоб подати проект, вам необхідно заповнити відповідну форму та надіслати її поштою за адресою: м.Полтава, вул.Жовтнева, 36, або електронною поштою на адресу pbp@rada-poltava.gov.ua у вигляді відсканованого оригіналу документу.
Оголошується початок проектів за міською цільовою програмою "Бюджет участі"
У 2016 році проекти за програмою «Бюджет участі» будуть прийматися з 18 квітня по 1 червня включно.
Для того, щоб подати проект, вам необхідно заповнити відповідну форму та надіслати її поштою за адресою: м.Полтава, вул.Жовтнева, 36, або електронною поштою на адресу pbp@rada-poltava.gov.ua у вигляді відсканованого оригіналу документу.
07.04.2016 Полтавців продовжують знайомити з Проектом "Партиципаторне бюджетування у м. Полтаві"
Продовжуються зустрічі з депутатами районних у місті Полтаві рад та мешканцями мікрорайонів міста. Так, сьогодні секретар міської ради Оксана Деркач прибула до Ленінської районної ради, аби розповісти усім, хто завітав на зустріч, про бюджет участі, його специфіку та важливість впровадження у нашому місті.
Задля того, аби донести до слухачів, що бюджет участі – це проект, який вартий уваги мешканців та може принести багато користі, секретар міської ради розповіла про досвід використання його в світі.
Так, від часу виникнення в Південній Америці, парципаторний бюджет поширився на сотні міст світу – число місцевих спільнот, що користуються ним, перевищило 200. В Україну ідею партиципаторного бюджетування привезли представники фундації українсько-польської співпраці ПАУСІ на початку 2015 р. Полтава входить до переліку міст, які перші реалізовуватимуть практику громадського бюджету в Україні. Окрім Полтави до цього переліку увійшли Чернігів та Черкаси.
Аби мешканці міста розуміли в чому суть бюджету участі, Оксана Антонівна докладно розповіла усім присутнім про те, яким чином кожен житель міста може долучитися до вирішення долі міських коштів, про етапи бюджету участі, його фінансову основу:
− Зараз ми перебуваємо на стадії початку подачі проектів від мешканців. Проекти можна подавати протягом двох наступних місяців: квітня і травня. Після цього експертна група буде оцінювати їх на відповідність повноваженням міського виконавчого комітету та всім юридичним нормам. Потім буде організовано голосування і усі проекти, які наберуть найбільшу кількість голосів, будуть оприлюднені. Уже в 2017 році вони будуть реалізовані.
Секретар міської ради наголосила на тому, що головна ідея проекту – активізація населення міста та залучення їх до вирішення напряму використання частини бюджетних коштів.
Під час зустрічі, у присутніх виникало багато питань з приводу обговорюваної теми. Деякі скептично ставляться до нової ініціативи, втім демонструють неабиякий інтерес до механізму впровадження бюджету участі. Секретар міської ради зазначила, що така реакція очікувана, адже нові підходи, плани та проекти завжди потребують роз'яснення. Загалом, дана ініціатива знаходить підтримку серед депутатів, громадських активістів та мешканців міста.
06.04.2016 Ідея партиципаторного бюджетування знаходить підтримку серед полтавців
Зустрічі з депутатами районних у місті Полтаві рад та тими, хто переймається долею міста, продовжуються. Цього разу секретар міської ради Оксана Деркач завітала до Октябрської у місті Полтаві ради, аби розповісти громаді про партиципаторний бюджет, його специфіку, переваги та порядок втілення. На зустрічі були присутні депутати міської ради, депутати Октябрської у місті Полтаві ради, представники органів самоорганізації населення, представники ОСББ та житлових кооперативів.
Під час зустрічі Оксана Деркач детально розповіла про те, яким чином мешканці міста зможуть долучитися до розподілення бюджетних коштів. Розповіла про проекти, які мешканці міста можуть подавати, зокрема, про їхню тематику та вимоги до них.
Також, секретар міської ради ознайомила з етапами впровадження бюджету участі. Вона зауважила, що після подачі дані проекти будуть оцінюватись експертною групою, куди увійдуть представники структурних підрозділів міськвиконкому. Після того, як проекти пройдуть експертну оцінку, відбудеться голосування за них. Відповідно до програми, голосування буде проходити в режимі онлайн. Ті, хто не зможе проголосувати за обраний проект самостійно, буде запрошений до бібліотек чи інших пунктів голосувань, де волонтери допоможуть зробити свій вибір.
Оксана Деркач наголошує: вся суть проекту – залучити мешканців міста до дії, активізувати їх та дати можливість проявити ініціативу:
− Бюджет участі − це механізм, який передбачає взаємодію влади і громади. Завдяки цьому проекту мешканці можуть долучитися до того, шоб розподіляти кошти міського бюджету, проявивши при цьому ініціативу, небайдужість та здатність організовуватись. Все, що потрібно від громадян – проект. Влада, зі свого боку, гарантує певну суму коштів з бюджету, відповідно якою мешканці міста будуть розпоряджатися. Сьогодні ми стоїмо на порозі того етапу, коли потрібно думати про подачу проектів та проявляти свою небайдужість.
Під час зустрічі, у присутніх виникало багато питань з приводу запровадження партиципаторного бюджету, що говорить про зацікавленість полтавців. Секретар міської ради зазначила, що нові підходи, плани та проекти завжди потребують роз'яснення. Також, приємно те, що дана ініціатива знаходить підтримку серед депутатів, громадських активістів та мешканців міста. Це дає надію на те, що проект у Полтаві буде здійснено успішно.
05.04.2016 Депутатам Київської районної ради розповіли про Проект бюджету участі у м. Полтаві
Сьогодні в стінах Київської районної ради відбулася зустріч з депутатами Київської районної ради, представниками ОСББ, та тими, хто переймається питанням розвитку міста. На засіданні обговорювали питання пратиципаторного бюджетування у м. Полтаві. Про суть бюджету участі присутнім розповіла секретар міської ради Оксана Деркач:
− У Полтаві живе дуже багато ініціативних людей, які хочуть зробити наше місто кращим, проте, вони не знають яким чином це зробити. Сьогодні ми розповімо вам про те, що таке бюджет участі та для чого він потрібен. Бюджет участі − цечудова можливість для ініціативних мешканців бути почутими. Це механізм, який передбачає взаємодію влади і громади. Все, що потрібно від громадян – проект. Влада, зі свого боку, гарантує певну суму коштів з бюджету, відповідно якою мешканці міста будуть розпоряджатися.
Оксана Антонівна докладно розповіла усім присутнім про те, як розроблялася Програма бюджету участі, про її фінансову основу, про етапи бюджету участі та про те, яким чином можна втілити власний проект в життя.
Процес запровадження бюджету участі у місті триває уже рік. Протягом цього часу робочою групою, яка створена саме задля реалізації цього проекту, було напрацьовано Положення про бюджет участі в м. Полтаві та Програма «Партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у м.Полтаві на 2016-2020 роки.
Відповідно до Програми, проекти реалізовуватимуться протягом 2017-2020 років. Сума на їхню реалізацію становитиме не менше 0,1% від загального обсягу міського бюджету на рік (орієнтовно – 1 500 000 гривень). Із них 60% коштів буде спрямовано на реалізацію, так званих, малих проектів, вартість яких становить до 100 тисяч гривень та 40% − на реалізацію великих проектів вартістю від 100 до 500 тисяч гривень.
Головна задача жителів міста – проявляти ініціативу та подавати власні проекти для їхнього розгляду та подальшого голосування жителями міста. Їхня тематика може бути різноманітною: благоустрій громадського простору, ремонт вулиць, велоінфраструктура, дитячі, спортивні майданчики, проведення фестивалів, конкурсів та інше. Головне те, щоб поданий проект був значущий та знайшов підтримку у населення.
У ході зустрічі у присутніх виникало багато питань, пов'язаних з реалізацією бюджету участі у місті. Зокрема, людей цікавить порядок подання проектів, процес голосування та інше. У деяких присутніх виникали певні побоювання та сумніви щодо реальності втілення цього проекту. Проте, як зазначає секретар міської ради, така реакція очікувана, адже це для людей нове та недокінця зрозуміле. Саме задля інформування мешканців міста і роз'яснення суті бюджету участі і проводяться подібні заходи.
Це не єдина зустріч, присвячена цьому питанню. Відповідно до графіку, узгодженому на засіданні робочої групи з питання патриципаторного бюджетування у місті Полтаві, такі зустрічі будуть проходити і надалі. Відтак, кожен бажаючий зможе дізнатися про те, що таке бюджет участі, у чому його специфіка, які його переваги та долучитися до реалізації цього проекту в нашому місті.
28.03.2016 Із засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у м. Полтаві
Учасники робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у м. Полтаві продовжують свою роботу. На засіданні, яке провела секретар міської ради Оксана Деркач, обговорювали промоційну складову реалізації проекту.
Учасниками робочої групи було презентовано графік проведення зустрічей з депутатами районних рад, представниками громадских організацій, органами самоорганізацій населення та також членами ОСББ.
Відтак, було розроблено і орієнтовний план проведення зустрічей із реалізації міської цільової програми «Бюджет участі».
Також, було розроблено орієнтовний медіа-план, який включає в себе розповсюдження флаєрів, виготовлення плакатів, розміщення інформації про партиципаторний бюджет на біл-бордах міста, а також розповсюдження інформації про бюджет участі серед користувачів соціальних мереж та інше.
Після обговорень, робочою групою було вирішено внести деякі корективи до графіку проведення зустрічей та медіа-плану і приступати до безпосередньої реалізації промоційної складової проекту «Партиципаторне бюджетування у м. Полтаві».
22.03.2016 Із засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у м. Полтаві
Відбулося засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у м. Полтаві, яке провела секретар міської ради Оксана Деркач.
Учасники робочої групи продовжили обговорення шляхів ознайомлення мешканців міста з проектом партиципаторного бюджетування. Відтак, було вирішено розробити графік зустрічей, на яких учасники робочої групи будуть розповідати про суть бюджету участі, його специфіку та переваги.
Під час наради було вирішено найближчим часом зустрітися з депутатами районних рад, громадськими організаціями, органами самоорганізації населення, які в свою чергу розповсюджуватимуть інформацію про бюджет участі серед населення міста.
− Ми повинні зустрітися з депутатами районних рад, громадськими організаціями та керівниками органів самоорганізації населення задля того, щоб зорганізувати їх та долучити до процесу розповсюдження інформації щодо бюджету участі. Своїми діями ми маємо мобілізувати тих, хто також хоче займатись роз'ясненням бюджету участі полтавцям. Також, за потреби, ми повинні сприяти проведенню цих зустрічей, − зауважила секретар міської ради Оксана Деркач.
Окрім цього, обговорювалось питання промоційної складової реалізації проекту, зокрема розробки медіа-плану.
Реалізація Програми бюджету участі у Полтаві
Сюжет телеканалу "Місто" (від 15.03.2016 р.)
Журналіст: Інна Безугла, оператор: Іван Козаченко
11.03.2016 Реалізацію Програми бюджету участі у Полтаві офіційно розпочато!
Партиципаторне бюджетування, як метод удосконаленні співпраці та налагодження діалогу між владою і громадою через залучення громадян до розподілу визначеної частини бюджетних коштів на реалізацію їх власних проектів, працює в понад 3 тисячах містах світу. Тепер і Полтава не є виключенням. Над втіленням в життя бюджету участі у нашому місті майже протягом року працювала робоча група під головуванням секретаря міської ради Оксани Деркач.
Результатом плідної роботи групи стали розроблені Положення про бюджетт участі в м. Полтаві та Програма «Партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у м.Полтаві на 2016-2020 роки, яку депутати сьомого скликання затвердили на сесії, що відбулася 25 лютого. Відтак, від вивчення досвіду, плідних обговорень, напрацьованих документів і розроблених механізмів час переходити до фактичної реалізації проекту.
Сьогодні Програма «Партиципаторне бюджетування» (бюджет участі) у м.Полтfаві на 2016-2020 роки була презентована громадськості, депутатам та керівникам структурних підрозділів виконкому.
Як розроблялася Програма
З пропозицією запровадження партиципаторного бюджетування виступила Фундація PAUCI. Ініціатором розробки програми в Полтаві стала секретар міської ради Оксана Деркач. Над розробкою Програми спільно працювали члени робочої групи: посадовці, громадські активісти, депутати.
Про фінансову основу
Відповідно до Програми, проекти реалізовуватимуться у 2017-2020 році. Сума на їхню реалізацію становитиме не менше 0,1% від загального обсягу міського бюджету на рік (орієнтовно – 1 500 000 гривень)
60% коштів буде спрямовано на реалізацію малих проектів (вартість – до 100 тисяч гривень)
40% - на реалізацію проектів вартістю від 100 до 500 тисяч гривень)
Про етапи Бюджету участі:
- протягом року – інформаційна та промоційна кампанія;
- лютий-березень – публічні дискусії про пріоритети розвитку міста;
- квітень-травень – подання проектів;
- червні-липні – аналіз проектів Експертною групою;
- вересень-жовтень – голосування за проекти;
- листопад – встановлення результатів;
- грудень – оприлюднення результатів та визначення виконавців проектів;
Вибрані за рейтинговою системою проекти реалізуються у наступному році.
Як втілити власний проект Бюджету участі
Якщо ти житель Полтави, старший 16 років, маєш можливість:
1. Заповнити форму подання проекту, яка розміщена на сайті міської ради у розділі «Бюджет участі».
- не обмежуватися лише виконанням проектної документації;
- не носити фрагментарний характер;
- не суперечити діючим програмам міста;
не перевищувати витрати на утримання до вартості реалізації.
Розповідаючи про тонкощі Програми та основну мету її реалізації, Оксана Деркач зазначила, що досвід інших міст показує: залучення жителів міста до розподілу бюджетних коштів не лише підвищує рівень громадської свідомості, але й рівень довіри до міської влади.
- Сьогодні у багатьох громадян, громадських і творчих об'єднань є безліч чудових ідей, реалізація яких принесе користь і задоволення всій громаді міста. Програма бюджету участі – чудова можливість для них не просто бути почутими, але й фактично зобов'язати міську владу втілити ці ідеї в життя. Адже все, що потрібно від громадян – проект. Звісно, не всі вміють і розуміють, як писати, як розрахувати. Саме для цього ми зараз активно долучаємо депутатів, як представників громади, щоб вони працювали з громадянами. Для цього працюємо зі структурними підрозділами виконкому, які надаватимуть консультації. Врешті, це чудовий спосіб громадянам об'єднатися – у когось є задуми, а у когось практичні знання. Але все ж найголовнішим лишається те, що ідеї – від громади, і переможців обирають самі громадяни. Міська влада ж бере на себе фактичне виконання.
Безперечно, зазначає секретар міської ради, питань у жителів буде багато. Це нормально. Їх стане менше з початком промокампанії. В цьому питанні міська влада плідно співпрацюватиме із засобами масової інформації, щоб роз'яснити жителям, що це за Програма, і яку користь вона паринесе місту і його жителям.
То ж розпочинається активна інформаційна робота та підготовка до етапу подання проектів.
23.02.2016 Із засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування м. Полтава
Відбулося засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у м. Полтава, яке провела голова робочої комісії, депутат Полтавської міської ради Оксана Деркач.
На засіданні учасники робочої групи, серед яких працівники міськвиконкому, представники депутатського корпусу та громадських організацій, вносили зміни та доповнювнення в існуючу Програму.
Одним із найважливіших питань цього засідання було питання промоції проекту бюджету участі. Зокрема, обговорювались шляхи і методи ознайомлення мешканців міста з проектом партиципаторного бюджетування. Відтак, було вирішено проводити зустрічі з мешканцями міста, на яких їм будуть розповідати про суть бюджету участі, його специфіку та переваги. Метою таких зустрічей є залучення якомога більшої кількості полтавців до участі у цьому проекті. Окрім цього, обговорювались шляхи взаємодії з населенням через засоби масової комунікації.
Наступного разу робоча група збереться після прийняття сесією міської ради Програми бюджету участі, аби обговорити подальші кроки реалізації партиципаторного бюджетування в Полтаві.
17.07.15. З п'ятдесят першої сесії міської ради шостого скликання. Про затвердження Положення про партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтава
15 вересня депутати міської ради шостого скликання одноголосно затвердили Положення про бюджет участі, бланки подання та аналізу проектів.
Що ж таке Бюджет участі?
Партиципаторний, громадянський бюджет, бюджет участі працює в багатьох містах світу. У Польщі він був запроваджений у м.Сопот у 2011 році, і з того часу біля 100 польських міст у різних формах реалізують цей принцип участі мешканців у міському бюджетуванні.
Основна його ідея полягає у залученні громадян безпосередньо до процесу прийняття рішень з розподілу бюджетних коштів на реалізацію їх власних проектів. Фактично - це використання норм прямої демократії, що має на меті покращити рівень комунікації між людьми та між громадою і владою. ...
26.06.15. Продовжується робота над впровадженням у Полтаві партиципаторного бюджетування
Відбулося друге засідання робочої групи з питання партиципаторного бюджетування у м. Полтава, яке провела секретар міської ради Оксана Деркач.
Протягом останніх двох тижнів робочою групою опрацьовувались матеріали щодо впровадження партиципаторного бюджету в польських містах та надавались пропозиції до Положення про партиципаторне бюджетування у м.Полтава, які збирали та вивчали працівники організаційного відділу міськвиконкому. Відтак, проект Положення був представлений на нараді і обговорений присутніми. В процесі спілкування ...