ПОЛТАВСЬКИЙ ОБ’ЄДНАНИЙ МІСЬКИЙ ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ЦЕНТР КОМПЛЕКТУВАННЯ та СОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ІНФОРМУЄ
До уваги керівників підприємств установ, організацій Полтавської міської територіальної громади !
Генеральним штабом Збройних сил України погоджено програми підготовки персоналу, відповідального за організацію та ведення військового обліку на підприємствах, установах, організаціях для наступних навчальних закладів:
- Національна академія сухопутних військ ім. гетьмана
Петра Сагайдачного;
- Національний юридичний університет ім. Ярослава
Мудрого;
- Університет економіки і права "Крок".
Детальна інформація щодо організації та проведення відповідних занять знаходиться на офіційних веб-сторінках зазначених навчальних закладів.


Коледж створений у 2010 році на базі Полтавського військового інституту зв’язку і на даний час є структурним підрозділом Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут.
Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут призначений для підготовки військових фахівців за освітньо-професійним ступенем "фаховий молодший бакалавр" для проходження військової служби за контрактом на посадах осіб сержантського та старшинського складу в Збройних Силах України.
Форма навчання денна, термін підготовки − 3 роки.
Підготовка в коледжі здійснюється за спеціальностями Телекомунікації та радіотехніка і Комп’ютерні науки, які в сучасних умовах є затребуваними у військах.
До коледжу приймаються за власним бажанням громадяни України, які здобули повну загальну середню освіту, професійно-технічну або вищу, відповідають установленим вимогам проходження військової служби та успішно пройшли вступні випробування.
На навчання приймаються особи з числа цивільної молоді та ліцеїсти віком від 17 до 30 років, в тому числі ті, яким 17 років виповнюється в рік зарахування на навчання;
Також є можливість вступу на навчання військовослужбовцям за контрактом, військовослужбовцям строкової військової служби, резервістам та військовозобов’язаним, які не мають військових звань офіцерського складу – віком до 30 років.
Всі абітурієнти безпосередньо в коледжі проходять психологічне обстеження, медичний огляд військово-лікарською комісією, проводиться оцінка рівня їх фізичної підготовки, здійснюються вступні випробовування.
Для конкурсного відбору зараховуються бали сертифікату:
- національного мультипредметного тесту, це українська мова та математика, а також на вибір Фізика, Іноземна мова, Історія України, Хімія або Біологія;
- якщо в коледж виявили бажання вступити громадяни України за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, то вони повинні мати відповідні сертифікати за 2020-2021 роки, з української мови, а також на вибір Математика, Фізика або Історія України.
- також абітурієнтам надано право вступати до нашого закладу по вступним випробуванням, це іспити, які проводяться безпосередньо в коледжі у вигляді мультипредметного тестування з трьох предметів, це Українська мова та Математика і на вибір Фізика або Історія України.
Навчання у коледжі надає можливість:
Здобути фахову передвищу освіту за рахунок видатків державного бюджету, одержати гарантоване працевлаштування після закінчення навчання, а також продовжувати навчання в подальшому за спорідненими напрямами підготовки у будь-якому ВНЗ України за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», «магістр», у такому разі під час навчання у вищих військових навчальних закладах, курсантам під час навчання виплачується грошове забезпечення військовослужбовця військової служби за контрактом Збройних Сил України.
Після закінчення навчання курсанти отримують диплом фахового молодшого бакалавру державного зразку, їм присвоюється первинне військове звання осіб сержантського та старшинського складу «молодший сержант».
Термін навчання в коледжі зараховується до строку проходження строкової військової служби.
У процесі навчання курсанти коледжу знаходяться на повному державному забезпеченні, це безкоштовне навчання, забезпечення приміщенням для проживання, грошовим забезпеченням, триразовим харчуванням, забезпечення обмундируванням та іншим речовим майном, а також медичним забезпеченням.
Матеріально-технічна база коледжу, включає: навчальний корпус з навчальними аудиторіями, лабораторіями, конференц залами, бібліотеками, гуртожиток, казармені приміщення, стадіон, спортивне містечко, тренажерний зал, стройовий плац, радіополігон, військове стрільбище, начально-тактичне поле, їдальня.
За час навчання курсантам надаються не тільки фундаментальні та спеціальні знання у галузі зв’язку, що дозволяють зайняти гідне місце в лавах Збройних Сил України, а й одночасно здійснюється виховання в дусі патріотизму та поваги до нашої держави, до бойових та військових традицій.
Для довідки: Порогові рівні для здачі вправ з фізичної підготовки:
Чоловіки:
Біг на 100 м. – 15,8 с.
Біг на 3 км. – 15 хв.
Підтягування на перекладені – 9 р.
Жінки:
Біг на 1 км. – 5хв. 40 с.
Згинання розгинання рук в упорі лежачи – 20 р.
Вправа на прес – 30 р.

Полтавський об’єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки шукає амбітних та вмотивованих людей віком від 18 до 45 років, що бажають стати новим обличчям Збройних Сил України.
На військову службу за контрактом приймають якщо:
- Придатний за станом здоров’я.

- Фізично підготовлений та психологічно стійкий.
- Присутня мотивація до військової служби.
- Немає судимостей та скоєння тяжких злочинів.
Привілеї військової служби за контрактом:
- - Високий рівень грошового забезпечення
- - Можливість навчатися військовим спеціальностям ЗА КОРДОНОМ (БЕЗКОШТОВНО)!
- - Забезпечення військовослужбовців за контрактом безкоштовним харчуванням та речовим майном.
- - Безоплатна медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я .
- - Право на санаторно-курортне лікуваннята відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах Міністерства оборони України.
- - Отримання освіти у вищих навчальних закладах без відриву від проходження військової служби.
- - Має право на пенсійне забезпечення,якщо на день звільнення зі служби вислуга становить 25 років.
- - Отримання житла за рахунок держави.
За детальною інформацією звертайтеся за адресою:
м. Полтава, вул. Дмитра Коряка 4А; тел. 066-821-72-52;

Для тих, хто вирішив пов’язати своє життя з військовою кар’єрою та офіцерським званням, пропонується цілий перелік вищих військових навчальних закладів (ВВНЗ), в яких можливо отримати додатково до військової ще й цивільну спеціальність. Перевагою вищих військових навчальних закладів сьогодні лишається те, що навчання проводиться за найвищими державними стандартами, БЕЗКОШТОВНО!
На військову службу на посади курсантів до ВВНЗ, підрозділів приймаються громадяни України за власним бажанням (як юнаки так і дівчата), які закінчили загальноосвітні навчальні заклади, склали вступні іспити, а також придатні до військової служби за станом здоров’я і віком: цивільна молодь віком від 17 до 30 років, в тому числі ті, яким 17 років виповнюється в рік зарахування на навчання; військовослужбовці та військовозобов’язані віком від 18 до 30 років, які не мають військових звань офіцерського складу. Держава надає сьогодні можливість не тільки отримати професію, військову спеціальність, але й працевлаштовує без зайвого клопоту. Професійне призначення випускника військового коледжу сержантського складу – проходження військової служби на первинних посадах головного сержанта роти, головного сержанта батальйону.
Особи, які виявили бажання вступити до ВВНЗ або військового коледжу, повинні ознайомитись з умовами вступу до військового закладу та подати заяву до Полтавського об’єднаного міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки в період з 1 січня до 31 червня року вступу, оформити особову справу кандидата, пройти медичну комісію.
ПЕРЕВАГИ НАВЧАННЯ У ВВНЗ або ВІЙСЬКОВИХ КОЛЕДЖАХ:
– здобуття якісної освіти та престижного диплому (військового та цивільного) БЕЗКОШТОВНО;
– гарантована місячна стипендія;
– соціальні гарантії згідно з законодавством;
– безкоштовне житло, обмундирування, харчування, грошове і медичне забезпечення;
– безкоштовне професійно-технічне навчання водіїв автотранспортних засобів категорії «С»;
– гарантоване місце для продовження військової служби на офіцерських (сержантських) посадах у Збройних Силах України, інших силових міністерствах і відомствах після закінчення навчання;
– після закінчення коледжу можливе зарахування на 2 (3)-й курс ВВНЗ;
– пільги для сім’ї;
– гідне грошове забезпечення та своєчасну виплату коштів.
ВИЩІ ВІЙСЬКОВІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ УКРАЇНИ:
Харківський національний університет Повітряних сил ім. Івана Кожедуба
(веб-сайт: http://www.hups.mil.gov.ua/) за схемою – курсант на офіцерські посади:
у підрозділи протиповітряної оборони Сухопутних військ;
- фахівці з експлуатації та ремонту автоматизованих систем управління військами та озброєнням для військ ППО та авіації;
- фахівці з радіоелектронних комплексів та систем озброєння;
- фахівці з експлуатації та ремонту комплексів та систем бортового обладнання військових літаків;
- фахівці з аеродромно-технічного забезпечення польотів авіації;
- фахівці інженерно-авіаційної служби;
- фахівці з морально-психологічного забезпечення у підрозділах, військових частинах Повітряних Сил
- енергетики;
- метрологи.
Національна академія Сухопутних військ ім. гетьмана П. Сагайдачного (м. Львів)
(веб-сайт: https://www.asv.gov.ua/) за схемою – курсант на офіцерські посади:
- підрозділів механізованих військ;
- підрозділів танкових військ;
- підрозділів артилерії;
- підрозділів інженерних військ;
- фахівці з морально-психологічного забезпечення роботи у підрозділах (військових частинах) Сухопутних військ.
- фахівці з систем та пристроїв ракетних комплексів;
- фахівці з комплексів та приладів артилерійської розвідки.
Житомирський військовий інститут ім. С. П. Корольова (веб-сайт: https://www.zvir.zt.ua/)
- фахівці з систем та засобів радіоелектронної боротьби;
- фахівці з захисту інформації з обмеженим доступом та автоматизації її обробки;
- фахівці з комп’ютеризованих засобів інформаційного впливу;
- фахівці з автоматизованої обробки інформації;
- фахівці з роботизованих систем спеціального призначення;
Військовий інститут Київського національного університету ім. Т. Шевченка
(веб-сайт: https://mil.univ.kiev.ua/) за схемою – курсант на офіцерські посади:
- фахівці з інформаційно-пропагандистського та розвідувально-інформаційного забезпечення діяльності військ (сил);
- військові журналісти;
- військові психологи;
- військові перекладачі;
- військові фінансисти;
- фахівці з юрисконсультської роботи (для підрозділів Військової служби правопорядку); фахівці з цивільно-військового співробітництва;
- фахівці з міжнародної інформації;
- фахівці з управління діями топогеодезичних і навігаційних підрозділів військ (сил).
Військова академія (м. Одеса) (веб-сайт: http://vaodesa.mil.gov.ua/)
- підрозділів високомобільних десантних військ;
- підрозділів військової розвідки;
- підрозділів спеціального призначення;
- фахівці з продовольчого забезпечення;
- фахівці з речового забезпечення;
- фахівці із забезпечення ракетним паливом, пальним та мастильними матеріалами;
- фахівці з фізичної підготовки та спорту у військах (силах).
- фахівці з експлуатації та ремонту ракетно-артилерійського озброєння;
- фахівці зі зберігання боєприпасів, вибухових пристроїв, освітлювальних та сигнальних засобів;
- фахівці з експлуатації автомобільної техніки військ.
Військовий інститут танкових військ Національного технічного університету «Харківського політехнічного інституту»
(веб-сайт: https://www.kpi.kharkov.ua/ukr/tag/institut-tankovih-vijsk/)
- фахівці танкових військ інженерного профілю;
- фахівці з радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки військ.
Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. героїв Крут
(веб-сайт: http://www.viti.edu.ua/) за схемою – курсант на офіцерські посади:
- підрозділів військ зв’язку.
- фахівці з систем військового зв’язку;
- фахівці із захисту інформації та кібернетичної безпеки в інформаційно-телекомунікаційних системах;
- фахівці з математичного, інформаційного та програмного забезпечення військових інформаційних систем;
- фахівці з автоматизованих систем управління військами та озброєнням;
- фахівці з організації захисту інформації з обмеженим доступом та автоматизації її обробки; фахівці з радіоелектронних інформаційних систем.
Термін навчання у вищому військовому навчальному – 4 роки «бакалавр», 1,5 роки «магістр». По закінченню вищого військового навчального закладу випускники отримують диплом «бакалавр». Їм присвоюється первинне офіцерське звання лейтенант.
ВІЙСЬКОВІ КОЛЕДЖИ СЕРЖАНТСЬКОГО СКЛАДУ ЗА ОСВІТНЬО-КВАЛІФІКАЦІЙНИМ РІВНЕМ “МОЛОДШИЙ БАКАЛАВР”:
Військовий коледж сержантського складу Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (веб-сайт: https://www.asv.gov.ua/?q=vkss);
Військовий коледж сержантського складу Харківського університету Повітряних сил ім. І.Кожедуба (веб-сайт: http://www.hups.mil.gov.ua/vijskovij-koledzh-serzhantskogo-skladu/);
Військовий коледж сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації (веб-сайт: https://vkss-viti.bitrix24site.ua/);
Відділення військової підготовки Морехідного коледжу технічного флоту Національний університет “Одеська морська академія” (веб-сайт: https://www.omctf.od.ua/).
Термін навчання у військовому коледжу сержантського складу складає 2,5 роки. На курсантів коледжів розповсюджуються ті ж самі пільги, що і на курсантів ВВНЗ. По закінченню військового коледжу випускники отримують диплом «молодшого бакалавра». Їм присвоюється сержантське звання і вони продовжують службу за контрактом або по бажанню поступають поза конкурсом до ВВНЗ на 2-й курс для продовження навчання для отримання офіцерського звання.
Додаткову інформацію можна отримати за адресою:
м. Полтава, вул. Д. Коряка, 4А, каб. № 2
Телефон: 066-821-72-52 (Олександр Володимирович)

Умови вступу до військових навчальних закладів України у 2022 році
В Україні після 9-го класу можна вступити до військового ліцею (училища). Після 11-го класу, ліцею або коледжу можна вступати до вищих військових навчальних закладів міністерства оборони України.
У коледжах готують сержантів та старшинський склад, а в академіях, університетах та інститутах - офіцерів.
На навчання приймають хлопців та дівчат віком від 17 до 30 років. Також вступити до військового вишу можуть військовослужбовці строкової та контрактної служби. Жінки приймаються на навчання на рівних правах з чоловіками.
Що потрібно для вступу до військового ВНЗ
- Подати заяву та комплект документів до військкомату.
- Пройти конкурсний відбір або скласти іспити у ВУЗі.
- Пройти психологічне обстеження та медичний огляд.
- Скласти нормативи з фізичної підготовки.
Для вступу до військових навчальних закладів потрібно в період з 01 січня до 01 червня подати заяву до територіального центру комплектування (військкомату). Разом із заявою подаються такі документи:
· автобіографія;
· копія паспорту;
· копія військово-облікового документа;
· копія коду ІПН;
· копія атестату і додатку до нього;
· медична картка (форма №025) та вкладний лист на підлітка (форма №025-1/о);
· медична довідка про проходження психіатричного огляду (форма №122-2/о);
· сертифікат про проходження наркологічного огляду (форма №140/о);
· копії документів, які дають право на пільги;
· 6 кольорових фотокарток 3Х4;
· 2 поштових конверти з марками.
Військкомати проводять попередній відбір вступників та оформлюють документи до 10 червня 2022 р. Документи відібраних кандидатів подаються до закладів освіти до 20 червня. Після розгляду документів приймальною комісією приймається рішення про виклик для проведення вступних іспитів або відмову.
Які предмети потрібно складати
Прийом до ВНЗ на бюджет здійснюється на конкурсній основі. Вступники повинні надати сертифікат ЗНО 2019, 2020, 2021 р. або результат НМТ 2022 року. Національний мультипредметний тест включає завдання з трьох предметів:
· українська мова;
· математика;
· історія України.
На основі НМТ (ЗНО) вступають військові строкової служби, резервісти, цивільна молодь. Контрактні військові вступають за результатами іспитів. На заочну форму навчання за цивільними спеціальностями на бюджетні місця приймаються особи рядового, сержантського та старшинського складу, які служать за контрактом.
Графік проведення вступних випробувань, конкурсного відбору дивіться на сайті навчального закладу. Зарахування вступників здійснюється не пізніше 1 серпня 2022 р.
Скільки років потрібно вчитись на військового
· коледж 2-3 роки (фаховий молодший бакалавр, молодший бакалавр);
· ВНЗ - 4 роки (бакалавр);
· ВНЗ - 1,5 роки (магістр).
Перелік вищих військових навчальних закладів України, які здійснюють підготовку:
Національний університет оборони України ім. Івана Черняховського
|
· фахівців з фізичного виховання і спорт у збройних силах
|
Національний університет Повітряних Сил ім. І. Кожедуба
|
· військових льотчиків;
· пілотів бойових вертольотів;
· військових штурманів літаків та вертольотів;
· командирів підрозділів протиповітряної оборони Сухопутних військ;
· фахівців з експлуатації та ремонту автоматизованих систем управління військами та озброєнням для військ ППО та авіації;
· фахівців з радіоелектронних комплексів та систем озброєння;
· фахівців з експлуатації та ремонту комплексів та систем бортового обладнання військових літаків;
· фахівців з аеродромно-технічного забезпечення польотів авіації;
· фахівців інженерно-авіаційної служби;
· фахівців з морально-психологічного забезпечення у підрозділах військових частин Повітряних сил;
· військових енергетиків;
· військових метрологів.
|
Національна академія сухопутних військ ім. П. Сагайдачного
|
· командирів підрозділів механізованих військ;
· командирів підрозділів танкових військ;
· командирів підрозділів артилерії;
· командирів підрозділів інженерних військ;
· фахівців з морально-психологічного забезпечення у підрозділах Сухопутних військ;
· фахівців з систем та пристроїв ракетних комплексів;
· фахівців з комплексів та приладів артилерійської розвідки;
· фахівців з озброєння та техніки інженерних військ;
· військових культурологів;
· військових диригентів.
|
Військова академія
|
· командирів підрозділів десантно-штурмових військ;
· командирів підрозділів морської піхоти;
· командирів підрозділів військової розвідки;
· командирів підрозділів спеціальних операцій;
· фахівців з продовольчого забезпечення;
· фахівців з речового забезпечення;
· фахівців з забезпечення ракетним паливом, пальним та мастильними матеріалами;
· фахівців транспортної логістики;
· фахівців з експлуатації та ремонту ракетно-артилерійського озброєння;
· фахівців зі зберігання боєприпасів, вибухових пристроїв;
· фахівців з експлуатації автомобільної техніки військ;
· фахівців квартирно-експлуатаційного забезпечення;
· фахівців з розвідувально-інформаційної роботи.
|
Військовий інститут телекомунікацій та інформатизації ім. Героїв Крут
|
· командирів підрозділів військ зв'язку;
· фахівців з систем військового зв'язку;
· фахівців із захисту інформації та кібернетичної безпеки в інформаційно-телекомунікаційних системах;
· фахівців з математичного, інформаційного та програмного забезпечення військових інформаційних систем;
· фахівців з автоматизованих систем управління військами та озброєнням;
· фахівців з організації захисту інформації з обмеженим доступом та автоматизації її обробки;
· фахівців з радіоелектронних інформаційних систем.
|
Військовий інститут ім. С. П. Корольова
|
· фахівців з систем та засобів радіоелектронної боротьби;
· фахівців з радіоелектронної розвідки;
· фахівців з космічної розвідки;
· фахівців з захисту інформації з обмеженим доступом та автоматизації її обробки;
· фахівців з комп'ютеризованих засобів інформаційного впливу;
· фахівців з автоматизованої обробки інформації;
· фахівців з роботизованих систем спеціального призначення.
|
Військовий інститут національного університету ім. Т. Шевченка
|
· військових журналістів;
· військових психологів;
· військових перекладачів;
· військових фінансистів;
· військових аудиторів;
· фахівців з інформаційно-пропагандистського та розвідувально-інформаційного забезпечення діяльності військ;
· військових юристів;
· фахівців з цивільно-військового співробітництва;
· фахівців з міжнародної інформації;
· фахівців з управління діями підрозділів топогеодезичного і навігаційного забезпечення військ.
|
Військовий інститут танкових військ НТУ "Політехнічний інститут"
|
· військових інженерів механіків;
· фахівців з радіаційного, хімічного, біологічного захисту та екологічної безпеки військ.
|
Інститут Військово-Морських Сил Національного університету " Морська академія"
|
· фахівців з кораблеводіння;
· фахівців з експлуатації суднових енергетичних установок;
· фахівців з радіоелектронних комплексів;
· фахівців з комплексів і систем корабельного та берегового озброєння;
· фахівців з пошуково-рятувальних, водолазних та аварійних робіт на морі;
· фахівців з морально-психологічного забезпечення на кораблях.
|
Телефон для довідок: 095-530-67-53 – Олександр Володимирович
Полтавський об'єднаний міський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, запрошує Всіх бажаючих, вступити до
ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ!!!
ВІЙСЬКОВА ОСВІТА
Військова освіта є складовою частиною загальнодержавної системи освіти.
Система військової освіти складається з органів управління та мережі вищих військових навчальних закладів (далі — ВВНЗ), військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти (далі — ВНП ЗВО) і військових ліцеїв.
Зазначена система побудована на основі принципів доступності, неперервності та наступності ступеневого навчання військових фахівців з урахуванням специфіки їх військової служби.
Загальне керівництво системою військової освіти здійснює Департамент військової освіти і науки Міністерства оборони України.
Освітню діяльність провадять 2 університети, 4 академії, 6 військових інститутів, 3 військові коледжі сержантського складу, 1 відділення військової підготовки, 32 кафедри військової підготовки, 10 кафедр медицини катастроф та військової медицини, 3 військові ліцеї.
Курсанти та слухачі здобувають вищу освіту у 25-й галузі знань «Воєнні науки, національна безпека, безпека державного кордону», а також у двадцять одній цивільній галузі знань, за 40-ка ліцензованими спеціальностями та 148-ми спеціалізаціями.
ВВНЗ та ВНП ЗВО здійснюють підготовку за державним замовленням, забезпечуючи потреби Збройних Сил України та інших військових формувань у військових фахівцях тактичного, оперативно-тактичного та оперативно-стратегічного рівнів.
Освітня діяльність у ВВНЗ, ВНП ЗВО та військових ліцеях здійснюється відповідно до вимог національного законодавства, європейських стандартів та стандартів НАТО щодо забезпечення якості освіти.
Протягом навчання здобувачі мають змогу поглиблено вивчати іноземну мову та навчатися у провідних військових навчальних закладах НАТО та держав — членів Організації Північноатлантичного договору.
Після завершення навчання кожен випускник, отримавши офіцерське (сержантське) військове звання, гарантовано працевлаштовується — призначається на посаду для проходження військової служби за контрактом.
До освітнього процесу у ВВНЗ, ВНП ЗВО та військових ліцеях активно залучається офіцерський склад з бойовим досвідом. Переважна більшість викладацького складу є учасниками Антитерористичної операції та операції Об'єднаних сил на території Донецької та Луганської областей.
У системі підвищення кваліфікації функціонує близько 500 курсів для військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, державних службовців Міноборони та ЗС України з метою отримання необхідних знань, умінь та практичних навичок для виконання обов'язків за посадою з терміном навчання від 2 тижнів до 6 місяців.
Детальну інформацію щодо найменування навчальних закладів, переліку спеціальностей та необхідних документів для вступу можна переглянути у Довіднику вступнику до вищих військових навчальних закладів та військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти або перейшовши на інтернет-ресурси ВВНЗ, ВНП ЗВО та військових ліцеїв.
Телефон для довідок: 095-53-067-53 – Олександр Володимирович

Захист держави – обов'язок кожного громадянина!
Територіальна оборона – це невід'ємна складова оборони України, що здійснюється з метою протидії воєнним загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього середовища та майна від надзвичайних ситуацій.
Територіальна оборона ґрунтується на принципах терито-ріальності, масовості, мінімального часу на розгортання та приведення підрозділів територіальної оборони у готовність до дій, єдинонача-льності, централізації управління та децентралізації і контрольованої автономності застосування сил і засобів територіальної оборони, активності, рішучості та безперервності ведення територіальної оборони, наполегливості у досягненні мети територіальної оборони, узгодженого, спільного застосування сил і засобів, залучених до ведення територіальної оборони, безперервності взаємодії сил і засобів територіальної оборони, всебічного врахування і повного використання моральних та психологічних факторів
Територіальна оборона складається з військової, цивільної та військово-цивільної складових. (п.1 ст.4 Закону України “Про основи національного спротиву”)
Військова складова територіальної оборони включає органи військового управління, військові частини Сил територіальної оборони Збройних Сил України, інші сили і засоби сил безпеки та сил оборони, які залучаються до виконання завдань територіальної оборони. Провідна роль в організації та виконанні завдань територіальної оборони належить Силам територіальної оборони Збройних Сил України, до яких належать:
1) Командування Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
2) регіональні органи військового управління Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
3) бригади Сил територіальної оборони Збройних Сил України;
4) батальйони зі складу бригад Сил територіальної оборони Збройних Сил України.
Цивільна складова територіальної оборони включає державні органи, органи місцевого самоврядування, які залучаються до територіальної оборони.
Військово-цивільна складова територіальної оборони включає штаби зон (районів) територіальної оборони та добровольчі формування територіальних громад, які залучаються до територіальної оборони.
Основні завдання територіальної оборони включають в себе:
- боротьба з диверсійно-розвідувальними силами;
- охорона та оборона важливих об'єктів і комунікацій;
- допомога населенню під час надзвичайних ситуацій, тощо;
- протидія інформаційним операціям агресора (противника).
Окрема бригада територіальної оборони Полтавської області
Для організації системи територіальної оборони, відповідно до рішення Генерального штабу ЗСУ, у Полтавській області у 2018 році була сформована окрема бригада територіальної оборони, до складу якої входять 6 окремих батальйонів територіальної оборони.
Затверджено нарукавну емблему для бригади та батальйонів територіальної оборони Полтавщини.
Емблема розроблена в єдиному стилі, як й інші нарукавні знаки підрозділів ЗС України, у кольорах, притаманних механізованим військам. Однак є й особливість, що буде відрізняти підрозділи територіальної оборони від інших частин, а саме: звужена зубчата глава, що символізує захисний мур.
Також з метою формування мілітарних традицій українського війська у символіці підрозділів територіальної оборони основний акцент поставлено не на адміністративні одиниці, штучно утворені за часів радянської окупації (часів), а на історичні регіони України. Отже, на більшості емблем зображені елементи історичної або сучасної символіки регіонів, у яких розташовані частини. Проте під час створення використовувалась не тільки регіональна геральдика, але й історична символіка часів доби козацтва.
Так на емблемі бригади Полтавської області зображено козацьких хрест, який, до того ж, зображений на символіці області і районів.
Комплектування бригади територіальної оборони здійснюється:
у мирний час – військовослужбовцями за контрактом та за призовом особами офіцерського складу;
в особливий період – військово-службовцями за контрактом та за призовом особами офіцерського складу, військово-зобов'язаними та резервістами.
Бригада залучається до виконання заходів територіальної оборони виключно в межах Полтавської області. З оголошенням мобілізації та отримання директиви на формування бригади територіальної оборони призначений особовий склад призивається на військову службу та набуває правового статусу військовослужбовців.
На військовозобов'язаних та резервістів під час їх участі у заходах підготовки, а також виконання ними завдань територіальної оборони поширюються гарантії соціального і правового захисту, передбачені Законом України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.
Укласти контракт про проходження служби у військовому резерві можуть громадяни України, віком від 18 до 57 років, незалежно від статі, за винятком осіб, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, а також і чоловіки призовного віку. Для цього вони мають пройти професійно-психологічний відбір, за станом здоров'я бути придатними до служби у військовому резерві (або військової служби) та відповідати встановленим вимогам її проходження.
Територіальна оборона – це можливість захистити свій дім і близьких, а також розвинути бойові навички, ведучи звичне цивільне життя.
Окрема бригада територіальної оборони Полтавської області запрошує на службу в територіальному резерві Збройних Сил України.
Телефон для довідок: (050) 918 35 60, з 08:00 до 17:00.


«ВІЙСЬКОВА СЛУЖБА ЗА КОНТРАКТОМ»
Вимоги до прийняття на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.
На військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу приймаються:
громадяни призивного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну або базову загальну середню освіту і не проходили строкової військової служби;
резервісти та військовозобов'язані, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною освітою та спеціальною підготовкою;
військовослужбовці, які проходять строкову військову службу;
військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.
Вік для прийняття кандидатів на військову службу за контрактом на посади рядового, сержантського та старшинського складу становить від 18 до 45 років ( в особливий період - до 60 років )
Довідково. Стаття 20. Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу.
Основними вимогами під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом є:
придатність до військової служби за медичними показниками та показниками профвідбору;
фізична підготовленість та психологічна стійкість кандидата на військову службу;
базова загальна освіта та вище;
Вимоги до прийняття на військову службу за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу іноземців та осіб без громадянства.
Іноземці та особи без громадянства раніше не судимі та які перебувають в Україні на законних підставах, можуть бути прийняті на військову службу за контрактом до Збройних Сил України на посади рядового, сержантського і старшинського складу, з випробувальним терміном два місяці.
Основними ( вимогами ) під час відбору та прийняття на військову службу за контрактом є:
Вік 18 до 45 років ( в особливий період до 60 років )
стан здоров'я та придатність до військової служби за медичними показниками;
фізична підготовленість та професійно-психологічний відбір.
Довідково. Стаття 211,212. Закону України " Про військовий обов'язок і військову службу"
Строки проходження військової служби за контрактом осіб рядового, сержантського і старшинського складу.
З громадянами України укладається контракт при прийнятті їх на посади:
рядового складу — строком на 3 роки;
сержантського і старшинського складу — від 3 до 5 років.
Контракт з військовослужбовцями продовжується на посадах:
рядового складу — строком на 3 роки;
сержантського і старшинського складу — від 3 до 5 років.
З військовослужбовцями строкової військової служби та мобілізаційними, які вислужили більше 11 місяців (звільнились під час особливого періоду) може укладатися контракт на 6 місяців.
Довідково. Стаття 23. Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу"
Бригада була створена як 95-й навчальний центр, а згодом переформована на бригаду. У 1990-х, 2000-х роках брала участь у міжнародних навчаннях, миротворчих місіях під егідою ООН.
На підставі Директиви Генерального штабу Збройних Сил України № 155/1/0605 від 12.12.1992 року почалося формування 95 Навчального центру підготовки молодших спеціалістів Аеромобільних військ. Формування 95 Навчального центру Аеромобільних військ розпочалось в м. Суми на базі Сумського вищого командного артилерійського училища.
Згідно з наказом Міністра оборони України № 010 від 1 лютого 1993 року було ухвалено перемістити формування Навчального центру в Житомир на 4606-ту базу зберігання озброєння та техніки ППО. Навчальний центр комплектувався з офіцерів-десантників, які після проголошення незалежності України повернулися на рідну землю, а також із найкращих військовослужбовців інших родів військ, які висловили бажання служити в елітних військах Збройних Сил, та були придатні за станом здоров'я.
Як складова частина Сухопутних військ бригада була задіяна в рамках програми «Партнерство заради миру», в якій Україна бере участь з 1994 року.
У жовтні 1994 року на міжнародних миротворчих навчаннях «Дух співробітництва 1994» у Голландії, які проводились за програмою «Партнерство заради миру» підрозділ 95 окремої аеромобільної бригади під командуванням старшого лейтенанта Косинського І. І. започаткував першим в історії Збройних Сил України прагнення до мирного співробітництва в ім'я миру. Найкращі військовослужбовці з'єднання продовжують брати участь у миротворчих навчаннях у різних куточках світу: «Кооператив БЕСТ ЕФОРТ-96» Чехія; 1997 рік – Латвія; 1998 рік – Республіка Македонія; 1999 рік –Канада; 2000 рік – Румунія; 2001 рік – Австрія. Реорганізована у 95 окрему аеромобільну бригаду в 1996 році.
З 2014 року бригада виконувала бойові завдання за призначенням у зоні проведення антитерористичної операції. На початку серпня 2014 року 95 окрема десантно-штурмова бригада здійснила найдовший рейд у військовій історії світу. Вони прорвали лінію оборони сепаратистів, здійснили марш до Маріуполя, повернулися вздовж кордону, знищили кілька російських артилерійських батальйонів, які перебували вже на українській стороні кордону, забрали їхню зброю та устаткування, російські танки, проїхали аж до самого Луганська та повернулися до Слов'янська.
26-та окрема артилерійська бригада імені генерала-хорунжого Романа Дашкевича (26 ОАБр, в/ч А3091) – військове формування артилерійських військ Збройних сил України, що входить до складу оперативного командування «Північ». Базується в місті Бердичів Житомирської області.
Бригада носить почесну назву на честь генерала-хорунжого Романа Дашкевича — українського військового і політичного діяча УНР, одного із засновників української артилерії. Була сформована 30 жовтня 2004 року на підставі Директиви Міністра оборони України № 312/1/014 від 18 червня 2004 року на базі 62-ї окремої механізованої бригади, яка в свою чергу була сформована на базі 119-го навчального центру (переформований зі 117-ї навчальної танкової дивізії 1 грудня 1987 року).
Частина ввібрала в себе традиції та досвід багатьох артилерійських частин 8-го армійського корпусу. Своїх фахівців в частину направили розформовані 961-й реактивний артилерійський полк з Фастова, який сформував реактивний артилерійський дивізіон (в 2008 році переозброєний та переформований в 2-й гаубичний самохідно-артилерійський дивізіон), 188-ма артилерійська бригада великої потужності з Ємільчиного, яка сформувала 3-й гарматний самохідно-артилерійський дивізіон, 761-й розвідувальний артилерійський полк (місто Сміла), який сформував дивізіон артилерійської розвідки, та бригадна артилерійська група 62-ї окремої механізованої бригади, яка формувала 1-й гаубичний самохідно-артилерійський та протитанковий артилерійський дивізіони.
Враховуючи високі досягнення, показані протягом 2004-2008 років, 26-й артилерійській бригаді Президентом України – Верховним головнокомандувачем ЗС України Віктором Ющенком присвоєно почесне найменування «Бердичівська».
Артилеристи Житомирщини запрошують чоловіків на військову службу за контрактом, приймаються громадяни України, які пройшли професійний психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби. Перевага надається громадянам, які не мають обмежень за станом здоров'я, мають цивільну освіту за спорідненими з військовими спеціальностями та високий рівень фізичної підготовки.
1129-й Білоцерківський зенітний ракетний полк (1129 ЗРП, в/ч А1232) — формування зенітних ракетних військ у складі Сухопутних військ України. Дислокується в місті Біла Церква.
Історія частини розпочинається з далекого 1945 року, коли у липні 1945 року був створений 1008 окремий зенітний артилерійський дивізіон, який увійшов до складу 72 окремої гвардійської стрілкової дивізії. Після 1945 року наша частина неодноразово переформовувалась з дивізіону в батарею, потім знову в дивізіон і 31 березня 1962 року частина з зенітного дивізіону переформована в зенітний ракетний полк.
30 серпня 1961 року Директивою Генерального штабу ЗС СРСР встановлено 19 жовтня днем військової частини. В 1980 році зенітний ракетний полк переозброєний на ЗРК «КУБ». В 1984 році зенітний ракетний полк переозброєний на автономний ЗРК «ОСА».
У 1992 році особовий склад 1129-й зенітного ракетного полку присягнув на вірність українському народові.
З 2014 року полк брав участь у війні на сході України у складі сил Антитерористичної операції.
З квітня по листопад 2018 року полк виконував бойові завдання в зоні проведення Операції об'єднаних сил.
Військовослужбовці полку нагороджені орденами, медалями, відзнаками серед яких є і бойові:
47 чоловік – різними орденами і медалями за перемогу у Другій світовій війні.
Увійшов в історію і командир полку, полковник Петро Олександрович Котелянець, який був нагороджений орденом «Хрест за мужність»