Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 11:00
Полтавцям до відома:Сьогодні, 11:21
Заяви прес-служби:13.11.2023, 10:49
Документи:11.12.2024, 02:00
 
Останнє оновлення: 13.12.2024, 11:21
МістянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Інтегрований розвиток міст в Україні

 

 
 
 
 
 

Презентації та публікації

 

 
 
 
 
 

Новини:

 

25.07.2017  "Платформа інтегрованих рішень": обговорення поєднання міського простору та зовнішньої реклами

 

24 липня у Києві відбулася Платформа інтегрованих рішень для ринку зовнішньої реклами. Полтаву на заході представив головний фахівець Інституту розвитку міста Роман Черкун.

Платформа організована групою BigBoard Ukraine з метою обговорення можливостей кращого поєднання реклами та міського простору в Україні.

У заході взяли участь архітектори, урбаністи, представники рекламних агенцій, експерти міських муніципалітетів, рекламодавці, оператори зовнішньої реклами, громадські активісти.

Платформа проходила в інноваційному фасилітаційному форматі з використанням інструментів ТоР-фасилітації, сучасних комунікаційних технологій, що дозволило:

- виявити існуючі потреби всіх учасників від рекламодавців до громадських активістів;

- прояснити систему очікуваних змін, її викликів та можливостей для подальшого розвитку;

- віднайти нові точки інтеграції, виробити нову, ефективну форму взаємодії всіх учасників;

- сформувати ідеї для спільних ініціатив і проектів, які в майбутньому допоможуть створити сприятливе міське середовище;

- напрацювати рішення для формування ефективної стратегії розвитку рекламного ринку в містах з урахуванням інтересів бізнесу, влади та громадськості.

Окрім цього, були презентовані рішення та практики щодо поєднання зовнішньої реклами та міського простору операторами реклами BigBoard  і JCDecaux, та міська реформа зовнішньої реклами у місті Києві заступником голови Київської міської державної адміністрації Олексієм Резніковим.



14.06.2017  У конкурсі демонстраційних проектів перемогла ідея облаштування ігрового майданчика в парку «Перемога»

      Майже 500 полтавців взяли участь у голосуванні за демонстраційні проекти, які реалізовуватимуться  у рамках проекту «Інтегрованого розвитку міста». Голосування розпочалося 1 червня у Корпусному парку,  проходило у центрі міста впродовж 4 днів. А заключний етап відбувся 9 червня на Театральній площі.

    Нагадаємо, що на розсуд полтавців було запропоновано 4 проекти, які сприятимуть розвитку Полтави:

1. Впорядкування вхідної зони та обладнання дитячого ігрового майданчика та/або спортивного майданчика в верхній частині парку в рамках проведення реставрації міського парку «Перемога»;

2. Реновація алеї Наталки і Петра з оглядовим майданчиком;

3. Облаштування відкритих просторів в рамках реалізації пілотного проекту «Капітальний ремонт бульвару Б. Хмельницького»;

4. Облаштування зон відпочинку біля водних об'єктів у парку-пам'ятці садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Полтавський міський парк (Дендропарк)».

Найбільшу підтримку отримав проект «Впорядкування вхідної зони та обладнання дитячого ігрового (спортивного) майданчика в верхній частині парку в рамках проведення реставрації міського парку «Перемога». За нього проголосувало 185 небайдужих мешканців міста.

Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста» зазначив, що докінця 2017 року завершиться розробка проекту, а його безпосередня реалізація запланована на 2018 рік.

- Найближчим часом буде оголошено конкурс архітектурних ідей розвитку цього  міського простору, проведення якого за процедурами ЄС має показати на практиці всі етапи проекту від зародження ідеї до її реалізації із застосуванням підходів інтегрованого розвитку. Демонстраційний проект буде реалізовуватись Полтавською міською радою за підтримки проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZGmbH». Окрім Полтави в ньому беруть участь Житомир, Вінниця та Чернівці. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає майже 2 млн євро.

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів німецька співпраця охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

 

09.02.2017  Засідання міждисциплінарної робочої групи в рамках впровадження проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні"

9 лютого у Полтаві відбулося засідання міждисциплінарної робочої групи в рамках впровадження проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Зібрання, у якому брали участь начальники управлінь виконавчого комітету Полтавської міської ради, депутати, представники вишів міста та громадських організацій, відкрила секретар міської ради Оксана Деркач.

Привітав учасників заходу директор КП «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко:

- Більше року проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» працює в Полтаві. Дякую за співпрацю партнерам німецької організації GIZ. Протягом 2016 року нам вдалося провести засідання робочих груп, воркшоп, форум із бізнесу, фестиваль «Майстерня міста». Переконаний, що і сьогоднішня робота стане ще одним кроком до благоустрою нашого міста.

Експерти групи презентували результати аналізу міста та обговорили «сильні» та «слабкі» сторони Полтави із соціальної, економічної, культурної точки зору. Зокрема, Олеся Григор'єва, доцент Полтавського національного університету ім. Юрія Кондратюка представила бачення демографічного розвитку та ринку праці в м. Полтаві. 

Вона наголосила на позитивних аспектах міста: висока частина населення з вищою освітою, уповільнення темпів скорочення чисельності штатних працівників, вищий розмір середньої номінальної заробітної плати порівняно з містами Суми та Рівне. Окреслила ряд питань, які треба допрацювати: висока частка непрацездатних серед внутрішньо переміщених осіб, зростання рівня безробіття населення, скорочення чисельності постійного населення міста.

Також до обговорення були представлені робочі проекти «Соціальна інфраструктура», «Бізнес одиниці», «Соціально-економічний розвиток Полтави та інші.

 

Члени робочої групи підвели підсумки роботи та окреслили наступні кроки щодо розвитку міста.

 

13.12.2016 Воркшоп «Значення енергії та охорони клімату в концепції інтегрованого розвитку міста»

8 грудня 2016 року відбувся практичний воркшоп «Значення енергії та охорони клімату в концепції інтегрованого розвитку міста», який провів Клаус Хоппе, міжнародний експерт-консультант з питань врахування аспектів клімату та енергії в плануванні міст.

Експерт описав основні програми та стратегії розвитку міста (SEAP, INSEK) та їх співвідношення між собою, презентував «Роль енергії в розвитку міста» - передумови, процеси та приклади

 реалізації на міській практиці, представив основні тенденції (від глобальних до локальних), описав варіанти включення енергетики та охорони клімату до інтегрованого розвитку міста.

Після презентації Клаус Хоппе організував роботу в групах та обговорення щодо можливого застосування переваг представлених прикладів на практиці в реаліях України та недоліків наведених практичних прикладів.

Потім учасники були поділені на 2 групи і перейшли до виконання практичного завдання -  розробки нового району міста з урахуванням тем екології і клімату, опрацювавши в проекті наступні аспекти. Представники двох робочих груп презентували свої проекти, напрацювання, ідеї, перерахували задіяні сторони, ймовірність реалізації. Всі бажаючі надавали коментарі та задавали питання, в форматі дискусії обговорили проекти обох груп та надали спільну оцінку роботи.

Матеріали презентації пана Хоппе представлені в розділі «Публікації» на вебсайті  http://www.2030.poltava.ua/

 

 

 

 

 

 

 

27.10.2016 Відбулася зустріч експертів проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні»

27 жовтня 2016 року в прес-центрі Міського будинку культури в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст України» директор  Інституту розвитку міста Юрій Левченко та керівник офісу проекту  «Інтегрований розвиток міст в Україні» в Полтаві Ірина Брижань провели зустріч експертів проекту.

Ментором проекту Матіасом Ельгером була пояснена мета зустрічі – визначення зовнішніх можливостей та загроз досліджувальних напрямків, за результатами якої, всі експерти отримали дієві пропозиції про підготовку експертних матеріалів.

В ході роботи були розроблені та деталізовані можливості та загрози основних напрямків життєдіяльності міста: демографія і житло, земля, економіка міста і туризм, освіта, медицина, транспорт, навколишнє середовище і природні ресурси, прилеглі території.

Експерти за тематичними напрямками в своїх доповідях зробили короткий опис результатів, озвучили ключові можливості та загрози із визначенням їх причин, наслідків та взаємозв'язків.

Після кожного виступу присутні активно задавали питання та обговорювали відповіді.

У заключній частині зустрічі Іриною Брижань були підведені висновки та проінформовано учасників про подальшу роботу. 

Довідка: Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» виконується німецькою урядовою компанією DeutscheGesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZGmbH. Окрім Полтави в ньому беруть участь Житомир, Вінниця та Чернівці. Уряд Німеччини фінансує проект у розмірі 4 млн євро, Уряд Швейцарії надає майже 2 млн євро.

 

Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH підтримує Уряд Німеччини в досягненні цілей у сфері міжнародного співробітництва заради сталого розвитку. Пріоритетними напрямами співпраці Німеччини з Україною є: демократія, громадянське суспільство, державне управління, децентралізація, енергетика та сталий економічний розвиток. Окрім пріоритетних напрямів співпраця з Німеччиною охоплює, зокрема, підтримку подолання кризових ситуацій на сході України, а також співробітництво у сфері запобігання ВІЛ/СНІД.

 

 

 

 

 

12.102016

 

Працівників муніципалітетів українських міст навчать європейським підходам до міського розвитку у Школі CANactions

 Київ, 10 жовтня 2016 р. Стартувала навчальна програма Школи CANactions з інтегрованого розвитку міст, у межах якої діючі працівники муніципалітетів Києва, Львова, Харкова, Житомира, Вінниці, Полтави та Чернівців пройдуть дев'ятимісячний курс навчання комплексному підходу до управління розвитком міста. Він включатиме підготовку зі стратегічного планування та проектування міст, проектного менеджменту, регіонального розвитку, соціології міста, екологічного і ландшафтного планування, основ комунікації та презентації проектів в урбаністиці, брендингу міста. Викладачі програми – спеціалісти у галузях міського проектування і планування, регіональної економіки, урбанізму із Литви, України, Нідерландів, Німеччини, Швейцарії, Ірландії. Програма реалізується Школою урбаністики CANactions у співпраці із німецькою урядовою компанією GIZ та Швейцарським бюро співробітництва в Україні та за підтримки Western NIS Enterprise Fund.

Учасниками програми Advanced Studies in Integrated Urban Development 2016-2017 є працівники профільних департаментів в адміністраціях міст, а також архітектори, проектні менеджери, соціологи. Усього – 25 молодих спеціалістів.

«Одним з найскладніших завдань є інтегрувати наших талановитих і добре підготовлених випускників в українські реалії. Я радий, що на цій програмі ми маємо багато людей, як вже інтегровані у систему управління і можуть робити зміни з середини», - зауважив Віктор Зотов, с

Городянам

До вашого відома