Календар оновлень:

Події міста:10.08.2022, 17:00
Полтавцям до відома:Сьогодні, 14:49
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.08.2022, 17:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

21.03.2019 На третьому Форумі ОСББ обговорили питання впровадження «Бюджету участі»

21.03.2019, 13:13


Уже втретє у Полтаві відбувся Форум ОСББ Полтавщини. Голови ОСББ з різних куточків області обговорювали важливі питання управління багатоквартирними житловими будинками. Серед іншого, поспілкувались під час форуму і про питання залучення мешканців будинків до такої загальнокорисної ініціативи, як «Бюджет участі».

20 березня у стінах міського Будинку культури відбувся уже третій форум ОСББ Полтавщини. Організаторами заходу стали Асоціація «Підтримки об'єднань співвласників будинків» та КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради.

Серед учасників форуму – представники міської влади, громадських організацій, голови та члени ОСББ з усієї Полтавщини. На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернулися секретар міської ради Олександр Шамота. Він зазначив, що проведення таких заходів відіграє важливу роль в питаннях обізнаності голів та членів ОСББ. Додав – необхідно налагоджувати співпрацю між владою та об'єднаннями співвласників багатоквартивних житлових будинків.

Заступник міського голови Олексій Чепурко наголосив:

– Ми маємо спільно розробити Програму розвитку житлово-комунального господарства та прописати в ній механізм співпраці між міською владою та об'єднаннями співвласників багатоповерхових будинків. Його ефективність не повинна залежати від змін посадовців у кріслах, і цей важливий момент маємо передбачити. Таким чином ми розпочинаємо нелегкий, але дуже потрібний процес вирішення наболілих для ОСББ питань.

Одним із елективних інструментів діалогу між владою та громадою є партиципаторне бюджетування. Так, серед обговорюваних питань під час форуму – Бюджет участі як механізм реалізації проектів міського розвитку. Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у м. Полтаві Олександр Глазов говорить: жителі багатоквартирних житлових будинків спільними зусиллями мають змогу не просто долучитися до ініціативи бюджету участі, але й зробити усе для того, аби їхня ідея була втілена:

– Бюджет участі – це інструмент, який дає змогу самим мешканцям вирішувати, як покращувати середовище свого двору, свого мікрорайону, тощо. Це чудова можливість до змін. Ми хочемо залучити якомога більшу кількість людей до цієї ініціативи, активізувати їх та показати, що справа покращення життя міста – в руках кожного.

Олександр Глазов розповів присутнім про етапи реалізації ініціативи від моменту подання ідеї до самого втілення. Головне, говорить голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, це підтримка проекту мешканцями міста:

– Щоби проект переміг, необхідно щоби його підтримували полтавці. Тому в інтересах кожного автора проекту попурляризувати його серед мешканців міста, розповідати та доводити, що саме ця ініціатива достойна того, щоби бути втіленою. Це потребує неабиякої активності та зацікавленості. Та саме до цього ми й прагнемо.

Під час панельних дискусій також обговорювали питання реєстрації та закриття ОСББ, заповнення протоколів, говорили про оформлення працівників в ОСББ. Торкнулися й теми впровадження роздільного збору твердих побутових відходів.

Окрім того, за значний вклад у діяльність ОСББ та за впровадження енергоефективних заходів, покращення загального стану будинків кращих голів ОСББ нагородили почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Городянам

10.08.2022, 17:00