Календар оновлень:

Події міста:10.08.2022, 17:00
Полтавцям до відома:Сьогодні, 14:49
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.08.2022, 17:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Про напрямки проведеної роботи 13.07 – 07.08

10.08.2020, 13:33

- Ведеться підготовка до проведення урбаністичного фестивалю «Майстерня міста» 2020.

Проводилися зустрічі з авторами проєктів.

Також проведено робочу нараду з фахівцями КО «Інститут розвитку міста», Департаментом культури Полтавської міської ради, Секретарем міської ради та директоркою офісу проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» у Полтаві.

Проведення фестивалю заплановано на 10-12 вересня 2020 року. Розглянули подані заявки, яких було 39: від музеїв, ГО, університетів та ін. Тематика заходів – воркшопи, презентації, обговорення, квести та ще багато цікавого.

Основною локацією фестивалю буде Театральна площа. Крім цього буде проведено ряд активностей по місту.

Наразі плануємо як адаптувати проведення фестивалю до карантинних обмежень: дещо обмежити кількість учасників, і перевести по можливості заходи в онлайн-формат.

- Презентація проєкту «ОАЗА. Полтава».

У кінотеатрі «WIZORIA» 28 липня відбулася презентація проєкту з екологічного моніторингу міста «ОАЗА», що стартував у Полтаві.

Проєкт реалізовується Комунальною організацією «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради за підтримки ГО «Структура» та «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу».

«ОАЗА» - проєкт, місія якого дбати про мікроклімат міста, навчати містян еко-свідомості та моніторити стан довкілля.

На презентації фахівці КО «Інститут розвитку міста» ПМР Ілля Яровий, Олександр Глазов, Анастасія Лактіонова, Назар Плохута розповіли для чого потрібен проєкт, як створювався візуальний образ «ОАЗИ», презентували технічні рішення моніторингу якості повітря у місті та новий сайт.

Вже зовсім скоро буде опублікуовано відео-версію презентації. На жаль, в умовах карантину ми були змушені обмежити кількість глядачів, тож на заході були присутні лише представники ЗМІ та Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus. Запрошуємо долучитися на сторінку ОАЗА у Facebook: https://www.facebook.com/oazapl/

- Пройшло засідання робочої групи з розвитку території Прирічкового парку.

Днями у КО «Інститут розвитку міста» відбулося засідання робочої групи щодо розробки плану дій і підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку у м.Полтава, під головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексія Чепурка.

Важливе питання, яке обговорили члени робочої групи — внесення змін до Генерального плану міста, а саме в частині Прирічкового парку та прилеглих територій. Детальніше про засідання можна прочитати в розділі «Новини» сайту Інституту розвитку міста або Полтавської міської ради.

Робота над підготовкою технічного завдання для проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку активно продовжується.

- Проведення засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування. На засіданні було обговорено ряд найважливіших проблемних питань, які є і будуть викликом не тільки для авторів, а й для всіх причентих людей до Бюджету участі. Серед них:

Звернулись від робочої групи з питань партиципаторного бюджетування до Секретаря Полтавської міської ради з приводу відновлення фінансування реалізації проєктів-переможців;

Затвердили етапи проведення загальноміського конкурсу «Бюджет участі 2020»;

Прийняли рішення щодо пріоритету реалізації проєктів-переможців, починаючи з 2017 року, в разі відновлення фінансування;

Внесли зміни до Положення про «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки» з приводу голосування, а саме: залишити тільки онлайн голосування;

Вирішили питання конфіденційності голосуючих. В цьому році списки людей, які проголосували будуть закритими (в разі необхідності перевірити чи був зарахований голос, звертайтесь до адміністратора системи Nazar Plokhuta);

Обговорили створення інформаційного плану, для популяризації Бюджету участі у м. Полтава.

- Участь у вебінарі-дискусії «Відкриті дані як інструмент публічності та ефективного управління» на прикладі міста Львів, організованому німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ в рамках реалізації проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ». На семінарі розглянули концепцію роботи з відкритими даними, стандартні набори даних, їх формати, сервіси на основі відкритих даних та інше.

- Подано 3 проєкти на конкурс регіональних інвестиційних проєктів ДУ «Юкрейнінвест» та Кабінету міністрів України, а саме створення у Полтаві мультифункціонального торгово-виставкового та конгрес-центру, інноваційної канатної дороги з інклюзивною функцією в історичному ареалі, а також парк розваг і відпочинку «Полтава Ленд». Зазначеним проєктам в подальшому буде надана допомога в пошуку інвестора для їх реалізації.

- Спільно з УЖКГ та Міськсвітло досліджували та вивчали систему Енергоефективного освітлення в місті Полтава з подальшою розробкою та написання міської цільової програми.

- Продовжується робота в рамках проєкту «Стимулювання експортної спроможності підприємств міста Полтава», підтриманого проєктом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Тривають онлайн-консультації підприємств-учасників з виходу на зовнішні ринки.

- Проведена зустріч з представниками ПрАТ «Домінік» для обговорення можливостей майбутньої ревіталізації промислових територій в історичному центрі міста за рахунок грантових коштів.

- Розпочато роботу над підготовкою робочої групи з питань розвитку пішохідного простору та безбар’єрності.

- Почався прийом заявок на загальноміський конкурс «Бюджет участі 2020», який проходитиме з 03.08.2020 по 04.09.2020.

- Робоча група з розвитку комплексного озеленення міста.

У КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради розпочала діяти робоча група з розвитку комплексного озеленення міста. До її складу увійшли представники КО «Інститут розвитку міста» ПМР, заступник голови Полтавської міської ради Олексій Чепурко, представники профільних структурних підрозділів: КП Декоративні культури, Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста, депутати Полтавської міської ради, міських парків, а також представники громадськості, громадських організацій. На першому засіданні обговорили план дій та пріоритети: створення цільової програми з розвитку комплексного озеленення міста і залучення до процесу профільних фахівців, інвентаризацію та паспортизацію зелених насаджень, можливі проблеми і виклики.

- Обмін досвідом з командою Місто-парк Біла Церква.

Фахівці КО «Інститут розвитку міста» ПМР (менеджери проєкту «ОАЗА. Полтава»), разом з представниками Управління житлово-комунального господарства, комунального підприємства «Декоративні культури» та депутатом Полтавської міської ради Тетяною Паутовою, які є членами робочої групи з розвитку комплексного озеленення міста, з робочим візитом відвідали місто Біла Церква.

Біла Церква, як і Полтава, є одним із 4 міст-учасників проєктів, що реалізуються за підтримки ГО Структура та Фонд Фрідріха Науманна за свободу Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus.

Під час візиту ми презентували наш проєкт «ОАЗА» та ознайомилися з роботою проєкту «Місто-парк» у Білій Церкві: концепцією його створення та етапами реалізації.

Команда Білої Церкви також представила SMART-практики інвентаризації та управління зеленими насадженнями. Вони розповіли про роботу аналітично-інформаційної системи відкритих даних «Smart Green БЦ», яка дозволяє ефективно управляти зеленим фондом міста, і практично продемонстрували, як саме відбувається збір інформації та реєстрація зелених насаджень на платформі. Щоб на практиці побачити як це працює, ми інвентаризували декілька дерев.

Крім цього, Фонд захисту біорізноманіття України організував лекцію від Ангеліни Русанової, ботаніка і засновниці еколого-просвітницького проєкту Native Planting in Ukraine, яка розповіла про інвазивні рослини, звідки вони взялися і чому небезпечні, а також про дерева у містах.

Досвід Білої Церкви у сфері озеленення міста обов'язково будемо використовувати і в Полтаві.

Городянам

10.08.2022, 17:00