Календар оновлень:

Події міста:12.08.2022, 17:00
Полтавцям до відома:12.08.2022, 13:08
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 12.08.2022, 17:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

У Полтаві відбувся круглий стіл «Тридцятирічний досвід Німецької єдності. Досвід організації територіальних громад у Німеччині»

06.10.2020, 13:34

Сьогодні перед багатьма містами України постають нові виклики, пов'язані із процесами децентралізації і створення територіальної громади. Децентралізація – це передача значних повноважень, фінансів, ресурсів та відповідальності від державних органів органам місцевого самоврядування.

Полтава також зіштовхнулась із необхідністю вирішувати нові задачі щодо утримання інфраструктури, соціальних об'єктів, освіти, медицини, вирішення транспортних питань, сфери поводження з відходами тощо на новій територіальній основі.

Тож, сьогодні, 6 жовтня, у приміщенні Полтавської міської ради провели круглий стіл «Тридцятирічний досвід Німецької єдності. Досвід організації територіальних громад у Німеччині» за підтримки Посольства Федеративної республіки Німеччини в Україні у рамках Тижнів Німеччини в Україні 2020: «Об'єднанні в Європі – 30 років Німецької єдності».

Засідання відбулося у змішаному форматі за допомогою платформи Microsoft Teams за участі секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти, заступника міського голови Сергія Рекотова, директора КО «Інститут розвитку міста» Юрія Левченка, експерта з питань децентралізації Олександра Ісипа, представників структурних підрозділів виконавчого комітету та КО «ІРМ».

Окрім того, КО «Інститут розвитку міста» за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» запросив до обговорення Вольфганга Грубе - бургомістра об'єднаної громади Ватлінген із Німеччини – поділитися німецьким досвідом формування територіальних громад. Також експерт з питань децентралізації Олександр Ісип розповів про програму діяльності Полтавської міської ради з організації територіальної громади.

Серед іншого, цього дня учасники круглого столу обговорили проблеми реформи органів місцевого самоврядування та адміністративного устрою в Україні.

Олександр Шамота зауважив, що тематика круглого столу є доцільною та своєчасною у питанні створення майбутньої Полтавської ОТГ:

— Досвід Німеччини у питаннях формування громад буде надзвичайно корисним для Полтави, адже ми перебуваємо «на порозі» великого об'єднання і територія міста збільшиться фактично у 5 разів. Відповідно, вся проблематика, яка зараз є актуальною у нашому місті, у свій час виникала і в Німеччині. А це не лише успішна реалізація усіх етапів децентралізації та позитивні зміни, а й проблеми та перешкоди, з якими стикається влада й мешканці. Тому досвід прийняття складних управлінських рішень є дуже цінним для нас.

Довідково: Вже восьмий раз Посольство Німеччини в Києві, Генеральне консульство у Донецьку/офіс Дніпро та почесні консули у Львові, Одесі, Харкові та Чернівцях проводять Тижні Німеччини в Україні.

Мета Тижнів Німеччини з 3 по 23 жовтня полягає в тому, щоб зробити видимими по всій Україні німецьку активність і німецько-українську співпрацю. Реалізуються 40 проєктів різних німецьких та українських партнерських організацій у 17 містах України.

Після того, як минулого року Тижні Німеччини були присвячені падінню Берлінського муру, зараз увага зосереджена на 30-й річниці Німецької єдності: «Об'єднані в Європі – 30 років Німецької єдності» – тема пропонує відправні точки для історичного осмислення подій у Німеччині та Європі 30 років тому, а також для питання про те, яким чином суспільства сьогодні справляються з поділом і потрясіннями. Розмаїтими проєктами й акціями ми хочемо запросити громадськість обмінятися думками на такі теми, як свобода, демократія, солідарність, соціальні проблеми, розбіжність поглядів на власну історію, наслідки конфліктів і процеси примирення, включаючи відмінності та паралелі в українському й німецькому досвіді поділу.

На цьому вебсайті ви знайдете «знакові проєкти» цьогорічних Тижнів Німеччини, а також повну програму.

Городянам

12.08.2022, 17:00