Календар оновлень:

Події міста:10.08.2022, 17:00
Полтавцям до відома:Сьогодні, 14:49
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.08.2022, 17:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

16.05.2019 У Полтаві відбувся перший Міжнародний форум Інтегрованого розвитку міст

16.05.2019, 13:03

Сформувати національний майданчик для діалогу представників муніципалітетів великих та малих міст України, міжнародних фінансових і консалтингових організацій та бізнесу для обміном досвіду і спільної реалізації проектів у сфері розвитку міст – саме таку амбітну мету мав перший Міжнародний форум Інтегрованого розвитку міст, який відбувся у Краєзнавчому музеї імені В.Кричевського. Захід організували за підтримки міської влади та в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Цього року основна тема – фінансування та планування міської інфраструктури.

Форум відвідали представники 80 муніципалітетів із 21 області України, а також іноземні гості з Німеччини, Швейцарії та Румунії – загалом понад 200 осіб, серед яких 16 міських голів.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій Нікіпелов зазначив, що на форумі вирішувалося питання залучення ресурсів для реорганізації міської інфраструктури:

– Цьогорічний форум присвячений винайденню шляхів фінансування та плануванню щодо оновлення інфраструктури міста. Завдяки спільним зусиллям громадських організацій, міської влади та бізнесу була створена відповідна концепція розвитку Полтави, яка отримала назву «Полтава 2030». Тож на форумі ми представимо певний досвід з розробки концепцій та виокремленню основних напрямків роботи.

Під час форуму відбулись виступи та презентації міжнародних фахівців з інтегрованого розвитку, представників Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Міжнародної фінансової корпорації (IFC), Північної екологічної фінансової корпорації (NEFCO). Досвідом розвитку міської інфраструктури поділяться представники міст-учасників форуму, ДП «ДІПРОМІСТО», інноваційного центру «Промприлад. Реновація».

Окрім цього, у програмі заходу відбулась робота в чотирьох секціях:

• інфраструктура нової економіки та ревіталізація занедбаних промислових зон;

• соціальна інфраструктура. Якісне житлове середовище. Рекреаційна інфраструктура;

• синьо-зелена інфраструктура міст. Адаптація до кліматичних змін;

• транспортна інфраструктура. Плани сталої мобільності.

За словами депутата Полтавської міської ради Олександра Глазова, лише спільними зусиллями та враховуючи досвід партнерів можна подолати проблеми сучасних українських міст:

– Дуже приємно бачити таку кількість учасників. Хоча форум і проводиться вперше, він уже встиг зацікавити не лише полтавців, але й представників вітчизняних та закордонних муніципалітетів. Основне питання заходу – розробка та обговорення концепції інтегрованого розвитку міст, яку вперше в Україні затвердила саме Полтава. Також завдяки спікерам було підсумовано основні світові практики реалізації проекту, що, безумовно, є важливим для повноцінного та своєчасного розвитку українських міст.

Під час роботи форуму доктор інженерних наук та керівник департаменту міського планування міста Галле БригіттаЦігенбайн поділилася досвідом соціальних перетворень на благо містян, а також розповіла про німецький досвід створення якісного житлового середовища. Успіхи проекту у провідних містах Європи були наглядно продемонстровані доктором інженерних наук та інтегрованим експертом УтоюКорнек. Вона наполягала, що для майбутнього міста важливо використати іноземний досвід зберігаючи при цьому своєрідну унікальність. Неабияку увагу експерт приділила і адаптації до кліматичних змін та впровадженню сучаснихбіоадаптаційних технологій.

Директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» Полтавській міській раді Юрій Левченко підкреслив, що такі заходи є важливими для успішного розвитку міста:

– Дякуючи проекту Інтегрованого розвитку міст в Україні Полтава має змогу долучитися до німецько-швейцарсько-українського співробітництва. Таке партнерство допомагає покращити Полтаву з урахуванням усіх провідних сфер міського життя. За їх підтримки та спільним зусиллями містян,влади та бізнесу було розроблено план по розвитку Полтави до 2030 року. І завдяки таким заходам ми зможемо повноцінніше перейняти необхідний досвід та винайти рішення проблемних для міста питань.

Міжнародний форум інтегрованого розвитку міст має стати щорічною подією та перетворити Полтаву на центр ділового туризму в Україні, як це передбачено Концепцією «Полтава 2030».

Городянам

10.08.2022, 17:00