Календар оновлень:

Події міста:12.08.2022, 17:00
Полтавцям до відома:12.08.2022, 13:08
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 12.08.2022, 17:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Заходи до Європейського тижня мобільності у Полтаві

13.09.2021, 16:44

З 16 по 22 вересня 2021 року Полтава, вже традиційно, приєднується до Європейського тижня мобільності - флагманської кампанії Європейської комісії з підвищення обізнаності щодо сталої міської мобільності.

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на покращення стану довкілля і умов життя в громадах. Захід заохочує місцеву владу європейських країн запроваджувати та підтримувати сталий розвиток транспорту і спонукати мешканців спробувати альтернативні види транспорту. Щороку ЄТМ відбувається наприкінці вересня.

Європейський тиждень мобільності, що уперше відбувся 2002 року, охоплює щораз більше країн – і не тільки у Європі. Полтава вперше приєдналася у 2015 році і відтоді щороку долучається до цієї ініціативи. Цього року (станом на 9 вересня) наше місто стало єдиним учасником від України (серед 2199 міст з 45 країн світу). Підтвердженням участі Полтавської міської територіальної громади є підписана міським головою Європейська Хартія, що констатує серйозність намірів працювати над реалізацією заходів у сфері міської мобільності.

У програмі Європейського тижня мобільності у Полтаві – 7 заходів (згідно програми), метою яких є популяризація немоторизованих видів транспорту та інноваційних заходів планування інфраструктури.

З 16 по 22 вересня серед школярів закладів загальної середньої освіти Полтавської міської територіальної громади проходитиме конкурс відеороликів «Крути педалі!» – з метою інформування про важливість використання велосипедів як екологічного виду транспорту, формування культури користування велосипедним транспортом та немоторизованими видами транспорту, розширення кругозору учнів у сфері велоінфраструктури (велодоріжки, велосмуги, велоСТО, велобокси, велопарковки і т.д.).

Протягом цього ж періоду заплановано запуск онлайн челенджу #Poltavamobilityweek – із закликом доєднуватися до заходів в рамках ЄТМ.

Традиційно, 17 вересня, відбудеться акція «Осіння велокава 2021 #велосипедомнароботу» – флешмоб, що популяризує використання велосипеда як громадського транспорту. Учасники акції по дорозі на роботу зустрічатимуться на каву у кав'ярні «Місцевий Coffee» (вул. Соборності, 32).

18 вересня, у суботу, о 10:00, за участі першого заступника міського голови Валерія Пархоменка, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Євгена Рички та секретаря міської ради Андрія Карпова, у Дендропарку відбудеться відкриття рекреаційного велопішохідного маршруту у Дендропарку. По завершенню офіційної частини учасники заходу здійснять велозаїзд по новому маршруту.

Родзинкою цьогорічного Європейського тижня мобільності у Полтаві буде «КолоФест», що відбудеться 19 вересня на ділянці вулиці Соборності від Будинку дворянського зібрання (кінотеатр Котляревського) до будівлі Петровського Полтавського Кадетського корпусу. З метою демонстрації альтернативного варіанту використання цієї частини дорожнього полотна «по кільцю» (в подальшому – перетворення на пішохідну зону) буде повністю перекрито частину дороги, а рух транспорту від Будинку зв'язку до Кадетського корпусу буде двостороннім (із застосуванням тролейбусами функції «автономного ходу»). На вільній від транспортного потоку ділянці дороги заплановано проведення виставки комунальної, поліцейської, пожежно-рятувальної, медичної та військової техніки, відведено локації для майстер-класів, воркшопів, арт-майстерень, спортивних та культурно-розважальних програм та ярмарку крафтової продукції місцевих виробників. Офіційна сторінка події - https://fb.me/e/1G2KywP54.

Завершуватиметься ЄТМ загальноміською акцією «День без автомобіля», що передбачає використання альтернативних видів транспорту для руху вулицями Полтави.

Європейський тиждень мобільності у Полтаві організовується Полтавською міською радою при підтримці проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», що впроваджується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії.

Офіційна програма буде оприлюднена на сайті Полтавської міської ради, на сайті «Інтегрований розвиток Полтави» за посиланням Європейський тиждень мобільності у Полтаві (2030.poltava.ua) та на офіційній сторінці події у Facebook - https://fb.me/e/1boytf9BE.

Городянам

12.08.2022, 17:00