Календар оновлень:

Події міста:10.08.2022, 17:00
Полтавцям до відома:Сьогодні, 14:49
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.08.2022, 17:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

У Полтаві презентували екологічний проєкт «ОАЗА. Полтава»

28.07.2020, 14:43

Майже півтора року тому у фахівців Комунальної організації «Інститут розвитку міста Полтава» Полтавської міської ради виникла ідея дослідити мікроклімат міста. І хоча здавна вважалося, що Полтава – чисте, зелене та екологічне місто, проте з'являються чимало чинників, які порушують екологічний баланс. Серед них, зокрема, і викиди пилу в атмосферу.

Час спливав. І наполеглива робота працівників Інституту розвитку міста дала свої результати. Тож, сьогодні, 28 липня, у кінотеатрі «WIZORIA» Колос» вони презентували полтавцям проєкт з екологічного моніторингу міста «ОАЗА», що уже стартував у Полтаві.

Даний проєкт реалізований Комунальною організацією «Інститут розвитку міста» за підтримки ГО «Структура» та «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу».

На презентації фахівці КО «Інститут розвитку міста» ПМР розповіли для чого потрібен проєкт, чому саме «ОАЗА» та що це означає, обговорили технічні рішення моніторингу якості повітря у місті, презентували сайт «ОАЗА». А також розповіли про негативний вплив часток PM2.5 та PM10, які можуть потрапити в організм будь-якої людини.

«ОАЗА» – це так зване продовження проєкту «Мікроклімат Полтава», який пройшов ребрендинг та розширює свої межі.

На сьогодні екологічний стиль життя та турбота про екологічний стан міста, в якому ми мешкаємо, країни та планети в цілому не є просто модним трендом, а вже стало обов'язком кожного. У всьому світі вважається, що екологічна грамотність – важлива компетенція для сучасної людини.

«ОАЗА» – система публічного онлайн екомоніторингу у Полтаві. Першим кроком у створенні цього проєкту стало опитування «Стан екологічної ситуації житлового середовища в м. Полтава», у якому взяли участь більше тисячі містян. Опитування провели спільно зі студентською радою м. Полтава у рамках роботи над втіленням Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», одним із проєктів якої є «Створення інформаційно-моніторингового центру з незалежною лабораторією контролю стану довкілля в місті».

У ході опитування переважна більшість учасників відповіли, що їм важливо знати, яка екологічна ситуація у місті, що відбувається за вікном та коли краще його не відкривати.

Саме тому, наступним кроком стало створення системи моніторингу якості повітря, яким ми дихаємо. У тестовому режимі запрацювали 8 датчиків-пиломірів, які показують рівень забруднення у режимі реального часу та цілодобово передають дані на загальнодоступний сайт air.pl.ua. Крім цього, фахівці «Інституту розвитку міста» працюємо над тим, щоб кожен мешканець міста знав актуальний стан повітря, можливі види його забруднення та вплив на здоров'я. Для цього у них є Фейсбук сторінка та Телеграм-канал, де вони публікують актуальну та корисну інформацію.

Місія даного екопроєкту – побудувати комьюніті еко-свідомих полтавців і разом діяти: дбати про мікроклімат міста, формувати корисну звичку у містян піклуватися про середовище, в якому ми мешкаємо та створювати у місті власну «оазу».

Напрямки проєкту:

- моніторинг стану повітря у місті на сторінці у Фейсбук та Телеграм каналі (де щодня готують оперативну інформацію)

- публікація цікавого та корисного контенту на важливі теми урбан екології

- навчання містян еко-свідомості

- встановлення датчиків-пиломірів

- та багато іншого.

Городянам

10.08.2022, 17:00