Календар оновлень:

Події міста:10.08.2022, 17:00
Полтавцям до відома:Сьогодні, 14:49
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.08.2022, 17:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

24.09.2019 Полтава долучилася до Європейського тижня мобільності

24.09.2019, 14:29

Полтава долучилася до загальноєвропейської ініціативи «Європейський тиждень мобільності – ЄТМ», що фокусується на просуванні підходів сталої мобільності, покращенні громадського транспорту та його доступності для усіх груп населення, покращення умов життя в населених пунктах та збереження навколишнього природного середовища. Щороку з 16 по 22 вересня майже у трьох тисячах європейських міст проводять заходи з промоції сталої мобільності та «зелених» видів транспорту. Гаслом цьогорічної кампанії є «Ходімо з нами!» (Walk with us!), покликане привернути увагу до переваг пішої ходьби.

На офіційній сторінці Європейського тижня мобільності зазначають: "Наші тіла створені для руху, однак мало хто з нас намагається знайти час для активності протягом дня. Адже більшість часу у нашому повсякденному житті ми проводимо сидячи - у транспорті, за столом або ж перед екраном. Саме тому цьогорічний Європейський тиждень мобільності фокусується на безпечній ходьбі та їзді на велосипеді, та користі, яку вони можуть принести для нашого здоров'я і навколишнього середовища. Пересування пішки або на велосипеді не спричинюють викидів і допомагають підтримувати серце та тіло здоровими".

Одним із заходів, проведених під час Європейського тижня мобільності, став практичний тренінг на тему специфіки перевезення пасажирів, що належать до маломобільних груп населення, а саме осіб з інвалідністю, осіб з порушенням зору, слуху, психічними та інтелектуальними порушеннями, порушеннями опорно-рухового апарату. Тренінг відбувся за ініціативи КО «Інститут розвитку міста» ПМР, Проєкту "Інтегрований розвиток міст в Україні" та за підтримки відділу з питань транспортних перевезень та зв'язку Полтавської міської ради і КП «Полтаваелектроавтотранс». Метою тренінгу було засвоєння базових знань з питань надання послуг для осіб з інвалідністю та іншим маломобільним групам населення у громадському транспорті, а також існуючої методики супроводу та етикету спілкування.

В ході тренінгу пан Сергій Пуголовка з відділу з транспортного перевезення та зв'язку Полтавської міської ради поінформував про права та обов'язки перевізників пасажирів. Пані Ірина Твердохліб, регіональний представник «Національної Асамблеї людей з інвалідністю України» у Полтавській області розповіла про доступність транспортної галузі для маломобільних груп населення на сьогодні та основні проблеми, з якими вони стикаються. Пані Марина Бабець, голова Полтавського осередку Всеукраїнської організації осіб з порушенням зору "Генерація успішної дії", пан Леонід Усенко, голова Полтавської обласної організації УТОГ, пані Ельвіра Попова, голова навчально-реабілітаційного центру "Соняшник", а також інші учасники тренінгу розповіли і показали на практиці принципи супроводу і допомоги пасажирам з порушенням зору, слуху, психічними та інтелектуальними порушеннями, порушеннями опорно-рухового апарату, а також поінформували про основні принципи етики спілкування з пасажирами, що належать до цих груп, у громадському транспорті.

На заході також виступив заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства пан Олексій Чепурко, який наголосив на тому, що інформація, представлена на тренінгу є надзвичайно важливою для покращення транспортних послуг у місті та доступності громадського транспорту для усіх груп населення, а на її основі варто розробити певні практичні посібники для подальшого ознайомлення і використання перевізниками.

За ініціативи КО "Інститут розвитку міста" також було організовано троллейбусну екскурсію для школярів на КП "Полтаваелектроавтотранс", під час якої дітям розповіли про такий екологічний вид транспорту як тролейбус, його історію, особливості роботи, а також переваги у порівнянні з іншими видами мобільності.

Крім цього, у суботу, 21 вересня, пройшла пішохідна імерсивна екскурсія "Прогулянка вечірньою Полтавою з Котляревським", організована КО «Інститут розвитку міста» спільно з Полтавським літературно-меморіальним музеєм ім. І.П. Котляревського та за підтримки Управління культури Виконавчого комітету Полтавської міської ради. Прогулянка пролягала через історичний центр міста, а учасникам розповіли про визначні місця та цікаві факти, пов'язані з життям і творчістю видатного письменника.Городянам

10.08.2022, 17:00