Календар оновлень:

Події міста:12.08.2022, 17:00
Полтавцям до відома:12.08.2022, 13:08
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 12.08.2022, 17:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

05.04.2019 Полтава готується до Міжнародного форуму інтегрованого розвитку міста

05.04.2019, 13:06

Дискусійна платформа для діалогу між усіма зацікавленими сторонами стосовно реалізації сучасних інтегрованих підходів до просторового розвитку в Україні та пошуку спільних рішень з впровадженням планів інтегрованого розвитку, спрямованих на стале майбутнє місцевих громад – Полтава готується до Міжнародного форуму інтегрованого розвитку міст. Про це сьогодні, 4 квітня, говорили на засіданні в Комунальній організації «Інститут розвитку міста».

Комунальна організація «Інститут розвитку міста» була створена у 2015 році. За роки існування Інститутом проаналізовано існуючі проблеми розвитку міста, постійно здійснюється супровід міжнародних проектів, відбуваються пошук партнерів для регіональної та міжнародної співпраці, організація тренінгів, конференцій тощо.

– Це потужний центр, покликаний вирішити ключові питання стратегічного розвитку міста. Інститут Створює умови об'єднання зусиль мешканців, влади та бізнесу, підтримує процес залучення громади міста до вирішення питань місцевого саморвядування. Вже сьогодні Інститут розвитку міста готується до Міжнародного форуму інтегрованого розвитку міст «Планування та фінансування міської інфраструктури», – зауважив під час засідання заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючий справами виконавчого комітету Полтавської міської ради Віталій Нікіпелов.

Заплановано, що Міжнародний форум інтегрованого розвитку міст відбудеться 15 травня. Його учасниками стануть керівники міст України, представники регіональної та національної влади, міжнародні та національні експерти, потенційні партнери українських міст – міжнародні консалтингові компанії, фінансові установи та донорські організації, неурядові організації, що працюють у сфері місцевого розвитку.

Під час першої пленарної сесії Міжнародного форуму обговорять питання реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста. 21 грудня 2018 року в Полтаві рішенням позачергової двадцятої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання депутати затвердили Концепцію інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030». Полтава стала першим містом, в якому затвердили Концепцію.

– Ми хочемо поділитися досвідом з іншими містами щодо питань створення та розроблення концепції, яка з'явилася завдяки консолідації полтавців, громадськості, бізнесу, депутатів, міської влади. Це велика робота, – додав Віталій Нікіпелов.

Серед головних тем Форуму – розвиток міської інфраструктури, планування та фінансування; залучення ресурсів; взаємопов'язана інфраструктура для якісного життя; інфраструктура нової економіки та ревіталізація колишніх промислових територій; синьо-зелена інфраструктура; інфраструктура мобільності; соціальна інфраструктура тощо.

В рамках пленарної сесії, дискусії та робіт у секціях, серед іншого, обговорюватимуть і активну участь мешканців у вирішенні питань міста. Вдалим світовим досвідом щодо технології залучення громадян до процесу підготовки та прийняття рішень є партиципаторне бюджетування, наголосив під час засідання голова робочої групи з питань реалізації програми «Бюджет участі», депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов:

– У сучасному громадянському суспільстві зросла соціальна активність людей та з'явились активісти, які мають бажання долучатись до вирішення проблем суспільства. У жителів виникають ідеї, як покращити благоустрій територій міста, провести соціальні, культурно-митецькі, спортивні заходи тощо. Для того у місті є Бюджет участі. Так, реалізовуємо спільно з полтавцями їхні ідеї вже четвертий рік. Це механізм активізації участі територіальної громади у процесах інтегрованого розвитку міста.

Підсумовуючи засідання, директор Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко зазначив, що пропозиції учасників Міжнародного форуму будуть узагальнені в підсумковій резолюції, рекомендації будуть представлені Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України для подальшого опрацювання.

Городянам

12.08.2022, 17:00