Календар оновлень:

Події міста:10.08.2022, 17:00
Полтавцям до відома:Сьогодні, 14:49
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.08.2022, 17:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

26.03.2019 Полтавським школярам розкажуть про розвиток громадянського суспільства та участь в розвитку місцевого самоврядування

26.03.2019, 13:10

Незабаром у Полтаві розпочне діяти проект «Майстерня активної молоді», що реалізовуватиме «Центр розвитку та співпраці громад». Питання втілення проекту обговорили під час робочої наради з фахівцями КО «Інститут розвитку міста» та управління освіти міськвиконкому 25 березня.

Зазначений проект реалізовується за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного інститутуту (NDI)». Його мета – посилення залучення, ініціативності та участі молоді Полтави до публічного життя, зокрема, через інструмент бюджету участі.

Керівник організації «Центр розвитку та співпраці громад» Ганна Шавиро розповіла, що зазначений проект передбачає проведення інформаційної кампанії для учнівської та студентської молоді віком від 15 до 20 років, а сам проект проводитиметься в два етапи:

– Безпосередніми учасниками І етапу Майстерні будуть 1000 осіб з 40 закладів загальної середньої освіти та 500 осіб – з вищих навчальних закладів міста. До другого туру проекту увійдуть 100 найбільш активних з числа учасників І етапу.

Так, перший етап Майстерні передбачає проведення семінарів в навчальних закладах міста щодо розвитку громадянського суспільства та партисипації в Полтаві. Другий етап – створення проектів, відповідно до програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки».

Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування у Полтаві Олександр Глазов зазначив, що проведення цього проекту є чудовим стартом для подальшого створення ініціативи учнівського бюджету участі:

– Цей проект дозволить залучити активних учнів до розвитку міста, навчить їх діяти в інтересах школи, району, територіальної громади. Окрім того, знання, здобуті під час Майстерні можуть знадобитися їм у повсякденному житті. А ще – це чудова можливість проспостерігати, як діти долучаються до ініціативи партисипації, адже в наших планах є розширення бюджету участі в місті шляхом залучення активних та креативних школярів.

Організатори проекту зауважують: Майстерня допоможе учасникам вивчити механізми залучення громадян, ресурси, електронні реєстри та інші інструменти електронної демократії, які впроваджуються в різних громадах України, а також стан розвитку громадянського суспільства та партисипації у Полтаві.

Спільно з фахівцями КО «Інститут розвитку міста» вони навчатимуться подавати проекти до ініціативи «Бюджет участі». Очікується, що в результаті навчання команди напрацюють як мінімум 30 проектів, які будуть подані в рамках програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтаві на 2016-2020 роки».

Городянам

10.08.2022, 17:00