Календар оновлень:

Події міста:10.08.2022, 17:00
Полтавцям до відома:Сьогодні, 14:49
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.08.2022, 17:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Про напрямки діяльності КО «Інститут розвитку міста» ПМР 28.09-16.10.2020

19.10.2020, 14:45

- Організація і проведення засідання комітету з реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» 29 вересня 2020 року. Учасники засідання розглянули і затвердили індикатори моніторингу Концепції «Полтава 2030» за 2019 рік.

Регулярний моніторинг та оцінка реалізації Концепції є важливим інструментом забезпечення ефективного руху у напрямку досягнення поставлених цілей, своєчасного прийняття потрібних управлінських рішень та узгодження дій всіх зацікавлених сторін. Для забезпечення контролю та аналізу виконання проектів та заходів, коригування дій та аналізу довгострокових змін в місті була розроблена система показників, яка містить три рівня оцінки: індикатори забезпечення передумов, індикатори успішності реалізації проектів та заходів та індикатори довгострокового впливу (індикатори інтегрованого розвитку міста).

КО «Інститут розвитку міста» ПМР за активної участі структурних підрозділів міської ради зібрали вказані індикатори за 2019 рік. Ці індикатори за 2019 рік є базовими і будуть використані у наступні роки для порівняльного аналізу динаміки досягнення індикаторів Концепції «Полтава 2030» та оцінки впливу результатів її реалізації на зміни в місті.

- Проведення оцінювання реєстраційних форм для участі в Конкурсі інвестиційних проєктів «Горизонти Полтавщини», де КО «Інститут розвитку міста» ПМР входить до складу екпертного комітету. Мета конкурсу – сприяння в реалізації перспективних інвестиційних проєктів шляхом створення належного іміджевого середовища та проведення промоції, формування пакету інвестиційних пропозицій, що готові до реалізації за рахунок інвестування; розповсюдження пакету інвестиційних пропозицій серед потенційних інвесторів та інституцій, що надають сприяння в залученні інвестицій.

- Фахівці Інституту розвитку міста взяли участь в онлайн семінарі присвяченому подянню проєктів на конкурс Секторальної підтримки ЄС «Особливості заповнення логіко-структурної матриці і її зв'язок з розділами проектної заявки для проєктів регіонального розвитку». Семінар був організований Полтавським регіональним офісом Програми «U-LEAD з Європою». Під час семінару ознайомились з вимогами до логіко-структурної матриці в контексті підготовки проєктів, що можуть фінансуватися за рахунок коштів бюджетної секторальної підтримки Європейського Союзу; визначали кореляцію між загальним текстом проєктної заявки та логіко-структурною матрицею; ознайомились з підходами до відображення і управління ризиками проєкту; особливостями вибору індикаторів та джерел і засобів перевірки; з прикладами заповнення логіко-структурної матриці на попередній на конкурс Секторальної підтримки ЄС. Все це невід'ємна частина високоякісної проєктної пропозиції.

- Організація та проведення 6 жовтня круглого столу «Тридцятирічний досвід Німецької єдності. Досвід організації територіальних громад у Німеччині», за підтримки Посольства Федеративної республіки Німеччини в Україні у рамках Тижнів Німеччини в Україні 2020: «Об'єднанні в Європі – 30 років Німецької єдності».

Сьогодні перед багатьма містами України постають нові виклики, пов'язані із процесами децентралізації і створення територіальної громади. Децентралізація – це передача значних повноважень, фінансів, ресурсів та відповідальності від державних органів органам місцевого самоврядування.

Полтава також зіштовхнулась із необхідністю вирішувати нові задачі щодо утримання інфраструктури, соціальних об'єктів, освіти, медицини, вирішення транспортних питань, сфери поводження з відходами тощо на новій територіальній основі.

КО «Інститут розвитку міста» за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» запросив Вольфганга Грубе – бургомістра об'єднаної громади Ватлінген із Німеччини – поділитись німецьким досвідом формування територіальних громад. Засідання відбулося у змішаному форматі за допомогою платформи Microsoft Teams за участі секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти, заступника міського голови Сергія Рекотова, директора КО «Інститут розвитку міста» Юрія Левченка, експерта з питань децентралізації Олександра Ісипа, представників структурних підрозділів виконавчого комітету та КО «ІРМ». До участі у Круглому столі було запрошено також голів та представників сільських рад, які увійдуть до майбутньої Полтавської об'єднаної територіальної громади: Ковалівської, Супрунівської, Гожулівської, Абазівської, Валківської, Пальчиківської, Сем'янівської, Бричківської, Тахтаулівської та Чорноглазівської.

- Проведення конкурсу творчих робіт для учнів 1-4 класів «Німеччина очима дітей» серед школярів міста та прилеглих селищних рад за підтримки Посольства Федеративної республіки Німеччини в Україні в рамках Тижнів Німеччини в Україні 2020: «Об'єднанні в Європі – 30 років Німецької єдності».

- Участь у вебінарах для представників місцевого самоврядування, організованих Проєктом Конгресу «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні» в рамках експертної підтримки українським муніципалітетам щодо впровадження місцевих ініціатив з етичних, інноваційних та інклюзивних політик і практик. 15 жовтня пройшов вебінар на тему: «Залучення найменш представлених та вразливих груп населення до процесів прийняття рішень», а 16 жовтня відбувся вебінар на тему: «Інструменти електронної демократії для посилення довіри до органів влади».

- Участь у форумі Kyiv Smart City Forum 2020 – відкритій платформі для дискусій про майбутнє. Під час форуму обговорювали готовність міста і громадян до кризових ситуацій, про автоматизацію процесів та технології, які допомагають почуватися безпечно і захищено у новому світі. Спікери презентували цікавий контент, різні точки зору, було представлено досвід професіоналів в удосконаленні всіх аспектів smart-життя та нові смарт-інструменти допоможіть місту реагувати на виклики, успішний досвід міжнародних та українських експертів у розбудові міст, архітекторів, урбаністів та представників влади. Серед спікері був і Михайло Федоров - віце-прем'єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України. Серед гостей форуму були представники місцевих влад, посольств, міжнародних організацій, бізнес-кола, ЗМІ, вендори, урбаністи, лідери думок.

- Організація проведення спільної галузевої робочої групи з питань земельних ресурсів, земельного кадастру з Управлінням містобудування і архітектури Виконавчого комітету Полтавської міської ради. На засіданні були присутні представники держгеокадастру, Полтавської районної державної адміністрації, голови сільських рад, які увійдуть до майбутньої Полтавської об'єднаної територіальної громади: Ковалівської, Супрунівської, Гожулівської, Абазівської, Валківської, Пальчиківської, Сем'янівської, Бричківської, Тахтаулівської та Чорноглазівської, землевпорядники та представники Полтавської міської ради. Під час робочої групи землевпорядники громад презентували інформацію про наявний земельний фонд громади та посадові обов'язки землевпорядників, а також наявне матеріально-технічне забезпечення. Після цього учасники обговорювали пропозиції щодо подальшої структури землевпорядних органів Полтавської об'єднаної територіальної громади. Інформація про стан земельного фонду громад дозволить проаналізувати потреби та можливі проблеми, з якими стикаються землевпорядники і визначити правильний алгоритм співпраці з кожною селищною радою.

- Закупка 12 велосипедів, шоломів і світловідбиваючих жилетів для працівників Полтавської міської ради. В ході діяльності робочої групи з питань розвитку велосипедної інфраструктури, членами робочої групи було проведено опитування серед працівників структурних підрозділів Полтавської міської ради щодо потреби у наявності службового велосипеду, а згодом закупівлю 12 велосипедів було включено в Програму з розвитку велосипедної інфраструктури. Тому, за фінансової підтримки проєкту Інтегрований розвиток міст в Україні II, що реалізується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії, було закуплено 12 велосипедів з шоломами і жилетами для потреб працівників Полтавської міської ради.

Реалізація Програми з розвитку велосипедної інфраструктури сприятиме зміні транспортної поведінки жителів міста і досягненню цілі сталого розвитку №9 – «Промисловість, інновації та інфраструктура», а саме розвитку якісної, надійної, сталої та доступної інфраструктури, яка базується на використанні інноваційних технологій та екологічно чистих видів транспорту.

- Ведеться активна робота з написання заявки на конкурс проєктів регіонального розвитку (розбудова інфраструктури, економічний та місцевий розвиток, освітні та культурні ініціативи тощо), оголошеного Міністерством розвитку громад і територій України. Проєкти-переможці можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. Метою конкурсу є посилення інституційної спроможності регіональних агенцій регіонального розвитку через можливість отримання співфінансування з державного бюджету на реалізацію проектів, які вони супроводжують, та направлення його частини на адміністрування відповідних проектів (до 10 % обсягу фінансування з державного бюджету).

Городянам

10.08.2022, 17:00