Календар оновлень:

Події міста:10.08.2022, 17:00
Полтавцям до відома:Сьогодні, 14:49
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 10.08.2022, 17:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

08.05.2019 У Полтаві продовжують обговорювати кроки щодо розвитку Прирічкового парку.

08.05.2019, 13:16

Під час відкритого засідання щодо розробки плану дій та підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку фахівці КО «Інститут розвитку міста» презентували свої дослідження та напрацювання.

7 травня в приміщенні Подільської районної у м. Полтаві ради відбулося відкрите засідання щодо розробки плану дій та підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку. Участь в обговоренні взяли представники депутатського корпусу міської ради, фахівці КО «Інститут розвитку міста» та проекту «Інтегований розвиток міст в Україні», депутати районних у м. Полтаві рад, представники громадських організацій.

Депутат міської ради, фахівець КО «Інститут розвитку міста» Олександр Глазов розповів, що однією із сфер розвитку Концепції інтегрованого розвитку «Полтава 2030» є «Довкілля та розвиток зелених зон». Одним із проектів цієї сфери є розвиток території річки Ворскла та її притоки Коломак.

– Набережна річки Ворскла має великий потенціал. І ми маємо усвідомити стратегічну важливість річки та її берегів для міського розвитку. Територія Прирічкового парку, перепланована як привабливий громадський простір, з усією необхідною інфраструктурою, може активізувати громадське життя тут, – зауважив Олександр Глазов. – Тож, спільно з фахівцями проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» та з експертами в сферах землекористування, транспорту, інженерних мереж, інженерно-будівельних умов, якості води, флори та фауни було проведено дослідження прибережної зони.
Зазначені дослідження проводилися у кілька етапів, аби отримати якомога об'єктивніші дані. Фахівець КО «Інститут розвитку міста» Роман Черкун розповів, що були проведені партисипативні заходи, натурні обстеження, збір вихідних даних, а також аналіз та інтерпретація даних, картування:

– Над цією територією ми працювали увесь минулий рік: проводили дослідження, аналізували, проводили партисипативні заходи, працювали над написанням технічного завдання, – розповів Роман Черкун. – Над цим працювали чотири експерти. Усі ми випускники школи CANactions. Нас вчили як підходити до комплексного аналізу таких територій. Наступні кроки – проведення ландшафтно-архітектурного конкурсу на кращі ідеї по розвитку цієї території.

Під час обговорення усім присутнім детально презентували напрацювання по кожному з вищезазначених етапів. Окрім того, до уваги присутніх запропонували проект "Програми та умов відкритого ландшафтного конкурсу ідей на визначення кращої концепції розвитку та облаштування території «Прирічкового парку».

Олександр Глазов зауважив, що головною передумовою для проведення конкурсу ідей розвитку території є бажання міської влади створити ландшафтно-рекреаційну територію для активного дозвілля та повсякденного відпочинку усіх мешканців міста.

Так, серед основних завдань, які мають виконати конкурсанти, наступні:

– пошук кращого ландшафтно-планувального рішення щодо розвитку прибережних територій річки Ворскла та їх інтеграції в міську тканину;

– пропозиції ландшафтної та дизайнерської ідеї організації благоустрою території Прирічкового парку;

– пропозиції ідей з використанням різних, в тому числі, нетривіальних підходів;

– заходи, що сприятимуть збереженню та підвищенню рекреаційного потенціалу та прояву екологічної сталості.

Фахівці наголошують: результати конкурсу повинні створити концептуальне бачення розвитку території як цілісного рекреаційного парку вздовж всієї території річки Ворскла та для основи детального планування визначених частин.

З пропозиціями щодо ландшафтного конкурсу ідей на визначення кращої концепції розвитку та облаштування території «Прирічкового парку» можна звертатися в КО «Інститут розвитку міста».

Городянам

10.08.2022, 17:00