Календар оновлень:

Полтавцям до відома:Сьогодні, 14:11
Події міста:Сьогодні, 11:09
Документи:31.05.2022, 10:29
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 05.07.2022, 14:11
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Полтава вперше визначатиме #ІндексБлагополуччяМолоді!

За ініціативи КО «Інститут розвитку міста» ПМР, Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради та Молодіжної ради Полтавської міської територіальної громади, Полтава стала містом, в якому проводитимуть опитування для визначення #ІБМ.

Відсьогодні молодь нашого міста зможе взяти участь у опитувані та поділитись своєю думкою про те, наскільки місто дружнє до них...

23.11.2021, 14:53

Полтавська громада отримала нагороду за найкращу програму з розвитку міської мобільності

Олександр Печененко – головний фахівець з інтегрованого, урбаністичного розвитку міста та управління проєктами презентував досвід Полтави у підготовці та реалізації плану сталої міської мобільності на конференції «Розвиток сталої мобільності в Україні», що проходить в рамках міжнародної виставки City Trans & Parking.

Нагадуємо, що ПСММ Полтава змогла розробити та затвердити завдяки підтримці проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» GIZ, що фінансується урядами Німеччини та Швейцарії.

Олександр Печененко від імені Полтавської міської ради під час урочистої церемонії відкриття виставки отримав визначну для полтавців нагороду – відзнаку REGIO CITY TRANS AWARD!..

13.10.2021, 08:40

У Полтаві стартує конкурс відеороликів «Крути педалі»

Запрошуємо школярів закладів загальної середньої освіти Полтавської міської територіальної громади до участі у конкурсі відеороликів «Крути педалі!», що проводиться з нагоди Європейського тижня мобільності з метою:

- інформування мешканців Полтавської міської територіальної громади про важливість використання велосипедів як екологічного виду транспорту;

- формування культури користування велосипедним транспортом та немоторизованими видами транспорту;

- розширення кругозору учнів у сфері велоінфраструктури (велодоріжки, велосмуги, велоСТО, велобокси, велопарковки і т.д.);...

16.09.2021, 08:53

Заходи до Європейського тижня мобільності у Полтаві

З 16 по 22 вересня 2021 року Полтава, вже традиційно, приєднується до Європейського тижня мобільності - флагманської кампанії Європейської комісії з підвищення обізнаності щодо сталої міської мобільності.

Європейський тиждень мобільності (ЄТМ) – це загальноєвропейська ініціатива, спрямована на покращення стану довкілля і умов життя в громадах. Захід заохочує місцеву владу європейських країн запроваджувати та підтримувати сталий розвиток транспорту і спонукати мешканців спробувати альтернативні види транспорту. Щороку ЄТМ відбувається наприкінці вересня.

Європейський тиждень мобільності, що уперше відбувся 2002 року, охоплює щораз більше країн – і не тільки у Європі. Полтава вперше приєдналася у 2015 році і відтоді щороку долучається до цієї ініціативи. Цього року (станом на 9 вересня) наше місто стало єдиним учасником від України (серед 2199 міст з 45 країн світу). Підтвердженням участі Полтавської міської територіальної громади є підписана міським головою Європейська Хартія, що констатує серйозність намірів працювати над реалізацією заходів у сфері міської мобільності...

13.09.2021, 16:44

Полтавська громада стала учасницею менторської програми для посилення сектору громадського здоров’я

Раді повідомити, що Полтавська міська територіальна громада успішно пройшла відбір та стала однією з 12 громад-учасниць менторської програми для посилення сектору громадського здоров’я в територіальних громадах в рамках ініціативи «Громадське здоров’я для громад» ULEAD з Європою / ULEAD with Europe. Ініціатива була розроблена та реалізовуватиметься у співпраці з School of Public Health of Kyiv-Mohyla Academy Менторська програма відбуватиметься в онлайн-форматі, стартує наприкінці серпня і триватиме до початку листопада 2021 року. Програма складатиметься з таких 6 модулів:

- основи громадського здоров’я в громаді;..

26.08.2021, 10:23

Невдовзі розпочинається шостий урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста 2021»

Шановні мешканці та гості Полтавської міської територіальної громади! Залишилися лічені дні до старту шостого урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста 2021». Представляємо вашій увазі офіційну програму фестивалю, який цього року матиме назву «Разом, а не окремо», адже вперше його учасниками будуть мешканці населених пунктів, що увійшли до складу Полтавської міської територіальної громади. Долучайтеся до фестивалю всією родиною – цікаво буде і дорослим і дітям! До зустрічі 8-11 вересня 2021 року на Театральній прощі міста Полтави та на інших локаціях нашої громади (згідно програми)!

20.08.2021, 13:50

Стан індикаторів моніторингу концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» (індикатори другого рівня)

Стан індикаторів моніторингу концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» (індикатори другого рівня).
Переглянути таблицю можна тут.

10.08.2021, 10:16

«Громадські бюджети Полтавщини»

Сьогодні фахівці з бюджету участі та управління проєктами КО «Інститут розвитку міста» ПМР взяли участь у семінарі-тренінгу "Громадські бюджети Полтавщини", що проводився за сприяння Полтавської обласної ради і Офісу Ради Європи в Україні. Навчання було цікавим та неординарним, адже проходило у формі гри UChange: PB – громадський бюджет. Під час семінару фахівці отримали змогу попрацювати в командах, поспілкувалися з тренерами і отримали практичні рекомендації щодо написання проєктів Бюджету участі Полтавської області.

UChange - це інтерактивна практична гра з навчання основам громадської участі, яка є невід’ємною частиною методики Ради Європи CivicLab.

03.08.2021, 17:30

Затверджено Програму розвитку освіти дорослих у Полтавській громаді

Полтавська міська рада міста прийняла цільову Програму «Розвиток освіти дорослих у Полтавській міській територіальній громаді на 2021 – 2025 роки», розробником якої виступила КО "Інститут розвитку міста" міської ради. Програма включає такі завдання:

- підвищувати обізнаність щодо освіти дорослих у Полтавській міській територіальній громаді;

- створювати умови для розвитку освіти дорослих на засадах комплексного розуміння її суспільної цінності; -забезпечувати вільний доступ дорослого населення Полтавської громади до освіти впродовж життя;

- визначати ключові засади співпраці між органами місцевого самоврядування та провайдерами освіти дорослих;..

27.07.2021, 16:38

Відбулася заключна фасилітована сесія з метою розробки пропозицій до стратегії безпеки Полтавської міської територіальної громади

У п’ятницю, 23 липня, відбулася заключна фасилітована сесія з метою розробки пропозицій до стратегії безпеки Полтавської міської територіальної громади в рамках проєкту «Посилення потенціалу Полтавської міської територіальної громади у забезпеченні доступу до медико-соціальних послуг для ЛВНІ, осіб, що знаходяться під наглядом поліції та служби пробації, звільнених з місць позбавлення волі, в умовах пандемії COVID-19», що реалізується КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради спільно з БО «Світло надії».

Цього разу до участі долучився й перший заступник міського голови Валерій Пархоменко. Він відзначив важливість проєкту для громади та подякував всім учасникам за активність...

26.07.2021, 16:04

"Посилення потенціалу Полтавської міської територіальної громади у забезпеченні доступу до медико-соціальних послуг... "

21 липня фахівці КО «Інститут розвитку міста» ПМР в рамках проєкту «Посилення потенціалу Полтавської міської територіальної громади у забезпеченні доступу до медико-соціальних послуг для ЛВНІ, осіб, що знаходяться під наглядом поліції та служби пробації, звільнених з місць позбавлення волі, в умовах пандемії COVID-19», що реалізується спільно з БО «Світло надії», провели першу фасилітовану сесію з метою розробки пропозицій до стратегії безпеки Полтавської міської територіальної громади.

До участі в заході долучилися представники старостатів, структурних підрозділів Полтавської міської ради, поліції, пробації та медицини, щоб сформувати спільне бачення безпекового компоненту в громаді.

22.07.2021, 08:59

КО «Інститут розвитку міста» інформує жителів Полтавської міської територіальної громади

На виконання рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради № 66 від 21.04.2021 р. «Про затвердження Положення про порядок створення та організацію роботи робочих груп, які діють на виконання рішень сесій Полтавської міської ради, реалізація яких покладається на КО «Інститут розвитку міста» ПМР та створюються із затвердженням персонального складу Розпорядженням міського голови», КО «Інститут розвитку міста» ПМР інформує жителів Полтавської міської територіальної громади про визначення претендентів, які успішно пройшли етап голосування до складу робочої групи щодо розробки плану дій і підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку у м. Полтава та робочої групи щодо розвитку комплексного озеленення м. Полтава...

10.06.2021, 14:11

Запрошуємо взяти участь у прес-конференції з нагоди презентації шостого урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня Міста 2021»

Запрошуємо Вас взяти участь у прес-конференції з нагоди презентації шостого урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня Міста 2021» «РАЗОМ, А НЕ ОКРЕМО», яка відбудеться 09 червня 2021 року о 14:00 в приміщенні КО «Інститут розвитку міста» ПМР за адресою: м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 1/23.

У зв'язку з карантинними обмеженнями, участь у заході можлива за попередньої реєстрації. Для забезпечення участі всіх охочих прес-конференція буде транслюватися онлайн на сторінці КО «Інститут розвитку міста» за посиланням

Під час презентації шостого урбаністично-культурного фестивалю поговоримо про:

- концепцію «Майстерні Міста 2021» «РАЗОМ, А НЕ ОКРЕМО»...

07.06.2021, 15:28

Увага! Термін подачі проєктів на конкурс «Бюджет участі Полтавської громади-2021» продовжено до 14 червня

Привіт друзі! Важлива новина!

Термін подачі проєктів на конкурс "Бюджет участі Полтавської громади-2021" продовжено до 14.06.2021 включно. Долучайтеся до однодумців – завантажуйте аплікаційну форму на сайті і втілюйте свої ідеї щодо покращення нашої громади в життя! А хто ще вагається - то швиденько телефонуйте моїм помічникам Олексію +380504097201 чи Анні +380955479067 і дізнавайтеся умови «Бюджету участі 2021»!

31.05.2021, 11:11

Шановні полтавці! Розпочинається голосування за кандидатів до складу робочих груп!

Увага! Згідно розділу 6. Положення про порядок створення та організацію роботи робочих груп, які діють на виконання рішень сесії Полтавської міської ради, сьогодні розпочинається голосування за кандидатів до складу таких робочих груп:

• Робоча група щодо розробки плану дій та підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку у м. Полтава. Платформа для голосування

• Робоча група щодо розвитку комплексного озеленення міста Полтави. Платформа для голосування...

27.05.2021, 16:46

КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради інформує!

На виконання рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради № 66 від 21.04.2021 р. «Про затвердження Положення про порядок створення та організацію роботи робочих груп, які діють на виконання рішень сесій Полтавської міської ради, реалізація яких покладається на КО «Інститут розвитку міста» ПМР та створюються із затвердженням персонального складу Розпорядженням міського голови», КО «Інститут розвитку міста» ПМР інформує жителів Полтавської міської територіальної громади про включення претендентів, які успішно пройшли етап верифікації до робочої групи щодо розробки плану дій і підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку у м. Полтава та робочої групи щодо розвитку комплексного озеленення м. Полтава і допущені до етапу голосування.

За реєстром, публікуємо список про включення претендентів, які успішно пройшли етап верифікації та допущені до голосування...

26.05.2021, 09:20

КО «Інститут розвитку міста» подав два проєкти на обласний конкурс екоініціатив. Настав етап голосування.

КО «Інститут розвитку міста» ПМР продовжує шукати можливості отримати додаткове фінансування для Полтави - цього разу з обласного бюджету, тому скористалися шансом подати 2 проєкти на обласний конкурс екоініціатив. Тепер настав етап голосування (всього 121 проект, фінансування отримають не всі).

Просимо мешканців Полтавської міської територіальної громади та жителів нашої області проголосувати за Полтаву і поширити інформацію про унікальні та інноваційні проєкти серед друзів - кожен голос важливий!!!

Їх реалізація дасть можливість:...

26.05.2021, 09:11

Для представників Полтавської територіальної громади пройшов тренінг з навчання інструментам самофасилітації розвитку безпеки в громадах

19-20 травня команда Полтавської міської територіальної громади, яка реалізовує проєкт "Посилення потенціалу Полтавської міської територіальної громади у забезпеченні доступу до медико-соціальних послуг для ЛВНІ, осіб, що знаходяться під наглядом поліції та служби пробації, звільнених з місць позбавлення волі, в умовах пандемії COVID-19", взяла участь у тренінгу з навчання інструментам самофасилітації розвитку безпеки в громадах.

Протягом двох днів Анатолій Павленко - заступник виконавчого директора БО "Світло надії", Максим Жмудь - представник спільноти ЛВНІ, Ігор Желєзняк - начальник відділу оборонної роботи Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи ПМР, ...

20.05.2021, 17:25

КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради завершила відбір представників громадськості до робочих груп

На виконання рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради№ 66 від 21.04.2021 р. «Про затвердження Положення про порядок створення та організацію роботи робочих груп, які діють на виконання рішень сесій Полтавської міської ради, реалізація яких покладається на КО «Інститут розвитку міста» ПМР та створюються із затвердженням персонального складу Розпорядженням міського голови», КО «Інститут розвитку міста» ПМР інформує жителів Полтавської міської територіальної громади про завершення відбору представників громадськості до робочої групи щодо розробки плану дій і підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку у м. Полтава, робочої групи з питань партиципаторного бюджетування (Бюджет участі) Полтавської міської територіальної громади та робочої групи щодо розвитку комплексного озеленення м. Полтава...


14.05.2021, 09:59

КО «Інститут розвитку міста» запрошує взяти участь у круглому столі «Обговорення європейського досвіду партисипації».

День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права та враховує інтереси всіх учасників. Відзначення Дня Європи в Україні – це важливий крок у процесі зміцнення самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.

КО «Інститут розвитку міста ПМР» з нагоди відзначення Дня Європи в Україні запрошує долучитися до круглого столу «Обговорення європейського досвіду партисипації». Бюджет участі Полтавської міської територіальної громади». Захід розпочнеться 14 травня об 11:00 на платформі ZOOM. Долучайтеся за посиланням https://cutt.ly/ebD3Zzh.

У разі виникнення питань за консультацією можна звертатися за телефоном: +380955479067 (Анна).

12.05.2021, 13:17

Подача проєктів до міської цільової програми «Бюджет участі»

Подача проєктів до міської цільової програми "Бюджет участі"

13.04.2021, 10:36

«Моя Полтава — моє майбутнє»: фахівці КО «Інститут розвитку міста» прозвітували про свою діяльність

Учора, 25 лютого, КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради виповнилося 5 років! З нагоди першого офіційного ювілею колектив установи організував публічну презентацію-звіт за 5-річчя діяльності.

Почесними гостями заходу стали – радник міського голови Валерій Пархоменко, депутатка Полтавської міської ради Оксана Деркач, керівниця проєктного офісу GIZ в Полтаві Ірина Брижань та віце-президент Полтавської торгівельно-промислової палати Володимир Борисенко.

Протягом 2 годин в режимі онлайн за напрямками діяльності звітувалися та розповідали про напрацювання фахівці Інституту розвитку міста – Роман Черкун, Артем Іванюк, Петро Перетятько, Ілля Яровий, Назар Плохута, Олексій Довгаль, Вадім Вадімов та Олександр Печененко. Найбільшу зацікавленість глядачів викликала презентація роботи за проєктом GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні», яку провела Ірина Брижань...

26.02.2021, 12:02

Енергоефективність в малих та об’єднаних громадах України

24 лютого на базі КО "Інституту розвитку міста" відбулася онлайн-нарада з представниками NEFCO та Європейського Союзу і консультантами компанії IC consuleten щодо впровадження у Полтавській міській територіальній громаді програми «Енергоефективність в малих та об'єднаних громадах України». Полтаву презентували радник міського голови – Валерій Пархоменко, перший заступник начальника бюджетно-фінансового управління, начальник відділу планування доходів бюджету та економічного аналізу – Тетяна Кустолян, начальник Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради – Сергій Синельник, директор КП «Міськсвітло» – Юрій Міщенко, директорка КО «Інститут розвитку міста» - Татаріна Тетяна та фахівці цієї ж установи – Артем Іванюк і Роман Черкун.

Під час зустрічі сторони обговорили подальшу спільну роботу в рамках реалізації проекту, який передбачає залучення кредитних коштів для модернізації вуличного освітлення та домовилися про постійну комунікацію для участі громади у вищевказаній програмі.

25.02.2021, 10:17

У Полтаві обговорили план діяльності КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради на 2021 рік в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ»

2 лютого на базі КО «Інститут розвитку міста» відбулася онлайн зустріч учасників проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft fur Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH».

Проєкт фінансують Уряди Німеччини та Швейцарії. Спілкування пройшло за головуванням Андрія Зуєва, заступника директора проекту «Інтегрований розвиток міст України ІІ». Окрім нього, зі сторони GIZ спікерами онлайн-зустрічі стали координатори компонентів програми та керівниця проєктного офісу в м. Полтава Ірина Брижань.

Полтавську міську громаду представляли радник міського голови з питань в галузі бюджету, містобудування та архітектури, капітального будівництва, земельних ресурсів, майна комунальної власності міста Валерій Пархоменко, директорка Інституту розвитку міста Тетяна Татаріна та фахівці цієї ж комунальної установи – Роман Черкун та Анна Воробйова...

03.02.2021, 10:46

Підтримай встановлення станцій моніторингу повітря в Полтаві

Хочемо нагадати, що «ОАЗА.Полтава» збирає кошти на придбання 10 станцій для вимірювання рівня забруднення повітря в місті.

1 станція коштує 1400 грн (мінімальна комплектація), відповідно на придбання 10 систем потрібно 14000 грн.

Наразі у нас вже створена система моніторингу якості повітря: у тестовому режимі працюють 8 датчиків-пиломірів, які показують рівень забруднення у реальному часі та цілодобово передають дані на загальнодоступний сайт oaza.pl.ua. А ще, ми щоранку публікуємо актуальний стан повітря для вас...

20.01.2021, 14:02

До уваги полтавців!

Асоціація учасницького розвитку громад разом з проєктом ПРОМІС проводить дослідження на тему: «Довгостроковий вплив Бюджету участі на соціальне та політичне життя громади».

Звертаємося до вас з проханням заповнити анкету за прикріпленим посиланням.

Ваша думка буде врахована для подальшої діяльності проєкту.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdqVovNyKkvlaz3YxdMc96tkJrXSYREB6YUzYu_sb_H4S9vJg/viewform

14.01.2021, 10:09

У Полтаві учням провели інформаційно-роз’яснювальні заходи

14-16 грудня 2020 року, Інститут розвитку міста, Патрульна поліція Полтавської області та управління освіти і науки ПМР в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» за підтримки GIZ провели інформаційно-роз’яснювальні заходи серед учнів 8-11 класів 26 закладів загальної середньої освіти щодо дотримання правил дорожнього руху при користуванні велосипедом та іншими сталими видами транспорту.

На прикладах демонстрували чому важливо їздити в шоломі та мати світлоповертаючі елементи на одязі, та якими елементами повинні бути обладнані велосипеди. Окрема подяка спікерам Marina Ziniukha та Аліні Кондратенко та за організаційний супровід Роман Широких.

17.12.2020, 13:47

Про роботу КО «Інститут розвитку міста»

Засідання Правління Китайсько-Української Ділової Ради

2.12.2020 року фахівці КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради прийняли участь в засіданні Правління Китайсько-Української Ділової Ради та переговори щодо інвестиційних проектів Китай (Харбін) – Україна. Метою цього заходу є створити в онлайн та оффлайн форматах В2В-майданчик для налагодження ділової співпраці українських і китайських підприємців.

Під час зустрічі було поінформовано щодо нинішнього стану торговельно-економічної співпраці України та КНР, потенціалу співпраці на регіональному рівні двох країн...

08.12.2020, 16:45

Для службових потреб працівників міської ради закупили 12 велосипедів

Неможливо розвивати велосипедну інфраструктуру міста, коли ті, хто її створюють, не користуються велосипедами. Представникам міської влади вдалося розвіяти сумніви про це твердження та впевнитися в тому, що зусилля профільної робочої групи можуть давати вагомі результати.

Сьогодні, 28 жовтня, на внутрішньому дворі будівлі виконавчого комітету Полтавської міської ради протестували нові безпечні, яскраві та якісні велосипеди, які придбали для службових цілей працівників міськвиконкому. Випробовували на зручність велосипеди – секретар міської ради Олександр Шамота, перший заступник міського голови Ігор Федій, заступник міського голови Сергій Рекотов, представники КО «Інститут розвитку міста» та ЗМІ.

Ще навесні цього року робоча група з розвитку велосипедної інфраструктури Полтави, яку очолює секретар міської ради Олександр Шамота, прийняла рішення закупити для службових потреб працівників виконавчого комітету ПМР велосипеди...

28.10.2020, 15:51

Переможці конкурсу творчих робіт «Німеччина очима дітей»

Днями були визначені переможці конкурсу «Німеччина очима дітей»! Тож, за результатами оцінки творчих робіт, призові місця розподілилися так:

1 місце посіла Коротіч Софія, учениця 3 класу, Полтавська дитяча художня школа з малюнком «Об'єднані любов'ю»;

2 місце з однаковою кількістю балів посіли:

Дяченко Софія, учениця 3 класу Семянівського НВК

Сердюк Поліна, учениця 2 класу комунального закладу «Полтавська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №34» Полтавської міської ради;

3 місце з однаковою кількістю балів посіли:

Аленін Олександр, учень 4 класу Василівської ЗОШ,

Шаманський Денис, учень 4 класу Полтавської гімназії №33,

Бакало Вероніка, учениця 2 класу Початкової школи №45 Полтавської міської ради...

22.10.2020, 16:15

Про напрямки діяльності КО «Інститут розвитку міста» ПМР 28. 09–16. 10. 2020

- Організація і проведення засідання комітету з реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» 29 вересня 2020 року. Учасники засідання розглянули і затвердили індикатори моніторингу Концепції «Полтава 2030» за 2019 рік.

Регулярний моніторинг та оцінка реалізації Концепції є важливим інструментом забезпечення ефективного руху у напрямку досягнення поставлених цілей, своєчасного прийняття потрібних управлінських рішень та узгодження дій всіх зацікавлених сторін. Для забезпечення контролю та аналізу виконання проектів та заходів, коригування дій та аналізу довгострокових змін в місті була розроблена система показників, яка містить три рівня оцінки: індикатори забезпечення передумов, індикатори успішності реалізації проектів та заходів та індикатори довгострокового впливу (індикатори інтегрованого розвитку міста)...

19.10.2020, 14:45

У Полтаві затвердили індикатори моніторингу Концепції «Полтава 2030»

29 вересня 2020 року відбулось засідання комітету з реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030». Учасники засідання розглянули і затвердили індикатори моніторингу Концепції «Полтава 2030» за 2019 рік.

Регулярний моніторинг та оцінка реалізації Концепції є важливим інструментом забезпечення ефективного руху у напрямку досягнення поставлених цілей, своєчасного прийняття потрібних управлінських рішень та узгодження дій всіх зацікавлених сторін. Для забезпечення контролю та аналізу виконання проектів та заходів, коригування дій та аналізу довгострокових змін в місті була розроблена система показників, яка містить три рівня оцінки: індикатори забезпечення передумов, індикатори успішності реалізації проектів та заходів та індикатори довгострокового впливу (індикатори інтегрованого розвитку міста)...

07.10.2020, 13:13

У Полтаві відбувся круглий стіл «Тридцятирічний досвід Німецької єдності. Досвід організації територіальних громад у Німеччині»

Сьогодні перед багатьма містами України постають нові виклики, пов'язані із процесами децентралізації і створення територіальної громади. Децентралізація – це передача значних повноважень, фінансів, ресурсів та відповідальності від державних органів органам місцевого самоврядування.

Полтава також зіштовхнулась із необхідністю вирішувати нові задачі щодо утримання інфраструктури, соціальних об'єктів, освіти, медицини, вирішення транспортних питань, сфери поводження з відходами тощо на новій територіальній основі.

Тож, сьогодні, 6 жовтня, у приміщенні Полтавської міської ради провели круглий стіл «Тридцятирічний досвід Німецької єдності. Досвід організації територіальних громад у Німеччині» за підтримки Посольства Федеративної республіки Німеччини в Україні у рамках Тижнів Німеччини в Україні 2020: «Об'єднанні в Європі – 30 років Німецької єдності»...

06.10.2020, 13:34

Про напрямки діяльності КО «Інститут розвитку міста» 14–25 вересня

Окрім поточних завдань, фахівці КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради також працювали у наступних напрямках:

· Взяли участь у навчальному семінарі «Практичні кроки з підготовки проєктів регіонального розвитку для участі у Конкурсі секторальної підтримки 2020», організованому проєктом «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС) та експертами мережі РЕГІОНЕТ для фахівців Полтавської області, що займаються питаннями регіонального та місцевого розвитку.

· Взяли участь у онлайн-заході «Секторальна підтримка ЄС: конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу», організованому Міністерством розвитку громад і територій України та Асоціацією міст України.

· Організовували та взяли участь у засіданні робочої групи з питань розвитку велосипедної інфраструктури, під час якого розглянули та обговорили стан виконання пілотних вулиць, облаштування велоінфраструктури по вулиці Героїв Сталінграду, затвердження дизайну системи маркування рекреаційних маршрутів, проведення конкурсу «Велопрацедавець року» та інше...

05.10.2020, 11:26

Круглий стіл «Тридцятирічний досвід Німецької єдності. Досвід організації територіальних громад у Німеччині»

Сьогодні перед багатьма містами України постають нові виклики, пов'язані із процесами децентралізації і створення територіальної громади. Децентралізація – це передача значних повноважень, фінансів, ресурсів та відповідальності від державних органів органам місцевого самоврядування.

Полтава також зіштовхнулась із необхідністю вирішувати нові задачі щодо утримання інфраструктури, соціальних об'єктів, освіти, медицини, вирішення транспортних питань, сфери поводження з відходами тощо на новій територіальній основі.

КО «Інститут розвитку міста» за підтримки проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» запросив Вольфганга Грубе - бургомістра об'єднаної громади Ватлінген із Німеччини - поділитись німецьким досвідом формування територіальних громад

Запрошуємо вас долучитись онлайн до участі у круглому столі «Тридцятирічний досвід Німецької єдності. Досвід організації територіальних громад у Німеччині», який проводиться за підтримки Посольства Федеративної республіки Німеччини в Україні у рамках Тижнів Німеччини в Україні 2020: «Об'єднанні в Європі – 30 років Німецької єдності»...

05.10.2020, 10:28

У Полтаві продовжують працювати над реалізацією Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030»

Учора, 29 вересня, у приміщення Полтавського міської ради відбулося друге засідання комітету з реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030».

Засідання пройшло під головуванням секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти та за участі першого заступника міського голови Ігоря Федія, заступниці міського голови Тетяни Юрченко, представників центрального проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» Міхаеля Енгеля та Андрія Зуєва, представників КО «Інституту розвитку міста», директорів Департаментів міської ради та начальників управлінь міськвиконкому тощо. Модерував зустріч заступник директора КО «ІРМ» Петро Перетятько.

Концепція «Полтава 2030» створена 2018 року у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», який виконує німецька урядова компанія. А у вересні минулого року був створений комітет з реалізації Концепції, роботу якого координує КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради...

30.09.2020, 10:38

Проєкт з екологічного моніторингу «ОАЗА» оголошує фотоконкурс

Відсьогодні сучасний екологічний проєкт «ОАЗА» розмістив тематичну фотозону на Театральній площі міста у рамках проведення урбаністично-культурного фестивалю "Майстерня міста 2020".

Тому полтавців та гостей міста запрошують долучитися до конкурсу фото.

Умови участі:

  • Сфотографуватися біля фотозони ОАЗА на головній локації «Майстерні Міста» (Театральна площа) з 10 по 12 вересня.
  • Поділитися фото на своїй сторінці у фейсбук та відмітити ОАЗУ
  • Вподобати сторінку ОАЗА на Facebook.

12 вересня оберуть 5 переможців з найбільшою кількістю вподобань під фото, які отримають унікальні подарунки від проєкту "ОАЗА"

10.09.2020, 18:31

У Полтаві триває урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста»

«Майстерня міста» – це платформа для спілкування громади нашого міста, громадських організацій та активістів, представників бізнесу і міської влади на теми інтегрованого міського розвитку.

«Майстерня міста» — це цілий вир подій, на яких мешканці можуть поділитися власним баченням розвитку Полтави.

І, зрештою, «Майстерня міста» — це десятки цікавих зустрічей, сотні нових ідей та один спільний, але неймовірно потужний майданчик для формування перспективного майбутнього міста.

Цьогоріч полтавський фестиваль ювілейний - він проходить у місті вже вп'яте. Організований він Полтавською міською радою і комунальною організацією «Інститут розвитку міста» за підтримки проєкту Integrated Urban Development in Ukraine німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ)...

10.09.2020, 17:30

До уваги містян! У Полтаві відбудеться фестиваль «Майстерня міста»

Шановні полтавці, нагадуємо, що вже зовсім скоро пройде п'ятий ювілейний урбаністично-культурний фестиваль «Майстерня міста», де мешканці можуть поділитися власним баченням розвитку Полтави.

«Майстерня міста» – це платформа для спілкування громади нашого міста, громадських організацій та активістів, представників бізнесу і міської влади на теми інтегрованого міського розвитку.

Основне місце проведення – Театральна площа, де проходитиме ряд заходів (воркшопи, треніги, семінари), а також інші локації. Детальний план буде трохи згодом.

Тож слідкуйте за новинами, щоб не пропустити деталі!

Фестиваль організований Полтавською міською радою і комунальною організацією «Інститут розвитку міста» за підтримки проєкту Integrated Urban Development in Ukraine німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).

До зустрічі на Майстерні!

04.09.2020, 14:32

Про напрямки роботи КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради 10–21 серпня

- Робота зі створення робочих груп щодо об’єднання територіальних громад. Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Полтавської області» від 13 травня 2020 року №571-р було підготовлено та затверджено розпорядження міського голови від 30.07.2020 року №39-р «Про склад спільної робочої групи з підготовки проєктів рішень щодо об’єднання територіальних громад». Було прийнято рішення створити 8 галузевих робочих груп та координаційної ради з питань створення Полтавської об’єднаної територіальної громади, які згодом затвердили. 19.08.2020 року відбулося 1 засідання спільної робочої групи з підготовки проєктів рішень щодо об’єднання територіальних громад. Співпраця з головами сільських рад, які в майбутньому увійдуть в склад Полтавської об’єднаної територіальної громади продовжується...

26.08.2020, 16:46

Про напрямки проведеної роботи 13. 07  — 07. 08

- Ведеться підготовка до проведення урбаністичного фестивалю «Майстерня міста» 2020.

Проводилися зустрічі з авторами проєктів.

Також проведено робочу нараду з фахівцями КО «Інститут розвитку міста», Департаментом культури Полтавської міської ради, Секретарем міської ради та директоркою офісу проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» у Полтаві.

Проведення фестивалю заплановано на 10-12 вересня 2020 року. Розглянули подані заявки, яких було 39: від музеїв, ГО, університетів та ін. Тематика заходів – воркшопи, презентації, обговорення, квести та ще багато цікавого.

Основною локацією фестивалю буде Театральна площа. Крім цього буде проведено ряд активностей по місту.

Наразі плануємо як адаптувати проведення фестивалю до карантинних обмежень: дещо обмежити кількість учасників, і перевести по можливості заходи в онлайн-формат.

- Презентація проєкту «ОАЗА. Полтава».

У кінотеатрі «WIZORIA» 28 липня відбулася презентація проєкту з екологічного моніторингу міста «ОАЗА», що стартував у Полтаві.

Проєкт реалізовується Комунальною організацією «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради за підтримки ГО «Структура» та «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу».

«ОАЗА» - проєкт, місія якого дбати про мікроклімат міста, навчати містян еко-свідомості та моніторити стан довкілля.

На презентації фахівці КО «Інститут розвитку міста» ПМР Ілля Яровий, Олександр Глазов, Анастасія Лактіонова, Назар Плохута розповіли для чого потрібен проєкт, як створювався візуальний образ «ОАЗИ», презентували технічні рішення моніторингу якості повітря у місті та новий сайт.

Вже зовсім скоро буде опублікуовано відео-версію презентації. На жаль, в умовах карантину ми були змушені обмежити кількість глядачів, тож на заході були присутні лише представники ЗМІ та Friedrich Naumann Foundation Ukraine and Belarus. Запрошуємо долучитися на сторінку ОАЗА у Facebook: https://www.facebook.com/oazapl/

- Пройшло засідання робочої групи з розвитку території Прирічкового парку...

10.08.2020, 13:33

Із засідання робочої групи щодо розвитку території Прирічкового парку

Днями у КО «Інститут розвитку міста» відбулося засідання робочої групи щодо розробки плану дій і підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку у м.Полтава, яке провів її голова — заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко.

Важливе питання, яке обговорили члени робочої групи — внесення змін до Генерального плану міста, а саме в частині Прирічкового парку та прилеглих територій. Головний архітектор міста Микола Шевельов доповів, що суттєвих змін до Генерального плану не передбачено, територія Прирічкового парку визначена як зелені насадження загального користування. А також зазначив, що рішенням сесії Полтавської міської ради від 19 лютого 2009 року «Про впорядкування територій зелених зон та зелених насаджень м. Полтава» затверджено перелік зелених зон та зелених насаджень, що належать територіальній громаді м.Полтава, в переліку об'єктів якого є територія Прирічкового парку...

07.08.2020, 15:22

У Полтаві презентували екологічний проєкт «ОАЗА. Полтава»

Майже півтора року тому у фахівців Комунальної організації «Інститут розвитку міста Полтава» Полтавської міської ради виникла ідея дослідити мікроклімат міста. І хоча здавна вважалося, що Полтава – чисте, зелене та екологічне місто, проте з'являються чимало чинників, які порушують екологічний баланс. Серед них, зокрема, і викиди пилу в атмосферу.

Час спливав. І наполеглива робота працівників Інституту розвитку міста дала свої результати. Тож, сьогодні, 28 липня, у кінотеатрі «WIZORIA» Колос» вони презентували полтавцям проєкт з екологічного моніторингу міста «ОАЗА», що уже стартував у Полтаві.

Даний проєкт реалізований Комунальною організацією «Інститут розвитку міста» за підтримки ГО «Структура» та «Фонду Фрідріха Науманна за Свободу».

На презентації фахівці КО «Інститут розвитку міста» ПМР розповіли для чого потрібен проєкт, чому саме «ОАЗА» та що це означає, обговорили технічні рішення моніторингу якості повітря у місті, презентували сайт «ОАЗА». А також розповіли про негативний вплив часток PM2.5 та PM10, які можуть потрапити в організм будь-якої людини...

28.07.2020, 14:43

Про напрямки роботи КО «Інститут розвитку міста» 6–10 липня

- Провели зустріч у форматі відео-конференції з директором та фахівцями Комунального підприємства «Інститут розвитку міста Кривого Рогу», організацією, створеною Криворізькою міською радою для забезпечення сталого міського розвитку. Під час зустрічі відбулося налагодження партнерських зв'язків, обмін досвідом роботи організацій в період карантину, реалізованих проєктів, співпраці з бізнесом та роботи з грантовими інвестиціями. Обговорили і можливість подальшої співпраці в напрямку обміну досвідом з розвитку міст.

- Продовжуємо роботу в рамках проєкту «ОАЗА», що є продовженням «Мікроклімат.Полтава», за підтримки Фонду Фрадріха Науманна. Перевстановили датчики, які з технічних причин не передавали інформацію на сайт. Наразі дані про якість повітря з 4 датчиків доступні, як завжди, у режимі онлайн на сторінці air.pl.ua. Продовжує працювати і телеграм-канал https://t.me/oazapoltava, де полтавці можуть щоранку дізнатися актуальну інформацію про стан повітря у місті...

15.07.2020, 12:38

Про заходи КО «Інститут розвитку міста» 22 червня — 3 липня

Провели креативну сесію з представниками фонду Фрідріха Науманна, під час якої обговорювали правки до нового сайту проєкту «ОАЗА. Полтава», планували проведення промо-акції, подальшу роботу проєкту.

Організували промо-акцію в рамках проєкту «ОАЗА»: молоді люди влаштовували пікніки у різних районах міста. Такі «парко-дні» проводять у багатьох країнах світу, з метою привернути увагу до потреби вільного простору, згенерувати суспільні обговорення щодо поліпшення міського простору і підвищити якість міського життя, хоч навіть тимчасово.

Велася активна робота з пошуку ідей для заповнення грантової заявки на конкурс від Європейської Комісії.

Проводили анкетування щодо використання підходів інтегрованого міського розвитку в процесах та структурних підрозділах Полтавської міської ради.

Проводилася робота з розробки нової міської цільової програми з розвитку велосипедної інфраструктури м.Полтава на 2020-2024 роки.

Велися консультації мешканців щодо заповнення заявок на урбаністичний фестиваль «Майстерня міста» 2020...

08.07.2020, 12:06

Про заходи КО «Інститут розвитку міста» 15–19 червня 2020 року

1. Організація опитування щодо використання підходів інтегрованого міського розвитку в процесах та структурних підрозділах Полтавської міської ради з метою моніторингу впровадження Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030».

2. Взяли участь та презентували урбаністичного фестивалю «Майстерня міста» на другому вебінарі нового фахового онлайн-формату спілкування проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ»: Urban talks – Міські бесіди. Фестиваль «Майстерня міста» - це платформа для спілкування громади міста (громадських організацій та активістів, представників бізнесу і міської влади) з тем інтегрованого міського розвитку.

3. Ведеться активна робота зі створення робочої групи з розвитку комплексного озеленення міста з метою застосування підходів інтегрованого розвитку.

4. Продовжується робота в рамках проєкту «Стимулювання експортної спроможності підприємств міста Полтава», підтриманого проєктом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Тривають онлайн-консультації підприємств-учасників.

5. Організовано підготовку матеріалів для участі у Пленумі Національної спілки архітекторів України.

6. Робота у напрямку формування Полтавської об’єднаної територіальної громади, вивчення питання формування ОТГ на приміських територіях.

22.06.2020, 11:52

Основні напрямки роботи КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради за 8–12 червня:

- Аналітична робота у напрямку створення Полтавськоїоб’єднаної територіальної громади;

- Участь у другому дистанційному засіданні Координаційної ради з інтегрованого розвитку міст, під час якого розглянуто основні напрями й досягнення проєкту, політику інтегрованого міського розвитку на національному рівні, поточні напрями роботи і напрацювання. Обговорювали також сталість проєктної діяльності, стан розробки навчальних планів і програм для співробітників міських рад, релевантні теми тренінгів проєкту «Кваліфікація 2030». Міста-учасники проєкту обмінялися досвідом щодо впровадження та моніторингу Концепції інтегрованого розвитку міст, діяльності керівних комітетів;

- Участь у онлайн-конференції V Пленуму правління Національної спілки архітекторів України XX скликання...

15.06.2020, 15:56

Про роботу КО «Інститут розвитку міста» 1–5 червня 2020 року

- Продовжується співпраця з NEFCO (Північною екологічною фінансовою корпорацією) з модернізації системи вуличного освітлення міста. Наразі вже запропоновані початкові рішення із модернізації зовнішнього освітлення для затвердження в бізнес плані.

- Продовжуємо співпрацю з Управлінням з питань містобудування та архітектури Полтавської міської ради та Українським державним науково-дослідним інститутом проєктування міст "ДІПРОМІСТО" імені Ю.М.Білоконя по роботі внесення змін до генерального плану міста з імплементацією проєктів з просторового розвитку Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030».

- Здійснили підготовку аналітичної інформації з процесу утворення ОТГ Полтавської області в зоні впливу міста Полтави...

08.06.2020, 15:59

Із засідання робочої групи щодо розробки плану дій і підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку у м. Полтава

У КО «Інститут розвитку міста» ПМР учора пройшло засідання робочої групи щодо розробки плану дій і підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку у м. Полтава під головуванням заступника міського голови Олескій Чепурко.

Під час засідання:

- презентували проведення подібних конкурсів в Україні (Ірина Брижань, Юлія Городчаніна);

- визначили формат конкурсу, межі проєктування, бюджет конкурсу та джерела фінансування...

05.06.2020, 16:05

Звіт про роботу КО «Інститут розвитку міста» 25–29 травня

1. Ведеться активна робота з модернізації системи вуличного освітлення міста в рамках співпраці з NEFCO (Північною екологічною фінансовою корпорацією), яка надає кредити на проєкти з енергоефективності. Цього року NEFCO співпрацює з 10 містами України, з них 5 пріоритетних, серед яких Полтава. Пройшла робоча зустріч із представниками компанії «iC consulenten»: технічним експертом Валерієм Вишняковим, Віталієм Шаповаленко – експертом з інституціональних та політичних питань у сфері енергоефективності та Петром Галабицьким – керівником Полтавського проєкту. Під час зустрічі провели моніторинг потенційних вулиць, стан опор, визначилися з конкретною сумою кредиту для міста, що становитиме 1,3 млн євро, з яких 300 тис – грантові кошти. Наразі працюємо над складанням паспортів вулиць, на яких буде втілюватися проєкт, а саме над аналізом кількості опор та їх видів, схем розташування, кількості кронштейнів, довжини вулиць тощо). Усього планується модернізація освітлення на 30 вулицях міста...

02.06.2020, 16:20

У КО «Інститут розвитку міста» ПМР 2 червня відбулося засідання робочої групи з питань розвитку велосипедної інфраструктури в м. Полтава.


Під час засідання розглядали такі питання:

1. Про написання міської цільової Програми з питань розвитку велоінфраструктури в м. Полтава.

Презентували напрацювання членів робочої групи з аналізу перспективних маршрутів, а саме:

1) Поле Полтавської битви – Центр
2) Алмазний – Центр;
3) Сади- Центр...

02.06.2020, 16:09

Проведена робота 18–22 травня 2020 року

Протягом тижня фахівці КО «Інститут розвитку міста» брали участь у таких заходах:

· Продовжується робота в рамках проєкту «Стимулювання експортної спроможності підприємств міста Полтава», підтриманого проєктом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Протягом тижня проходили онлайн-консультації малих та середніх підприємств-учасників, присвячені питанням виходу на міжнародні ринки: для кожного з учасників визначали пріоритетні ринки для подальшого пошуку партнерів та створення унікальної торговельної пропозиції...

25.05.2020, 16:23

Протягом 11–15 травня 2020 року фахівці КО «Інститут розвитку міста» ПМР працювали над такими проєктами:

- Почали роботу зі співпраці з громадами майбутньої Полтавської ОТГ. Комунальна організація «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради працює над вирішенням ключових питань стратегічного розвитку міста. Крім цього, планується робота у рамках розвитку сільських територій громад майбутньої Полтавської об'єднаної територіальної громади. Пройшла зустріч з Олексієм Івженко, заступником голови Полтавської районної ради.

Під час зустрічі обговорювали розвиток сільських територій та можливості реалізації спільних проектів в рамках співробітництва між КО «Інститут розвитку міста» ПМР та «Центром громадської активності с.Тахтаулове». Тахтаулівська сільська рада у 2019 році здобула перемогу в обласному конкурсі проєктів розвитку територіальних громад Полтавської області з ініціативою «Створення громадського простору «Центр громадської активності» в Тахтаулівському будинку культури для жителів Тахтаулівської сільської ради»...

19.05.2020, 16:28

Робота КО «Інститут розвитку міста» 04–05 травня 2020

  • Продовжується робота над проєктом «Стимулювання експортної спроможності підприємств міста Полтава», підтриманого проєктом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Відбулася нас онлайн зустріч із тренеркою Галиною Перепелицею, де учасники обговорювали домашні завдання, які виконували після вебінару, міжнародні тендери та інші питання.
  • Долучилися до серії вебінарів про виклики, які стоять перед містами в сферах транспорту і мобільності, економіки, фінансового планування, охорони здоров'я. Метою вебінарів є визначення ключових викликів для міст і напрацювання спільних механізмів їх подолання. Україна, як решта країн світу, потерпає від епідемії коронавірусної інфекції COVID-19. Під час обмежувальних заходів міські адміністрації зіткнулися з загрозами в різних сферах функціонуваня міст. 7 травня взяли участь у вебінарі №4, присвяченому міським трансформаціям й тактичному урбанізму до, під час та після пандемії. Учасниками були міжнародні і місцеві експерти, представники виконавчих органів міських рад Вінниці, Житомира, Полтави, Чернівців, Харкова, Львова, Києва, Мелітополя...

13.05.2020, 16:34

Проведена робота КО «Інститут розвитку міста» 27–30 квітня


- Провели семінар на тему «Дослідження ринків та пошук партнерів» 28-30 квітня в режимі онлайн-конференції для учасників проєкту "Підтримка експортної спроможності малих та середніх підприємств у Полтаві", який підтримує канадський урядовий проект "Партнерство для розвитку міст" (Проєкт ПРОМІС). Розглядали дослідження ринків: методологію, визначення критеріїв та проведення дослідження, відповідність між обраним ринком та ресурсами компанії, прийняття рішень.Знайомилися з відповідними онлайн-інструментами. Крім цього, вивчали маркетингову стратегію та інструменти просування, специфіку пошуку та вибору «правильного» партнера, а також інструменти, які дозволяють шукати партнера і оцінювати найбільш підходящий варіант у залежності потреб компанії. Ознайомилися з відкритими ресурсами пошуку партнерів. Учасники виконували практичні вправи впродовж вебінару (працюючи в групах в віртуальних кімнатах) та самостійно вдома на прикладі власного продукту та компанії...

04.05.2020, 16:38

Про роботу КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради у період карантину з 6 по 24 квітня

У період карантину з 6 по 24 квітня 2020 року КО «Інститут розвитку міста» працюватиме в звичайному режимі, а усі заплановані заходи будуть проведені в режимі онлайн.

Оскільки протягом квітня ми планували провести цілий ряд тренінгів, семінарів, конференцій та засідань робочих груп, однак через карантинні заходи проведення будь-яких масових заходів було заборонено, ми працюємо над підготовкою до проведення усіх заходів дистанційно.

Так, ведеться підготовка до проведення онлайн-конференції з питань партиципаторного бюджетування (Бюджету часті) спільно з експертами з Ради Європи, організації тренінгів в рамках програми «Кваліфікація 2030», присвячених проєктному менеджменту для працівників міської ради...

27.04.2020, 16:50

Проведена робота КО «Інститут розвитку міста» 20–25 квітня

Минулого тижня фахівці КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради проводили роботу у таких напрямках:

- Заповнення анкети на «Проєкт розвитку міського громадського транспорту України II» (ПРМГТУ II) до Міністерства інфраструктури. Проєкт фінансується Європейським інвестиційним банком.

- Продовжується робота з NEFCO (Північна екологічна фінансова корпорація) щодо проєктів з термомодернізації комунальних закладів та модернізації системи вуличного освітлення міста. Наразі розроблений пакет проєктів знаходиться на рецензуванні у центральному офісі НЕФКО, після чого буде направлений до проєктної організації, яка буде займатися написанням проєктно-кошторисної документації. Очікується, що робота з цього питання буде проведена до червня...

27.04.2020, 16:41

Про моніторинг забрудненості повітря

У Полтавській області, як і у багатьох інших областях України зараз пожежі на лісових та відкритих територіях. Пиломіри, встановлені в різних районах міста, показали підвищення рівня дисперсного пилу та продуктів горіння у повітрі сьогодні вночі. Можливою причиною цього стали сильні пориви вітру, які рознесли частки пилу.

Нагадуємо, що у місті встановлено 8 датчиків, які показують рівень забрудненості повітря в різних районах міста. На сторінці air.pl.ua ми з вами маємо можливість в онлайні моніторити чим ми дихаємо.

Звертаємо увагу, що у зв'язку з карантином деякі з датчиків моніторингу якості повітря у місті тимчасово не активні. Їх буде відновлено по закінченню карантину...

22.04.2020, 16:44

Із засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури Полтави

Фото з мережі Інтернет

Учора, 9 квітня, у режимі відеоконференції відбулося засідання робочої групи з розвитку велосипедної інфраструктури у Полтаві. На порядок денний було винесено два важливих питання – про стан реалізації пілотного проєкту облаштування велосмуг в рамках розвитку велоінфраструкури по вул. Яківчанській, Героїв АТО, 23 вересня та про перелік заходів та методології написання Міської цільової програми з розвитку велосипедної інфраструктури в м. Полтава.
Так, реалізація пілотного проєкту в рамках розвитку велоінфраструкури на зазначених вулицях незабаром буде втілена у життя. Наразі, вже підписані договори між управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Полтавської міської ради та проєктними організаціями стосовно виконання відповідних робіт...

10.04.2020, 16:45

Дати проведення тридиційного фестивалю «Майстерня міста» змінено

Друзі! У зв'язку із пандемією коронавірусу COVID-19 Полтавська міська рада, КО «Інститут розвитку міста» ПМР та проєкт «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» переносить проведення щорічного традиційного фестивалю про сучасне місто і його суспільство «Майстерня міста» з травня 2020 року на осінь 2020 року.

Про нову дату початку та умови проведення фестивалю буде повідомлено додатково на офіційному сайті Полтавської міської ради та соціальних мережах.

P.S. Всі анкети потенційних учасників п'ятого фестивалю «Майстерня міста», які були подані до 8 квітня 2020 року на адресу КО «Інститут розвитку міста» irm2030poltava@gmail.com проходять оцінку. Результати будуть повідомлені авторам проєктів індивідуально.

Сподіваємось вже найближчим часом зустрітись з вами в офлайні!).

08.04.2020, 16:51

Про роботу КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради у період карантину


У період карантину КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради працює в звичайному режимі, однак для запобігання поширенню коронавірусної інфекції було перенесено проведення усіх масових заходів – тренінгів, семінарів, форуму тощо, а частина команди перейшла на дистанційну форму роботи.

Наразі ведеться робота над підготовкою до проведення ІІ Форуму Інтегрованого розвитку міст, культурно-урбаністичного фестивалю «Майстерня міста 2020».

Крім цього, продовжується пошук грантових можливостей для розвитку міста – наприклад, наразі шукаємо місто-партнер з ЄС для подачі заявки на конкурс від Європейської Комісії «Партнерство для стійких міст», а також готуємо концепцію заявки. Було подано 5 проєктів на конкурс Державного фонду регіонального розвитку.

Розпочали роботу зі збору даних для моніторингу реалізації проєктів Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030». Займаємося вивченням проєкту маркетингової стратегії міста, напрацьовуємо зміни до проєкту стратегії та можливі заходи з її реалізації. Ведеться робота над проєктом «Зупинка».

Спільно з Управлінням архітектури Полтавської міської ради розпочали роботу над внесенням змін до генерального плану міста – імплементацією проєкту з просторового р

01.04.2020, 16:54

10 березня в КО «Інститут розвитку міста» ПМР пройшов навчальний семінар для малого та середнього підприємництва з питань експортної діяльності на тему «Підготовка товару до експорту — аналітика вимог та адаптування»

Семінар проходив в рамках проєкту «Стимулювання експортної спроможності підприємств міста Полтава», підтриманого проєктом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міс» (ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади.
Тренінг було поділено на 2 частини: розглядали детально 2 групи продуктів – харчові та промислові.

Тренерка – Галина Перепелиця, незалежна експертка з міжнародної торгівлі, консультантка та тренерка з питань експорту до ЄС. Під час першої частини семінару вона розповіла учасникам про схеми аналітики вимог доступу на ринок, загальні вимоги до безпеки харчової продукції, а також розглянула особливі вимоги до продукції тваринного походження, авторизацію виробництв...

11.03.2020, 16:56

04. 03. 2020 Із засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури

Учора, 4 березня, під головуванням секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти в інформаційному центрі КО «Інститут розвитку міста» відбулося чергове засідання робочої групи з розвитку велосипедної інфраструктури у Полтаві.

Члени робочої групи обговорили та вирішили ряд питань. Зокрема, говорили про стан реалізації пілотного проєкту в рамках розвитку велоінфраструкури по вул. Яківчанській, Героїв АТО – Г.Сталінграда – 23 вересня, про закупівлю службових велосипедів для потреб структурних підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради та про написання міської цільової програми з розвитку велоінфраструктури в м. Полтава...

05.03.2020, 16:58

03. 03. 2020 Зустріч з представниками робочої групи з питань партиципаторного бюджетування (бюджету участі) відбулася 03. 03. 2020 в приміщенні КО «Інститут розвитку міста» ПМР

На зустрічі обговорювали можливість проведення семінарів з мешканцями міста Полтава з удосконалення процесу партиципації. Розглядали також пропозицію анкетування, що дало б змогу проаналізувати діяльність програми Бюджету участі за період 2016-2020 роки.

З пропозиціями щодо вдосконалення Бюджету участі можна звертатися до КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради.


03.03.2020, 17:02

У КО «Інститут розвитку міста» відбувся семінар «Енергомодернізація багатоквартирного будинку за підтримки фонду енергоефективності»


Днями на базі КО «Інститут розвитку міста» ПМР в рамках проекту IFC (Міжнародної фінансової корпорації) з підтримки Фонду енергоефективності пройшов семінар на тему «Енергомодернізація багатоквартирного будинку за підтримки фонду енергоефективності».

Тренери – Volodymyr Kolienko, регіональний консультант Програми підтримки Фонду енергоефективності України в Полтавській області, та Марія Осипчук, консультантка Проєкту IFC з розвитку ринку управителів, презентували Фонд енергоефективності: основні принципи його діяльності, програму підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «ЕНЕРГОДІМ», можливі заходи з енергомодернізації та розміри компенсації...

28.02.2020, 08:06

24. 02. 2020 Тренінг «Перші кроки в експорті»

В КО «Інститут розвитку міста» ПМР 24 лютого 2020 року відбувся тренінг на тему «Перші кроки в експорті». Тренінг організовано в рамках проєкту «Стимулювання спроможності експорту малих і середніх підприємств м.Полтава» підтриманого проєктом міжнародної технічної допомоги «Партнерство для розвитку міст» (ПРОМІС), який впроваджує Федерація канадських муніципалітетів (ФКМ) за фінансової підтримки Міністерства міжнародних справ Канади. Контент є виключно думкою авторів та не обов'язково відображає офіційну позицію Міністерства міжнародних справ Канади та ФКМ...

24.02.2020, 08:09

18. 02. 2020 Удосконалення партиципаторного бюджетування в м. Полтава

У грудні минулого року між Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та Виконавчим комітетом Полтавської міської ради було підписано меморандум про підтримку під час реалізації проєкту «Громадяни м.Полтава удосконалюють процеси партиципативного бюджетування».

Цілями проєкту є проведення моніторингу та оцінки бюджету участі за 5 років, розробка стандартів функціонування Бюджету участі в м.Полтава, а також написання міської цільової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтава на 2021 – 2026 роки»...

18.02.2020, 08:16

18. 02. 2020 Воркшоп «Транспортна доступність для маломобільних груп населення з позиції осіб з інвалідністю»

Захід, організований КО «Інститут розвитку міста» спільно з Проєктом «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» та регіональним представником Всеукраїнського громадського об'єднання Національної Асамблеї людей з інвалідністю Іриною Твердохліб, проводився в Полтавському інституті економіки і права Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна». Цей навчальний заклад спеціалізується на навчанні осіб з інвалідністю, а безбар'єрність – один із принципів діяльності університету.

Серед учасників воркшопу – представники інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста, житлово-комунального господарства, транспортного відділу, представники громадських організацій, проєктанти та всі, хто зареєструвався до участі.

18.02.2020, 08:12

В КО «Інститут розвитку міста» ПМР пройшла зустріч з представниками Полтавської обласної державної адміністраціїМетою зустрічі було обговорення можливостей консолідації зусиль у напрямку концептуального розвитку міста та регіону.

Було представлено основні напрями діяльності Інституту розвитку міста і реалізацію затвердженої Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» та її проєктів...

14.02.2020, 08:20

Подія Transparency International Ukraine: «Рейтинг прозорості міст 2019. Міста змінюються»

Transparency International Ukraine 12 лютого 2020 року в м. Київ презентували результати дослідження «Рейтинг прозорості міст 2019»

- Трансперенсі Інтернешнл Україна – акредитований представник глобального руху Transparency International, що комплексно підходить до розробки і впровадження змін задля зниження рівня корупції.

Програму «Прозорі міста» започатковано у 2017 році. Її мета – запровадження найкращих практик прозорості та підзвітності місцевого самоврядування, подолання корупції. Експерти аналізують відкритість міських рад 100 найбільших міст за 86 індикаторами у 14 сферах...

13.02.2020, 08:24

12. 02. 2020 Засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури м. Полтава

В КО «Інститут розвитку міста» ПМР 12 лютого пройшло чергове засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури міста.

На засіданні члени робочої групи розглядали низку питань, а саме:

- запровадження байкшерингу в Полтаві. Під час робочої групи спілкувалися з генеральним директором ТОВ «Некстбайк Україна» Романом Сов'яком, обговорювали можливість встановлення в Полтаві 20 станцій і 150 велосипедів для мешканців. Наразі було вирішено вивчити досвід інших міст у цій сфері та шукати можливості фінансування, а вже влітку розпочати роботу з підготовки всіх необхідних документів, старт проєкту очікується навесні 2021 року...

12.02.2020, 17:26

06. 02. 2020 Із засідання робочої групи «Бюджету участі»

Сьогодні, 6 лютого, у Полтавській міській раді відбулось чергове засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, яке провів його голова, Вадим Сорока. Окрім членів робочої групи, на засідання також були запрошені фахівці структурних підрозділів міськвиконкому, представники депутатського корпусу та громадських організацій.

Основні теми робочої наради — реалізація проєктів-переможців 2017-2018 років «Вулична арена» та «Скейтпарк»; реалізація проєктів-переможців 2019 року та обговорення подальшого плану дій, участь членів робочої групи у воркшопах та обговореннях...

06.02.2020, 16:23

05. 02. 2020 У КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради проходять практику студенти Полтавського університету економіки і торгівлі, що приїхали на навчання з Катару та Республіки Комі

У КО "Інститут розвитку міста" Полтавської міської ради проходять практику студенти Полтавського університету економіки і торгівлі, що приїхали на навчання з Катару та Республіки Комі. Вони навчаються на спеціальності "Міжнародна економіка".
Минулого тижня студенти презентували свої країни та обговорювали з командою ІРМ можливості розширення міжнародних зв'язків міста та співпраці з різними закордонними інституціями.

У КО "Інститут розвитку міста" пройшла зустріч з директором з економіки комунального підприємства «Полтава-сервіс» Полтавської міської ради Русланом Роговим...

05.02.2020, 16:29

05. 02. 2020 Засідання Комітету з реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030»

5 лютого 2020 року в Полтавській міській раді пройшло засідання Комітету з реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030». Головною метою було обговорення послідовності дій та взаємодію підрозділів виконавчого комітету Полтавської міської ради.

- Міхаель Енгель, директор проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який реалізується за підтримки Німецького товариста міжнародного спіробітництва GIZ, презентував основні напрями реалізації ІІ фази проєкту в Україні та Полтаві на наступні чотири роки. На цьому етапі кількість українських міст-учасників проєкту збільшилася, а фінансування для кожного міста зменшилося. Пан Енгель висловив подяку керівництву міста за виконану роботу по реалізації Концепції «Полтава 2030» та наголосив на необхідності застосування проєктного підходу при подальшому впровадженні проєктів розвитку міста...

05.02.2020, 16:26

24. 01. 2020 Зустріч із віце-президентом Угандійської національної торгово-промислової палати

У КО «Інститут розвитку міста ПМР» 24 січня пройшла зустіч з паном Самюелем Майвега – віце-президентом Угандійської національної торгово-промислової палати. З ним зустрілися фахівці Інституту розвитку міста, віце-президент Полтавської торгово-промислової палати Володимир Борисенко та представники бізнесу. Обговорили можливості співпраці в сфері підприємництва та гуманітарної галузі у майбутньому.

24.01.2020, 16:30

21. 01. 2020 Із засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури м. Полтава

Чергове засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури Полтави відбулося сьогодні, 21 січня, в інформаційному центрі Комунальної організації «Інститут розвитку міста», яке провів секретар міської ради Олександр Шамота. Також на засіданні були присутні заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Сергій Рекотов, представники управління містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства, культури, фахівці Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста.

Члени робочої групи після спільного обговорення визначили проектанта щодо розробки організації дорожнього руху на таких пілотних вулицях, як вул. Яківчанська, вул. Героїв АТО – вул. Героїв Сталінграду – вул. 23 Вересня. Так, присутні проголосували за приватне підприємство «Полтава-проект». Тож саме це підприємство розробить проектну схему ОДР на вищезазначених вулицях...

21.01.2020, 16:31

Місто Полтава стало одним із трьох відібраних міст у конкурсі цифрових ідей від ініціативи «Дані міст».

Метою Конкурсу ідей цифрових проєктів був пошук рішень для створення онлайн-сервісів на основі відкритих даних, що допомогли б жителям міст краще взаємодіяти з місцевою владою і зробити життя громади комфортнішим. Він проходив у 35 містах та громадах спільноти «Дані міст».

В рамках цього проєкту Полтава продовжить роботу над управлінням мікрокліматом міста. Згідно з проєктом «Мікроклімат Полтави» було запропоновано розширення можливостей екологічного моніторингу Полтави на основі сервісу www.air.pl.ua – а саме створення мапи шумового забруднення міста. Таким чином, кожен мешканець матиме можливість перевіряти не лише якість повітря, а й рівень шуму у різних районах міста...

27.12.2019, 08:24

24. 12. 2019 Сьогодні, 24 грудня 2019 року, у Полтавському краєзнавчому музеї відбулася презентація дослідження головного фахівця КО «Інститут розвитку міста» ПМР, заслуженого архітектора України, професора, доктора архітектури Вадіма Митрофановича Вадімова

Дослідження виконувалось КО «Інститут розвитку міста» за реалізації проекту GIZ «Інтегрований розвиток міст в Україні» та розраховане на керівників та співробітників органів місцевого самоврядування, проєктних установ містобудівного профілю та студентів архітектурних спеціальностей.

У виданні розглядаються актуальні питання просторового розвитку міст у сучасних умовах містобудування України.

В.М. Вадімов наголошує, що однією з головних проблем сьогодення для органів місцевого самоврядування є розробка стратегічних документів, які визначають розвиток українських міст. Важливим кроком на цьому шляху є розробка Концепції інтегрованого розвитку міста, яка представляє новий підхід до просторового розвитку міст, застосування у існуючій практиці містобудівного проєктування інноваційних підходів, що дозволить отримати новий якісний рівень генеральних планів українських міст.

Видання матеріалів дослідження стало можливим за сприяння проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні» та П.І. Герасименка.24.12.2019, 14:25

Полтаву було відібрано до участі у Конгресі місцевих та регіональних влад Ради Європи в рамках проекту Ради Європи «Посилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні».


Команда КО «Інститут розвитку міста» подала проєкт «Удосконалення та розвиток громадського бюджету в місті для підвищення рівня довіри між владою та населенням».

Заступник директора КО «Інститут розвитку міста» Петро Перетятько представив Полтаву на підписанні Меморандуму про взаєморозуміння між Андреасом Кіфером, Генеральним секретарем Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи та Полтавою. Це співробітництво передбачає експертний аналіз та вдосконалення вже інсуючого Положення "Бюджету участі" та розробку нової, сучасної програми партиципаторного бюджетування м. Полтава...

19.12.2019, 08:27

04. 12. 2019 Вдосконалення місцевих стратегій залучення інвестицій у Полтаві: семінар ОЕСР

У Полтаві за ініціативи КО «Інститут розвитку міста» та Полтавської міської ради пройшов семінар від Організації Економічного співробітництва та Розвитку (ОЕСР) на тему «Вдосконалення місцевих стратегій залучення інвестицій у Полтаві».

Захід проводиться в рамках проєкту ОЕСР «Підтримка децентралізації в Україні 2019», а також з урахуванням приєднання України до Рекомендацій Ради ОЕСР щодо ефективного державного інвестування на всіх рівнях державного управління...

04.12.2019, 15:29

27. 11. 2019 Затвердження переможців «Бюджету участі 2019»

27 листопада відбулося засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування (бюджет участі), на якому були визначені та затверджені проєкти-переможці «Бюджету участі 2019».

Цього року до участі в конкурсі було допущено 102 ініціативи, з яких 33 великих, вартістю до 1,5 млн грн, 42 малих, до 500 тис. грн та 27 мікропроєктів — до 100 тис. грн.

Були визначені виконавці проєктів-переможців на загальну суму 10 388 204 гривень...27.11.2019, 14:31

25. 11. 2019 У Полтаві працюють над новою Програмою розвитку культури та мистецтв на 2020–2024 роки

У бібліотеці-філіалі №4 25 листопада за ініціативи проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» та КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради та спільно з управлінням культури міськвиконкому пройшов форум: Сфера розвитку «Культура та мистецтво» - обговорення «Міської програми розвитку культури та мистецтв на 2020-2024 роки». Форум відкрив секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота, звернувшись з вітальним словом до учасників, серед яких представники міських бібліотечних, музейних, мистецьких та клубних закладів, а також активні мешканці, що попередньо зареєструвалися до участі онлайн.

Привітав учасників і директор КО «Інститут розвитку міста» ПМР Юрий Левченко, який наголосив на важливості комунікації та спільної роботи в розробці програми...


25.11.2019, 14:33

19. 11. 2019 Круглий стіл «Обговорення дорожньої карти створення індустріального парку в Полтаві»

19 листопада в офісі КО «Інститут розвитку міста» ПМР спільно з проєктом «Інтегрований розвиток міст в Україні» провели круглий стіл «Обговорення дорожньої карти створення індустріального парку в Полтаві», який модерував заступник директора КО «Інститут розвитку міста» ПМР Петро Перетятько.

З привітанням до учасників круглого столу звернувся Перший заступник міського голови Ігор Федій і зазначив, що міська влада планує сприяти створенню індустріальних парків у Полтаві. Директор девелоперської компанії «ЕВОН», одним із пріоритетних напрямків діяльності якої є саме створення індустріальних парків Валерій Кирилко презентував переваги та можливості індустріальних парків, а також розповів про досвід компанії «ЕВОН» у їх створенні. Начальник управління економіки виконавчого комітету Коростенської міської ради Олексій Жилін поділився досвідом м. Коростень у цій сфері. Також Ольга Коваль, заступниця директора КП «Інститут розвитку Кременчука» розповіла про досвід створення індустріального парку в Кременчуці...

19.11.2019, 16:38

19. 11. 2019 Із засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури Полтави

19 листопада у КО «Інститут розвитку міста» ПМР відбулося чергове засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури Полтави.

Під час засідання обговорили створення велосмуг у місті, а саме на одній з вулиць, запропонованих членами робочої групи: це вулиця Яківчанська, вулиця Гагаріна – Пушкіна, вулиця Героїв АТО – Героїв Сталінграду – 23 вересня, вулиця Гончара та вулиця Маршала Бірюзова – Квітки Цісик.

Секретар міської ради Олександр Шамота зазначив, що створювати велосипедні смуги розпочнуть вже наступного року, а щодо обраних вулиць зазначив, що наразі чекають проєктанта, який попередньо з'ясує чи це можливо...

19.11.2019, 12:36

14. 11. 2019 Із засідання оновленої групи з розвитку велоінфраструктури міста Полтава

Створення умов для розвитку велосипедної інфраструктури міста, формування сталої транспортної системи та доступного, комфортного й безпечного міського простору, популяризація активного способу життя, підтримка всесвітньої кампанії «Європейський тиждень мобільності», розроблення та подальша реалізація міської програми «Концепція розвитку велоінфраструктури м.Полтава» – цілі, на які спрямована діяльність оновленої робочої групи з розвитку велоінфраструктури Полтави.

Учора, 14 листопада, в інформаційному центрі КО «Інститут розвитку міста» відбулось перше, організаційно-вступне, засідання робочої групи з розвитку велоінфраструктури Полтави. ЇЇ новий склад був затверджений рішенням міськвиконкому №236 від 23 жовтня 2019 року...

14.11.2019, 14:44

14. 11. 2019 обговорення проєктів Концепціїї інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030»


До КО «Інститут розвитку міста» завітали представники Управління архітектури та містобудування Сумської міської ради, а саме пан Андрій Кривцов, начальник управління та головний архітектор, пані Ольга Бондаренко, заступник начальника управління, начальник відділу «Служба містобудівного кадастру» пан Анатолій Смолянінов, начальник відділу генерального плану та архітектурного планування пан Олександр Фролов, голова Сумського обласного осередку спілки дизайнерів України пан Юрій Харченко та голова Архітектурної палати України при НСАУ пан Борис Бурячков для обміну досвідом з фахівцями КО «Інститут розвитку міста» і зустрілися з паном Юрієм Левченко, Вадімом Вадімовим та Романом Черкуном, директором проєктного офісу «Інтегрований розвиток міст в Україні» в Полтаві пані Іриною Брижань та начальником управління з питань містобудування та архітектури Полтавської міської ради, головним архітектором паном Миколою Шевельовим.

Обговорювали розробку та впровадження проєктів Концепціїї інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030». Директор КО «Інститут розвитку міста» пан Юрій Левченко розповів про досвід міста з розробки та імплементації проєктів концепції в міські цільові програми з метою їх реалізації, такої сфери розвитку як туризм і культура. Як зазначили представники Сумської міської ради, досвід Полтави є корисним для українських міст, і, зокрема, для міста Суми. Домовилися про подальшу співпрацю та обмін корисною інформацією...


07.11.2019, 11:39

31. 10. 2019 Робота щодо написання нової сучасної міської програми розвитку культури та мистецтв продовжується

Управління культури міськвиконкому разом із КО «Інститут розвитку міста» та проєктним офісом «Інтегрований розвиток міст в Україні» продовжують роботу із гармонізації нової та сучасної міської програми розвитку культури та мистецтв на 2020-2024 роки.
На минулому тижні, під головуванням Олександра Шамоти, пройшли зустрічі з керівниками бібліотечних та музейних закладів, а цього тижня до обговорення були запрошені керівники музичних шкіл міста, а також закладів та установ дозвілля міста, під час яких вони презентували плани розвитку закладів на 4 роки.
Значну увагу було приділено обговоренню культурно-мистецьких заходів, створенню загальноміського календаря подій, форматів його підготовки, представлення та розповсюдження...
31.10.2019, 13:46

25. 10. 2019 Фахівці Інстиуту розвитку міста відвідали одну з провідних сервісних компаній у нафтогазовій промисловості «Weatherford Ukraine»

25 жовтня колектив КО «Інститут розвитку міста» ПМР разом з представниками проєктного офісу Інтегрований розвиток міст в Україні відвідали одну з провідних сервісних компаній у нафтогазовій промисловості «Weatherford Ukraine», яка є частиною групи «Weatherford International». Під час візиту відбулося змістовне спілкування з представниками компанії щодо соціальних та екологічних аспектів її діяльності, оскільки «Weatherford» є гарним прикладом компанії, що не лише працює за високими європейськими стандартами (ISO 9001:2015, 14001:2015, 18001:2007), у тому числі й у сфері екології, а й веде просвітницьку діяльність у цьому напрямі, як, наприклад лекції у професійних закладах освіти з охорони праці та безпеки на підприємстві, а також просуває ідею сортування відходів. Крім цього, компанія реалізує й елементи дуальної освіти у сфері підготовки фахівців нафтогазової галузі.
Директор Інституту розвитку міста Юрій Левченко представив основні напрямки діяльності організації, а також інфраструктурний проєкт по вул. Лазурній, що пролягає поблизу місця розташування компанії, а пані Ірина Брижань, керівник проєктного офісу Інтегрований розвиток міст в Україні в м.Полтава, презентувала Концепцію інтегрованого розвитку міста Полтава 2030. Під час візиту обговорили можливість долучення компанії «Weatherford» до спільного проведення різних заходів соціального і екологічного спрямування у нашому місті.

25.10.2019, 13:48

23. 10. 2019 Відбулось обговорення візії розвитку музеїв у розрізі нової міської програми розвитку культури та мистецтв на 2020–2024 роки

КО «Інститут розвитку міста» ПМР спільно з проєктом Інтегрований розвиток міст в Україні 23 жовтня провели зустріч з представниками Управління культури ПМР та музейними закладами міста під головуванням для обговорення візії розвитку музеїв у розрізі нової міської програми розвитку культури та мистецтв на 2020-2024 роки.

У програму мають бути включені проєкти Концепції інтегрованого розвитку міста Полтава 2030 та Стратегії економічного розвитку .
Також було запропоновано включити окрему статтю витрат у програмі на фінансування оцифровування музейних фондів та якісний брендинг та PR-кампанію закладів культури.


23.10.2019, 15:54

23. 10. 2019 Із засідання робочої групи з питань Бюджету участі


У Полтавській міській раді 23 жовтня відбулося засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування (бюджет участі) у м.Полтаві, на якому були обговоренні і частково вирішені проблемні питання. Чергове засідання планується на наступну середу 30.10.2019.

23.10.2019, 11:50

25. 09. 2019 Свято у мікрорайоні Юрівка

Напередодні Дня міста Полтава фахівці КО «Інститут розвитку міста» спільно з проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні» організували та провели свято мікрорайону «Юрівка».

Під час заходу для всіх присутніх гостей та жителів мікрорайону, архітектор Марина Дронь представила ескізний архітектурний дизайн-проєкт: «Концепція вулиці лазурної в місті Полтава». Цей проєкт розроблено з метою перспективного розвитку магістральної вулиці Лазурна, що сполучатиме вулицю Половка та вулицю Героїв АТО в м. Полтава.

Як зазначили під час презентації, нова магістральна вулиця зменшить транспортне навантаження основних транспортних зв'язків міста та уможливить розвиток додаткових територій шляхом збільшення щільності забудови замість розширення меж міста...25.09.2019, 16:27

24. 09. 2019 У КО «Інститут розвитку міста» провели засідання з питань партиципаторного бюджетування

Комунальна організація «Інститут розвитку міста» ПМР 24 вересня 2019 року провела засідання експертної групи з питань партиципаторного бюджетування.
Під час засідання представники управлінь та структурних підрозділів Полтавської міської ради обговорили можливість реалізації поданих проєктів та допущення їх до етапу голосування. Було відзначено важливість якісної оцінки проєктів відповідальними управліннями та відділами. Багато питань у членів експертної групи викликали проєкти, що стосуються встановлення дитячих та спортивних майданчиків.
Експертна група вирішила провести експертну оцінку проєктів до 20 жовтня 2019 року.

24.09.2019, 16:55

24. 09. 2019 Полтава долучилася до Європейського тижня мобільності

Полтава долучилася до загальноєвропейської ініціативи «Європейський тиждень мобільності – ЄТМ», що фокусується на просуванні підходів сталої мобільності, покращенні громадського транспорту та його доступності для усіх груп населення, покращення умов життя в населених пунктах та збереження навколишнього природного середовища. Щороку з 16 по 22 вересня майже у трьох тисячах європейських міст проводять заходи з промоції сталої мобільності та «зелених» видів транспорту. Гаслом цьогорічної кампанії є «Ходімо з нами!» (Walk with us!), покликане привернути увагу до переваг пішої ходьби.

На офіційній сторінці Європейського тижня мобільності зазначають: "Наші тіла створені для руху, однак мало хто з нас намагається знайти час для активності протягом дня. Адже більшість часу у нашому повсякденному житті ми проводимо сидячи - у транспорті, за столом або ж перед екраном...

24.09.2019, 14:29

24. 09. 2019 У Полтаві відбулася зустріч із представниками делегації з міста Боржомі


24 вересня 2019 року в КО «Інститут розвитку міста» ПМР пройшла зустріч з представниками делегації з міста Боржомі – з керівником управління Боржомського муніципалітету у справах культури, молоді, спорту, туризму та захисту пам'яток Мариною Худжадзе, та керівником апарату уповноваженого представництва державної адміністрації з питань відносин з органами місцевого самоврядування Катериною Орджонікідзе. Фахівці КО «Інституту розвитку міста» ПМР розповіли гостям про основні напрями діяльності організації та презентували актуальні проєкти, а саме «Концепцію інтегрованого розвитку міста», «План сталої міської мобільності», проєкт «Бюджету участі» та інші напрями роботи. Презентували і концепцію проєкту інноваційної канадосвідтної дороги з інклюзивною функцією, яка викликала значне зацікавлення у гостей. Вони наголосили, що, з досвіду Грузії можна з впевненістю сказати: такі об'єкти мають великий потенціал як туристична атракція міста і можуть значно підвищити його туристичну привабливість.

24.09.2019, 13:26

05. 09. 2019 Семінар з питань енергоефективності


У Полтавському університеті економіки та торгівлі 5 вересня пройшов семінар з питань енергоефективності в громадських будівлях, на якому директори закладів освіти та представники інших комунальних закладів м.Полтави мали змогу дізнатися про принципи енергетичної ефективності у громадських будівлях, інструменти енергоменеджменту, енергетичний аудит та енергосервіс громадських будівель від експертів проєкту ПРООН. Комунальна організація «Інститут розвитку міста» є партнером проєкту в м. Полтава згідно меморандуму, підписаному між Проетом «Усунення бар'єрів для сприяння інвестиціям в енергоефективність громадських будівель в малих та середніх містах України шляхом застосування проєктів ЕСКО» та Полтавською міською радою.

З привітанням до учасників звернувся депутат Полтавської міської ради пан Олег Бєлоножно, заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів (з економічних та соціальних питань) пані Тетяна Юрченко, а також директор КО "Інститут розвитку міста" пан Юрій Левченко. Виступив також керівник проекту ПРООН «Енергоефективність у громадських будівлях», пан Сергій Варга, який передав представникам Полтавської міської ради результати проведеного енергоаудиту школи №37 та ясел-садка №34 «Журавлик». У цих закладах місто спробує комплексно впровадити заходи із енергоефективності...

05.09.2019, 16:32

04. 09. 2019 Презентація Концепції статистичного моніторингу інтегрованого розвитку міста Полтава

У Полтавській міській раді 4 вересня пройшла зустріч представників міжнародної компанії «Deloitte» з першим заступником міського голови І.Федієм, заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів, керуючим справами виконавчого комітету Полтавської міської ради С.Рекотовим, заступниками міського голови з питань діяльності виконавчих органів О.Чепурко, Т.Юрченко, І.Сватенко, керівниками підрозділів та управлінь, а також представниками КО "Інститут розвитку міста", на якій презентували Концепцію статистичного моніторингу інтегрованого розвитку міста Полтава, а також Технічне завдання на створення онлайн системи...

04.09.2019, 15:37

04. 09. 2019 Засідання робочої групи з питань парципаторного бюджетування (бюджету участі)

У Полтавській міській раді 03.09.19 відбулося засідання робочої групи з питань партиципаторного бюджетування (бюджет участі) у м.Полтаві на 2016-2020 роки. На засіданні члени робочої групи затвердили експертну групу «Бюджету участі 2019», розглянули та взяли до відома всі звернення авторів проєктів, а всі подані проєкти було передано на розгляд експертної групи, яка буде проводити перевірку протягом 1,5 місяця. Усього було подано 104 проєкти, але з прохання авторів були розлянуті ще 5 проєктів, які були зареєстровані.

04.09.2019, 09:35

3. 09. 2019 Виконавчий комітет Полтавської міської ради затвердив Комітет з реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030»

3 вересня 2019 року Виконавчим комітетом Полтавської міської ради було створено та затверджено Комітет з реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», затвердженої на позачерговій двадцятій сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 21.12.2018 року. До комітету увійшли секретар Полтавської міської ради, заступники міського голови, голови постійних депутатських комісій, начальники управлінь Виконавчого комітету Полтавської міської ради та комунальна організація «Інститут розвитку міста», якій доручено загальну координацію організаційних процесів з реалізації Концепції. Метою діяльності Комітету з реалізації Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» визначено забезпечення впровадження Концепції, для чого основними завданнями Комітету є

  • моніторинг якості виконання заходів і проєктів, визначених у Концепції;
  • оцінка ступеня досягнення візії, стратегічних цілей та індикаторів ефективності Концепції..

03.09.2019, 15:56

31. 08. 2019 КО «Інститут розвитку міста» на святкуванні Дня підприємця CityFest у парку «Перемога»

Комунальна організація «Інститут розвитку міста» долучилася до святкування Дня підприємця CityFest у парку «Перемога». На фестивалі презентували проєкти Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030», «План сталої міської мобільності», спільно з проєктом «Інтегрований розвиток міст в Україні» проводили соціологічне опитування щодо задоволеності мешканців міста центральним ринком, а також усі бажаючі мали нагоду задати питання щодо проектів та внести пропозиції.02.09.2019, 10:57

16. 08. 2019 Відбувся тренінг «Розробка пропозицій поліпшення кадастрової служби в Україні і в Полтаві в майбутньому»

15-16 серпня 2019 року в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» у Полтаві проходить тренінг «Розробка пропозицій поліпшення кадастрової служби в Україні і в Полтаві в майбутньому» під керівництвом німецького експерта Клауса Ерцігкайта. Захід офіційно відкрив перший заступник міського голови міста Полтави ІгорФедій , виступивши з вітальним словом до учасників тренінгу.

Серед тем, що розглядають учасники - сучасні обов'язки та зони відповідальності кадастрової служби Німеччини, організаційна структура, кадрове наповнення та технічне забезпечення кадастрової служби на прикладі міста Росток. Розглядають і сучасний стан кадастрової служби Полтави, визначають стратегічні, пріоритетні та підпорядковані цілі...

19.08.2019, 10:59

02. 08. 2019 Відбулось перше публічне обговорення програмних заходів «Полтава туристична» на 2020–2026 роки

2 серпня в інформаційному центрі КО «Інститут розвитку міста» відбулось перше публічне обговорення проекту головних напрямків та заходів Міської програми «Полтава туристична» на 2020 – 2026 роки. Організатор засідання – відділ туризму та культурної спадщини управління культури міськвиконкому.

Захід відбувся за участі представників Департаменту культури і туризму Полтавської ОДА, КО «Інститут розвитку міста» ПМР, кафедр туристичного спрямування ВНЗ м. Полтави, громадських організацій та об'єднань в галузі туризму, суб'єктів підприємницької діяльності туристичної галузі, музейників базової мережі закладів культури м. Полтави, ЗМІ.

Під час зустрічі організатори зазначили, що Міська галузева програма «Полтава туристична» реалізується з 2008 року. За цей час це вже третя каденція програми: «Полтава туристична» 2008 – 2010 років; «Полтава туристична» 2011 – 2014 років; «Полтава туристична» 2015 – 2019 років (нині діюча).

02.08.2019, 15:02

22. 07. 2019 Відбувся семінар «Участь громадян у формуванні муніципального бюджету»

16-17 липня директор Інституту розвитку міста Юрій Левченко взяв участь у другому семінарі «Участь громадян у плануванні муніципального бюджету», організованому Регіональним фондом Східного Партнерства з питань реформи державного управління (GIZ), що пройшов у м. Батумі, Грузія.

У семінарі брали участь представники органів місцевого самоврядування та представники GIZ України, Грузії та Вірменії, а також GIZ Німеччини.

Тренінг мав на меті сприяти регіональному обміну і взаємному навчанню учасників, обговоренню підходів та кращих практик для ефективного залучення громадян до процесу формування бюджету, розглянути специфічні для кожної з країн проблеми і можливості, підвести підсумки поточної діяльності у цьому напрямі, розробити план посібника щодо участі громадян, а також спільно визначити перелік дій та інструментів, пов'язаних з проектом до червня 2020 року...

22.07.2019, 11:03

30. 05. 2019 Моя Полтава — моє майбутнє: стартував IV фестиваль «Майстерня міста»

Платформа для спілкування жителів міста, громадських організацій, ініціатив, представників комерційного сектору, бізнесу та міської влади – у Полтаві стартував четвертий фестиваль про місто та його суспільство «Майстерня міста». Офіційне відкриття фестивалю відбулось на Театральній площі.

Протягом трьох днів на полтавців чекають різноманітні майстер-класи, тренінги, форуми, ворк-шопи, екскурсії, квести, публічні обговорення. Загалом же, програма фестивалю включає понад 40 заходів, більша частина яких за своєю формою та змістом є унікальними та незвичними. Усі заходи передбачають 100% інтерактив для кожного учасника...

30.06.2019, 12:55

21. 06. 2019 У Полтаві навчають як писати проекти для подачі на «Бюджет участі»

Невдовзі розпочнеться прийом проектів за програмою «Партиципаторне бюджетування» у м. Полтава. Цьогоріч проект «Бюджет участі» реалізовується уже вчетверте і з кожним роком інтерес до ініціативи тільки зростає. Аби мешканці міста знали, як саме можна подати проект, фахівці КО «Інститут розвитку міста» проводять спеціальні воркшопи, на яких покроково навчають як оформити та подати свою ініціативу.

Цими днями у бібліотеках-фаліалах № 5, 1, 2 були проведені перші воркшопи на тему: «Мистецтво написання проектів бюджету участі». Під час зустрічей, фахівці КО «Інститут розвитку міста» спільно з мешканцями міста обговорили актуальні питання, які виникають під час написання та подання проектів.

Голова робочої групи з питань партиципаторного бюджетування, депутат міської ради Олександр Глазов наголосив на важливості проведення таких воркшопів...

21.06.2019, 16:41

24. 06. 2019 У Полтаві заплановано створити Молодіжний центр ініціатив

21 червня у приміщенні КО «Інститут розвитку міста» відбулося обговорення-презентація щодо Молодіжного центру ініціатив, що заплановано створити у Полтаві.

Під час презентації присутнім розповіли про основну мету та напрями діяльності центру.

Так, майбутній Молодіждний центр ініціатив має стати найсучасниішим молодіжним центром в Україні, розповіла начальник відділу молодіжної політики управління у справах сім'ї, молоді та спорту міськвиконкому Олена Стрілець:

– Цей центр – креативний простір для молодих людей. Тут щодня будуть проводитися молодіжні заходи, реалізовуватимуться проекти, провадитиметься міжнародна дільність.

Серед основних напрямів роботи центру виокремили наступні: креативні індустрії, культура, наука, бізнес/підприємництво, медіа, навчання...

21.06.2019, 15:13

18. 06. 2019 Триває робота над написанням Стратегії розвитку Полтавської області на період 2021–2027

Нині триває робота над розробкою Стратегії розвитку Полтавської області на період 2021-2027 роки. Так, 18 червня, відбулося засідання за участі представників департаментів Полтавської ОДА. Модераторами зустрічі виступили фахівці КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради та представники проектного офісу «Інтегрованого розвитку міст в Україні».

Під час зустрічі обговорювали найважливіші аспекти розвитку Полтавської області. Зокрема, під час роботи в групах обговорили напрями:

- розвитку сфери культури, збереження історико-культурної спадщини;

- створення умов для покращення здоров'я населення...

18.06.2019, 17:44

07. 05. 2019 Із засідання робочої групи з реалізації сфери розвитку «Посилення статусу Полтави як регіонального центру»

7 травня в інформаційному центрі КО «Інституту розвитку міста» відбулося перше засідання робочої групи з реалізацій сфери розвитку «Посилення статусу Полтави як регіонального центру». У зустрічі взяли участь заступник міського голови, керуючий справами міськвиконкому Віталій Нікіпелов, фахівці Інституту розвитку міста, проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» та спеціалісти структурних підрозділів міськвиконкому.

Мета зустрічі – проаналізувати 10 проектів Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030» сфери розвитку «Посилення статусу Полтави як регіонального центру» на предмет їх відповідності до існуючих галузевих програм та програмних документів. Фахівці Інституту разом з учасниками засідання виявляли та аналізували етапи впровадження проектів, термін їх реалізації, виконавців проектів, наявність цільової та бюджетної програми, відповідальних за розробку даних програм, фінансове забезпечення, мету та необхідність змін в програмі певного проекту...

07.06.2019, 13:29

07. 06. 2019 Обговорили питання підтримки полтавських підприємців на ринку Німеччини

До Полтави з робочим візитом завітав Почесний економічний радник Посольства України в Німеччині Віктор Домбровський. 6 червня відбулася офіційна зустріч з представниками міської влади, під час якої обговорили можливість співпраці з питань підтримки компаній міста Полтави на ринку Німеччини. Участь в обговоренні питання взяли заступник міського голови з економічних та соціальних питань Тетяна Юрченко, фахівці КО «Інститут розвитку міста» та фахівці управління економічних питань міськвиконкому.

Під час зустрічі Віктор Домбровський розповів, що очолює інформаційно-консультаційний бізнес-центр UkrbusinessConsult, який займається підтримкою українського бізнесу на ринку Німеччини..

07.06.2019, 12:46

16. 05. 2019 У Полтаві відбувся перший Міжнародний форум Інтегрованого розвитку міст

Сформувати національний майданчик для діалогу представників муніципалітетів великих та малих міст України, міжнародних фінансових і консалтингових організацій та бізнесу для обміном досвіду і спільної реалізації проектів у сфері розвитку міст – саме таку амбітну мету мав перший Міжнародний форум Інтегрованого розвитку міст, який відбувся у Краєзнавчому музеї імені В.Кричевського. Захід організували за підтримки міської влади та в рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Цього року основна тема – фінансування та планування міської інфраструктури.

Форум відвідали представники 80 муніципалітетів із 21 області України, а також іноземні гості з Німеччини, Швейцарії та Румунії – загалом понад 200 осіб, серед яких 16 міських голів.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Віталій Нікіпелов зазначив, що на форумі вирішувалося питання залучення ресурсів для реорганізації міської інфраструктури...

16.05.2019, 13:03

08. 05. 2019 У Полтаві продовжують обговорювати кроки щодо розвитку Прирічкового парку.

Під час відкритого засідання щодо розробки плану дій та підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку фахівці КО «Інститут розвитку міста» презентували свої дослідження та напрацювання.

7 травня в приміщенні Подільської районної у м. Полтаві ради відбулося відкрите засідання щодо розробки плану дій та підготовки технічного завдання на проведення конкурсу з розвитку території Прирічкового парку. Участь в обговоренні взяли представники депутатського корпусу міської ради, фахівці КО «Інститут розвитку міста» та проекту «Інтегований розвиток міст в Україні», депутати районних у м. Полтаві рад, представники громадських організацій.

Депутат міської ради, фахівець КО «Інститут розвитку міста» Олександр Глазов розповів, що однією із сфер розвитку Концепції інтегрованого розвитку «Полтава 2030» є «Довкілля та розвиток зелених зон». Одним із проектів цієї сфери є розвиток території річки Ворскла та її притоки Коломак.

– Набережна річки Ворскла має великий потенціал. І ми маємо усвідомити стратегічну важливість річки та її берегів для міського розвитку. Територія Прирічкового парку, перепланована як привабливий громадський простір, з усією необхідною інфраструктурою, може активізувати громадське життя тут, – зауважив Олександр Глазов. – Тож, спільно з фахівцями проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» та з експертами в сферах землекористування, транспорту, інженерних мереж, інженерно-будівельних умов, якості води, флори та фауни було проведено дослідження прибережної зони...

08.05.2019, 13:16

22. 04. 2019 Влада міста продовжує розглядати пропозиції щодо придбання найоптимальніших автобусів для Полтави

Комфортабельні, зручні, екологічні та економічно-вигідні: за такими критеріями міська влада спільно з Комунальною організацією «Інститут розвитку міста» продовжує шукає варіанти автобусів, які б відповідали усім нормам. Сьогодні, 19 квітня, під час робочої зустрічі свої варіанти автобусів презентували представники китайської компанії Yutong.

19 квітня відбулась робоча зустріч заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексія Чепурко, депутата міської ради Андрія Матковського, директора КО «Інститут розвитку міста» Юрія Левченка з представниками китайської компанії Zhengzhou Yutong Bus Co., Ltd. ("Yutong Bus") Володимиром Мяо та Тімом Сун.

Останні розповіли про напрацювання своєї компанії, варіанти автобусів, їхні характеристики та озвучили можливі шляхи співпраці з Полтавою. Вони зазначили, що компанія виробляє автобуси, які використовують різні види палива. Окрім того, налагоджене виробництво екологічних видів транспорту –електроавтобусів.

– Ціна наших автобусів не найнижча, але, що притягує клієнтів до нашої марки – це наш сервіс, наша якість, – наголосив Володимир Мяо...

22.04.2019, 13:31

18. 04. 2019 У Полтаві обговорили подальшу долю Прирічкового парку

17 квітня відбувся круглий стіл «Кому потрібен Прирічковий парк?» участь у якому взяли представники міської влади та громадських організацій, що опікуються питанням збереження парку на Леваді.

Активісти зауважують, що нині існує необхідність розпочати роботи щодо його відновлення. Так, вони запропонували план дій щодо впорядкування зеленої території: визначити межі прирічкового парку, виготовити технічну документацію для розчистки русла р. Ворскли, безпосередньо розчистка, розробка детального плану територій та безпосередньо реалізація проекту.

Заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко зауважив, що питання розвитку Прирічкового парку – дуже серйозне і потребує значних ресурсів...

18.04.2019, 13:42

18. 04. 2019  «Майстерня міста-2019»: обговорили особливості проведення урбаністично-культурного фестивалю

Головні тематичні напрямки фестивалю, його особливості,, організаційні моменти заходу та місце його проведення: про ці та інші питання 17 квітня говорили під час прес-конференції організатори урбаністично-культурного фестивалю «Майстерня міста – 2019».

В інформаційному центрі Комунальної організації «Інститут розвитку міста» відбулась прес-конференція щодо проведення у Полтаві щорічного фестивалю «Майстерня міста». На захід були запрошені також голови ОСН та ОСББ міста, а також музейні співробітники.

«Майстерня міста» – це дієва платформа для співпраці та спілкування громадян міста, ініціативних груп, громадських організацій та міської влади в питаннях просторового розвитку міста, його інфраструктури та комфорту для кожного мешканця. Директор «Інституту розвитку міста» Юрій Левченко розповів, що даний фестиваль буде проходити у нашому місті вже вчетверте...

18.04.2019, 13:37

12. 04. 2019 Запрошуємо на громадський форум «Мікроклімат міста»

23 квітня о 10:00 у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбудеться громадський форум "Мікроклімат міста" на тему: "Застосування еко-моніторингу на основі смарт-технологій для регулювання мікроклімату в місті Полтава".

До участі запрошуються мешканці міста, представники ГО, депутати, фахівці профільних управлінь органів місцевого самоврядування, студенти вищих навчальних закладів, експерти, модератори, представники бізнесу. Зареєструватися до участі можна за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeW-g2zKSMysx6Zmv7BAG853xh3HNvRMY-4veZtowNz1G5Tvg/viewform

Для проведення форуму запрошені експерти зі сфер експертного впровадження: містобудування, ландшафтної архітектури, санітарно-гігієнічних умов міського середовища, екології міста, мікрокліматичних умов міського середовища, інформаційних технологій.

У програмі форуму передбачені експертні дискусії та консультації.

12.04.2019, 13:45

09. 04. 2019 У Полтаві стартував проект «Майстерня активної молоді»

У Полтаві стартував проект «Майстерня активної молоді», в рамках якого відбувся перший семінар. На ньому учням розповіли як брати участь у прийнятті рішень на рівні місцевої влади, що таке демократія, чим відрізнити пряму демократію від електронної, які є інструменти для поширення у містах електронної демократії і чим можна користуватися полтавській молоді для того, щоб бути активною.

8 квітня у Полтавській загальноосвітній школі №37 відбувся перший семінар в рамках проекту «Майстерня активної молоді». Голова громадської організації «Центру розвитку та співпраці громад» Ганна Шавиро розповіла, що даний проект розрахований на учнів старших класів, а також на студентів перших та других курсів:

У проекті візьмуть участь близько півтори тисячі юнаків та дівчат нашого міста. Метою проекту є посилення залучення, ініціативності та участі молоді м. Полтава до публічного життя в сфері прямої демократії, зокрема, бюджету участі по впровадженню змін в громаді...

09.04.2019, 13:05

05. 04. 2019 Полтава готується до Міжнародного форуму інтегрованого розвитку міста

Дискусійна платформа для діалогу між усіма зацікавленими сторонами стосовно реалізації сучасних інтегрованих підходів до просторового розвитку в Україні та пошуку спільних рішень з впровадженням планів інтегрованого розвитку, спрямованих на стале майбутнє місцевих громад – Полтава готується до Міжнародного форуму інтегрованого розвитку міст. Про це сьогодні, 4 квітня, говорили на засіданні в Комунальній організації «Інститут розвитку міста».

Комунальна організація «Інститут розвитку міста» була створена у 2015 році. За роки існування Інститутом проаналізовано існуючі проблеми розвитку міста, постійно здійснюється супровід міжнародних проектів, відбуваються пошук партнерів для регіональної та міжнародної співпраці, організація тренінгів, конференцій тощо...

05.04.2019, 13:06

04. 04. 2019 Відбулось обговорення сфери «Диверсифікація економіки»

3 квітня в інформаційному центрі КО «Інститут розвитку міста» ПМР за участі представників структурних підрозділів міськвиконкому, проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні» відбулось обговорення сфери «Диверсифікація економіки», яка входить в перелік сфер розвитку Концепції інтегрованого розвитку «Полтава 2030».

Впровадження Концепції «Полтава 2030» вимагає моніторингу, саме з цього приводу на засідання запрошені консультанти всесвітньовідомої аудиторської компанії Deloitte & Touche, які працюють зараз в місті для збору, аналізу та доопрацювання показників Концепції інтегрованого розвитку «Полтава 2030».

Полтава обирає шлях в довгострокове майбутнє, відповідно до сучасних принципів ефективного планування міського розвитку. Спираючись на глибокий аналіз усіх сфер життєдіяльності міста та прогнози майбутнього, розроблено стратегічний план розвитку Полтави до 2030 року...

04.04.2019, 13:07

03. 04. 2019 ІІІ-я Міжнародна виставка City Trans Ukraine 2019

Днями в місті Київ фахівці КО «Інститут розвитку міста» взяли участь у ІІІ-й Міжнародній виставці City Trans Ukraine 2019, офіційним партнером якої є Асоціація міст України.

Спеціалізована виставка рухомого складу технологій і устаткування для міського комунального транспорту та інфраструктури є платформою для комунікації органів місцевого самоврядування, державної влади з компаніями-постачальниками послуг.

Під час виставки та конференції представники органів місцевого самоврядування та комунальних транспортних підприємств ознайомилися з сучасними тенденціями розвитку міських пасажирських перевезень, перспективами збільшення частки електротранспорту, практичним досвідом розвитку інфраструктури для сучасних видів електротранспорту, шляхами розвитку міського транспорту для людей з інвалідністю тощо...

03.04.2019, 13:08

01. 04. 2019 Під час круглого столу обговорили питання розширення туристичних маршрутів та експозиційних площ ДІКЗ «Поле Полтавської битви»

Проведення ландшафтних змін на території Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви», реставрація об'єктів заповідника, відновлення каплиці, розроблення нових туристичних маршрутів за допомогою QR-кодів, створення велосипедних маршрутів: про ці та інші заходи говорили на засіданні круглого столу.

Днями у інформаційному центрі Комунальної організації «Інститут розвитку міста» відбувся круглий стіл щодо обговорення проекту організації території заповідника «Поле Полтавської бити». Участь у ньому взяли представники міської влади, депутатського корпусу Полтавської міської ради, структурних підрозділів міськвиконкому, комунальних організацій, експерти та співробітники ДІКЗ...

01.04.2019, 13:09

26. 03. 2019 Полтавським школярам розкажуть про розвиток громадянського суспільства та участь в розвитку місцевого самоврядування

Незабаром у Полтаві розпочне діяти проект «Майстерня активної молоді», що реалізовуватиме «Центр розвитку та співпраці громад». Питання втілення проекту обговорили під час робочої наради з фахівцями КО «Інститут розвитку міста» та управління освіти міськвиконкому 25 березня.

Зазначений проект реалізовується за підтримки Всеукраїнської ініціативи «Активна Громада» від Інституту «Республіка» та Національного Демократичного інститутуту (NDI)». Його мета – посилення залучення, ініціативності та участі молоді Полтави до публічного життя, зокрема, через інструмент бюджету участі.

Керівник організації «Центр розвитку та співпраці громад» Ганна Шавиро розповіла, що зазначений проект передбачає проведення інформаційної кампанії для учнівської та студентської молоді віком від 15 до 20 років, а сам проект проводитиметься в два етапи...

26.03.2019, 13:10

25. 03. 2019 Бюджет участі-2019: створення місць для спілкування та активного відпочинку для молоді Полтави

Полтава – місто ініціативної та активної молоді. А інструмент «Бюджету участі» – це ще одна можливість для молодих людей заявити про себе та власне бачення розвитку міського середовища. Так, серед 14 проектів-переможців конкурсу «Бюджет участі», які реалізовуватимуть цьогоріч, – ініціатива «Скейт-парк». Робота в напрямі втілення ідеї уже розпочалась.

Проект «Скейт-парк» – це великий проект, загальна вартість якого – 1 мільйон 400 тисяч гривень. 786 полтавців підтримали його під час голосування за ініціативи в рамках реалцізації програми «Партиципаторного бюджетування» у 2018 році.

За задумом автора, місцем для реалізації скейт-парку мав би стати парк культури та відпочинку «Перемога». Та, оскільки зазначена територія підлягає реконструкції, було вирішено обрати іншу локацію для втілення проекту. Так, голова робочої групи, депутат Полтавської міської ради Олександр Глазов спільно з першим заступником міського голови Андрієм Ляміним, автором проекту «Скейт-парк» Євгенієм Марченко та іншими спеціалістами зустрілись, аби вирішити питання з місцем будівництва об'єкту...

25.03.2019, 13:11

22. 03. 2019 У Полтаві презентували План сталої мобільності міста

Більш як рік тривала робота над планом сталої мобільності Полтави, в рамках втілення проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні». Сьогодні, 22 березня, відбулася презентація напрацювань, до яких долучилася консалтингова компанія «Dornier Consulting».

22 березня відбувся Форум сталої міської мобільності, під час якого презентували План сталої міської мобільності міста Полтави. Захід організований КО «Інститут розвитку міста» спільно з проектом «Інтегрований розвиток міст в Україні».

Серед учасників заходу – представники міської влади, транспортного бізнесу, перевізники, представники управлінь дорожнього господарства, поліції, учасники робочих груп, що долучалися до розробки Плану сталої міської мобільності Полтави та користувачі громадського транспорту міста.

Директор комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко зауважив, що План сталої мобільності є одним із проектів, які будуть втілені в рамках Концепції інтегрованого розвитку міста «Полтава 2030». Депутат міської ради Андрій Матковський наголосив, що План сталої мобільності дозволить вирішити цілий ряд нагальних питань...

22.03.2019, 13:12

21. 03. 2019 На третьому Форумі ОСББ обговорили питання впровадження «Бюджету участі»

Уже втретє у Полтаві відбувся Форум ОСББ Полтавщини. Голови ОСББ з різних куточків області обговорювали важливі питання управління багатоквартирними житловими будинками. Серед іншого, поспілкувались під час форуму і про питання залучення мешканців будинків до такої загальнокорисної ініціативи, як «Бюджет участі».

20 березня у стінах міського Будинку культури відбувся уже третій форум ОСББ Полтавщини. Організаторами заходу стали Асоціація «Підтримки об'єднань співвласників будинків» та КО «Інститут розвитку міста» Полтавської міської ради.

Серед учасників форуму – представники міської влади, громадських організацій, голови та члени ОСББ з усієї Полтавщини. На початку заходу з вітальним словом до присутніх звернулися секретар міської ради Олександр Шамота. Він зазначив, що проведення таких заходів відіграє важливу роль в питаннях обізнаності голів та членів ОСББ. Додав – необхідно налагоджувати співпрацю між владою та об'єднаннями співвласників багатоквартивних житлових будинків...

21.03.2019, 13:13

20. 03. 2019 Лекція для студентів «Університету третього віку»

16 березня в інформаційному центрі КО «Інститут розвитку міста» відбулися продуктивні навчання студентів другого курсу Університету третього віку.

Проект Бюджету участі «Університет третього віку», який набрав 1028 голосів, має на меті підвищити рівень громадянської та соціальної активності людей поважного віку, шляхом навчання.

Лекцію провели фахівці КО «Інститут розвитку міста». Вони розповіли про історію створення комунальної організації та Концепцію інтегрованого розвитку «Полтава 2030».

Завдяки ефективній роботі фахівців, студенти поважного віку дізналися про завдання, які має на меті КО «Інститут розвитку міста» – це створення умов для об'єднання зусиль мешканців, влади та бізнесу, вивчення українського та міжнародного досвіду розвитку та подальшого його впровадження в житті міста Полтава.

20.03.2019, 13:15

20. 03. 2019 У Полтаві презентували результати соціологічного дослідження щодо оцінки можливості інтеграції вразливих груп населення задля створення безпечного середовища у місті

19 березня у стінах Полтавської міської ради відбулась презентація соціологічного дослідження щодо оцінки можливості інтеграції вразливих груп населення задля створення безпечного середовища у місті Полтава. На захід запрошені заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів Тетяна Юрченко, Олексій Чепурко та Іван Сватенко, а також керівники та представники управлінь та відділів міськвиконкому, комунальних організацій, патрульної поліції, громадськість. Організаторами виступили Благодійна організація «Світло надії» та Громадська організація «Експертний центр з прав людини».

Протягом 2018 року ГО «Експертний центр з прав людини» було проведено дослідження у декількох громадах, зокрема у місті Полтава, за результатами якого було визначено: соціальні групи, які вважаються в громаді такими, що несуть загрозу/ризики безпеці; загрози/ризики, що несуть представники певних соціальних груп, на думку громади; загрози/ризики, яких зазнають окремі соціальні групи з боку громади; рівень соціальної дистанції між представниками окремих соціальних груп; варіанти усунення загроз/ризиків безпеки, з урахуванням можливості залучення окремих соціальних груп...

20.03.2019, 13:14

Городянам

05.07.2022, 11:09