Календар оновлень:

Події міста:12.06.2024, 16:01
Полтавцям до відома:12.06.2024, 09:29
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:12.06.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 12.06.2024, 16:01
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Загальна інформація про квартирний облік

 

Щомісяця, на підставі рішень міськвиконкому, списки громадян, які відповідно до вимог житлового законодавства визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов, коригуються та вносяться відповідні зміни:

 • постановка на квартирний облік громадян, які подали заяви та згідно із законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов;
 • зняття з квартирного обліку громадян, які відповідно до законодавства втратили право перебувати на квартирному обліку;
 • виключення з пільгових списків громадян, які втратили право на пільгове забезпечення житлом;
 • занесення до пільгових списків громадян, які набули право на пільгове забезпечення житлом;
 • зміни у складі сім'ї.

Методичні рекомендації щодо заповнення форми подання інформації до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов (із змінами та доповненнями).

Відповідно до чинного житлового законодавства виконавчий комітет щорічно у ІV кварталі проводить перереєстрацію громадян, що перебувають у черзі на отримання житла, під час якої перевіряються їх облікові дані. Оновлені списки станом на 1 січня кожного року вивішуються на спеціально обладнаних стендах у приміщенні відділу обліку та розподілу житла міськвиконкому.

Для проходження перереєстрації громадянам, які перебувають на квартирному обліку, необхідно кожен рік у ІV кварталі поновлювати документи облікової справи, а саме:

 • довідку про склад сім'ї та прописку (реєстрацію);
 • довідку з Полтавського бюро технічної інвентаризації ("Інвентаризатор") про наявність чи відсутність власності на повнолітніх членів сім'ї;
 • довідки з місця праці або навчання повнолітніх членів сім'ї.

Закон про держслужбу.

 

Більш детальну інформацію з питань ведення квартирного обліку громадян при виконавчому комітеті міської ради можливо отримати у відділі обліку та розподілу житла міськвиконкому за адресою:
вул. Соборності, 36, тел.: 56-04-37, 56-20-15

 

 

 

 

Норми законодавства у житловій сфері

1. Постанова "Про затвердження Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання
їм жилих приміщень в Українській РСР "
2. Закон України " Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків"
3. Житловий Кодекс Української РСР
4. "Про затвердження Положення про порядок передачі квартир (будинків), жилих приміщень у гуртожитках у власність громадян"

Черга на квартири

Позачерговики:

 1. Список осіб, які належать до інвалідів війни /пп.5-1 п.46 „Правил...",ст.46 Житлового кодексу України/
 2. Список сімей загиблих військовослужбовців та дружин померлих інвалідів ВВв (особи, на яких поширюєтьсячинність Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", ст.10; п.п.5-2 п.46 „Правил...")
 3. Особи, віднесені до І категорії (інваліди Чорнобиля), які значаться на черзі для забезпечення житлом у м.Полтаві відповідно до ст.20 Закону України Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
 4. Список ліквідаторів аварії на ЧАЕС, віднесених до категорії 2, які значаться на черзі для забезпечення житлом у м.Полтаві відповідно до ст.21 Закону України „Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"
 5. Переселенці із зони добровільного гарантованого відселення, які значаться на черзі для забезпечення житлом у м.Полтаві відповідно до ст.32 Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
 6. Сироти, які мають право на позачергове отримання жилої площі (постанова № 872 від 31.07.87) відповідно до п.п.3 п.46 Правил... та ст.46 Житлового кодексу України
 7.  
 8. Громадяни, які перебувають на квартирному обліку при місцевих радах у пільговому списку молодих фахівців п.п.2 п.46 "Правил…"; ст.46 ЖК України

Першочерговики:

 1. Учасники бойових дій та учасники війни (п.п.4 п.44 Правил...)
 2. Інваліди праці І та ІІ груп та інваліди І та ІІ груп з числа військовослужбовців (пп.5 п.44 Правил..., ст.45 Житлового кодексу України)
 3. Особи, які хворіють на тяжкі форми деяких хронічних захворювань (п.п.3 п.44 „Правил..." ст.45 Житлового кодексу України)
 4. Багатодітні сім`ї, які мають у своєму складі трьох і більше дітей (підпункт 11 пункту 44 "Правил…" та ст.45 Житлового кодексу України)
 5. Одинокі матері (підпункт 11 пункт 44 „Правил...." та ст.45 Житлового кодексу України)
 6. Сім'ї при народженні близнят (п.44.12 "Правил…", ст.45 Житлового кодексу України)
 7. Особи, які проживають у ветхих будинках, що не підлягають капітальному ремонту (п.п.14 п.44 „Правил...")
 8. Вчителі та інші педагогічні працівники загальноосвітніх шкіл і професійно-технічних навчальних закладів (п.п.13 п.44 "Правил…"; ст.45 ЖК України)
 9. Військовослужбовці, звільнені у запас або у відставку за станом здоров'я, віком або скороченням штатів (п.45 "Правил…")
 10.  
 11. Список поліцейських, які користуються правом першочергового отримання жилої площі відповідно до Закону України „Про Національну поліцію"
 12.   

Городянам

До вашого відома