Календар оновлень:

Події міста:18.10.2021, 15:43
Документи:18.10.2021, 13:20
Полтавцям до відома:08.10.2021, 15:30
Заяви прес-служби:30.09.2021, 15:54
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 18.10.2021, 15:43
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Департамент охорони здоров'я 

Вітаємо на новій сторінці Департаменту охорони  здоров'я Полтавської міської ради. Ми розпочинаємо роботу. Будемо висвітлювати життя медицини міста та наповнювати сторінку цікавою для вас інформацією

Розпочав роботу ще один Центр масової вакцинації населення

Фото з мережі Інтернет

8 жовтня 2021 року розпочав роботу Центр масової вакцинації населення, який буде розташований в ТРЦ «Конкорд» на 3-му поверсі ,за адресою: вулиця Європейська, 60а, з 10 до 17 години.

  У місті щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави та в поліклінічних відділеннях 2-ої міської клінічної лікарні, 4-ої міської клінічної лікарні, 3-ої міської клінічної поліклініки, Центральної районної клінічної лікарні.

     Також працюють Центри масової вакцинації населення:

-  торговий центр «Універсам Полтава» за адресою: вулиця Івана Мазепи, 45, з 10.00 до 17.00 (1-й поверх вхід зі сторони «Аврори»);

- в приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 18.00;

- в Палаці дозвілля "Листопад", за адресою: вулиця Соборності, 58, з 9.00 до 16.00;

- в будівлі колишнього  поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до16.00;

- торговий центр «Епіцентр» за адресою: Київське шосе, 41, з 9.00 до 18.00.

Центр масової вакцинації населення, який знаходиться території Полтавської обласної універсальної бібліотеки ім. І.П. Котляревського, за адресою: вулиця Небесної Сотні, 17, (1-й поверх) припиняє  роботу з 08.10.2021 року.

Тож, жителі Полтавської громади та всі охочі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, і CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні.

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши

за номером (095)027-51-77.

Масова вакцинація дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я багатьох людей!

Сьогодні фахівці Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради провели апаратну нараду за участю керівників закладів охорони, голів ЛКК, представників Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та представника медичної інформаційної системи HELSI,  щодо впровадження електронних листків непрацездатності.   

З 4 червня 2021 року в Україні запроваджено перехідну модель роботи з  медичними висновками про тимчасову непрацездатність в Реєстр медичних висновків в електронній системі охорони здоров'я, який мав відбутися 1 вересня 2021 року. Зважаючи, що не усі лікарні України опанували нову електронну систему та провели підключення до неї, дату повного переходу на е-лікарняні перенесли на 1 жовтня. Протягом цього часу заклади охорони здоров'я можуть формувати медичні висновки про тимчасову непрацездатність, як в електронній  системі охорони здоров'я, так і видавати паперові листки непрацездатності.

У ході наради керівники закладів охорони отримали вичерпну та доступну  інформацію від фахівців Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області та  спеціалістів Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, щодо організації впровадження електронних листків непрацездатності, переліку чинної нормативної бази та використання ресурсу медичних інформаційних систем для формування медичного висновку тимчасової непрацездатності. Відпрацьовано проблемні питання інформаційного обміну в лікувальних закладах міста.

Під час наради обговорено особливості видачі листків непрацездатності у перехідний період провадження електронних листків непрацездатності та інші актуальні питання, які цікавили присутніх, надані необхідні консультації та роз'яснення. На всі поставлені питання учасники заходу отримали вичерпні відповіді.

На сьогодні вже створено понад 5700 електронних медичних висновків про тимчасову непрацездатність.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради вдячний представникам Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Полтавській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області та представника медичної інформаційної системи HELSI за надані роз'яснення та мають надія в подальшому на тісну співпрацю.

Медична галузь міста Полтави готова із 1 жовтня перейти  від паперового до електронного медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

 

Фото з мережі Інтернет

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради повідомляє, що 8 вересня 2021 року розпочинають роботу два Центри масової вакцинації населення, які будуть розташовані на території Полтавської обласної універсальної бібліотеки ім. І.П. Котляревського, за адресою: вулиця Небесної Сотні, 17, (1-й поверх) із 10.00 до 18.00 та торговий центр «Універсам Полтава» за адресою: вулиця Івана Мазепи, 45, з 10.00 до 17.00 (1-й поверх вхід зі сторони «Аврори»).  

У місті щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави та в поліклінічних відділеннях 2-ої міської клінічної лікарні, 4-ої міської клінічної лікарні, 3-ої міської клінічної поліклініки, Центральної районної клінічної лікарні.

А також працюють Центри масової вакцинації населення:

-         в приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А  з 9.00 до 18.00;

-         в Палаці дозвілля "Листопад",за адресою: вулиця Соборності, 58,  з 9.00 до 16.00;

-         в будівлі колишнього  поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до16.00;

-         торговий центр «Епіцентр» за адресою:  Київське шосе, 41, з 9.00 до 18.00.

Тож, жителі Полтавської громади та всі охочі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, Moderna і CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні.

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.

Масова вакцинація дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я багатьох людей!    


Про стан надання нефрологічної допомоги в Полтавській області 

6 вересня 2021 року відбулася апаратна онлайн – нарада  Департаменту охорони здоров'я Полтавської обласної державної адміністрації, на якій заслуховувалось питання про стан надання нефрологічної  допомоги в Полтавській області. У нараді взяли участь працівники Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради. Особлива увага була приділена хворим на хронічну ниркову недостатність.

Завідувач нефрологічним центром – Олексій Панченко наголосив, що тільки в Полтаві пацієнти, які мають тяжкі хронічні захворювання нирок та знаходяться на пролонгованій програмі гемодіалізу і потребують постійного отримання необхідних дорого вартісних ліків, забезпечуються коштами за Програмою соціального забезпечення та соціального захисту населення Полтавської міської територіальної громади «Турбота». На ці цілі з місцевого бюджету у 2021 році виділено 345 тис. грн для отримання спеціального лікування, чого не має в інших громадах області.

Враховуючи те, що зараз в Україні активно розвивається трансплантологія, забезпечення цими препаратами продовжує життя пацієнта та дає шанс на отримання  нирки від донора.

Впевнені, що пацієнти Полтавської територіальної громади із тяжкими захворюваннями нирок і надалі будуть мати можливість отримувати  препарати необхідні для життя.


Інформація про центри масової вакцинації у Полтаві

За період вакцинальної кампанії від COVID-19, яка стартувала наприкінці лютого в Полтаві, на сьогодні 63872 особи щеплено однією дозою, 40182 мешканців отримали другу дозу.

У місті щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави та в поліклінічних відділеннях 2-ої міської клінічної лікарні, 4-ої міської клінічної лікарні, 3-ої міської клінічної поліклініки, Центральної районної клінічної лікарні.

А також працюють Центри масової вакцинації населення:

-  в приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А з 9.00 до 18.00;

-  в Палаці дозвілля "Листопад",за адресою: вулиця Соборності, 58,  з 9.00 до 16.00;

-  в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до16.00;

-  торговий центр «Епіцентр» за адресою:  Київське шосе, 41 з 9.00 до 18.00.

Департамент охорони здоров'я Полтавської міської ради повідомляє що Центр масової вакцинації населення, який розташований на території торгового центру «Мир» по вулиці Проспект Миру, 30а, з 4 вересня припиняє роботу.

    Тож, жителі Полтавської громади та всі  бажаючі можуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з вакцин – AstraZeneca, Comirnaty/Pfizer, Moderna і CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні.

Дізнатися про роботу центрів масової вакцинації та наявні вакцини безпосередньо може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.

Масова вакцинація дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я багатьох людей!
7 серпня у місті Полтава розпочинає роботу іще один Центр масової вакцинації населення від COVID-19 за адресою: торговий центр «Мир» по вулиці Проспект Миру 30а.

Робота  Центру вакцинації  з 09.00 до 16.00.

Бажаючим щепитися - при собі мати паспорт та ідентифікаційний код. Щеплення проводиться вакциною – Модерна. Вона є аналогічною вакцині «Pfizer-BioNTech» і схвалена WorldHealthOrganization (WHO) як гарантовано якісна, ефективна та безпечна.

Крім цього, можна отримати щеплення від COVID-19 в Центрах масової вакцинації, а саме:

- в приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на

ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А  з 9.00 до 18.00;

- в Палаці дозвілля "Листопад", за адресою: вулиця Соборності, 58,  з 9.00 до 16.00

- в будівлі колишнього  поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до16.00

 -Будинок залізничників (Південний вокзал), за адресою Площа Слави 3-В, з 9.00-16.00.

 Щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися безпосередньо на щеплення від COVID-19 може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.

Захистіть себе та своїх близьких!


Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

31 липня у місті Полтава розпочинає роботу іще один Центр масової вакцинації населення від COVID-19, який розміститься в районі Південного вокзалу, за адресою: Площа Слави 3-В

Робота Центру вакцинації з 09.00 до 16.00.

Бажаючим щепитися-при собі мати паспорт та ідентифікаційний код. Щеплення проводиться вакциною - CoronaVac. Вакцина схвалена World Health Organization (WHO) як гарантовано якісна, ефективна та безпечна.

Також щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися безпосередньо на щеплення від COVID-19 може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.

Захистіть себе та своїх близьких!


Де у Полтаві працюють Центри масової вакцинації

Фото з мережі Інтернет

У Центрах масової вакцинації населення міста Полтава продовжують проводити щеплення всіх бажаючих від коронавірусної хвороби  вакцинами Comirnaty/Pfizer, Moderna і CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні.

Запрошуємо отримати щеплення від COVID-19 в Центрах масової вакцинації, а саме:

- в приміщенні торгово-розважального центру «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі, за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А  з 9.00 до 18.00;

- в Палаці дозвілля "Листопад",за адресою: вулиця Соборності, 58, з 9.00 до 16.00

- в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21, з 9.00 до16.00.

На вакцинацію запрошуються всі особи віком від 18 років. Бажаючим щепитися-при собі мати паспорт та ідентифікаційний код.   

Також, щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися безпосередньо на щеплення від COVID-19 може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)027-51-77.  

 Номер (095)12-86-662-не дійсний!

 Масове щеплення дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я людей!Інформація щодо впровадження електронного рецепту на інсулін

Цукровий діабет - розповсюджене захворювання ендокринної системи, яке викликане порушенням синтезу інсуліну та підвищенням цукру у крові.

Винахід інсуліну безумовно став найважливішою подією в історії лікування цукрового діабету: це перше терапевтичне рішення, з яким лікарі змогли подовжити життя пацієнтів.

Цукровий діабет — це виклик, але не вирок. Завдяки розвитку медицини впродовж останнього століття вчені довели, що з цим хронічним захворюванням можна жити повноцінним, активним і щасливим життям.

У Полтаві понад 11 з половиною тисяч людей хворіють на цукровий діабет. 2500 осіб отримують препарати інсуліну, з них 107 дітей. Полтавці, які проходять інсулінотерапію, отримують ліки безоплатно. Для цього в 2021 році з міського бюджету Полтави спрямували понад 5 мільйонів 400 тисяч гривень. Ще понад 15 млн. гривень маємо субвенції з державного бюджету. На сьогоднішній день використано близько 12 млн. 

Зрозуміло, що головним чинником збереження здоров'я та життя хворих на діабет - є можливість постійного та безперервного отримання препаратів інсуліну, які призначив лікар-ендокринолог.

З 1 жовтня 2021року заплановано розпочати відшкодування вартості препарату через Національну службу здоров'я України (НСЗУ). На інсулін буде запроваджено електронний рецепт — такий, який діє зараз у програмі «Доступні ліки». Рецепти виписуватимуть ендокринологи, а також сімейні лікарі. Пацієнти отримуватимуть препарати за цим рецептом в аптеках, які укладуть договір із НСЗУ. Ця служба відшкодовуватиме аптекам кошти за відпущені рецепти.

Таким чином, у 2021 році хворі на цукровий діабет пацієнти Полтавської територіальної громади 100% забезпечені препаратами інсуліну.У Полтаві розпочне свою роботу третій Центр масової вакцинації

У суботу, 24 липня, у місті Полтава розпочне свою роботу третій Центр масової вакцинації населення від COVID-19, який тимчасово буде розгорнуто в будівлі колишнього поліклінічного відділення Полтавського обласного клінічного кардіологічного диспансеру за адресою: вулиця Івана Мазепи, 21.

Робота Центру вакцинації з 09.00 до 18.00.

На щеплення запрошуються всі бажаючі віком від 18 років. Бажаючим вакцинуватися-при собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

Також, щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися безпосередньо на щеплення від COVID-19 може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)12-86-662.

Масове щеплення дозволить зупинити епідемію та збереже здоров'я людей!


Україна відкриває останній — 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19 

Фото з мережі Інтернет

Україна відкриває останній — 5-й етап вакцинації населення проти COVID-19, на якому щеплюватимуть усіх охочих віком від 18 років.

При цьому пріоритет надаватиметься вразливим групам населення, зокрема, людям віком від 60 років та людям із супутніми захворюваннями.

Серед пріоритетних груп залишаються також медики, освітяни, соціальні працівники та військові, які контактують із великою кількістю людей.

З відкриттям 5-го етапу запис у чергу на вакцинацію через сайт чи мобільний додаток «Дія» перестає працювати, адже тепер кожен охочий може записатися безпосередньо на щеплення.

За період вакцинальної кампанія, яка стартувала наприкінці лютого, в Полтаві проведено щеплень від COVID-19 близько 54 тисяч. Вакцинація проводиться в кабінетах щеплення ЦПМСД,  в Центрі масової вакцинації. Також  в Полтаві працюють мобільні бригади, які проводять виїзну вакцинацію від COVID-19 організованих колективів (понад 50 працюючих осіб). Щеплення в колективах проводиться вакциною Pfizer та Moderna.

Цього тижня місто отримало майже 17 тис. доз вакцини від COVID-19: Moderna (США/Іспанія), Comirnaty/Pfizer, CoronaVac, AstraZeneca.

Зокрема, вакцини Moderna до міських закладів надійшло 12090 доз. Це мРНК-вакцина, як і Pfizer. Вона схвалена ВООЗ та European Medicines Agency. Для повної імунізації від COVID-19 необхідно введення двох доз вакцини Moderna з інтервалом у 28 днів. Вакцина Moderna розлита у флакони по 15 доз і наразі використовується для щеплень від COVID-19  мобільними бригадами, які вакцинують організовані колективи (від 100 осіб).

Тож, жителі Полтавської громади та всі  бажаючі зможуть отримати щеплення від COVID-19, зробивши вибір з трьох вакцин - Comirnaty/Pfizer, Moderna і CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні. Вакциною AstraZeneca ревакцинують тих, хто отримав першу дозу цієї вакцини.

Масова вакцинація дозволить зупинити епідемію.  Широке охоплення населення щепленнями від COVID-19 забезпечить формування колективного імунітету, зупинить поширення коронавірусної хвороби, збереже здоров'я багатьох людей!   

 

Інформація про Центр масової вакцинації населення від COVID-19

Для зручності громадян Полтавської об'єднаної територіально громади, 23 липня у місті Полтава розгорнуто іще один Центр масової вакцинації населення від COVID-19, який знаходиться в Палаці дозвілля "Листопад" (за адресою: вулиця Соборності, 58).

Робота Центру вакцинації з 09.00 до 18.00.

 Охочим щепитися при собі мати паспорт та ідентифікаційний код. Щеплення проводиться вакциною - Comirnaty/Pfizer та CoronaVac. Всі ці вакцини схвалені World Health Organization (WHO) як гарантовано якісні, ефективні та безпечні.  

Також щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися безпосередньо на щеплення від COVID-19 може кожен охочий зателефонувавши за номером (095)12-86-662.   

Захистіть себе та своїх близьких!Подяка медикам, які працюють у Центрі масової вакцинації

18 липня в місті Полтава продовжувалась робота по імунізації населення від COVID-19 в Центрі масової вакцинації, який розгорнутий на території ТРЦ « Київ».

У цей день вперше у вільному доступі всі охочі містяни та жителі навколишніх громад мали можливість щепитися вакциною Comirnati/Pfizer.

Заплановано було провести близько 1000 щеплень. Реально охочих щепитися виявилося значно більше. Тож протягом дня медичними працівниками міських центрів сімейної медицини щеплено 1362 особи. Для пришвидшення процесу вакцинації в Центрі працювало 8 бригад медиків (зазвичай в центрі працює 4 – 6 бригад).

Користуючись нагодою, висловлюю щиро подяку усім медикам які самовіддано працювали у цей день в Центрі масової вакцинації.

А всім хто щепився бажаю міцного здоров'я та впевненості у власній захищеності від короновірусної хвороби.

Роботу по імунізації населення медики продовжуватимуть і надалі.

Полтавський міський голова

Олександр МамайФахівці Департаменту охорони здоров'я провели нараду-семінар щодо впровадження електронних листків непрацездатності    

Сьогодні фахівці Департаменту охорони здоров'я Полтавської міської ради за участі керівників закладів охорони та голів ЛКК, провели нараду-семінар щодо впровадження електронних листків непрацездатності (медичний висновок про тимчасову непрацездатність) в лікувальних закладах міста.

У ході наради міський фахівець з експертизи тимчасової непрацездатності Лариса Мисюк надала вичерпну та доступну  інформацію щодо організації впровадження електронних листків непрацездатності, наголосила на переліку чинної нормативної бази та використання ресурсу медичних інформаційних систем для формування медичного висновку тимчасової непрацездатності.

Під час наради оговорені проблемні питання, які виникали в процесі впровадження електронних листків непрацездатності.

ВАЖЛИВО! Міський фахівець з експертизи тимчасової непрацездатності зазначила, що медичний висновок про тимчасову непрацездатність зможуть отримати особи, які мають декларацію з сімейним лікарем та зареєстровані в Електронній системі охорони здоров'я

До 31 серпня 2021 року триває перехідний період медичної інформаційної системи листків непрацездатності від паперових до електронних.

Медична галузь робить все можливе для максимального прискорення електронного медичного висновку про тимчасову непрацездатність.

 

Полтавські медики відсвяткували професійне свято у Львові

Нещодавно ми святкували День медичного працівника.

 За ініціативи голови Полтавської міської територіальної громади Олександра Мамая, під час урочистого привітання, серед присутніх у залі медичних працівників обласних та міських закладів, було розіграно 48 сертифікатів на поїдку до Львова. Кожен призер зміг розділити свою путівку на двох. Протягом двох тижнів, на вихідних, 96 співробітників закладів охорони здоров'я відвідали місто Лева.

Медичні працівники отримали масу задоволення та вражень під час екскурсій. Побували у Львівській копальні кави  та смакували ароматний напій. Полтавські медики були захоплені неймовірною архітектурою старого міста та Львівською Національною оперою.

Медики щиро вдячні Олександру Федоровичу за чудову нагоду побачити та доторкнутися до пам'яток історичного міста Лева та сподіваються повернутись сюди знову.


 Перехід медичної інформаційної системи листків непрацездатності від паперових до електронних 

До 1 вересня 2021 року в Україні триває період переходу медичної інформаційної системи листків непрацездатності від паперових до електронних.

Тепер лікар може сам створити в системі електронний документ-медичний висновок про непрацездатність. На підставі цього документу, завдяки об'єднанню Електронної системи охорони здоров'я з іншими реєстрами, автоматично формується електронний листок непрацездатності. Роботодавець дізнається про створення лікарняного, а фонд соціального страхування нараховує відповідні виплати.

Наразі, у зв'язку із затриманням забезпечення Міністерством охорони здоров'я України закладів охорони здоров'я належною кількістю бланків листків непрацездатності тимчасова непрацездатность засвідчується довідкою «про тимчасову непрацездатність» із зазначенням порядкового номера та дати її видачі.

Зараз склалася незручна для пацієнтів ситуація, вчасне вирішення якої безпосередньо залежить від координованих дій МОЗ України. На Міністерство охорони здоров'я України відправлено запит, щодо надання інформації про терміни отримання бланків листів непрацездатності.

При надходженні листів непрацездатності до закладів охорони здоров'я, в найкоротший термін, буде організовано зручний обмін тимчасових довідок на бланки листків непрацездатності.Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби.

Вакцинальна кампанія від COVID-19 продовжує нарощувати темп, наразі понад 3 мільйони українців отримали щеплення.

Вакцинація від коронавірусної хвороби проводиться згідно дорожньої карти.

Якщо потрібно вводити 2-гу дозу вакцини, вакцинація проводиться тією ж вакциною, що й перша доза. Вакцини різних типів не є взаємозамінними. Тобто людей, які отримали першу дозу векторної вакцини AstraZeneca/Covishield, не можна щепити другою дозою вакцини іншого типу, наприклад, мРНК-вакциною Pfizer-Biontech або інактивованою вакциною CoronaVac/Sinovac, бо ці препарати використовують різні принципи роботи й мають різний склад.

8 - 11 липня у місті Полтава буде продовжено щеплення від COVID-19 в Центрі вакцинації, який тимчасово розгорнуто в торгово-розважальному центрі «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі.

(за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А).

Робота Центру вакцинації з 09.00 до 18.00.

При собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

Щеплення проводиться вакциною - CoronaVac (Sinovac, Китай), яка схвалена до використання World Health Organization (WHO) як гарантовано якісна, ефективна і безпечна.

Випадки побічних реакцій і ускладнень після введення вакцини зареєстровані не були.

Також щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися на щеплення від COVID-19 можна:

зателефонувавши до Центру масової вакцинації (095) 128-66-62

у свого сімейного лікаря

через портал "Дія" https://cutt.ly/bn2EBms або в мобільному додатку «Дія».1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради провадить діяльність, пов'язану з трансплантацією органів людині

Комунальне підприємство «1-а міська клінічна лікарня Полтавської міської ради » згідно Постанови КМУ № 707 від 5 вересня 2018р. має право провадити діяльність, пов'язану з трансплантацією органів людині.

Протягом І кварталу 2021 року в медичному закладі сформована команда кваліфікованих лікарів: визначений трансплантат-координатор, завданням якого є комунікація з родичами потенційних донорів, лікар-хірург який пройшов, навчання за спеціальність «Трансплантологія» і безпосередньо буде здійснювати діяльність, пов'язаною з трансплантацією, лікар-лаборант пройшла стажування з методикою CROSS—MATCH (перехресна проба на сумісність потенційного донора та реципієнта), лікар-анестезіолог пройшов навчання по гемодіалізу.

Вперше в історії Полтавщини 30 червня від померлої пацієнтки було проведено донорський забір відразу трьох органів: двох нирок та печінки .

Чітко і швидко спрацювали два медичні заклади: КП «1-а міська клінічна лікарня ПМР» та бригада лікарів з Національного інституту хірургії та трансплантології імені О.Шалімова.

Завдяки їх співпраці донорський матеріал був терміново доставлений до Києва для трансплантації його потребуючим (реципієнтам).

Одну нирку пересаджено 15-річній дитині, другу нирку та печінку трансплантували іншим двом пацієнтам.

Таким чином, у Полтавському регіоні був зроблений перший крок до розвитку трансплантації і троє важкохворих людей отримали шанс на життя.
Вакцинація від COVID-19 – найефективніший спосіб захистити себе.

Адже саме так можливо зупинити епідемію та забезпечити благополучне життя в Україні.

Всього на сьогоднішній день мобільними бригадами провакциновано майже 40000 осіб.

 У місті Полтава з 1- 4 липня буде продовжено щеплення від COVID-19в Центрі вакцинації, який тимчасово розгорнуто в торгово-розважальному центрі «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі.

(за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А).

Робота Центру вакцинації з 09.00 до 18.00.

 Будь-який житель Полтавщини може безкоштовно вакцинуватися від коронавірусу у віці від 18 років.

При собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

Вакцина - CoronaVac (Sinovac, Китай), яка схвалена до використання World Health Organization (WHO) як гарантовано якісна, ефективна і безпечна.

Випадки побічних реакцій і ускладнень після введення вакцини зареєстровані не були.

Для максимального захисту від COVID-19 потрібне введення двох доз вакцини. Усі пацієнти, що отримали щеплення, будуть запрошені на ревакцинацію не пізніше 28 днів від попереднього щеплення,  після чого отримають сертифікат про вакцинацію.

Також щодня продовжують працювати стаціонарні пункти щеплень при усіх ЦПМСД Полтави.

Записатися на щеплення від COVID-19можна:

зателефонувавши до Центру масової вакцинації (095) 128-66-62

у свого сімейного лікаря

через портал "Дія" https://cutt.ly/bn2EBms або в мобільному додатку "Дія

Вакцинація від COVID-19 - це здорове майбутнє!

 

Фото з мережі Інтернет

Шановні мешканці Полтавської міської територіальної громади!

У місті Полтава 24-27 червня буде продовжено щеплення  від COVID-19 в Центрі вакцинації, який тимчасово розгорнуто в торгово-розважальному центрі «Київ» в павільйоні на ІІІ поверсі.

(за адресою: вулиця Зіньківська 6/1 А).

На вакцинацію можна записатися через сімейного лікаря або в додатку Дія чи зателефонувавши  до Центру масової вакцинації (095) 128-66-62

Щеплення проти коронавірусної інфекції буде проводитися вакциною КОРОНАВАК, виробництва Китай.

Робота  Центру вакцинації  з 09.00 до 18.00.

Будь-який житель Полтавщини може безкоштовно вакцинуватися від коронавірусу у віці від 18 років.

При собі мати паспорт та ідентифікаційний код.

Будьте здорові! Бережіть себе!

Лише щеплення зупинить Covid-19.

Городянам

18.10.2021, 15:43