Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 08:30
Документи:16.04.2021, 15:07
Полтавцям до відома:15.04.2021, 15:02
Заяви прес-служби:06.04.2021, 13:21
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 18.04.2021, 08:30
ГородянамЦ Н А ПДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov СЕД Megapolis
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради інформує

ПАМЯТКА НАСЕЛЕННЮ: Обережно — ртуть!

Фото з мережі Інтернет

Ртуть – метал сріблясто-білого кольору, у звичайних умовах легко рухома рідина, що при ударі поділяється на дрібні кульки, у 13,5 разів важча за воду. Температура плавлення – 38,870С. З підвищенням температури випаровування ртуті збільшується. Пари ртуті та її сполуки дуже отруйні.

З попаданням до організму людини через органи дихання, ртуть акумулюється та залишається там на все життя.

Встановлено максимально припустиму концентрацію парів ртуті: для житлових, дошкільних, учбових і робочих приміщень – 0,0003 мг/м3; для виробничих приміщень – 0,0017 мг/м3. Концентрація парів ртуті в повітрі понад 0,2 мг/м3 викликає гостре отруєння організму людини...

08.04.2021, 10:48

У Полтаві було виявлено і утилізовано ртуть

Фото з мережі Інтернет

6 квітня до відділу оперативного реагування 15-80 управління житлово-комунального господарства Полтавської міської ради надійшла інформація, що за адресою вул. Гожулівська, 20 (на території поряд з житловими будинками) у пластиковій ємності виявлено небезпечну речовину, орієнтовно ртуть. З метою недопущення виникнення загрози життю та здоров'ю громадян та довкіллю Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради проведено комплекс першочергових організаційних заходів.

На місце небезпечної знахідки прибули представники поліції, 2-ї державної пожежно-рятувальної частини м. Полтави, Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради, Київської районної у м. Полтаві ради, Інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста. Під час проведених заходів встановлено, що виявленою речовиною є ртуть...

07.04.2021, 15:41

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради нагадує: завжди дотримуйтесь правил пожежної безпеки!

Фото з мережі Інтернет

З настанням сухої та теплої погоди значно підвищується рівень пожежної небезпеки.

Щорічно пожежі в природних екосистемах завдають непоправної шкоди навколишньому середовищу. Найбільш небезпечним є лісові пожежі, причиною виникнення яких є необачна дія людини (розведення вогнища і необережне поводження з ними, сільськогосподарські палі, використання несправної техніки та агрегатів, грозові розряди, самозагорання торфу тощо).

У 90% випадків причина виникнення лісових пожеж – людина, яка необережно поводиться із вогнем у лісі, у місцях роботи і відпочинку, не звертає уваги на необхідність суворого дотримання правил протипожежної безпеки...

29.03.2021, 11:46

До уваги полтавців! На території ПРАТ «Полтавський олійно-екстракційний завод — Кернел Груп» проводяться пусконалагоджувальні роботи котла на біопаливі

Фото з мережі Інтернет

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради повідомляє, що за отриманою на сьогодні інформацією, на території ПРАТ «Полтавський олійно-екстракційний завод – Кернел Груп», за адресою м. Полтава, вулиця Маршала Бірюзова, 17, проводяться пусконалагоджувальні роботи котла на біопаливі. Проведення такого роду робіт може спричинити підвищення шумового навантаження та утворення туману.

Орієнтовна дата завершення проведення пусконалагоджувальних робіт 15 березня 2021 року.

Почувши незвичні звуки в районі проведення пусконагоджувальних робіт, зберігайте спокій та НЕ ПАНІКУЙТЕ!

11.03.2021, 16:37

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради інформує ПРО ДІЇ НАСЕЛЕННЯ В ПЕРІОД ВЕСНЯНОГО ПАВОДКУ

Фото з мережі Інтернет

При рясному таненні снігу, підтоплення загрожує деяким ділянкам населених пунктів, і в першу чергу, будинкам приватного сектора, розташованим у низинах.

З метою недопущення нещасних випадків під час повені, попередження втрати і псування майна, населенню необхідно знати і вжити таких заходів:

1. Уважно стежити за метеозведеннями і рівнем води в водоймах.

2. Уточнити межі підтоплення в районі проживання.

3. Очистити прибудинкову територію від снігу, сміття...

23.02.2021, 13:34

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ПОПЕРЕДЖАЄ: БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ НА ЛЬОДУ!

В зв’язку з різким коливанням температури повітря на людину чекає ще одна небезпека – загроза провалитись під лід. Тому, щоб зберегти своє здоров'я, чи навіть врятувати життя, слід ходити по льоду можна лише тоді, коли його товщина досягне більше 15 см.

При переході водойми по льоду в невідомому місці потрібно взяти палицю, щоб за її допомогою перевіряти міць льоду (якщо від удару палицею з'явиться вода, то необхідно негайно поверну­тись назад. Ні в якому разі не перевіряйте лід ногою).

Запам'ятайте! Що лід завжди тонший там, де є стік води, ростуть кущі, очерет, де швид­ка течія, де є джерела або впадає струмок...

19.02.2021, 15:32

ІНФОРМАЦІЯ ДЕПАРТАМЕНТУ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ: ОБЕРЕЖНО! БУРУЛЬКИ!

Фото з мережі Інтернет

Внаслідок різкого перепаду температур від -170С до + 10С у найближчі дні на дахах будинків, виступаючих частинах будівель масово утворюватимуться крижані бурульки, падіння яких може призвести не тільки до травмування людини, але й до загибелі. Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари знаходяться упритул до будинків.

Особливо уважним потрібно бути під час прогулянок у парку з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти велика брила снігу разом з бурульками. Тому, проходячи біля високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози падіння снігу...

19.02.2021, 14:19

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ НАГАДУЄ: у Полтаві діють пункти обігріву!

Фото з мережі Інтернет

На виконання доручення позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 13.01.2021 року у зв'язку з погіршенням погодних умов (зниження температури атмосферного тиску), районними у місті Полтаві радами організовано комплекс заходів по розгортанню пунктів обігріву за наступними адресами:

1.Територіальний центр соціального обслуговування та надання соціальних послуг: м.Полтава, вул. Маршала Бірюзова,76, тел. 56-73-17.

Пункт обігріву працює виключно в робочий час роботи установи (пн.-чт.8.00-17.15, пт- 8.00-16.00).

2. Центр адаптації для бездомних осіб та звільнених з місць позбавлення волі благодійної асоціації «Світло надії», який у разі необхідності надає пакет соціальних послуг, а також можливості нічного перебування та харчування;

м.Полтава, пров. Шевченка 5а , тел. 56-79-09, 50-85-99...

12.02.2021, 15:55

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ НАГАДУЄ

Фото з мережі Інтернет

Починаючи з 14 лютого 2021 року, на території ПРАТ «Полтавський олійно-екстракційний завод - Кернел Груп», за адресою м.Полтава, вулиця Маршала Бірюзова, 17, протягом 10 робочих днів будуть проводитися пусконалагоджувальні роботи котла на біопаливі. Проведення такого роду робіт може спричинити підвищення шумового навантаження та утворення туману.

Почувши незвичні звуки в районі проведення пусконагоджувальних робіт, зберігайте спокій та НЕ ПАНІКУЙТЕ!

12.02.2021, 15:22

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ

Шановні батьки!

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради акцентує Вашу увагу на важливості дотримання дітьми основних правил безпеки життєдіяльності!

Якщо ви залишаєте дитину вдома саму, переконайтеся, що всі наявні в помешканні електро- та газові- прилади знаходяться у справному стані, а сірники та запальнички сховані у недоступному місці.

Вирушаючи на відпочинок, слідкуйте за тим, щоб малеча не залишалась без нагляду дорослих...

10.02.2021, 13:26

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ

Фото з мережі Інтернет

За повідомленням Полтавського обласного центру з гідрометеорології, вдень 8 та протягом 9 лютого очікується погіршення погодних умов, а саме сніг, мокрий сніг з дощем та ожеледиця. Місцями значні опади, пориви вітру від 15 - 20 м/с.

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради звертається до громадян з проханням бути вкрай обережними під час перебування на вулиці...

05.02.2021, 15:59

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи міської ради нагадує мешканцям Полтавської територіальної громади правила поведінки під час пожежі

Фото з мережі Інтернет

Щорічно внаслідок пожеж гине та страждає значна кількість людей. З настанням прохолодної погоди стрімко зростає кількість випадків травмування людей на пожежах через необережне поводження з пічним опаленням, газовими приладами та обігрівачами.

Основними причинами пожеж залишаються порушення правил експлуатації електрообігрівальних приладів та пічного опалення, перевантаження внутрішньої електромережі, необережне поводження з вогнем осіб в нетверезому стані.

В дим та попіл перетворюються матеріальні цінності. Небезпечність пожежі полягає у токсичності продуктів горіння, вогні, підвищеній температурі, задимленості та зменшенні концентрації кисню...

03.02.2021, 16:43

До уваги полтавців!

Шановні громадяни, Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради інформує, що починаючи з 14 лютого 2021 року, на території ПРАТ «Полтавський олійно-екстракційний завод - Кернел Груп», за адресою м.Полтава, вулиця Маршала Бірюзова, 17, будуть проводитися пусконалагоджувальні роботи котла на біопаливі. Необхідною умовою цих робіт є виконання парової продувки трубопроводів котла, що може спричинити підвищення шумового навантаження в районі проведення робіт та прилеглих територіях, оскільки потрапляння пари в повітря під великим тиском супроводжується характерним звуком та можливе утворення туману. Запланований термін проведення робіт складає близько 10 робочих днів, не більше, ніж 1 (одна) продувка в день, тривалістю 2 хвилини (орієнтовно). Проводитись продувка буде тільки в світлий час доби.

Почувши незвичні звуки та явища в районі проведення пусконагоджувальних робіт, зберігайте спокій та НЕ ПАНІКУЙТЕ!

03.02.2021, 08:42

ОБЕРЕЖНО! БУРУЛЬКИ!

Фото з мережі Інтернет

Внаслідок температурних перепадів, на дахах будинків або виступаючих частинах будівель масово утворюються крижані бурульки. Падіння снігу або льоду з даху може привести не тільки до травмування людини, але й до загибелі. Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вуличках, де тротуари знаходяться упритул до будинків.

Особливо уважним потрібно бути під час прогулянок у парку з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, подекуди з них може впасти велика брила снігу разом з бурульками. Тому, проходячи біля високих дерев, спершу необхідно переконатися, що немає загрози падіння снігу...

02.02.2021, 15:07

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ!

Протягом 28-31 січня 2021 року внаслідок непередбаченої зміни опадів, не характерної для цієї пори року та кліматичної зони, коли спостерігаються сильні пориві вітру, мінлива погода у вигляді злив, які змінюються снігопадами, відбулася загроза підтоплення житлових будинків та споруд на території Подільського району міста.

Основною причиною підтоплення є захаращення будівельним сміттям, листям систем зливовивідних каналів відкритого типу.

Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради сумісно з виконавчим комітетом Подільської районної у м. Полтаві ради з залученням аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України в Полтавській області організовано комплекс робіт по відкачуванню поверхневих вод з території домоволодінь Подільського району, за адресами: вул. Панянки,23; вул. Занасипна 4а, 8/2; вул.Півненка,3а; вул. Героїв Крут 14а, чим унеможливлено виникнення надзвичайної ситуації та не допущено нанесення значної шкоди здоров'ю мешканцям та їх майну...

01.02.2021, 13:03

Фахівці Департаменту з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради ліквідували небезпечну ситуацію та нагадують полтавцям правила безпеки під час погіршення погодних умов

Сьогодні, 26 січня, до відділу оперативного реагування надійшла інформація що, за адресами м. Полтава, вул. Івана Мазепи, 24 та вул. Зіньківська, 36а виникла небезпека для громадян у вигляді звисання металевих листів (конструктивних елементів покрівлі) з дахів житлових будинків, що в будь-який час могли зірватись та неконтрольовано впасти і нанести шкоду для здоров’я та життя громадян, їх майна.

З метою, запобігання виникнення надзвичайної ситуації (небезпечної події), унеможливлення нанесення шкоди здоров'ю і життю громадян, Департаментом з питань цивільного захисту та оборонної роботи міської ради організовано роботу по ліквідації загрози із залученням аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУДСНС України в Полтавській області...

26.01.2021, 16:50

Із позачергового засідання міської комісії з питань ТЕБ і НС

21 січня 2021 року на території міста Харків в житловому будинку, попередньо переобладнаному під будинок престарілих, виникла пожежа, внаслідок якої загинули люди. За всіма ознаками пожежа кваліфікована, як надзвичайна ситуація державного рівня.

З метою недопущення подібних випадків на території міста Полтава та проведення профілактичної роботи по дотриманню правил пожежної безпеки, проведено позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій...

22.01.2021, 12:15

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради попереджає про небезпеку бурульок!

Фото з мережі Інтернет

Увага! Бурульки! Різкий перепад температур та нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо будинків з похилим дахом), виступаючих архітектурних частинах будинків, великих деревах та інших місцях, де вони можуть утворитися.

Щоб не стати жертвою крижаних бурульок, які можуть впасти:

- проходячи повз будинок або біля високих дерев, необхідно переконатися у відсутності загрози падіння льодових наростів;

- не ходити вздовж будівель, а також під балконами...

20.01.2021, 11:22

З метою недопущення виникнення нещасних випадків на водоймах, Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради звертається до мешканців із застереженням!

Шановні полтавці та гості міста!

19 січня православні віруючі відзначають Хрещення Господнє – одне з найбільших свят православної церкви. В цей день за звичаєм освячують воду не тільки у церкві, а ще йдуть на водойми, річки, щоб стати свідком освячення води у річці та скупатись в ополонці.

Внаслідок коливання температур, яке характерне для нинішньої зими, існує небезпека провалитися під лід.

З метою недопущення виникнення нещасних випадків на водоймах, Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради звертається до мешканців із застереженням – не забувати про власну безпеку під час перебування на водних об'єктах в зимовий період...

18.01.2021, 09:09

У Полтаві почали діяти пункти обігріву

Фото з мережі Інтернет

На виконання доручення позачергового засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 13.01.2021 року у зв'язку з погіршенням погодних умов (зниження температури атмосферного тиску), районними у місті Полтаві радами організовано комплекс заходів по розгортанню пунктів обігріву за наступними адресами:

1.Територіальний центр соціального обслуговування та надання соціальних послуг: м.Полтава, вул. Маршала Бірюзова,76, тел. 56-73-17.

Пункт обігріву працює виключно в робочий час роботи установи (пн.-чт.8.00-17.15, пт- 8.00-16.00)...

15.01.2021, 15:52

Увага! Погіршення погодних умов!

Фото з мережі Інтернет

За інформацією Полтавського обласного центру з гідрометеорології, у найближчі дні очікується зниження температури: 15 та 17 січня поступове зниження температури повітря вночі до 12-17 градусів морозу (при проясненнях 17-18 січня місцями до 20 градусів морозу), вдень до 8-13 градусів морозу. За таких умов традиційно зростає кількість подій, пов’язаних із переохолодженням та обмороженням.

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради звертається до населення з рекомендаціями на період стійких морозів:

- обмежити перебування на вулиці та пересування, особливо поза межами населених пунктів у сільській місцевості;

- за можливості відмовитись від виїздів на власному автомобілі, а при необхідності користуватись громадським транспортом...

13.01.2021, 13:34

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ нагадує, що від дотримання Вами карантинних обмежень залежить Ваше здоров’я та здоров'я близьких.

Фото з мережі Інтернет

ДЕПАРТАМЕНТ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ нагадує, що 12 грудня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», якою продовжено карантин до 28 лютого та додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів з 00 годин 00 хв. 8 січня 2021 р. до 00 годин 00 хв. 25 січня 2021 р. діють заборони:

1. Перебування в громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту.

2. Перебування на вулицях без документів.

3. Приймання відвідувачів суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері громадського харчування (барів, ресторанів, кафе тощо), крім діяльності з надання послуг громадського харчування із здійсненням адресної доставки замовлень, замовлень на винос та закладів громадського харчування в аеропортах...

12.01.2021, 14:48

ІНФОРМАЦІЯ ДЕПАРТАМЕНТУ З ПИТАНЬ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ ТА ОБОРОННОЇ РОБОТИ ПОЛТАВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

Внаслідок коливання температур, яке характерне для нинішньої зими, на річці спостерігається крихкий лід та багато промоїн, існує небезпека провалитися під лід.

З метою недопущення виникнення нещасних випадків, Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради звертається до мешканців з застереженням не забувати про власну безпеку під час перебування на водних об'єктах в зимовий період та нагадує:

Заходи безпеки на льоду

Подивіться заздалегідь, чи немає підозрілих місць:

- тонкий або крихкий лід поблизу кущів, очерету, під кучугурами, у місцях, де водорості примерзли у лід...

12.01.2021, 09:40

Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Полтавської міської ради закликає громадян, особливо — водіїв автотранспорту, бути пильними під час туману

Фото з мережі Інтернет

Туман - це природне явище, що останнім часом досить часто спостерігається. Особливо густий туман накопичується у низинах, біля річок, де видимість досягає менше 100 м.

В результаті різкого обмеження видимості збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод на дорогах.

Аби уникнути аварій під час руху в тумані, варто дотримуватись декількох рекомендацій:

- Вибирайте швидкісний режим, який забезпечував би своєчасне гальмування перед перешкодою, яка з'явилася зненацька;

- Під час руху в колоні збільшить дистанцію між автомашинами не менше ніж на 50 метрів, оскільки мокре дорожнє покриття збільшує гальмівний шлях автотранспорту;

- Фари при русі в тумані повинні бути обов'язково увімкненими. Варто ввімкнути задні ліхтарі і спеціальні протитуманні фари;

- Уважно слідкуйте за сигналами автомобілів, що рухаються попереду;

- Не допускайте різкого гальмування без особливих на те причин;

- При неможливості руху, плавно гальмуючи, займіть місце на узбіччі.

Пішоходам теж слід дотримуватись заходів безпеки. При русі узбіччям в умовах недостатньої видимості обов'язково треба позначити себе світло-відбивними елементами одягу, або ліхтарик

ПАМЯТАЙТЕ:

ВАША УВАГА І ОБЕРЕЖНІСТЬ Є ГАРАНТІЄЮ БЕЗПЕКИ РУХУ!

04.01.2021, 13:11

ПАМ’ЯТКА. Сигнал «УВАГА ВСІМ!»

Надзвичайна ситуація – обстановка на окремій території чи суб’єкті господарювання на ній або водному об’єкті, яка характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення, спричинена катастрофою, аварією, пожежею, стихійним лихом, епідемією, епізоотією, епіфітотією, застосуванням засобів ураження або іншою небезпечною подією, що призвела (може призвести) до виникнення загрози життю або здоров’ю населення, великої кількості загиблих і постраждалих, завдання значних матеріальних збитків, а також до неможливості проживання населення на такій території чи об’єкті, провадження на ній господарської діяльності.

У комплексі заходів щодо захисту населення під час надзвичайних ситуацій важливе місце належить організації своєчасного оповіщення. Завивання сирени, переривчасті гудки на підприємстві, сигнали транспортних засобів означають попереджувальний сигнал “УВАГА ВСІМ !”...

31.12.2020, 09:58

Городянам

18.04.2021, 08:30