Календар оновлень:

Події міста:11.06.2023, 12:00
Полтавцям до відома:Сьогодні, 12:01
Заяви прес-служби:01.06.2023, 14:26
Документи:06.06.2023, 03:00
 
Останнє оновлення: 11.06.2023, 12:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста нагадує про необхідність дотримання Положення про порядок й режим використання територій у межах водоохоронних зон

12.07.2018, 09:27

Шановні полтавці !

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста нагадує про необхідність дотримання Положення про порядок й режим використання територій та існуючої забудови у межах водоохоронних зон і прибережних захисних смуг річок Ворскла, Коломак, Тарапунька та ставків у межах міста Полтава, затвердженого рішенням тринадцятої сесії Полтавської міської ради п’ятого скликання від 03.04.07, з урахуванням вимог Водного кодексу України, Земельного кодексу України, Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища».

Водоохоронна зона є природоохоронною територією господарської діяльності, що регулюється.

З метою забезпечення охорони поверхневих водних об’єктів міста від забруднення, засмічення та збереження їх водності, в межах водоохоронних зон діють планувальні обмеження за мінімальними параметрами :

- для річки Ворскла – 50 метрів від урізу води по всій протяжності в межах існуючої забудови;

- для річок Коломак і Тарапунька – 25 метрів від урізу води по всій протяжності річки в межах існуючої забудови.

Існуючі об’єкти в межах водоохоронних зон дозволяється експлуатувати за умови дотримання режиму використання зазначених територій.

У прибережних захисних смугах уздовж річок, навколо водойм

ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ :

- миття і обслуговування транспортних засобів;

- виділення нових земельних ділянок для житлової забудови та об’єктів промислово - складського призначення;

- влаштування помийних і вигрібних ям, звалищ сміття, кладовищ, гноєсховищ, накопичування рідких і твердих відходів виробництва;

- скидання неочищених стічних вод, використовуючи рельєф місцевості (балки, пониззя тощо), а також потічки;

- зберігання та застосування пестицидів і добрив;

- розорювання земель (крім підготовки грунту для залуження і заліснення), а також, садівництво та городництво;

- руйнування русел річок, струмків та водотоків;

- будівництво будь-яких споруд (крім гідротехнічних, гідрометричних і лінійних), у тому числі, дач, гаражів і стоянок автомобілів.

Відповідальність за порушення встановленого режиму використання територій в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смугах, визначається чинним законодавством України і передбачає накладання штрафу на громадян та посадових осіб в розмірі від 340 грн. до 1700 грн.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста нагадує суб’єктам господарювання та мешканцям міста, що Правилами благоустрою в місті Полтава категорично забороняється спалювання листя, сухої трави та гілля, сміття на території міста, зокрема на територіях приватних домоволодінь, підприємств, установ організацій, навчальних закладів, місцях масового відпочинку населення. Особлива увага до дотримання вимог Правил благоустрою в м.Полтава в частині заборони спалювання листя та гілля у спекотний період року для запобігання виникненню пожеж.

Порушення у сфері благоустрою, згідно чинного законодавства України, тягнуть за собою адміністративну відповідальність, накладання та стягнення штрафів в розмірі від 340 грн.до 1700 грн.

Інспекція закликає полтавців дбати про водні об’єкти на території міста, не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, в якому живете.

Городянам