Календар оновлень:

Події міста:18.10.2021, 15:43
Документи:18.10.2021, 13:20
Полтавцям до відома:08.10.2021, 15:30
Заяви прес-служби:30.09.2021, 15:54
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 18.10.2021, 15:43
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Хто має право на пільги по сплаті земельного податку?

06.10.2020, 15:30

Конституцією України визначено, що земля є основним національним багатством. Майже кожен громадянин України має у власності земельну ділянку хоча б одного цільового призначення. Відтак актуальним питанням є наявність пільг щодо сплати земельного податку для фізичних осіб.

Відповідно до пп. 14.1.72 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України земельний податок – це обов'язковий платіж, що справляється з власників земельних ділянок та земельних часток (паїв), а також постійних землекористувачів.

Статтею 281 Податкового кодексу України передбачено, що від сплати земельного податку звільняються: 1) особи з інвалідністю першої і другої групи; 2) фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; 3)пенсіонери (за віком); 4) ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; 5) фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм: 1) для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари; 2) для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0, 15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара; 3) для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара; 4) для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара; 5) для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.

Якщо фізична особа, яка згідно законодавства звільняється від сплати земельного податку, станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, площа яких перевищує межі граничних норм, така особа до 1 травня поточного року подає письмову заяву у довільній формі до Державної фіскальної служби України за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки про самостійне обрання/зміну земельних ділянок для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, в якому подано таку заяву, та діє до початку місяця, що настає за місяцем подання нової заяви про застосування пільги.

У разі подання фізичною особою, яка станом на 1 січня поточного року має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, заяви про застосування пільги після 1 травня поточного року пільга починає застосовуватися до обраних земельних ділянок з наступного податкового (звітного) періоду.

Якщо право на пільгу у фізичної особи, яка має у власності декілька земельних ділянок одного виду використання, виникає протягом календарного року та/або фізична особа набуває право власності на земельну ділянку/земельні ділянки одного виду використання, така особа подає заяву про застосування пільги до Державної фіскальної служби України за місцем знаходження будь-якої земельної ділянки протягом 30 календарних днів з дня набуття такого права на пільгу та/або права власності.

Кваліфіковану правову допомогу з цього та інших питань можна отримати, звернувшись до Полтавського бюро правової допомоги, яке знаходиться за адресою:м. Полтава, вул. Міщенка, 2. Телефон (0532) 50-27-29.

Городянам

18.10.2021, 15:43