Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 10:02
Полтавцям до відома:12.08.2022, 13:08
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 17.08.2022, 10:02
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Сьогодні на валютному ринку головне - зберігати спокій, не піддаватися спекулятивним провокаціям та не приймати емоційних рішень!..

19.08.2014, 11:58

На жаль, впродовж останніх декількох тижнів ситуація на валютному ринку усе більш нестабільна. Цьому є як об'єктивні, так і суб'єктивні причини. Головна об'єктивна причина – це безумовно, військові дії на Сході країни. Причому, очікування суб'єктів валютного ринку посилюються провокаційними заявами окремих політиків про можливість початку повномасштабної війни з Росією. Кожна така заява у свою чергу провокує додатковий тиск на курс. Інший об'єктивний чинник – це втрати українських експортерів від санкцій, введених Росією у 2013-14 роках. Головні суб'єктивні причини – це, з одного боку, штучне нагнітання паніки серед населення і бізнесу, а з іншої – бажання окремих гравців валютного ринку отримати швидкий прибуток.

Україна взяла курс на зміну монетарного режиму. Ціль центробанку – інфляційне таргетування. Цим самим Україна зобов'язалася дотримуватися режиму гнучкого обмінного курсу. Тож відтепер НБУ обмежений у здійсненні валютних інтервенцій. Проте, не дивлячись на це, за останніх 7 днів регулятор тричі виходив на валютний ринок для його заспокоєння. Причиною стало суттєве відхилення обмінного курсу від рівноважного рівня. Адже, за оцінками фахівців Національного банку, навіть з урахуванням втрат, яких зазнає Україна внаслідок військових дій, рівноважний рівень курсу повинен знаходитися в діапазоні 11,5-11,9 гривень за долар.

Водночас, стабільність обмінного курсу гривні у ІІ кварталі поточного року – на рівні 11,7 грн. за долар, сприяла суттєвому скороченню дефіциту поточного рахунку та дозволила практично вирівняти платіжний баланс. Більше того, Україна в останні місяці отримує значні обсяги зовнішнього фінансування з офіційних джерел, зокрема, у цьому місяці заплановані надходження в обсязі 500 млн. дол. США від Світового банку та 1,45 млрд. дол. США від МВФ. У червні також відновився приплив прямих іноземних інвестицій.

Національний банк має намір використовувати всі наявні важелі впливу для повернення обмінного курсу до свого рівноважного рівня. У тому числі, при значному розбалансуванні міжбанківського валютного ринку, Національний банк буде змушений разом з ринковими інструментами використовувати і адміністративні обмеження на валютному ринку.

Без сумніву, ситуація буде стабілізована найближчим часом. При цьому люди, які піддалися панічним настроям і зараз скуповують валюту за завищеним курсом, зазнають втрат. За таких умов – головне зберігати спокій, не піддаватися спекулятивним провокаціям та не приймати емоційних рішень.


Управління Національного банку України в Полтавській області


Городянам

17.08.2022, 10:02