Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 19:20
Полтавцям до відома:Сьогодні, 17:27
Заяви прес-служби:Сьогодні, 12:28
Документи:24.03.2023, 02:00
 
Останнє оновлення: 27.03.2023, 19:20
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Про стан забруднення атмосферного повітря в Полтаві у грудні 2016 року

17.01.2017, 14:33

Лабораторією Полтавського центру з гідрометеорології на 4-х стаціонарних постах відібрано 2172 проб повітря по 10 інгредієнтам. При хіманалізі виявлено 0,2 відсотка проб з перевищенням максимально разової ГДК (гранично допустима концентрація), що на рівні торішнього показника.

Передусім, повторюваність випадків перевищення ГДК складала лише по оксиду вуглецю - 1,7%.

Результати аналізів свідчать, що в цілому по місту середньомісячні концентрації контрольованих домішок в кратності ГДК не перевищували санітарну норму. Середні концентрації контрольованих забруднюючих речовин становили: формальдегіду- 0,7 ГДК, діоксиду азоту - 0,75 ГДК, оксиду вуглецю - 0,6 ГДК, оксиду азоту – 0,4 ГДК, фтористому водню – 0,3 ГДК, аміаку – 0,25 ГДК, діоксиду сірки та хлористому водню - 0,1 ГДК, розчинним сульфатам – 0,01 мг/м3.

Максимальні концентрації шкідливих домішок в приземному шарі перевищували максимально разову ГДК лише по оксиду вуглецю в 1,4 рази.

Вміст в атмосферному повітрі важких металів: кадмію, заліза, марганцю, міді, нікелю, свинцю, хрому, та цинку нижче граничних вимог.

Дослідження спектрального аналізу фільтрів з аерозолями засвідчили, що вміст в повітрі важких металів, зокрема: кадмію, заліза, марганцю, міді, нікелю, хрому, цинку та свинцю нижче граничного рівня.

Зіставлення результатів вимірювань з листопадом поточного року свідчить, що середні концентрації дещо збільшились лише по оксиду вуглецю та формальдегіду.

Незначне зниження середньомісячних концентрацій зафіксовано по вмісту пилу.

В порівнянні з середньомісячними концентраціями 2015 року вміст в атмосферному повітрі шкідливих домішок зменшився по пилу, оксидам азоту та формальдегіду.

Кислотно-лужна рівновага (рН) атмосферних опадів в грудні коливалась від 5,9 до 6,2. Зафіксовані значення характеризують чисті незабруднені опади.

(Використані матеріали Полтавського обласного центру з гідрометеорології)

Городянам