Календар оновлень:

Документи:26.11.2021, 15:31
Полтавцям до відома:26.11.2021, 14:25
Події міста:26.11.2021, 14:08
Заяви прес-служби:25.11.2021, 14:18
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 26.11.2021, 15:31
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

У банківській системі та Національному банку України зараз відбувається активний процес реформування. ...

19.08.2014, 15:00

У банківській системі та Національному банку України зараз відбувається активний процес реформування. Реформи – це завжди болісний процес. Складно всім – банкам, клієнтам, вкладникам банків. Даються взнаки накопичені десятиріччями проблеми та дисбаланси в економіці. Тож, очевидним є той факт, що чим скоріше реформи будуть запроваджені, тим краще. Тим скоріше банківський сектор та й фінансова система в цілому почнуть одужувати.

Однією з найбільш важливих змін, що впроваджуються Національним банком, є перехід до системи гнучкого курсоутворення, який здійснено в рамках підготовки до запровадження режиму інфляційного таргетування. Цей монетарний режим дозволить не тільки стримувати інфляцію на низькому та прогнозованому рівні, але й зробить життєздатним такий важливий інструмент монетарної політики, як відсоткові ставки. Наша оперативна мета в цій сфері - використовувати відсоткові ставки як основний інструмент для регулювання інфляційних та монетарних процесів, а стратегічний – суттєво знизити ставки, щоб забезпечити сприятливе середовище для сталого зростання економіки.

Водночас, наразі, окрім середньострокових і стратегічних завдань, НБУ змушений значну увагу приділяти і тим нагальним викликам, що постають перед регулятором, банківською системою та усією країною. Наше завдання – заспокоювати панічні настрої, які в нашій країні призводять до потрясінь на валютному ринку, а також відтоку депозитів.

Дійсно, сьогодні ситуація з курсом гривні до основних іноземних валют залишається непростою, однак контрольованою. Тиск на обмінний курс гривні зумовлений насамперед реакцією економічних агентів на воєнний конфлікт на Сході держави. Це – тимчасово, адже реальні макроекономічні підстави для суттєвих курсових коливань відсутні, а зовнішня позиція країни за останні місяці значно поліпшилася.

Національний банк не збирається відходити від політики гнучкого курсоутворення. Попри це режим гнучкого курсоутворення не означає вільного падіння. За останні дні Національний банк України декілька раз виходив на валютний ринок з інтервенціями для його стабілізації та згладування панічної поведінки учасників ринку. Національний банк планує і надалі брати активну участь у роботі валютного ринку у випадку його розбалансування.

Крім того, арсенал Національного банку не обмежується виключно ринковими інструментами. Є також адміністративні обмеження, до яких, втім, регулятор вдасться у виключному випадку. Сподіваємося, що до цього не дійде.


Управління Національного банку України в Полтавській області

Городянам

26.11.2021, 14:08