Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 10:02
Полтавцям до відома:12.08.2022, 13:08
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 17.08.2022, 10:02
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

До відома полтавців, які здають власне житло у найм

07.04.2014, 10:20

Державна податкова інспекція у м. Полтаві нагадує мешканцям міста, що відповідно до Податкового Кодексу України громадяни, які надають своє житло у найм і отримують доходи, зобов’язані сплачувати податок та декларувати доходи шляхом подання декларації про майновий стан і доходи.

Відповідно до статті 170 Податкового Кодексу якщо орендар є фізичною особою, яка не є суб'єктом господарювання, то особою, відповідальною за нарахування та сплату податку до бюджету, є платник податку – орендодавець, тобто особа, яка надає житло у найм та отримує доходи.

При цьому, такий орендодавець самостійно нараховує та сплачує податок до бюджету в строки, встановлені цим Кодексом для квартального звітного періоду, а саме: протягом 40 календарних днів, після останнього дня такого кварталу. Ставка податку на доходи з фізичних осіб від надання в найм власного житла становить 15 відсотків від суми отриманого орендодавцем доходу у вигляді орендної плати або суми комунальних платежів, сплачених орендарем.

Сума отриманого доходу, сума сплаченого протягом звітного податкового року податку відображаються у річній податковій декларації. Податкова декларація згідно зі статтею 49 Податкового Кодексу України подається до податкової інспекції за місцем податкової адреси до 1 травня року, що настає за звітним.

За неподання податкової декларації, порушення порядку заповнення, порушення строків її подання, недостовірність інформації, наведеної у декларації, відповідно статті 47 Податкового Кодексу передбачається відповідальність, яку несуть платники податків.

Відповідно до статті 164-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання або несвоєчасне подання громадянами декларацій про доходи чи включення до декларацій перекручених даних тягне за собою попередження або накладення штрафу у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Крім того, згідно зі статтею 127 Податкового Кодексу, несплата податку громадянами, які отримували доходи від надання житлової площі у найм іншим громадянам, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 25 відсотків суми податку, що підлягає сплаті до бюджету.

Враховуючи вищевикладене, Державна податкова інспекція у м. Полтаві звертається до громадян, які надають власну житлову площу у найм, з проханням дотримуватись податкового законодавства та до 1 травня 2014 року звернутися до Центру обслуговування платників за адресою вул. Фрунзе, 155 та подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи.

Городянам

17.08.2022, 10:02