Календар оновлень:

Події міста:15.07.2024, 15:23
Полтавцям до відома:12.07.2024, 09:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:15.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 15.07.2024, 15:23
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

До уваги платників екологічного податку: основні вимоги щодо заповнення декларації

22.05.2024, 08:39

Головне управління ДПС у Полтавській області нагадує, що форма  податкової  декларації  екологічного  податку  затверджена  наказом Міністерства  фінансів  України  від  17.08.2015  №  715,  зареєстрований  у Міністерстві  юстиції  України  03.09.2022 за № 1052/27497,  із  змінами  (далі  – Декларація).

Декларація  містить  додатки,  що  є  її  невід’ємною  частиною,  у  яких платники екологічного податку декларують податкові зобов’язання за:

- викиди  забруднюючих  речовин  в  атмосферне  повітря  стаціонарними джерелами забруднення – у додатку 1 до Декларації;

-  скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об’єкти – у додатку 2 до Декларації;

- розміщення відходів (крім розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної  сировини,  що  розміщуються  на  власних  територіях  (об’єктах) суб’єктів господарювання) – у додатку 3 до Декларації;

-  утворення  радіоактивних  відходів  (включаючи  вже  накопичені)  –  у додатку 4 до Декларації; 

- за утворення радіоактивних відходів і сплачується за придбання джерел(а) іонізуючого випромінювання – у додатку 5 до Декларації;

- тимчасове  зберігання  радіоактивних  відходів  їх  виробниками  понад установлений особливими умовами ліцензії строк – у додатку 6 до Декларації.

Звітним (податковим) періодом для обчислення податкових зобов’язань з екологічного  податку  є  календарний  квартал  (п. 250.1  ст. 250  Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Платники  екологічного  податку  подають  Декларації  протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу, до контролюючих органів та сплачують податок протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання податкової декларації:

за  викиди  в  атмосферне  повітря  забруднюючих  речовин  стаціонарними джерелами  забруднення,  скиди  забруднюючих  речовин  у  водні  об’єкти, розміщення  протягом  звітного  кварталу  відходів  у  спеціально  відведених  для цього  місцях  чи  на  об’єктах  –  за  місцем  розміщення  стаціонарних  джерел, спеціально відведених для цього місць чи об’єктів;

за  утворення  радіоактивних  відходів  та  тимчасове  зберігання радіоактивних  відходів  понад  установлений  особливими  умовами  ліцензії  строк  –  за  місцем  перебування  платника  на  податковому  обліку  у контролюючих органах.

Податкові  зобов’язання  з  екологічного  податку  обчислюються  у  додатках  до Декларації за кожним видом та об’єктом оподаткування окремо. Вартісні показники Декларації та додатків до неї зазначаються у гривнях з копійками.

            Заповнення додатків до Декларації

Тип додатка до Декларації, звітний період та податковий номер платника або серія (за наявності) та номер паспорта мають бути ідентичними таким показникам, що зазначені у Декларації, до якої подається такий додаток.

У  ряд. 3  додатків  до  Декларації  зазначається  інформація  щодо  кодів  за КАТОТТГ, визначених за Кодифікатором адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затвердженим наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 26 листопада 2020 року № 290:

для додатків 1, 2, 3 до Декларації:

у  рядку 3.1  зазначається  код  за  КАТОТТГ  території  територіальної  громади  на території якої розташоване джерело забруднення; 

у  рядку 3.2  зазначається  код  за  КАТОТТГ  адміністративно-територіальної одиниці за місцем розташування джерела забруднення.

Для додатків 4, 5, 6 до Декларації:

у рядку 3 зазначається код за КАТОТТГ адміністративно-територіальної одиниці за місцем обліку платника екологічного податку (місцезнаходження контролюючого органу, до якого подається Декларація).

За кожним кодом за КАТОТТГ території територіальної громади, на території якої  розташоване  джерело  забруднення,  складається  окремий  додаток  1,  2,  3  до Декларації (розрахунок).

 

 

Головне управління ДПС у Полтавській області

Городянам