Екологічний бюлетень стану забруднення атмосферного повітря в Полтаві у серпні 2023 року21.09.2023, 12:56 Систематичні спостереження лабораторії Полтавського центру з гідрометеорології за станом забруднення атмосферного повітря протягом звітного місяця свідчать про наступне: із відібраних 1741 проби повітря по 10-ти інгредієнтам виявлено 2,0 відсотка з перевищенням ГДК (гранично допустима концентрація), що на 0,2% вище за попередній місяць.
Із загальної кількості проб відмічене 34 випадки перевищення максимально разової ГДК, зокрема: оксид вуглецю – 11 ,8%; пил – 2,9%; формальдегід – 2,7%. За рештою інгредієнтів перевищень максимально разової ГДК не виявлено.
За результатами аналізів встановлено, що середньомісячні концентрації в цілому по місту перевищували граничні критерії по:
- - формальдегіду в 4,7 рази,
- - діоксиду азоту в 1,5 рази,
- - пилу в 1,4 рази.
Порівняння середньомісячних концентрацій з ГДК свідчить, що загальний рівень забруднення атмосферного повітря був:
- - оксидом вуглецю - на рівні ГДК,
- - фтористим воднем - 0,8 ГДК,
- - оксидом азоту та аміаком - 0,5 ГДК,
- - хлористим воднем - 0,3 ГДК,
- - діоксидом сірки – 0,04 ГДК,
- - розчинними сульфатами - 0,00 мг/м3.
Максимальна концентрація забруднювальних речовин перевищувала максимально разову ГДК по:
- - оксиду вуглецю в 2,6 рази:
- - формальдегіду в 1,5 рази;
- - пилу в 1,4 рази;
- - діоксиду азоту - 1,0.
У порівнянні з липнем поточного року збільшилась забрудненість повітря по всіх шкідливих домішках.
Порівняльний аналіз середньомісячних концентрацій з середньорічними минулого року свідчить, що збільшилась забрудненість повітря по всіх домішках за винятком діоксиду сірки та розчинних сульфатів.
Вищевикладене підвищення рівня забруднення атмосферного повітря обумовлено високим температурим фоном протягом місяця.
Спектральний аналіз атмосферного пилу за липень свідчить, що вміст важких металів, а саме: кадмію, заліза, марганцю, міді, нікелю, свинцю, хрому та цинку нижче допустимих величин.
Реакція кислотності (рН) атмосферних опадів у серпні знаходилась в межах 6,0 - 6,2, що відповідає чистим опадам.
Більше дізнатися про якість атмосфери в обласному центрі можна за посиланням https://nupp.edu.ua/page/upravlinnya-yakistyu-atmosfernogo-povitrya-aglomeratsii-poltava.html, або на сайтs виконавчого комітету Полтавської міської ради кликнувши банер «Управління якістю атмосферного повітря» на головній сторінці. |
Містянам
|