Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 13:53
Полтавцям до відома:Сьогодні, 13:45
Заяви прес-служби:Сьогодні, 12:47
Документи:Сьогодні, 03:00
 
Останнє оновлення: 30.05.2023, 13:53
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

ПОНОВЛЕННЯ ПЕРЕВІРОК ДЕРЖПРАЦІ

18.08.2020, 13:23

Полтавська міськрайонна філія Полтавського обласного центру зайнятості на виконання окремого доручення Державної служби України з питань праці інформує, що з 01 вересня 2020 року Управлінням Держпраці у Полтавській області проводитиметься інспекційна компанія з питань виявлення неоформлених трудових відносин та щодо дотримання законодавства про охорону праці.

Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності. Для роботодавця нелегальна праця може принести нестабільність у його діяльності, плинність кадрів зумовить необхідність постійного навчання нових працівників, відсутність відповідальності працівника, можливість безкарного заподіяння матеріальної шкоди, неналежне виконання трудових обов'язків. Водночас, для роботодавця – це і позитивний імідж та репутація надійного партнера, що є запорукою процвітання бізнесу та примноження прибутків. Для найманого працівника неоформлені трудові відносини несуть нестабільність щодо можливого припинення трудових відносин у будь-який час і без належного обґрунтування, повну відсутність соціальних гарантій, передбачених державою для найманих працівників і у майбутньому – мізерні пенсії.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України, з 02.02.2020 року за порушення трудового законодавства юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть фінансову відповідальність у таких розмірах:

- 10 мінімальних зарплат (47230 грн) за кожного працівника при фактичному допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору або оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час;

- 3 мінімальних зарплат (14169 грн) за порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць;

- 10 мінімальних зарплат (47230 грн) за недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці.

Сподіваємось на вашу суспільну відповідальність та дотримання вами законодавства нашої країни. Пам'ятайте, що легальна праця та сплата податків є запорукою стабільного сьогодення і процвітанням України в майбутньому.

Більше корисної інформації з питань зайнятості можна знайти за посиланнями:

https://pol.dcz.gov.ua/

https://www.facebook.com/CZPoltava/

Городянам