Календар оновлень:

Події міста:17.09.2021, 17:10
Полтавцям до відома:17.09.2021, 14:52
Документи:17.09.2021, 00:00
Заяви прес-служби:15.09.2021, 16:31
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 17.09.2021, 17:10
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Олександр Мамай: «Ми боремося не проти бабусь із літром молока чи десятком яблук, вирощених у власному садку, а проти цілеспрямованих перекупників неякісних товарів»

13.10.2011, 13:59

Міський голова – про стихійну торгівлю

Нещодавно в місті розпочалися регулярні рейди спеціальних служб місцями стихійної торгівлі.

Працівники міськвиконкому, СЕС, міліція проводять перевірки й забороняють продавцям реалізовувати свій товар в антисанітарних умовах та у забороненому для цього місці.

Хтось із «стихійників» перечікує рейд десь неподалеку, щоб потім знову повернутися на своє місце, хтось же звинувачує в усіх своїх життєвих проблемах міську владу. Коментар з цього приводу ми взяли в міського голови Олександра Мамая.

- Олександре Федоровичу, боротьба з несанкціонованою торгівлею розпочалася з рішення сесії міської ради?

- Так, відповідне рішення згідно мого розпорядження було прийняте на тринадцятій сесії міської ради шостого скликання. За ним, до 1 листопада 2011 року відповідні профільні служби (міліція, санепідстанція, ветмедицина, інспекція з контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста міськвиконкому тощо) мають припинити несанкціоновану торгівлю на вулицях та площах міста. А їх у Полтаві на сьогоднішній день – зо два десятки. Обласна влада вже давно розпочала успішну боротьбу зі «стихійними точками». Час і нам навести лад у місті.

- Чи може місто запропонувати незаконним торгівцям облаштовані для роботи місця?

- Звичайно ж, місто залюбки надає таким підприємцям облаштовані торгівельні місця. Тим паче, що більшість тих, хто спродує свій товар в антисанітарних умовах «з землі», роблять це практично поруч із порожніми законними прилавками. Приміром, така ситуація зі стихійним ринком, що на площі Слави біля Південного вокзалу. Останніми роками торгівці перетворили її на суцільний ринок. І це при тому, що поряд – організований ринок. Там створені всі умови для продажу: вільні місця у торгових рядах, накритих дахом, ветеринарна експертиза, яка підтверджує якість продуктів, майже символічна плата за місце. Але ж посеред вулиці, очевидно, зручніше.

- Дехто вже назвав ці рейди «війною з бабцями».

- Я хочу наголосити, що міська влада бореться не проти бабусь із літром молока чи десятком яблук, вирощених у власному садку, а проти цілеспрямованих перекупників. А якщо знаходяться бажаючі, які готові купити у бабусь їхній нехитрий товар і, навіть, хочуть споживати тільки його, - нехай так і буде. Міська влада націлена прибрати стихійних торгівців, котрі їздять закупляти свій товар до Харкова чи Одеси оптовими партіями, без відповідних сертифікатів та документів, і не бажають офіційно ставати в законні торгівельні ряди. А навіщо ж платити більше, правда? Якщо можна стати, де заманеться, й спокійнісінько торгувати. Особливо кричуща ця ситуація поблизу Центрального ринку – на вулицях Куйбишева, Новобазарній. Там же пройти неможливо через розкладений прямо на тротуарі товар «стихійників». У той час, коли інші підприємці на офіційних ринках торгують перевіреним лабораторією товаром, сплачують до бюджету кошти, інші вважають нормальним прямо з автівок у невстановлених місцях торгувати незрозумілого походження продуктами чи одягом.

- «Самовільні» підприємці звинувачують владу в тому, що своїми рейдами вона цілеспрямовано позбавляє їх заробітку.

- Влада робить те, що повинна, - наводить лад у місті за законом. Адже не в Полтавській міській раді вигадали Кодекс України про адміністративні правопорушення та відповідні в ньому статті. За ними «стихійники» несуть юридичну відповідальність за свої дії. Для чогось же написаний цей закон, правда? Для того, аби убезпечити людей від отруєння неякісними й неперевіреними продуктами харчування чи від лікування алергії після пофарбованої незрозумілою хімією кофтинки перекупщиків.

Я особисто звернувся до начальника Полтавського міського управління ГУ УМВС України в Полтавській області Володимира Дідика, щоб він виділив більшу кількість міліціонерів для боротьби з перекупниками. Такі рейди будуть поводитися систематично.

Журналістам до відома

15.09.2021, 16:31.  16. 09. 2021, 10. 00  — засідання виконавчого комітету (ПМР, к. 222). Докладніше

08.09.2021, 17:18.  Перелік заходів на 09. 09. 2021 Більше інформації

07.09.2021, 11:56.  Перелік заходів на 08. 09. 2021 Докладніше

01.09.2021, 14:44.  Перелік заходів на 02. 09. 2021  Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

17.09.2021, 17:10