Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 13:00
Заяви прес-служби:Сьогодні, 09:29
Документи:Сьогодні, 08:16
Полтавцям до відома:21.09.2021, 09:52
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 22.09.2021, 13:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Полтавщина першою розпочне модернізацію системи фінансування охорони здоров’я всієї України

14.12.2018, 17:51

14 грудня, з робочим візитом до Полтави завітала виконуюча обов'язки міністра охорони здоров'я України, доктор Уляна Супрун. У рамках свого візиту, відбувся прес-брифінг з представниками місцевих засобів масової інформації.

Під час зустрічі обговорили важливі питання, що стосуються реформування галузі охорони здоров'я: як її первинної ланки, так і стаціонарного лікування.

Зокрема, під час прес-брифінгу повідомили, що саме з Полтавської області розпочнеться модернізація системи фінансування охорони здоров'я всієї України. Адже саме Полтавщина є найбільш успішною та підготовленою до змін на рівні стаціонарів.

– Полтавщина перша в усіх пілотах. Ваша область співпрацює не лише з МОЗ та НСЗУ, а й з міжнародними партнерами. А завдяки інвестиціям вам вдається ще більше наблизити якісні медичні послуги до пацієнтів. Ми хочемо "полтавізувати" Україну. Все, що впроваджується на Полтавщині розповсюджуватимуть по всій Україні. Ви є першими і ви є лідерами у трансформації охорони здоров'я цілої країни, – наголосила в. о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

У проект відпрацювання нового механізму фінансування стаціонарної медичної допомоги в Полтавській області буде залучено 56 медичних закладів. З 1 квітня 2019 року 100% виплати цим закладам буде здійснювати Національна служба здоров'я України на умовах договору. Причому, для пом'якшення перехідного періоду, на 60% фінансування буде покриватися глобальною ставкою на основі даних попередніх періодів, на 40% – за випадок госпіталізації на основі діагностично-споріднених груп.

З березня заклади укладуть договір з НСЗУ, а з 1 квітня почнуть фінансуватися за новою, удосконаленою та сучасною моделлю здійснення виплат.

Метою цього пілотного проекту є вдосконалення механізмів фінансування існуючої системи охорони здоров'я з метою надання пацієнтам належної медичної допомоги – в тому обсязі та за допомогою тих інструментів, які дійсно працюють у цивілізованому світі.

Обговорили під час прес-брифінгу і проблеми та виклики реформи первинної ланки, яка уже втілюється в Україні. Зокрема, багатьох полтавців цікавить, чи зможуть вони отримувати безоплатну медичну допомогу, якщо до кінця року не встигнуть укласти декларацію з сімейним лікарем.

– Зміни розпочалися і вони продовжуються, – повідомив під час брифінгу голова Національної служби здоров'я України Олег Петренко. – З наступного року декларацію не просто можна, а треба укладати. Ніякого кінцевого терміну укладання декларації не існує. Але конкуренція за хороших лікарів триває. Відповідно, ті люди, які будуть зволікати дуже довго, не зможуть вибрати того лікаря, з яким хочуть співпрацювати. Ніхто не може говорити про те, що не буде медичної допомоги для людей без декларацій. Вона буде надавтися всім. Навіть якщо не уклала декларацію, людина може звернутися і отримати безкоштовну медичну допомогу.

Нині процес укладання декларацій триває. Станом на сьогодні 67% жителів Полтавщини уклали договори з сімейними лікарями.

Цього ж дня в. о. Міністра охорони здоров'я Уляна Супрун зустрілась із заступником міського голови з питань діяльності виконавчих органів Людмилою Бойченко, управлінням охорони здоров'я міськвиконкому, депутатом Полтавської міської ради, який є головою профільної постійної комісії Олександром Кудацьким та очільниками Центрів первинної медико-санітарної допомоги.

Під час спілкування Уляна Супрун ще раз наголосила на тому, про що йшла мова під час прес-конференції: Полтава та область є лідерами у трансформації охорони здоров'я цілої країни. В.о. Міністра охорони здоров'я подякувала присутнім за те, що вони, докладаючи максимальних зусиль, зробили Полтаву містом, на яке треба рівнятися.

У свою чергу, керівники Центрів первинної медико-санітарної допомоги зауважили, що впровадження медичної реформи в першу чергу дало позитивні зміни в обслуговуванні населення, адже пацієнт має змогу самостійно обрати собі лікаря, він отримує увагу і повагу від нього, якісне та ефективне лікування.

Інші новини за цей день:

15 грудня у Полтаві відбудеться благодійний забіг —18:15
17 грудня відбудеться засідання Робочої групи з вивчення питання щодо аварійного стану каналізаційних колекторів —16:57
Запрошуємо на відкриття Головної міської ялинки —13:21
Лідери волонтерських загонів міста ознайомилися з особливостями роботи з людьми з інвалідністю —11:19
Графік засідань постійних комісій (оновлений) —09:36
До Нового року міська влада підготувала низку заходів для дітей та молоді —09:36
У Полтаві підписали Меморандум щодо впровадження інноваційних та безпечних для клімату рішень —09:13
Міжнародний форум «Employment forum for youth: problems and ways to overcome» —08:50
15 грудня у Полтаві відбудеться благодійний забіг —08:21

Журналістам до відома

Сьогодні, 09:29.  Перелік заходів на 23. 09. 2021 Більше інформації

15.09.2021, 16:31.  16. 09. 2021, 10. 00  — засідання виконавчого комітету (ПМР, к. 222). Подробиці

08.09.2021, 17:18.  Перелік заходів на 09. 09. 2021 Читати далі

07.09.2021, 11:56.  Перелік заходів на 08. 09. 2021 Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

22.09.2021, 13:00