Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 16:00
Документи:Сьогодні, 14:30
Заяви прес-служби:Сьогодні, 08:50
Полтавцям до відома:22.07.2021, 16:42
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 23.07.2021, 16:00
ГородянамЦ Н А ПДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

#Полтавська_ОТГ: Олександр Шамота та Ігор Федій відвідали село Сем’янівку та оглянули інфраструктуру населеного пункту

29.05.2020, 14:29

Днями на сайті Кабінету Міністрів України було опубліковано рішення про затвердження перспективного плану формування територій громад Полтавської області. Згідно цього документу, до складу новоствореної Полтавської ОТГ уже у вересні цього року увійдуть населені пукти Абазівської, Бричківської, Валківської, Гожулівської, Пальчиківської, Сем'янівської, Супрунівської, Тахтаулівської, Чорноглазівської та Ковалівської сільських рад.

Аби зрозуміти потреби кожної громади, секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота та перший заступник міського голови Ігор Федій відвідали село Сем'янівку. Вони оглянули інфраструктуру населеного пункту – дитячий садок і школу, об'єкти культури та спорту, комунальне підприємство та благоустрій.

Як наголосив Олександр Шамота, Сем'янівка – село з величезними перспективами, має гарне географічне розташування та зручне сполучення з містом:

- Зараз об'їжджаємо кожну сільраду, аби зрозуміти потреби громад, виявити сильні та слабкі місця. Стереотипи про село потрібно ламати. Сьогодні бачимо, що на ентузіазмі місцевого керівництва і активістів установлене освітлення вулиць, є камери спостереження, власне комунальне підприємство, яке слідкує за благоустроєм, збором, сортуванням та вивезенням сміття. Місцеві ентузіасти розвивають тут культуру футболу і спорту загалом, підтримують і розбудовують стадіон, виборюють першості в змаганнях, - розповів Олександр Шамота.

Також він наголосив на проблемах, які необхідно буде розв'язувати найближчим часом. Серед них – вирішення питання щодо розширення школи та дитячого садочка, у яких наразі обмаль місця. А зі збільшенням наповнюваності, їх не вистачатиме взагалі.

Потребує вкладень і місцевий будинок культури, в якому функціонує потужна самодіяльність і безліч творчих гуртків. Пріоритетним у подальшій спільній роботі буде і ремонт під'їзних доріг до села, так як сполучення з містом стає проблематичним, особливо в негоду.

Як зазначив Ігор Федій, об'єднання міста і сіл у рамках реформи децентралізації має бути консолідованим та взаємовигідним для обох сторін.

- Об'єднання сіл та міста – це перспектива швидких та якісних змін. Місто може використати ці переваги за рахунок розширення свої меж та територій, а от село отримає нові можливості за рахунок міських потужностей. Ми підтримуватимемо розвиток громади і надалі. Та все ж, задля цього має бути переглянута податкова та бюджетна політика держави. Зокрема, якби на місцях лишали усі податки та усе, що заробляє громада, жодна допомога держави не була би потрібна. Та на сьогодні на місцях лишаються лише 60% податку з доходів фізичних осіб. Тож, ми ініціюватимемо відповідні зміни на державному рівні.

Наостанок Олександр Шамота та Ігор Федій оглянули приміщення сільської амбулаторії, де необхідно доробити ремонт. Гостро не вистачає в Сем'янівці й аптечного пункту. Тож, над цими проблемами планують працювати у подальшому.

Інші новини за цей день:

«Привітай свою малечу!» —16:05
#дитячі_мрії Увага! Оголошено конкурс «Я та моя улюблена іграшка»! —16:00
Полтавський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді протягом тижня продовжує свою роботу з дотриманням правил карантину —14:58
Із засідання комісії з визначення та відшкодування збитків, заподіяних територіальній громаді внаслідок порушення земельного законодавства —14:48
Завершився збір фотографій творчих робіт учасників Art-марафону онлайн «Ура! Канікули!» —13:34
Перелік адрес житлових будинків, де провели дезінфекцію сьогодні, 29 травня —13:08
Оперативна інформація про поширення коронавірусу у Полтаві станом на 29 травня —10:00
Про заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня захисту дітей —08:51

Журналістам до відома

Сьогодні, 08:50.  23. 07. 2021, 10: 00 - п'ята сесія Полтавської міської ради восьмого скликання (сесійна зала, ПМР) Читати далі

22.07.2021, 09:48.  22. 07. 21, 15: 00 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (223 кім.). Докладніше

21.07.2021, 11:35.  22. 07. 21, 09: 00 - засідання постійної комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства (кім. 223). Докладніше

19.07.2021, 16:20.  Графік засідань постійних комісій (20. 07. 21) Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

23.07.2021, 16:00