Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 16:00
Документи:Сьогодні, 14:30
Заяви прес-служби:Сьогодні, 08:50
Полтавцям до відома:22.07.2021, 16:42
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 23.07.2021, 16:00
ГородянамЦ Н А ПДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

«Освіта впродовж життя: університет третього віку»

18.02.2019, 11:53

Фото надане Полтавським університетом економіки і торгівлі

Університет третього віку (УТВ), який працює у стінах ВНЗ Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі» радо відкриває двері для усіх спраглих до знань мешканців м.Полтави 55+.

Цього року УТВ отримав підтримку завдяки небайдужості мешканців Полтави, що долучилися до партиципаторного бюджетування.

«Партиципаторне бюджетування» – дієвий інструмент посилення взаємодії органів місцевого самоврядування з громадськістю, направлений на включення жителів, які постійно проживають у межах м. Полтави, до прийняття рішень щодо розподілу визначеної Полтавською міською радою частини міського бюджету, залучення їх до участі у бюджетному процесі та реалізації повноважень визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні».

16 лютого відбулося свято на відзначення перемоги проекту №33 «Освіта впродовж життя» в категорії соціальні проекти «Бюджет участі». Цей проект набрав найбільшу кількість голосів серед малих проектів та залучив 1028 мешканців до його підтримки. 573 із них взяли участь у офлайн голосуванні, 455 осіб проголосували онлайн. Проектна заявка підготовлена слухачами УТВ за допомогою викладачів Усанова І.В. та Стефанюк О.Д. До проекту залучені не лише викладачі Полтавського університету економіки і торгівлі. В ньому також беруть участь найкращі фахівці Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г. Короленка та Української Медичної Стоматологічної Академії. Комунікативну компанію з підтримки проекту проводили самі слухачі, студенти-волонтери, викладачі, які є небайдужими жителями міста і прагнуть до прогресивних змін та розвитку цікавих програм для полтавчан.

Така підтримка є свідченням того, що все більша кількість небайдужих жителів міста долучається до співпраці з органами місцевого самоврядування, та є активними полтавчанами, які готові брати відповідальність за реалізацію актуальних програм, що спрямовані на розвиток міста та вирішення освітніх і соціальних проблем Полтави.

Слухачів Університету третього віку, а їх на разі 512 осіб, привітав ректор Полтавського університету економіки і торгівлі д.і.н., професор О.О.Нестуля та директор Комунальної організації «Інститут розвитку міста» Юрій Левченко. Про роботу волонтерського загону слухачів УТВ розповіла директор центру

соціальних служб для сімї, дітей та молоді Полтавської міської ради Ольга Буднікова.

В Університеті третього віку зараз навчається 20 груп: 10 груп на першому курсі та 10 груп на другому курсі. Організована робота кураторів та студентського загону волонтерів, які допомагають викладачам навчати людей поважного віку комп'ютерній грамотності.

Люди поважного віку вивчають цікаві дисципліни, які не лише дають нові навички, але й допомагають краще адаптуватися та соціалізуватися у динамічному, змінному інформаційному середовищі. Зокрема запропоновані курси: інформаційно - комунікативні технології (комп'ютерна грамотність), психологія дорослості, визначення якості товарів і послуг, норм та користі фізичних навантажень у поважному віці, здоровя зберігаючі технології , курс активного користувача ІКТ та свідомого полтавця, здорове довголіття загально-розвиваючі курси, майтер-класи. Тут створено середовище для спілкування, саморозвитку та самореалізації людей поважного віку.

Викладачі постійно вдосконалюють форми і методи роботи з людьми поважного віку, проходять навчальні тренінги, складають освітні програми. Навчання організовано згідно з Положенням про Університет третього віку, яке затверджено Вченою Радою ПУЕТ. Законодавчою базою для реалізації проекту Університет третього віку є «Стратегія державної політики з питань здорового та активного довголіття населення на період до 2022 року», прийнята урядом 11 січня 2018 р. та пріоритетний напрямок розвитку вищої освіти, визначений на колегії Міністерства освіти і науки України 26.01. 2018 р. - «Освіта впродовж життя».

Полтавський університет економіки і торгівлі радо запрошує усіх мешканців віком 55+, які прагнуть набувати знань та умінь для адаптації та соціалізації у новому інформативному середовищі, долучатися до навчання з 01 вересня 2019 р., коли буде оголошено новий набір.


Юлія РОМАНЕНКО

Інші новини за цей день:

Із засідання постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів —17:55
Графік засідань постійних комісій —15:11
Запрошуємо до участі в конкурсі малюнків «Омріяна Україна очима дітей» —12:27
Фахівці та волонтери Полтавського міського центру соціальних служб дітей зі Стрітенням —11:08
Із апаратної наради —09:30
«Wedding Day»-2019 —09:25
Турнір зі стрільби серед студентів вишів міста —08:31
За минулий тиждень у Полтаві народились 82 дитини —08:04

Журналістам до відома

Сьогодні, 08:50.  23. 07. 2021, 10: 00 - п'ята сесія Полтавської міської ради восьмого скликання (сесійна зала, ПМР) Докладніше

22.07.2021, 09:48.  22. 07. 21, 15: 00 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (223 кім.). Докладніше

21.07.2021, 11:35.  22. 07. 21, 09: 00 - засідання постійної комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства (кім. 223). Докладніше

19.07.2021, 16:20.  Графік засідань постійних комісій (20. 07. 21) Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

23.07.2021, 16:00