Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 13:18
Документи:18.06.2021, 20:05
Заяви прес-служби:18.06.2021, 18:04
Полтавцям до відома:17.06.2021, 16:09
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 22.06.2021, 13:18
ГородянамЦ Н А ПДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Дошкільна освіта як пріоритет для міської влади

07.03.2014, 11:11

Міський голова Олександр Мамай очолив делегацію, яка завітала до 2 дошкільних закладів міста. Як повідомив Олександр Мамай, всі дитячі садки в Полтаві будуть детально інспектовані, адже міська влада поставила собі завдання вивчити всі проблеми дошкілля та допомогти цій надважливій галузі освіти.

Спершу міський голова завітав до Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) № 44 «Волошка».

Після яскравої концертної програми делегація відвідала функціональні зони приміщення, поспілкувалась із керівництвом закладу, завітала до груп дитсадку.

Дошкільний навчальний заклад (ясла - садок) № 44 «Волошка», що розташований за адресою: м. Полтава, провулок Ломаний, 6 функціонує з 1965 року.

Дошкільний заклад розрахований на 6 груп, де виховується 207 дітей.

В закладі працює 14 педагогів, з них 92% мають вищу педагогічну освіту.


У садочку створено належні умови для навчання, виховання та розвитку дітей. Вікові групи та музичний зал обладнано відповідно до сучасних вимог, функціонують кабінети: методичний, медичний, музичний, психологічний, облаштовано спортивний та прогулянкові майданчики. Комп'ютерна техніка підключена до мережі Інтернет. З вересня 2013 року запроваджено електронну чергу на влаштування дітей у заклад.

Педагогічний колектив здійснює навчально-виховний процес за Базовим компонентом дошкільної освіти, програмами «Українське дошкілля», «Впевнений старт» та авторською програмою з економічного виховання дошкільнят «Школа Гнома - економа».

Пріоритетний напрямок роботи закладу є: економічне виховання, де дітей навчають економити енергоресурси.

Впроваджуються інноваційні педагогічні технології та методики: навчання ранньому читанню за системою Г. Домана, розвиток логіки та мислительних операцій «Палички X. К'юїзенера», методика К. Орфа, ТРВЗ, ейдетика (розвиток асоціативного мислення), розвивальні ігри сім'ї Нікітіних, М.Воскобовича, «Тантамареску» (театр одного актора), сендплей, карвінг, орігамі, квілінг.

Вихованці садка з задоволенням відвідують гуртки: «Чудо пензлик», «Театральна студія» (художньо - естетичний, пізнавальний розвиток); «У країні флористики», «Маленькі господарі» (художня праця); «Паперові дива» (квілінг).

На базі ДНЗ працює міський майданчик передового педагогічного досвіду для молодих спеціалістів «Економічне виховання дошкільнят» (знайомство з авторською програмою «Школа Гнома - економа»).

Педагогічний колектив бере активну участь у міських і обласних конкурсах та фестивалях: учасник IV Міжнародного фестивалю педагогічних інновацій, IV Міжнародний екологічний конкурс «Здоров'я може бути смачним» ( 2013р., II місце), номінація: Поробка «Капелюх, повний здоров'я» ( II місце),«Гармонія руху», « Колискова пісня», «Полтава - вишивана», «Великодня писанка».

Дошкільний заклад № 44 «Волошка» є базовим для різноманітних міських методичних заходів, слухачів курсів ПОІППО ім. М.В.Остроградського.

Міський голова також завітав до Полтавського дошкільного навчального закладу (ясла-садок) комбінованого типу № 6 «Чебурашка».

Дошкільний навчальний заклад відкрито у 1978 році. Відповідно до ріїш виконавчого комітету Полтавської міської ради ясла-садок №41 Державі підприємства «Південна залізниця» з 2000 року прийнято до комунальної власн міста та змінено порядковий номер дошкільного закладу з №41 на № 6.

У дошкільному закладі функціонує 12 вікових груп, з них 2 спеціальні для дії з вадами мови, виховується 376 дітей.

Колектив закладу налічує 65 працівників, з них 33 педагога: 96 % з вищ< освітою, 4% з середньою спеціальною. Поряд з досвідченими вихователями праці молодь, випускники Полтавського національного педагогічного університету ім. В Короленка.

У закладі створені належні умови для всебічного розвитку дітей: затиш естетично оформлені групові кімнати, сучасне предметно-розвивальне середовип кабінети: методичний, логопедичні, практичного психолога, медичний. Обладнаї музичну залу, спортивний та прогулянкові майданчики. У 2014 році міською владо виділено 165 тис. грн. на капітальний ремонт покрівлі.

Навчально-виховний процес здійснюється за державними програмам «Українське дошкілля» та «Впевнений старт», відповідно до Базового компонент дошкільної освіти. Пріоритетними напрямками роботи закладу є: інтелектуальний т художньо-естетичний розвиток вихованців, корекція вад мовлення у дітей.

Впроваджуються інноваційні педтехнології: методика фізичного вихована М.Єфіменка, методика розвитку творчих здібностей на заняттях з малюванш Л.Шульги, розвиток логіки та мислительних операцій за допомогою логічних блокії З.Д'єниша, паличок Д.К'юїзенера, ТРВЗ, елементи ігрової системи ейдетики, розвиваючі ігри М. Воскобовича, сім'ї Нікітіних.

Розвитку здібностей дошкільнят сприяє діяльність гуртків: хореографічного, англійської мови, театрального. Для отримання педагогічної, діагностичної, колекційної допомоги на базі закладу працює консультативний центр для батьків «Дошкільний заклад і родина».

Педагоги закладу беруть участь у конкурсах та фестивалях міського та обласного рівнів: «Юні екологи - рідному подвір'ю» (І місце), «Імідж сучасного дошкільного закладу», «Колискова пісня», «Сюрпризіада», «Великодня писанка», «Полтава вишивана»

Дошкільний заклад є базовим для проведення практики студентів ПНПУ імені В.Г.Короленка, навчання слухачів ПОІППО імені М.В. Остроградського, проведення міських методичних заходів.

Журналістам до відома

18.06.2021, 18:04.  Перелік заходів на 22. 06. 2021 Подробиці

17.06.2021, 15:41.  18. 06. 2021, 10: 00 - четверта сесія Полтавської міської ради восьмого скликання (сесійна зала, ПМР) Більше інформації

17.06.2021, 10:00.  Перелік заходів на 17. 06. 2021 Подробиці

15.06.2021, 10:25.  16. 06. 2021, 09. 00  — засідання виконавчого комітету (ПМР, к. 222) Читати далі

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

22.06.2021, 13:18