Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 16:00
Документи:Сьогодні, 14:30
Заяви прес-служби:Сьогодні, 08:50
Полтавцям до відома:22.07.2021, 16:42
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 23.07.2021, 16:00
ГородянамЦ Н А ПДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Із засідання комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму

11.05.2019, 13:46

У міській раді протягом двох днів обговорювали питання стану пасажироперевезень у місті. До діалогу долучилися представники міської влади та перевізників.

10 травня відбулося засідання комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму, яку провів її голова Дмитро Сенчакович.

Перш за все, члени комісії розглянули звернення депутатів міськради Володимира Корчаки та Віталія Павлія щодо стану пасажироперевезень у місті.

Аби кожна із сторін мала змогу висловити свої нарікання, оголосити умови подальшої роботи, в обговоренні питання взяли участь заступники міського голови з питань діяльності виконавчих органів, представники відділу транспортних перевезень та зв’язку, представники перевізників, а також мешканці, які занепокоєні проблемою курсування громадського транспорту.

Депутат міської ради Володимир Корчака зауважив, що проблема громадського транспорту у Полтаві набуває все більших обертів і найбільше від цього страждають полтавці, особливо ті, що мешкають у віддалених мікрорайонах міста.

– Уже кілька місяців для жителів Полтави питання роботи громадського транспорту є найбільш проблемним. Про це свідчать багаточисленні звернення громадян про різноманітні проблеми пов’язані з транспортом в с. Вороніно, с. Рибці, с. Новобудова, с. Івонченці, с. Яківці, м-н Авіамістечко, м-н Половки, м-н Інститут зв’язку, с. Лісок, с. Залізничників, с. Крутий берег, с. Вакуленці та інші.

До членів комісії звернулися і безпосередньо мешканці цих віддалених мікрорайонів. Вони просили вирішити проблему з курсуванням транспорту, адже вона сягнула критичної точки.

- Окрім порушення розкладів руху транспорту або взагалі його відсутності, існує ціла низка проблем, зумовлена тим, що підприємці не мають змоги утримувати свій транспорт в належному стані, – зауважив заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Олексій Чепурко. - Нині з 66-ти міських маршрутів по 32-х перевезень фактично не відбувається. За тією ціною, яка встановлена нині, вони їздити відмовляються.

Вислухали під час засідання комісії й представників перевізників. Вони зазначають: в такому режимі працювати більше не можуть, доводиться, навіть, розпродавати власний автопарк:

– Раніше я купував автобуси в кредит, він рік-два пропрацював – я продаю і купую нові автобуси. Зараз так працювати, з тарифом 4 гривні, – неможливо. Протягом останніх 4 місяців я був змушений продати близько 20 автобусів, – розповів директор ТОВ «Глобус Авто Полтава» Юрій Шевчук.

Щодо собівартості перевезень в комунальному транспорті, під час засідання комісії доповів директор КП «Полтаваелектроавтотранс» Євген Зайцев:

– Щодо фактичних витрат за перший квартал, то собівартості перевезень в електротранспорті склала 8 млн 253 тис. грн, вартість за 1 людину – 3, 83 грн. Щодо собівартості в автобусах – 1 млн 44 тис. грн, вартість за 1 людину – 4,82 грн.

Під час засідання було запропоновано продовжити стару процедуру підвищення тарифів за старими розрахунками – 3 та 5 гривень. Аби вирішити усі юридичні нюанси цієї пропозиції, оголосили перерву.

Після перерви було оголошено, що регуляторний акт є законним. Аби його розглянути, необхідно внести це питання до порядку денного. Проте, щоби це зробити, не вистачило голосів членів комісії.

Після цього, частина депутатів покинула залу засідань. За відсутності кворуму, засідання комісії було перенесено на 11 травня.

Ранком, 11 травня, засідання комісії було продовжено. Її голова Дмитро Сенчакович запропонував внести до порядку денного питання щодо підвищення тарифів на проїзд у тролейбусах та автобусах. Проте, за відсутності необхідної кількості голосів, зазначені питання в порядок денний включені не були. Під час засідання розглянули інші поточні та планові питання.

Заступник міського голови Олексій Чепурко звернувся до членів комісії:

- Всі можливості переконати перевізників вичерпані. Слово за вами, шановні депутати. Лише ви своїм голосуванням зможете вирішити проблему - врятувати Полтаву від транспортного колапсу, від якого страждатимуть тисячі полтавців.

У роботі постійної комісії знову оголосили перерву. Так, продовження засідання комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму відбудеться 15 травня о 9 годині.

Журналістам до відома

Сьогодні, 08:50.  23. 07. 2021, 10: 00 - п'ята сесія Полтавської міської ради восьмого скликання (сесійна зала, ПМР) Читати далі

22.07.2021, 09:48.  22. 07. 21, 15: 00 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (223 кім.). Докладніше

21.07.2021, 11:35.  22. 07. 21, 09: 00 - засідання постійної комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства (кім. 223). Більше інформації

19.07.2021, 16:20.  Графік засідань постійних комісій (20. 07. 21) Читати далі

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

23.07.2021, 16:00