Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 14:50
Заяви прес-служби:Сьогодні, 09:29
Документи:Сьогодні, 08:16
Полтавцям до відома:21.09.2021, 09:52
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 22.09.2021, 14:50
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Не зривай, не купуй, збережи первоцвіти! Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста виконавчого комітету Полтавської міської ради закликає мешканців міста не зривати та не купувати весняні первоцвіти

04.03.2020, 09:11

Фото з мережі Інтернет

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста виконавчого комітету Полтавської міської ради закликає мешканців міста не зривати та не купувати весняні первоцвіти. Це дозволить значно скоротити попит на ранні букети та збереже життя багатьом рослинам. Адже чим більше люди купуватимуть букети, тим в більшій кількості знищуватимуть чевонокнижні квіти.

Через сприятливі погодні умови цього року, весняні квіти розпустились раніше, ніж торік. На вулицях Полтави вже почали продавати проліски. З підвищенням температури кількість торговців - нелегалів значно збільшується. До пролісків складчастої (так правильно називається біла квітка з Криму) додаються місцеві рослини - і всі рідкісні та зникаючі! «Найвідважнішим» серед первоцвітів є шафран сітчастий з білими квітами, що помережані зеленими прожилками та брандушка різнокольорова з рожевими великими квітами, які квітують тоді, коли ще сніг повністю не розтанув. Дещо пізніше квітує тюльпан дібровний (з жовтим забарвленням пелюсток), який все рідше став траплятися в наших лісах. Разом з ним дуже рідко зростає ряст маршалів, із блідо-жовтими квітами. По балках поодиноко зростають квіти, схожі на садові дзвоники, але з темно червоно-бурою квіткою та вусиками – це рябчик руський, а його родич рябчик малий зростає на луках і має менші розміри. У вільшняках зустрічаються окремі зарості рястки Буше, що трохи схожа на гіацинт, має білі квіти з зеленими прожилками. На залишках степових схилів правого корінного берега Ворскли зустрічаються купки гіацинтика блідого з блакитними, аж до білого кольору, квіточками, а також, родичі садових ірисів – півники карликові, квіти яких на одній галявині можуть варіювати від жовтого до фіолетового кольору, за це їх ще називають квітами веселки. Схили також прикрашає анемона лісова, яка має сизувате опушене стебло з поодинокими білими квітами.

Фото з мережі Інтернет

Законодавством України встановлена відповідальність за незаконне зривання та продаж первоцвітів, зокрема відповідно до ст.90 Адміністративного кодексу України штраф за зривання квітів становить від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Кілька гривень за букет первоцвітів – так оцінюють покупці квітку з Червоної книги, не усвідомлюючи, що придбавши первоцвіти, стають учасниками злочину перед природою. Загалом щороку в країні реалізують близько 15 мільйонів пролісків, крокусів, шафранів, ковили й інших унікальних рослин.

Пам’ятайте, що підтримуючи браконьєрські продажі ранніх букетів, ми сприяємо зменшенню кількості первоцвітів, що з часом призведе до повного їх знищення, завдавши тим самим непоправимої шкоди природі.

Закликаємо Вас: не зривайте та не купуйте первоцвіти, зберігаючи цим неповторну красу природи для себе та прийдешніх поколінь !

Начальник інспекції по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста Антон ТОНКОНОГ

Інші новини за цей день:

У Полтаві розробили Комплексний план протиепідемічних заходів щодо коронавірусу —16:26
Для маленьких пацієнтів, які перебувають на лікуванні у відділення онкогематології Полтавської МДКЛ провели майстер — клас «Прихід весни» —15:32
Шамота: завдяки співпраці волонтерів, міської та обласної влади обласна дитяча лікарня з новим кардіореанімаційним обладнанням —15:14
У Полтаві підприємцям рекомендують дбати про естетичний вигляд місць реалізації квіткової продукції —14:06
Полтавські волонтери долучилися до акції «Messenger імунітету» —08:51
Зимовий вишкіл з весняними нотками —08:40

Журналістам до відома

Сьогодні, 09:29.  Перелік заходів на 23. 09. 2021 Більше інформації

15.09.2021, 16:31.  16. 09. 2021, 10. 00  — засідання виконавчого комітету (ПМР, к. 222). Докладніше

08.09.2021, 17:18.  Перелік заходів на 09. 09. 2021 Більше інформації

07.09.2021, 11:56.  Перелік заходів на 08. 09. 2021 Подробиці

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

22.09.2021, 14:50