Календар оновлень:

Події міста:30.07.2021, 16:02
Документи:30.07.2021, 11:30
Полтавцям до відома:27.07.2021, 09:44
Заяви прес-служби:23.07.2021, 08:50
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 30.07.2021, 16:02
ГородянамЦ Н А ПДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Пройшов перший день 3-ї Української Академії інтегрованого розвитку міст

17.11.2015, 09:05

Учора, 16 листопада, у Полтаві стартувала 3-тя Українська Академія інтегрованого розвитку міст. Це формат спілкування та практичної співпраці для представників місцевого самоврядування українських міст. Метою Академії є розгляд актуальних питань, а також обмін досвідом в сфері урбаністичного розвитку.

Програму першого дня було поділено на 4 блоки. Першу частину конференції присвятили питанню участі громадян у розвитку міста. Німецькі експерти ділилися своїм досвідом включення мешканців міст в процеси містобудування.

Штефан Гайніг, представник міської ради Ляйпцігу, розповів про участь громади у плануванні розвитку міста. Він наголосив на тому, що муніципальні органи та громадянське суспільство – це партнери у процесі обговорення шляхів розвитку міста. Також, він представив приклади участі громади у проведенні благоустрою вулиць і результати такої співпраці.

Олівер Вайгель, представник федерального міністерства з питань довкілля, охорони природи, будівництва і безпеки ядерних реакторів Німеччини, розповів про політику розвитку міст та актуальні напрямки роботи в цій сфері, серед яких: соціальне співжиття та інтеграція, ринок житла, економіка та фінанси, кліматичні зміни, глобалізація, мобільність.

Після доповідей усі присутні мали змогу поставити питання експертам. Так, секретар міської ради Оксана Деркач розповіла гостям про бюджет участі, прийнятий в Полтаві нещодавно, та поставила питання Штефану Гайнігу щодо наявності структурного підрозділу в міській раді, який повинен займатися залученням громади, щодо законодавчого підкріплення дій, пов'язаних із включенням громадян в питання розвитку міста, щодо проведення промоційної роботи та закладення коштів для цієї роботи в бюджет міста.

Друга частина конференції була присвячена культурі участі у розвитку міста. Представники з міст України ділилися своїм досвідом залучення мешканців до співробітництва. Вони представляли результати своїх найкращих проектів, реалізованих завдяки співпраці з GІZ та міською громадою. Так, Лілія Онищенко-Швець зі Львова навела приклади залучення громади до розвитку міста. Серед них різноманітні конкурси: конкурс впорядкування внутрішніх двориків, конкурси проектування іторично важливих місць. Також, важливим є залучення студентів до проектування громадських просторів. На думку Лілії, багатство ідей і цілей, які реалізують мешканці, становить головне багатство міста і є джерелом його розвитку.

Третя частина Академії − найбільш динамічна. Тут, у форматі печа-куча, були представлені приклади діючих проектів, які маленькими кроками допомагають розвивати місто.

Четвертий блок був присвячений безпосередньо Полтаві. Головний архітектор міста Вадим Вадімов розповів про просторовий розвиток та перспективи забудови міста. Він представив проекти, які пройшли процедуру громадських слухать та знайшли підтримку в суспільстві. Це проект забудови 57-го мікрорайону, проект, присвячений території артскладів, та проект Левада-2. Окрім цього, Вадим Митрофанович вніс пропозицію розвитку міста із застосуванням інформаційних технологій. Також своє бачення майбутнього міста представила полтавська громадська організація Citylab. Вони поділилися своїми ідеями щодо облаштування скверу на площі Леніна та Кадетського корпусу.

Сьогодні 3-тя Українська Академія інтегрованого розвитку міст продовжує свою діяльність. Усі учасники конференції поділяться на 4 групи, в яких будуть розглядати перспективи розвитку Полтави. Основою для практичних занять учасників стали сквер на площі Леніна, де планується створення Алеї Героїв, ансамбль Круглої площі загалом та Кадетський корпус зокрема.

Над розв'язанням цих та інших завдань працюватимуть головні архітектори, керівники департаментів архітектури і містобудування зі Львова, Херсону, Чернівців, Харкова, Вінниці, представники Інститутів міст зі Львова, Вінниці, Кривого Рогу, Київа та Ужгорода, представники виконавчого комітету Полтавської міської ради та експерти Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).


Журналістам до відома

23.07.2021, 08:50.  23. 07. 2021, 10: 00 - п'ята сесія Полтавської міської ради восьмого скликання (сесійна зала, ПМР) Більше інформації

22.07.2021, 09:48.  22. 07. 21, 15: 00 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (223 кім.). Подробиці

21.07.2021, 11:35.  22. 07. 21, 09: 00 - засідання постійної комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства (кім. 223). Докладніше

19.07.2021, 16:20.  Графік засідань постійних комісій (20. 07. 21) Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

30.07.2021, 16:02