Календар оновлень:

Полтавцям до відома:Сьогодні, 14:11
Події міста:Сьогодні, 11:09
Документи:31.05.2022, 10:29
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 05.07.2022, 14:11
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

У Полтаві відкрили відділення постнатальної реабілітації та ІІ етапу виходжування новонароджених КП «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради»

18.01.2022, 12:02

Сьогодні відбулося урочисте відкриття відділення постнатальної реабілітації та ІІ етапу виходжування новонароджених КП «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради». На урочистості прибули: Полтавський міський голова Олександр Мамай, перший заступник голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, представники духовенства та директор КП «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» Наталія Удовицька.

Олександр Мамай з директоркою пологового будинку нагородили тих, хто безпосередньо був причетний до будівництва і реконструкції. Оновлені приміщення були освячені.

Під час огляду присутнім розповіли, що заклад впровадив у роботу акушерської служби сучасні принципи ефективної перинатальної допомоги, рекомендованої ВООЗ та ЮНІСЕФ, має статус «Лікарня, доброзичлива до дитини» та «Чиста лікарня безпечна для пацієнта», має власну бактеріологічну лабораторію, діючу систему інфекційного контролю. В цілодобовому режимі працює клініко-біохімічна лабораторія, функціонує центральна стерилізаційна.

За 2019 – 2021 роки для оснащення пологового будинку сучасним медичним обладнанням, за сприяння Полтавської міської ради та депутатського корпусу, було виділено та освоєно 31,2 млн. грн. За рахунок власних надходжень – коштів отриманих від Національної служби здоров'я України за 3 останніх роки для закупівлі обладнання освоєно 7,3 млн. грн.

Присутні оглянули реконструкцію та капітальний ремонт існуючих площ пологового будинку, які вдалося створити та обладнати сучасним обладнанням за усіма вимогами сьогодення. Зокрема, це такі об`єкти: відділення анестезіології з інтенсивною терапією та відділення інтенсивної терапії новонароджених із можливістю виходжування малюків з тяжкою патологією та із екстремально низькою вагою.

В закладі проведені реорганізаційні зміни щодо його структури, а саме, створено відділення постнатальної реабілітації та ІІ етапу виходжування новонароджених, що є обов'язковою вимогою Національної служби здоров'я України для забезпечення повного циклу надання медичної допомоги при пологах та у складних неонатальних випадках.

Для реалізації цієї мети, протягом 2020 - 2021 років за кошти Полтавської територіальної громади, через Управління капітального будівництва Полтавської міської ради, проведено капітальний ремонт – реконструкцію із оснащенням обладнанням вищевказаного відділення на загальну суму 16,4 млн. грн. Додатково пологовому будинку для оснащення новоствореного відділення постнатальної реабілітації та ІІ етапу виходжування новонароджених було виділено кошти місцевого бюджету у сумі 2,6 млн. грн. для закупівлі вкрай необхідного сучасного обладнання, а саме: інкубаторів для новонароджених, дитячих ліжок із підігрівом, дорослих функціональних ліжок, медичних меблів, моніторів пацієнтів та іншого медичного обладнання. Також, близько 300,0 тис. грн. спрямовано власних надходжень пологового будинку для забезпечення потреб відділення у господарському обладнанні та інвентарі.

Відділення патології вагітності переформатоване у відділення патології вагітності та екстрагенітальної патології (з ліжками для невиношування); запрацювала консультативно-діагностична поліклініка; значно розширений спектр лабораторних досліджень; проведено дооснащення пологового будинку високотехнологічним обладнанням відповідно до табелів оснащення та проекту вимог до медичних послуг, які надаються за Програмою медичних гарантій. Впроваджені та активно розвиваються малоінвазивні технології повного спектру оперативних втручань у пацієнтів з гінекологічними захворюваннями.

Комунальне підприємство «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» – єдиний міський родопомічний заклад, ліцензований та акредитований. Розрахований на 185 ліжок, з яких 121 ліжко акушерське. Є базою кафедр акушерства і гінекології № 1 та №2, педіатрії №1 з пропедевтикою та неонатологією ДМСУ, базою заочного навчання лікарів-інтернів за спеціальностями «акушерство і гінекологія», «неонатологія» та «анестезіологія».

Наразі заклад виконує функції міжрайонного перинатального центру і надає допомогу вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим дітям міста Полтави та Полтавської області (Машівської, Диканської, Котелевської, Зіньківської, Новосанжарської, Карлівської районних рад та Машівської, Михайлівської і Опішнянської ОТГ).

Інші новини за цей день:

У Полтаві відкрили відділення постнатальної реабілітації та ІІ етапу виходжування новонароджених КП «Міський клінічний пологовий будинок Полтавської міської ради» —16:19
Нагадуємо!!! —15:33
Комунальні служби Полтавської громади цілодобово чистять автодороги і тротуари від снігу —14:32
Розпочато прийом документів на пільгове оздоровлення дітей у 2022 році! —14:28
День музейного селфі —10:20
КП «Добробут» забезпечує якісне харчування —10:05
Інформація про поширення коронавірусу у Полтаві станом на 18 січня —08:41

Журналістам до відома

30.05.2022, 13:37.  31. 05. 2022, 10: 00 - засідання позачергової п'ятнадцятої сесії Полтавської міської ради (у режимі відеоконференції). Більше інформації

18.02.2022, 14:28.  21. 02. 2022, 14: 00 - урочисті міські збори з нагоди відзначення Всесвітнього дня екскурсовода (прес-центр Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка, вул. Європейська, 5) Читати далі

14.02.2022, 14:51.  15. 02. 2022, 09: 00 - позачергова тринадцята сесія Полтавської міської ради (ПМР, кім. 222) Більше інформації

14.02.2022, 11:58.  14. 02. 2022, 13. 30 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (Полтавська міська рада, кім. 223). Читати далі

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

05.07.2022, 11:09