Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 17:35
Документи:Сьогодні, 16:08
Заяви прес-служби:23.07.2021, 08:50
Полтавцям до відома:22.07.2021, 16:42
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 26.07.2021, 17:35
ГородянамЦ Н А ПДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

З прес-конференції міського голови

19.06.2008, 16:32

 На прес-конференції за участі представників ЗМІ міський голова Андрій Матковський прокоментував деякі рішення, прийняті сесією. „Родзинкою" Полтави, важливим джерелом надходжень до міського бюджету бачить мер багатофункціональний комплекс із критим гірськолижним спуском та аквапарком на Леваді-2. Його вартість 70 мільйонів євро, загальна площа – 56 тис. кв. метрів. Довжина спуску – до 500 метрів, ширина – 40. Термін окупності проекту – 7 років. Міський бюджет матиме з комплексу 9 мільйонів щорічно плюс в обласному центрі лишатимуть свої немалі кошти туристи з інших міст та закордону. В межах СНД аналогічний об'єкт є лише у Москві. У спорудженні комплексу зголосилися брати дольову участь інвестори з Англії, Швейцарії, Ізраїлю та України. Перед тим, як депутати погодили будівництво об'єкту, проходило опитування громадськості Полтави. 83,5% опитаних, переважно молодь 15-29 років, ставляться до його появи позитивно. 16,8% респондентів мають досвід занять гірськолижним спортом, а понад половина опитаних готова витрачати на це від 120 до 250 гривень.

***

 Гроші бюджет буде отримувати ще від однієї полтавської „родзинки". Андрій Матковський обіцяє зареєструвати як торгову марку полтавську галушку. За її використання підприємці мають сплачувати кошти до міської скарбниці.

 Згадавши про внесок інвесторів до благоустрою заповідника „Поле Полтавської битви", Андрій Матковський не міг не наголосити на особливостях підготовки до відзначення 300-ліття історичної події. До цього часу місто на реалізацію ювілейних заходів не отримало з Держбюджету ні копійки та й, як зізнався мер, з певних причин уже на ці кошти й не розраховує. Тому гігантських планів влада не ставить – головне відремонтувати історичні пам'ятки.  Нині за місцевий кошт такі роботи на братській могилі російських воїнів, що на полі Полтавської битви розпочалися.

Поінформував мер і про підготовку до Суперкубку України з футболу, який пройде 15 липня на стадіоні „Ворскла". За кошти інвесторів там відремонтують   туалети, надавши їм європейського вигляду. Нарешті буде відремонтовано й східну трибуну, яка останні роки  в зв'язку з аварійним станом  не використовувалася. Тож маємо змогу запросити на свято спорту вдвічі більше гостей.

***

 Гроші інвесторів підуть ще на одну добру справу. 270 тисяч гривень депутати спрямували на придбання сучасної закордонної  апаратури для так званих „безкровних операцій". Її отримає міська дитяча лікарня. На 300 тисяч гривень пошиють нові костюми полтавським творчим колективам.

***

Свій погляд Андрій Матковський виклав і на рішення, які, за його словами, можуть сприйматися як непопулярні. Так, депутати зменшили розмір земельної ділянки, відведеної під спорудження спортивно-оздоровчого комплексу   на вул. Петра Юрченка, 1-а. При цьому, звісно ж, ніхто не проти такої потрібної будови. Лякають, якщо відверто, „імператорські" плани замовника – управління капітального будівництва облдержадміністрації. Це й вартість – 40 мільйонів гривень, і розміри глядацької зали на 1000 місць. Сумнівні гарантії того, що держава профінансує будівництво на таку велику суму в короткий термін – 2 роки. Довгобуд міську владу не влаштовує, тим більше, що під нього забрано частину території  школи № 11. Якщо з'являться гарантії достатнього і своєчасного фінансування, то депутати повернуться до згаданого варіанта, і міська влада готова надати усю необхідну підтримку. 

***

 Інше непросте рішення – про спорудження магазину „АТБ" з соціальною аптекою на перехресті вулиць Красіна й 23-го вересня. Члени сусіднього житлового кооперативу не хочуть такої будови і не змінюють своєї думки навіть після кількох громадських слухань. Тим часом експертиза визнала дотримання всіх норм, кооператив має достатній резерв території, до того ж, інвестор готовий надати членам кооперативу певну допомогу. 1,5 мільйонів гривень від торгівельного комплексу піде на потреби міста. Мер підкреслив, що мешканці будинку не можуть ігнорувати інтереси громади, адже  в цій мережі вартість продуктів найнижча, а заклади «Ваша аптека» відпускають ліки пільговим категоріям зі значними знижками. До того ж земля не перебуває у власності кооперативу.

***

 Рішенням про продовження договору оренди землі  ринку „Полімпекс" ще на 5 років знято можливі інсинуації щодо його подальшої долі. Міський голова підкреслив: ринок існуватиме, доки на нього ходять покупці. А керівництво «Полімпексу» готове надати фінансову допомогу місту на ремонт культових об'єктів Української Православної Церкви обох   патріархатів – по 600 тисяч гривень тій і іншій.

Відповідаючи на питання журналісті щодо облаштування дитячих майданчиків в Розсошенцях, міських голова звернув увагу, що селище не належить до міських територій – це Полтавський район. В той же час є звернення від мешканців приміських селищ щодо входження їх до складу міста і якщо на те буде рішення обласної ради, то місто готове розглянути такі пропозиції.

Журналістам до відома

23.07.2021, 08:50.  23. 07. 2021, 10: 00 - п'ята сесія Полтавської міської ради восьмого скликання (сесійна зала, ПМР) Докладніше

22.07.2021, 09:48.  22. 07. 21, 15: 00 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (223 кім.). Докладніше

21.07.2021, 11:35.  22. 07. 21, 09: 00 - засідання постійної комісії з питань розвитку культури, освіти, фізкультури, спорту та молодіжної політики, підтримки ветеранів війни та учасників АТО, соціального захисту населення, охорони здоров'я, материнства і дитинства (кім. 223). Читати далі

19.07.2021, 16:20.  Графік засідань постійних комісій (20. 07. 21) Більше інформації

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

26.07.2021, 17:35