Сьогодні, 1 грудня, у світі відзначають День боротьби зі СНІДом. До акції з безкоштовного тестування населення, яка проходить в Україні, долучилася і Полтава.
Біля ТРЦ «Київ» у мобільній амбулаторії БО “Світло надії” кваліфіковані фахівці тестували охочих жителів обласного центру на ВІЛ (вірус імунодифіциту людини).
До такої акції долучився і перший заступник міського голови Ігор Федій...
Департамент культури, молоді та спорту Полтавської міської ради запрошує всіх охочих дітей, які проживають в Полтавській ОТГ, взяти участь в дитячому онлайн-конкурсі аматорських відеороликів «STOPбулінг», що проводиться в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».
Для участі необхідно надіслати на електронну адресу dkms@rada-poltava.gov.ua (з приміткою - онлайн-конкурс «STOPбулінг» ) тематичний відеоролик (тривалістю не більше 1-єї хвилини), що висвітлює проблематику шкільного булінгу та його профілактику.
В електронному листі вказати прізвище, ім'я дитини (дітей) дату народження, прізвище та ім'я одного з батьків, а також його контактний телефон.
Відеоролики приймаються до 03 грудня 2020 року включно з подальшим їх розміщенням на сторінці управління у справах сім'ї, молоді та спорту Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради в соціальній мережі Фейсбук. З 04 по 09 грудня 2020 року відбудеться он-лайн голосування за надіслані роботи...
Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 01 грудня 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.
Символом Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є червона стрічка, яка символізує пам'ять про людей, життя яких забрав СНІД. Також вона є символом боротьби із захворюванням і надії на те, що незабаром знайдуть ліки від "чуми XX століття".
ВІЛ-інфекція (хвороба викликана вірусом імунодефіциту людини) – інфекційне хронічне захворювання, що характеризується ураженням імунної системи, що приводить до її повільного руйнування...
Проблема домашнього насильства над дітьми є глобальною і потребує вирішення. Сучасне суспільство має усвідомлювати наслідки своїх дій, адже від кожного з нас залежить наше майбутнє, і саме ми відповідальні за фізичне і психічне здоров'я дітей.
Насильство над дітьми може вчинятися у різних проявах, у різних родинах та за різних умов. Тільки занурившись глибше у цю проблему, її можна зупинити. Розірвати ланцюг насильства можна, якщо вчасно відреагувати на проблему.
Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.
Основними завданнями акції є:
· привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім'ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;
· активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;
· проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;
Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:
· 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок
· 1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом...
Оперативна інформація про поширення коронавірусу у Полтаві станом на 1 грудня
Департамент охорони здоров'я та соціального розвитку Полтавської міської ради повідомляє: за минулу добу у Полтаві зафіксовано 301 новий випадок COVID-19.
З початку карантину підтверджено 10078 випадків та 4520 полтавців успішно одужали.
Лікування на стаціонарі продовжують 103 мешканця міста, на амбулаторному - 5294. За час епідемії 161 людина померла.
Наразі у місті 974 особи із підозрою на коронавірусну інфекцію та 8175 — перебувають на самоізоляції (у тому числі: хворі на COVID-19, контактні з хворими, ті, що перебувають під підозрою).
Усім відомо, що у Полтаві використані небезпечні відходи можна здати в «Екобус».
Це пересувний пункт зі збору небезпечних відходів, роботу якого започаткував заступник міського голови Олексій Чепурко. Він курсує містом та приймає небезпечні відходи (використані люмінесцентні лампи, термометри, батарейки), що в подальшому будуть передані для утилізації.
Небезпечні відходи приймають виключно у населення. Організації ж повинні самостійно укладати договори на утилізацію з підприємствами ліцензіатами.
У грудні «Екобус» працюватиме в звичному режимі з 10:00 до 17:30 за таким графіком:
28.12.2020, 16:00. 29. 12. 2020, 08: 00 - перевірка готовності до відкриття STEAM-центру (м. Полтава, вул Нечуя-Левицького, 4) Більше інформації
22.12.2020, 15:16. 23. 12. 2020, 10. 00 — засідання виконавчого комітету Полтавської міської ради (у режимі відеоконференції) Докладніше
21.12.2020, 08:48. 21. 12. 2020, 10: 00 - засідання постійної комісії з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів (у режимі відеоконференції) Докладніше
15.12.2020, 14:42. 16. 12. 2020, 10. 00 — засідання виконавчого комітету (у режимі відеоконференції) Подробиці