«Майстерність у спадок»27.03.2023, 16:14 У залі художньої школи – людно. На стінах розміщена виставка учнівських робіт і творчих робіт педагога та викладача, творчої людини з великої літери – Святослава Пашинського. Мистецький захід пам’яті про видатного кераміста відбувся у рідних для нього стінах – стінах дитячої художньої школи, де він викладав з 2003 року.
Надійний друг, вірний побратим, митець, найкращий вчитель, люблячий син та батько. Такими словами сьогодні згадували Святослава Івановича його друзі, учні, колеги та його мама Галина Антонівна.
Святославу Пашинському боронити свою Батьківщину прийшлось двічі. Спочатку у 2014-2015 роках він захищав незалежність і територіальну цілісність України на Сході нашої держави. А з початком повномасштабного вторгнення 24 лютого 2022 року Святослав відразу пішов до військкомату та знову став на захист рідної землі. Та на жаль, у бою на території Запорізької області 26 березня 2022 року Святослав загинув.
Перший заступник міського голови Валерій Пархоменко відвідав мистецький захід аби вшанувати пам’ять про мужнього та відважного захисника, патріота, скульптора, кераміста та викладача художньої школи.
– Ви виховали гідного сина, справжнього чоловіка, захисника, людину з великої літери, яким гордиться Полтава та вся наша країна. Схиляємо перед вами голову, – звернувся до мами полеглого викладача Валерій Пархоменко. – Пам’ять про Святослава Івановича назавжди залишиться у стінах школи, у спогадах його учнів та колег, у серцях близьких та рідних. Сподіваюсь, що вже найближчим часом художня школа носитиме його ім’я.
Прийшла згадати добрим словом великого митця і військовослужбовиця ЗСУ, майор, посестра Наталія Драч. Із присутніми вона поділилася спогадами про військові будні Святослава. Окрім неї, про талановитого викладача розповіли директор закладу Ірина Конопля та голова Полтавської обласної організації НСХУ Юрій Самойленко.
Непересічний митець, скульптор, кераміст, лауреат щорічної міської премії імені Миколи Ярошенка, член Національної спілки художників України. Він дуже любив працювати з глиною, використовував різні техніки, експериментував з різними матеріалами, міг поєднати абсолютно несумісні текстури, які створювали дивовижні речі. Нині роботи зберігаються в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського та Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Роботи митця вражають кожного.
|
Журналістам до відома13.11.2023, 08:49. Заходи на 14. 11. 2023 Читати далі 13.11.2023, 08:38. Заходи на 13. 11. 2023 Більше інформації 29.09.2023, 18:08. Заходи на 1 жовтня 2023 року Більше інформації 26.09.2023, 09:15. Заходи на 26 вересня Подробиці Інша інформація До вашого відомаВи можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу. |