Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 19:18
Полтавцям до відома:Сьогодні, 09:53
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:22.07.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 23.07.2024, 19:18
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Всесвітній день боротьби із синдромом набутого імунодефіциту

01.12.2022, 13:02

Щорічно 1 грудня відповідно до рішення Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятих у 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби із синдромом набутого імунодефіциту (СНІД).

Мета цього дня  – привернути увагу світової громадськості до поширення ВІЛ-інфекції, яка набула масштабів глобальної пандемії.

Міжнародним символом боротьби зі СНІДом є «червона стрічка» - шматочок шовкової стрічки, складений особливим чином. Цю емблему створив у квітні 1991 року американський художник Франк Мур, який помер від СНІДу у 2002 р. у віці 48 років.

Що таке ВІЛ? ВІЛ – це вірус імунодефіциту людини. Цей вірус живе лише в організмі людини і при попаданні на відкрите повітря гине протягом декількох хвилин. Слід зазначити, що у використаних нестерилізованих шприцах вірус може зберігати життєздатність протягом декількох днів за рахунок залишків крові, що знаходяться всередині голки, або іншої рідини. Однак для того, щоб відбулася передача вірусу, потрібна ін'єкція вмісту такого шприца в кровотік людини.   ВІЛ передається через певні рідини організму людини: кров, сперма і пред'якулят, вагінальний і цервікальний секрет, материнське грудне молоко.      Шляхи передачі ВІЛ-інфекції:            1.Незахищений сексуальний контакт із людиною, зараженою ВІЛ.            2.Кров - в - кров - при спільному вживанні наркотиків, загальному використанні нестерильних медичних інструментів.            3.Від матері до дитини, якщо у матері ВІЛ і протягом вагітності вона не спостерігається у лікаря, не приймає прописані препарати, годує дитину грудьми.     Багато людей бояться заразитися ВІЛ за звичайного побутового контакту. Насправді ці страхи необґрунтовані, і звичайний контакт із людьми, які живуть із ВІЛ/СНІДом, абсолютно безпечний. Навколо ВІЛ-інфекції існує безліч міфів: хтось вважає захворювання остаточним вироком, хтось боїться перебувати поруч із ВІЛ — позитивною людиною, помилково вважаючи, що ВІЛ-інфекція передається повітрям.     ВІЛ - позитивні люди нічим не відрізняються від звичайних людей, оскільки довгий час хвороба взагалі не проявляє себе, крім того, ВІЛ не має специфічних клінічних ознак. Дізнатися ВІЛ-статус людини можна лише за відповідного обстеження.    ВІЛ не передається повітряно-краплинним шляхом – тобто при кашлі та чханні, а також через рукостискання та обійми з ВІЛ – позитивною людиною – неушкоджена шкіра служить надійним бар'єром для вірусу. Крім того, вірус швидко руйнується у зовнішньому середовищі. Тому ВІЛ не передається через рушник, одяг, постільну білизну, посуд.

Всесвітній день боротьби зі СНІДом – це ще одна можливість дізнатися про факти щодо поширеності ВІЛ-інфекції і втілити знання у практику. Якщо люди розуміють, як передається ВІЛ-інфекція, як їй можна запобігти та усвідомлюють сьогоднішню реальність життя з ВІЛ – вони можуть за допомогою цих знань дбати про власне здоров’я і здоров’я інших та толерантно ставитися до тих, хто живе з ВІЛ-інфекцією.

 

Інші новини за цей день:

Олександр Мамай привітав спортсменів та тренерів Дефлімпійців —20:53
Із щотижневої наради з керівниками комунальних підприємств —16:43
Всеукраїнський рух «Єдині» відкриває реєстрацію учасників на восьмий онлайн-курс, що допомагає перейти на українську мову —16:10
Олександр Мамай зустрівся з засновником Міжнародного гуманітарного фонду «АІСМ Україна» —15:36
У Полтаві обговорили проект рекомендацій Мінрегіону на випадок блекауту —15:06
Міський голова Олександр Мамай відвідав «Пункт незламності» —13:27
Полтавська громада прийняла допомогу для внутрішньо переміщених осіб —11:23
Із засідання виконавчого комітету: «Турбота», внесення змін до бюджету —11:03
Дотримуйтеся ощадливого споживання електроенергії —10:38
Україна пам'ятає... —09:00

Журналістам до відома

13.11.2023, 08:49.  Заходи на 14. 11. 2023 Подробиці

13.11.2023, 08:38.  Заходи на 13. 11. 2023 Більше інформації

29.09.2023, 18:08.  Заходи на 1 жовтня 2023 року Більше інформації

26.09.2023, 09:15.  Заходи на 26 вересня Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.