Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 10:02
Полтавцям до відома:12.08.2022, 13:08
Документи:08.07.2022, 09:43
Заяви прес-служби:30.05.2022, 13:37
Відеоблог:09.04.2019, 16:04
 
Останнє оновлення: 17.08.2022, 10:02
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осібДля бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація МістоМіська владаПодії міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

Підсумки проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» у Полтаві

15.12.2021, 12:59

Кожного року з 25 листопада по 10 грудня, в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», прогресивно-орієнтована спільнота України активно долучається до інформаційно-просвітницьких кампаній щодо подолання домашнього та гендернозумовленого насильства, жорстокого поводження з дітьми та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків.

Розуміючи актуальність даного питання Полтавська міська територіальна громада теж долучилася до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Активними учасниками в реалізації Загальноміського плану заходів в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» стали Департамент культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради, Департамент освіти Полтавської міської ради, Полтавський міський центр соціальних служб, служби у справах дітей виконавчих комітетів районних у м. Полтаві рад, відповідні структурні підрозділи Національної поліції та громадські організації.

Завдяки плідній співпраці з постійними партнерами по цьому напрямку роботи, а це – Фонд ООН в галузі народонаселення (UNFPA), Полтавський місцевий центр з надання безкоштовної вторинної правової допомоги та БО «Світло надії», вдалося провести в цей період 74 інформаційно-просвітницьких заходів серед дорослого і дитячого населення Полтавської міської територіальної громади.

Проведення акції розпочато з проведення широкої інформаційної кампанії серед жителів Полтавської міської територіальної громади щодо протидії домашньому насильству та можливості отримання, в разі потреби, необхідної допомоги. З цією метою на вулицях міста Полтава Департаментом культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради розміщено 5 білбордів та 10 сіті-лайтів. Також виготовлені тематичні буклети «Дорожня карта для осіб, які постраждали або стали свідками домашнього насильства», що розповсюджувалися під час заходів в рамках проведення Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства».

На базі бібліотечних та музейних закладів, що підпорядковані Департаменту культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради, в період з 25.11.2021 по 16.12.2021 року організовано та проведено ряд виховних годин, інформаційних хвилинок, відео презентацій, тематичних книжкових виставок, онлайн-зустрічей та бесід. Завдяки цим заходам вдалося донести важливу інформацію з питань домашнього насильства до тих, хто найчастіше його зазнає – дітей.

Також варто зазначити, що діти Полтавської міської територіальної громади активно взяли участь у конкурсі малюнків «Мій світ – без насильства» та конкурсі аматорських відеороликів «STOPбулінг», що проводилися Департаментом культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради та Департаментом освіти Полтавської міської ради в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства». Загалом, на конкурс малюнків свої тематичні роботи надіслали 147 дітей, на конкурс відеороликів – 17. Визначені компетентним журі переможці отримали цінні подарунки від організаторів.

З метою привернення уваги більшої кількості полтавців до питань домашнього насильства, 25 листопада 2021 року створено унікальний маніфест проти домашнього насильства. Цього дня у Корпусному парку всі охочі залишали свої послання, побажання та заклики постраждалим від домашнього насильства, продемонструвавши свою активну позицію проти цього явища.

З метою консолідації сил в напрямку подолання негативних проявів домашнього насильства, 30 листопада 2021 року, під головуванням заступника міського голови з питання діяльності і розвитку гуманітарної сфери Світлани Тарашевської відбувся семінар для старост Полтавської міської територіальної громади «Протидія та запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі». В семінарі взяли участь також представники правоохоронних органів, служб у справах дітей та Полтавського міського центру соціальних служб.

Під час семінару розглянули питання комплексного та інтегрованого підходу для подолання домашнього насильства, надання всебічної допомоги постраждалій особі. Також обговорено проблему своєчасного виявлення сімей, дітей та осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги.

В рамках проведення інформаційно-просвітницької роботи, Департаментом культури, молоді та сім'ї Полтавської міської ради забезпечено показ документального фільму «Розірви коло». Дана подія відбулася 01.12.2021 року в Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка.

Молодіжним центром «Lighthouse» БО «Світло надії» з початку грудня проведено ряд профілактичних інформаційних занять серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів з наступних тем:

- булінг в освітньому середовищі;

- профілактика домашнього насильства;

- профілактика куріння сигарет та електронних пристроїв;

- профілактика ВІЛ/СНІДу.

26 листопада і 10 грудня команда проєкту з правопросвітництва Полтавської міської територіальної громади відвідала Бричківський та Валківський старостинські округи з метою проведення тренінгів на теми: «Домашнє насильство: причини та шляхи запобігання» і «Дискріманаційні практики в Україні: від А до Я».

З 03.11.2021 року в місті Полтава розпочав свою роботу Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі. Одним із пріоритетних напрямків діяльності Денного центру є забезпечення постраждалим особам можливості короткострокового цілодобового перебування у спеціально обладнаному при денному центрі приміщенні.

Загалом, робота по запобіганню випадків насильства не закінчується сьогодні, вона ведеться безперестанно, бо подолання цього явища можливе лише за умови об'єднання зусиль і працівників державних органів та установ, громадських організацій і кожного громадянина!

Закликаємо всіх не залишатися осторонь даної проблеми і, згуртувавшись, подолати назавжди домашнє насильство!

Інші новини за цей день:

Олександр Мамай проінспектував виконання реконструкції бульвару Богдана Хмельницького —15:15
«Святий Миколай подарунки нам давай» —14:27
Графік засідань постійних комісій —14:01
Вперше в нашому місті започатковано Щорічну міську премію імені Панаса Мирного! —10:50
Інформація про поширення коронавірусу у Полтаві станом на 15 грудня —09:31
У Полтаві привітали ветеранів спорту України —09:14
Вітання від Полтавської міської ради та виконавчого комітету депутату міської ради восьмого скликання Сергію КАПЛІНУ! —08:59
Графік засідань постійних комісій —08:48
Книжки під ялинку. Готуємось до новорічних свят —08:41

Журналістам до відома

30.05.2022, 13:37.  31. 05. 2022, 10: 00 - засідання позачергової п'ятнадцятої сесії Полтавської міської ради (у режимі відеоконференції). Подробиці

18.02.2022, 14:28.  21. 02. 2022, 14: 00 - урочисті міські збори з нагоди відзначення Всесвітнього дня екскурсовода (прес-центр Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) ім. М. Ярошенка, вул. Європейська, 5) Більше інформації

14.02.2022, 14:51.  15. 02. 2022, 09: 00 - позачергова тринадцята сесія Полтавської міської ради (ПМР, кім. 222) Подробиці

14.02.2022, 11:58.  14. 02. 2022, 13. 30 - засідання постійної комісії з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту, розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (Полтавська міська рада, кім. 223). Докладніше

Інша інформація

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.

17.08.2022, 10:02