Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 11:46
Полтавцям до відома:18.04.2024, 12:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:18.04.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 21.04.2024, 11:46
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

15.11.2010, 08:47

Шановні полтавці!

Колективний договір повинен укладатися

Колективний договір є основним локальним правовим документом, що регулює виробничі, трудові, соціально-економічні відносини, узгоджує інтереси працівників і адміністрації. Він є єдиним актом у системі соціального партнерства, виконання зобов'язань якого може бути захищене у судовому порядку.

Обов'язкова наявність колективного договору на підприємствах, що є юридичними особами і використовують найману працю регламентується вимогами Кодексу Законів про Працю України, Закону України «Про колективні договори і угоди», вимогами пункту 7 статті 65 Господарського Кодексу України.

Колективний договір укладається між роботодавцем і найманими працівниками, або їх уповноваженими органами після переговорів і узгодження пропозицій двохсторонньою робочою комісією.

Проект колективного договору обговорюється і затверджується загальними зборами трудового колективу. Протягом строку дії договору за взаємною згодою сторін можуть вноситись зміни і доповнення.

Колективні договори, а також зміни і доповнення в обов'язковому порядку повинні пройти повідомну реєстрацію місцевими органами державної виконавчої влади, як передбачає стаття 9 Закону України «Про колективні договори і угоди» та „Положення про повідомну реєстрацію галузевих, регіональних угод та колективних договорів" , затверджене постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 1994р. № 225.

Конституція України закріпила право кожного громадянина на працю та гарантії реалізації цих прав. На сьогодні колективний договір є дієвим інструментом соціального захисту працівників в процесі виробництва та стимулом дотримання роботодавцями вимог чинного законодавства з питань праці та інших питань соціальної політики.

За 10 місяців поточного року до міськвиконкому надано на повідомну реєстрацію 234 колективні договори, що на 12 % менше, ніж за аналогічний період минулого року. Але зважаючи на те, що в місті діє більше 4тисяч економічно-активних підприємств, ця кількість зовсім незначна.

Деякі підприємства затверджені колективні договори не зареєстрували, інші ж їх зовсім не мають.

Відповідно до вимог статті 17 Кодексу Законів про Працю України на новоствореному підприємстві, в установі, організації колективний договір укладається за ініціативою однієї із сторін у тримісячний строк після реєстрації суб'єкта господарської діяльності.

Тож нагадуємо роботодавцям, головам профспілкових комітетів, уповноваженим особам найманих працівників про необхідність розробки і затвердження колективних договорів.

Вас чекають в кім.143 по вул.Жовтневій,36 , де ви зможете здійснити повідомну реєстрацію вже затверджених колективних договорів, а також при необхідності отримати кваліфіковану консультацію.

ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО ВНЕСЕННЯ ЗМІН ДО ДЕЯКИХ ЗАКОНОДАВЧИХ АКТІВ УКРАЇНИ ЩОДО СТРОКІВ ВИПЛАТИ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

В газеті «Урядовий кур'єр» 19 жовтня 2010 року надруковано Закон України № 2559-VІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо строків виплати заробітної плати», затверджений Верховною Радою України та підписаний президентом України.

Відповідно до внесених змін частина перша статті 115 Кодексу Законів про Працю України та частина перша статті 24 Закону України «Про оплату праці» мають такий зміст:

- Заробітна плата виплачується регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом(а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

Після частини другої цих же статей нова частина має такий зміст:

- Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом(а в разі відсутності таких органів – представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Ці зміни набирають чинності через місяць з дня опублікування.

То ж з 19 листопада вказані норми набувають чинності, що вимагає від сторін колективного договору внести у діючі документи зміни або доповнення на виконання вимог чинного законодавства.

Як і колективні договори, прийняті зміни мають пройти повідомну реєстрацію у виконавчому комітеті Полтавської міської ради.

Начальник відділу моніторингу соціальних

виплат та охорони праці

управління соціального розвитку Т.Кривобок

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.