Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 11:00
Полтавцям до відома:25.11.2022, 15:55
Заяви прес-служби:02.11.2022, 16:52
Документи:25.11.2022, 02:00
 
Останнє оновлення: 26.11.2022, 11:00
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

17.07.2015, 10:00

Колективний договір повинен бути!

Станом на 01 травня поточного року в місті Полтава зареєстровано 4634 підприємства – юридичні особи.

Вимога обов’язкової наявності колективного договору на підприємствах, що є юридичними особами і використовують найману працю, регламентується Законом України „Про колективні договори і угоди” та пунктом 7 статті 65 Господарського кодексу України.

За перше півріччя 2015 року на повідомну реєстрацію до управління соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради було подано всього 98 колективних договорів та змін і доповнень до них, що становить всього 2% від кількості підприємств, що мали б виконати вимоги чинного законодавства.

З цього приводу можна констатувати факт, що переважна більшість роботодавців зігнорували вимоги ЗУ «Про колективні договори і угоди», Постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 року № 115 про необхідність проведення повідомної реєстрації колективних договорів, затверджених загальними зборами колективу.

Зважаючи на обставини, що склались, нагадуємо роботодавцям, що колективний договір є основним локальним правовим документом, який регулює виробничі, трудові, соціально-економічні відносини, узгоджує інтереси найманих працівників і роботодавців.

Він є єдиним актом у системі соціального партнерства, виконання зобов’язань якого може бути захищене у судовому порядку.

Конституція України закріпила право кожного громадянина на працю та гарантії реалізації цього права. На сьогоднішній день колективний договір є дієвим інструментом соціального захисту працівників в процесі виробництва та дотримання роботодавцями вимог чинного законодавства з питань праці та інших питань соціальної політики.

Відповідно до вимог статті 17 Кодексу Законів про Працю України на новоствореному підприємстві, в установі, організації колективний договір укладається за ініціативою однієї із сторін у тримісячний строк після реєстрації суб’єкта господарської діяльності. Невиконання вимог чинного законодавства з питань праці тягне за собою адміністративну відповідальність.

Тож відділ моніторингу соціальних виплат та охорони праці управління соціального розвитку виконавчого комітету Полтавської міської ради нагадує всім роботодавцям про необхідність розробки і затвердження колективних договорів.

Вас чекають в кім.143 по вул.Жовтневій, 36, де ви зможете здійснити повідомну реєстрацію колективних договорів, а також при необхідності отримати кваліфіковану консультацію.

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.