Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 12:16
Полтавцям до відома:28.11.2022, 18:19
Заяви прес-служби:02.11.2022, 16:52
Документи:25.11.2022, 02:00
 
Останнє оновлення: 29.11.2022, 12:16
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

06.07.2015, 12:13

Систематичні спостереження за вмістом шкідливих речовин в атмосферному повітрі проводились лабораторією Полтавського центру з гідрометеорології на 4-х стаціонарних постах по 10 інгредієнтам. Загалом відібрано і проаналізовано 1908 проб повітря.

Зокрема, повторюваність випадків перевищення максимально разової ГДК в цілому по місту становила: по пилу близько 6%, оксиду вуглецю-1,4%, формальдегіду-1%.

Слід зазначити, що із 10 визначаємих інгредієнтів перевищення середньомісячних концентрацій зафіксовано по пилу в 1,7 рази, формальдегіду в 1,2 рази.

За підрахунками середньомісячні концентрації в кратності ГДК по місту складали: по діоксиду азоту – на рівні ГДК, оксиду вуглецю – 0,6 ГДК, оксид вуглецю – 0,6 ГДК, оксид азоту – 0,5 ГДК, фтористий водень та діоксин сірки – 0,1 ГДК, розчинним сульфатам – нулеві значення.

Максимальна концентрація перевищувала максимально разову ГДК по пилу в 1,8 рази, оксиду вуглецю та формальдегіду в 1,4 рази.

Повторюваність випадків перевищення максимально разової ГДК становила: по пилу – 3%, оксиду вуглецю - 2%, формальдегіду – 0,76%.

Спектральний аналіз фільтрів з аерозолями атмосферного пилу показав, що вміст важких металів, а саме: кадмію, заліза, марганцю, міді, нікелю,свинцю, хрому, цинку нижче нормативних показників.

У порівнянні з травнем поточного року середньомісячні концентрації токсичних компонентів по пилу, оксидам азоту, формальдегіду, аміаку істотно не змінився, дещо підвищилися по оксиду вуглецю та оксиду сірки.

Зіставлення отриманих концентрацій з середньорічними даними засвідчили незначне збільшення концентрацій по пилу, оксиду вуглецю, формальдегіду. По останніх домішках рівень забруднення атмосферного повітря істотно не змінився.

Реакція кислотності (рН) випавших атмосферних опадів знаходилась в межах норми і становила від 6,0 до 6,9. зазначені показники відповідають нормальним забрудненим опадам.

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.