Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 14:30
Полтавцям до відома:02.12.2022, 16:12
Заяви прес-служби:02.11.2022, 16:52
Документи:01.12.2022, 02:00
 
Останнє оновлення: 03.12.2022, 14:30
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

02.07.2015, 09:02

В Управлінні служби безпеки України в Полтавській області протягом шести років, функціонує інформаційно-довідкова зала (ІДЗ), де можна ознайомитися з розсекреченими архівними документами Галузевого державного архіву СБ України в електронному форматі. Всі архівні документи та матеріали, які, як раніше вважалося, «негативно відбивалися на іміджі Радянського Союзу», співробітниками держархіву СБУ були систематизовані та об'єднані в розділи: політичні репресії в Україні, діяльність ОУН-УПА, дисидентство, голодомор 1932-1933 і т.д.

Електронні копії документів, які знаходяться в інформаційно-довідковій залі, можуть бути використаними як в студентських рефератах так і дослідницьких роботах, газетних публікаціях, вагомих наукових дослідженнях і т.д. Цінність наданих архівних матеріалів полягає в тому, що фахівці архіву Управління не коментують історичні події, а дають можливість кожному самостійно ознайомитися з документальними свідченнями потрібного періоду, чим допомагають науковцям довідатися про минуле та вивчити історію боротьби українського народу за суверенну державу.

Також, до електронної бази інформаційно-довідкової зали «Мартиролог ХХ століття» включені дані про сотні тисяч громадян, стосовно яких у 30-50-х роках минулого століття як в Полтавській області, так і по всій Україні, комуністична система порушувала слідчі справи та виносила вироки. Виявлення в ній таких даних стосовно рідних та близьких дає можливість кожному бажаючому ознайомитись з розсекреченими документами архівних кримінальних справ в читальній залі архіву Управління (м. Полтава, вул. Пушкіна, 93).

Для забезпечення вільного доступу користувачів до електронного архіву інформаційно-довідкова зала обладнана комп`ютерною технікою, яка дозволяє одночасно працювати з базою двом відвідувачам, надає можливість роздруковувати копії документів та записувати їх на будь-які електронні носії. Увазі відвідувачів також представлені друковані видання з розсекреченими матеріалами архівів СБУ, що були підготовлені та випущені за ініціативою СБУ.

Користування залою безкоштовне, за бажанням відвідувачів, кваліфіковані співробітники архіву Управління допоможуть отримати наявну інформацію, а також, нададуть консультацію щодо продовження подальшого пошуку.

Зала працює для усіх бажаючих щодня з понеділка по п’ятницю з 14.00 до 17.00, крім вихідних та святкових днів, за адресою: м. Полтава, вул. Жовтнева, 40.
Для узгодження часу відвідування та отримання консультацій телефонуйте: (0532)51-18-54, 050-305-11-93,067-762-86-35.
 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.