Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 11:46
Полтавцям до відома:18.04.2024, 12:35
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:18.04.2024, 00:00
 
Останнє оновлення: 21.04.2024, 11:46
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

05.02.2014, 09:24


ШАНОВНІ СПОЖИВАЧІ ПРИРОДНОГО ГАЗУ!

Для запобігання нещасних випадків і аварій при використанні природного газу в побуті, необхідно пам'ятати і суворо дотримуватись вимог правил безпечної експлуатації побутових газових приладів, постійно перевіряти тягу димових і вентиляційних каналів.

У разі відсутності тяги користуватися газовими приладами категорично забороняється!

Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення виконавчого комітету Полтавської міської ради попереджає: Найменше порушення правил безпечного користування газовими приладами може стати причиною удушення, отруєння чадним газом, пожежі або вибуху, призвести до значних матеріальних збитків і смертельних наслідків.

Особи, які користуються побутовими газовими приладами, зобов'язані:

1.Пройти інструктаж на підприємстві газового господарства і ознайомитися з інструкцією по експлуатації встановленого в квартирі (будинку) газового обладнання.

2. Забезпечувати зберігання і утримання в чистоті газового обладнання.

3. Постійно провітрювати приміщення, де встановлені газові прилади, користуватися ними тільки при відкритих кватирках або фрамугах.

4. Використовувати газові прилади тільки за призначенням.

5. При несправності газового обладнання викликати працівників підприємства газового господарства, а у разі появи запаху газу або раптовому припиненні подачі газу негайно повідомляти аварійну газову службу телефоном 104.

6. Для запобігання утворення і отруєння чадним газом необхідно перевіряти наявність тяги в димових і вентиляційних каналах до і під час користування газовими приладами. Тяга вентиляційного каналу перевіряється тільки смужкою паперу, яка підноситься до решітки вентканалу, використовувати відкритий вогонь категорично забороняється. Тяга димових каналів перевіряється запаленим сірником, який підноситься до віконечка із запальником, або під димовідвідний ковпак. Тяга в димових каналах, до яких під'єднані прилади, що мають топочні дверцята, перевіряється тільки смужкою паперу, піднесеною до цих відкритих дверцят.

7. Допускати в квартиру працівників підприємства газового господарства для огляду та ремонту газопроводів і газового обладнання (після пред'явлення ними службових посвідчень).

8. Всі роботи, пов'язані з додатковим встановленням газових приладів або реконструкцією газових мереж, виконувати тільки з письмового дозволу ВАТ «Полтавагаз» спеціалізованими монтажними організаціями, які мають ліцензію.

ЯК НЕОБХІДНО ДІЯТИ ЯКЩО ВИ ВІДЧУЛИ ЗАПАХ ГАЗУ

При появі запаху газу в приміщенні необхідно:

- закрити контрольний кран на газопроводі та перед приладами та провітрити приміщення;

- не запалювати відкритого вогню, не курити;

- не вмикати і не вимикати електроприлади і електроосвітлення;

- викликати аварійну газову службу за телефоном 104.

При появі запаху газу на сходовій клітці, в під'їзді або підвалі будинку необхідно:

- терміново організувати провітрювання;

- не запалювати відкритого вогню, не курити;

- не вмикати і не вимикати електроприлади і електроосвітлення, не користуватись електричними дзвониками (стукати в двері);

- якщо запах газу не зменшується закрити головний газовий кран на вводі в будівлю, викликати аварійну газову службу за телефоном 104 і вжити заходів для виведення людей із загазованого середовища.

Начальник управління з питань НС та ЦЗН В. Леонов

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.