Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 15:01
Полтавцям до відома:Сьогодні, 11:02
Заяви прес-служби:13.11.2023, 08:49
Документи:Сьогодні, 00:00
 
Останнє оновлення: 12.04.2024, 15:01
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

15.12.2011, 11:26

25 липня 2011 року набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за № 91 від 24.06.2011, зареєстрований в Мінюсті України 11.07.2011 за №830/19568, «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та II категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж».

Цей Порядок встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, збудованих до 31.12.2009 без дозволу Інспекції ДАБК на виконання будівельних робіт, а також механізм проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж.

Віднесення об'єкта будівництва до тієї чи іншої категорії складності здійснюється проектною організацією і замовником будівництва.

Зазначений наказ діє до 01.01.2013, тобто заяву про введення об'єкта будівництва в експлуатацію можна подати лише до 31.12.2012.

Прийняття в експлуатацію об'єктів відповідно до вищезазначеного Порядку здійснюється безоплатно інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю протягом ЗО днів з дня подання заяви за наявності наступних документів:

два примірники заповненої декларації;

звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації;

засвідчені в установленому порядку копії:

документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт;

технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.

Заява про прийняття в експлуатацію об'єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об'єкта (у разі їх наявності).

Дані, зазначені у декларації, повинні узгоджуватись з документами, які подаються разом з нею. На кожній сторінці декларації замовник повинен поставити підпис та поставити печатку ( для юридичних осіб).

Замовник несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених поданій ним декларації, та за експлуатацію об'єкта без зареєстрованої декларації.

Інспекція, при прийнятті зазначених об'єктів в експлуатацію, розглядає справи про адміністративне правопорушення і накладає адміністративні стягнення відповідно до ст. 96, 97 КУпАП. Відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій усіх форм власності за правопорушення у сфері містобудування визначена Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування».

У разі прийняття рішення про реєстрацію, один примірник зареєстрованої декларації повертається замовнику будівництва, інший залишається в Інспекції. Дата реєстрації декларації є датою прийняття в експлуатацію об'єкта будівництва.

У тому випадку , якщо декларація подана чи оформлена з порушенням вимог, установлених «Порядком...», Інспекцією приймається рішення про її повернення та надсилається замовнику письмове повідомлення про прийняте рішення з обґрунтуванням причин.

Після усунення недоліків, що стали підставою для прийняття рішення про повернення декларації, замовник може повторно подати до Інспекції документи гідно з цим Порядком.

Форми заяви, декларації та звіту про проведення технічного обстеження наведені у додатках до «Порядку...», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 91 від 24.06.2011.

Зареєстрована декларація є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.

При наявності правовстановлюючих документів щодо об'єкта, який вводиться в експлуатацію, зареєстрована декларація є також підставою для внесення змін до технічного паспорта об'єкта, виготовленого бюро технічної інвентаризації.

Замовник зобов'язаний протягом семи календарних днів з дня прийняття в експлуатацію об'єкта подати копію декларації місцевому органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта для подання такими органами інформації про прийнятий в експлуатацію об'єкт до органу державної статистики.

З питань прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів звертатись до Інспекції ДАБК у Полтавській області (м.Полтава, вул.Гоголя,25, каб. №№63, 64) або до головних державних інспекторів відповідних районів області.

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.