Календар оновлень:

Події міста:03.12.2022, 14:30
Полтавцям до відома:02.12.2022, 16:12
Заяви прес-служби:02.11.2022, 16:52
Документи:01.12.2022, 02:00
 
Останнє оновлення: 03.12.2022, 14:30
ГородянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitorse-gov
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

15.12.2011, 11:26

25 липня 2011 року набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за № 91 від 24.06.2011, зареєстрований в Мінюсті України 11.07.2011 за №830/19568, «Про затвердження Порядку прийняття в експлуатацію індивідуальних (садибних) житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських (присадибних) будівель і споруд, прибудов до них, громадських будинків І та II категорії складності, які збудовані без дозволу на виконання будівельних робіт, і проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж».

Цей Порядок встановлює процедуру та умови прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, збудованих до 31.12.2009 без дозволу Інспекції ДАБК на виконання будівельних робіт, а також механізм проведення технічного обстеження їх будівельних конструкцій та інженерних мереж.

Віднесення об'єкта будівництва до тієї чи іншої категорії складності здійснюється проектною організацією і замовником будівництва.

Зазначений наказ діє до 01.01.2013, тобто заяву про введення об'єкта будівництва в експлуатацію можна подати лише до 31.12.2012.

Прийняття в експлуатацію об'єктів відповідно до вищезазначеного Порядку здійснюється безоплатно інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю протягом ЗО днів з дня подання заяви за наявності наступних документів:

два примірники заповненої декларації;

звіт про проведення технічного обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об'єкта з висновком про їх відповідність вимогам надійності і безпечної експлуатації;

засвідчені в установленому порядку копії:

документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, на якій розміщено об'єкт;

технічного паспорта, виданого бюро технічної інвентаризації.

Заява про прийняття в експлуатацію об'єкта підписується також співвласниками земельної ділянки та зазначеного об'єкта (у разі їх наявності).

Дані, зазначені у декларації, повинні узгоджуватись з документами, які подаються разом з нею. На кожній сторінці декларації замовник повинен поставити підпис та поставити печатку ( для юридичних осіб).

Замовник несе відповідальність за повноту та достовірність даних, зазначених поданій ним декларації, та за експлуатацію об'єкта без зареєстрованої декларації.

Інспекція, при прийнятті зазначених об'єктів в експлуатацію, розглядає справи про адміністративне правопорушення і накладає адміністративні стягнення відповідно до ст. 96, 97 КУпАП. Відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій усіх форм власності за правопорушення у сфері містобудування визначена Законом України «Про відповідальність підприємств, їх об'єднань, установ та організацій за правопорушення у сфері містобудування».

У разі прийняття рішення про реєстрацію, один примірник зареєстрованої декларації повертається замовнику будівництва, інший залишається в Інспекції. Дата реєстрації декларації є датою прийняття в експлуатацію об'єкта будівництва.

У тому випадку , якщо декларація подана чи оформлена з порушенням вимог, установлених «Порядком...», Інспекцією приймається рішення про її повернення та надсилається замовнику письмове повідомлення про прийняте рішення з обґрунтуванням причин.

Після усунення недоліків, що стали підставою для прийняття рішення про повернення декларації, замовник може повторно подати до Інспекції документи гідно з цим Порядком.

Форми заяви, декларації та звіту про проведення технічного обстеження наведені у додатках до «Порядку...», затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України № 91 від 24.06.2011.

Зареєстрована декларація є підставою для укладення договорів про постачання на прийнятий в експлуатацію об'єкт необхідних для його функціонування ресурсів - води, газу, тепла, електроенергії, включення даних про такий об'єкт до державної статистичної звітності та оформлення права власності на нього.

При наявності правовстановлюючих документів щодо об'єкта, який вводиться в експлуатацію, зареєстрована декларація є також підставою для внесення змін до технічного паспорта об'єкта, виготовленого бюро технічної інвентаризації.

Замовник зобов'язаний протягом семи календарних днів з дня прийняття в експлуатацію об'єкта подати копію декларації місцевому органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням об'єкта для подання такими органами інформації про прийнятий в експлуатацію об'єкт до органу державної статистики.

З питань прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів звертатись до Інспекції ДАБК у Полтавській області (м.Полтава, вул.Гоголя,25, каб. №№63, 64) або до головних державних інспекторів відповідних районів області.

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.