Календар оновлень:

Події міста:27.03.2025, 19:09
Полтавцям до відома:Сьогодні, 10:50
Заяви прес-служби:13.11.2023, 10:49
Документи:27.03.2025, 02:00
 
Останнє оновлення: 28.03.2025, 10:50
МістянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

08.07.2013, 08:03

Про небезпеку амброзії та методи її знищення

Амброзія полинолиста - вид трав'янистих рослин із родини Айстрових, батьківщина якої - Північна Америка.

Полинолиста амброзія належить до карантинних бур'янів, які наносять великої шкоди не лише сільському господарству, але й здоров'ю людини. Росте по шляхах, біля будинків та смітників, на пустищах, старих кладовищах, відвалах різних порід, залізничних насипах, у місцях, де порушений грунтовий та рослинний покрив (новобудови, довгобудови), у долинах річок тощо. Захоплює погано оброблені поля, городи, виноградники, баштани, сади, занедбані газони.

Амброзія полинолиста - це рослина заввишки 20 - 250 см, за зовнішнім виглядом схожа на коноплі, а за розмірами і формою листків нагадує полин гіркий (звідки і назва полинолиста), має міцну кореневу систему. Розрізняють дві форми амброзії: сірувата з червонуватими стеблами і дуже опушеними суцвіттями та зелена розсіяноопушена.

Розмножується амброзія насінням, яке утворює у великій кількості. Насіння зберігає схожість у грунті до 40 років. Коріння рослини проникає в грунт до 4 метрів, зневоднюючи і виснажуючи його. При середній густоті рослина забирає з одного гектару землі до 2 тисяч тонн води. Найбільш розповсюджена амброзія в агрофітоценозних (орних) утвореннях і на землях з порушеним природним трав'янистим покровом.

Цей бур'ян загрожує здоров'ю людей. Пилок амброзії викликає в людей захворювання на поліноз: спостерігається втрата працездатності, з'являється набряк слизових оболонок очей і верхніх дихальних шляхів, розвивається астма. Алергени, що містяться в листі, викликають дерматити. В пилку амброзії містяться особливі білки - антигени Е і К. Через слизову оболонку антигени потрапляють до лімфи і крові, спричиняючи захворювання. Цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня.

Враховуючи велику шкоду амброзії полинолистої як для сільського господарства, так і для здоров'я людей, боротьба з нею є одним з найважливіших завдань.

Щоб найефективніше боротися з амброзією полинолистою, насамперед, необхідно знати про неї таке: це однорічник, який розмножується тільки насінням; вегетуюча (яка ще не квітує) рослина для людини безпечна, на відміну від квітуючої. У вегетуючої рослини коріння слабше, отже, її легше вирвати. В жодному разі не слід допускати квітування амброзії. Доцільно виривати її з корінням. Скошування не допоможе, бо коли залишаться хоча б перші (найнижчі) листки, пагони розвинуться й обов'язково заквітують.

Досвід боротьби з амброзією показує: де вчасно та ретельно вирвано рослину з корінням, то в майбутньому з'являються лише поодинокі рослини, які знищити набагато легше.

Інспекція по контролю за благоустроєм, екологічним та санітарним станом міста виконавчого комітету Полтавської міської ради звертається до Вас, шановні мешканці міста! Немає поки що іншого шляху подолання даної проблеми, як усім разом вести боротьбу з цією злісною карантинною рослиною, знищуючи амброзію повсюди. Це треба робити негайно, доки цей бур'ян не квітує.

Відповідно до статті 22 Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення", органи виконавчої влади і місцевого самоврядування усіх рівнів, підприємства, установи, організації та громадяни зобов'язані утримувати надані в користування, чи належні їм на праві власності земельні ділянки або інші території, в належному санітарному стані згідно з санітарними нормами.

Тож поспішаймо, бо тільки ми з вами відповідальні за землю на якій живемо, за наше власне здоров'я, здоров'я наших дітей та онуків!

Начальник інспекції по контролю

за благоустроєм, екологічним

та санітарним станом міста М. Могілевцев


 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.