Календар оновлень:

Події міста:Сьогодні, 14:14
Полтавцям до відома:06.12.2024, 17:47
Заяви прес-служби:13.11.2023, 10:49
Документи:06.12.2024, 02:00
 
Останнє оновлення: 07.12.2024, 14:14
МістянамЦ Н А П Для юридичних осіб Для бізнесу та інвестора For foreign visitors
Петиція Публічна інформація Документи Місто Міська влада Події міста Приймальня Всі розділи
Полтава

Офіційний сайт Полтавської міської ради
та виконавчого комітету

Полтава — перлина України,
її історична і духовна скарбниця —
місто, в якому хочеться жити.

28.10.2016, 15:16

Кожний шостий може стати жертвою інсульту: Щоб не стати наступним – треба діяти зараз!
З таким гаслом звернулася Всесвітня Асоціація боротьби з інсультом до громадян планети.
Кожну другу секунду у світі у когось виникає інсульт, і кожну шосту секунду чиєсь життя переривається внаслідок інсульту.

Серед різних захворювань нервової системи розлади мозкового кровообігу в сучасному світі виникають дуже часто і не тільки в людей похилого віку. Загрозливий характер приймає помолодшання інсульту в Україні – це особи працездатного віку. За останні роки сталася революція в поглядах на інсульт, ця хвороба перестала бути невиліковною та в більшості випадків її можна попередити. Це стає можливим завдяки координації зусиль медиків, пацієнтів та їх рідних на всіх етапах боротьби з потенційно модифікованими факторами ризику інсульту, яка включає догоспітальний етап, госпітальний, відновне лікування і реабілітацію.

На жаль, ще й досі серед населення поширені помилкові уявлення про те, що розлади мозкового кровообігу у людей, які старіють, неминучі. А в повсякденному житті є немало прикладів, коли особи, які дожили до глибокої старості, не скаржаться на розлади мозкового кровообігу, зберігають розумові здібності, ясну пам’ять, творчий ентузіазм, енергію. Разом з тим ми, на жаль, є свідками того, коли в порівняно ще молодих іноді виявляються ознаки розладу мозкового кровообігу, рання втрата професійної і навіть загальної працездатності. Насамперед це стосується тих, хто зловживає алкоголем, курінням, порушує режим харчування, сну, відпочинку, тощо. Найпоширеніші судинні захворювання – артеріальна гіпертензія та атеросклероз.

Причинами розладів мозкового кровообігу є – артеріальна гіпертензія, атеросклероз, поєднання атеросклерозу з підвищеним артеріальним тиском, артеріальна гіпотонія, захворювання серця і порушення його діяльності, інфекційні та запальні захворювання судин, токсичне ураження судин, хвороби крові, травматичні ураження мозку і оболонок та інші.

Симптомами, які зумовлюють втрату працездатності хворих із залишковими явищами інсульту, майже завжди є порушення рухів і мови. Тому в лікуванні хворих з наслідками інсульту основну увагу слід приділяти саме цим порушенням.

Основним засобом реабілітації є вправи, спрямовані на ліквідацію наявного дефекту. Хворим з руховими порушеннями після інсульту призначають лікувальну гімнастику (вправи у спеціалізованих кабінетах лікувальної фізкультури в клініках і поліклініках, диспансерах, санаторіях під наглядом спеціалістів, а також самостійні заняття в домашніх умовах) і масаж кінцівок, функція яких порушена. Лікування хворих з порушенням мови передбачає спеціальні вправи і проводиться під наглядом логопеда. Ні в якому разі не потрібно забувати що всі призначення в індивідуальному порядку для кожного пацієнта повинен робити лікар.

Судинним захворюванням можна запобігти, особливо якщо відомі не тільки причини, але і умови, при яких вони виникають. Ці захворювання звичайно розвиваються поступово протягом тривалого часу. Якщо при перших ознаках хвороби вжити належних заходів, то можна затримати розвиток процесу і добитися відновлення ураженої функції. А коли хвороба з початкової стадії вже перейшла в стадію стійкого прогресування, тоді боротися з нею важче.

Недотримання режиму праці і відпочинку, перенапруження, невлаштований побут, хвилювання сприяють розладам мозкового кровообігу. Зміцненню нервової системи особливо допомагає правильна організація всього укладу життя, планомірне виконання поставлених перед собою завдань. Завдяки систематичним тренуванням людина розвиває здатність правильно в будь-яких ситуаціях реагувати на зовнішні подразнення, швидко заспокоюватись, бути завжди життєрадісною.

Втома, котра настає після тривалої і напруженої роботи, є своєрідним сигналом про те, що нервовим клітинам потрібний відпочинок, який оберігає їх від надмірного виснаження. Якщо під час напруженої роботи виникають сторонні подразники, то людина, хоч і вважає, що вона до них звикла, все-таки втомлюється від необхідності весь час стримувати, гальмувати реакцію на ці подразники. Раціонально організований відпочинок поліпшує працездатність. Цьому сприяє правильне працевлаштування, щоб праця людини відповідала її здоров’ю, нахилам, покликанню.

Для зміцнення здоров’я і підвищення працездатності необхідно щоранку робити зарядку. Особливо потрібні фізичні вправи людям розумової праці, особам похилого віку і всім тим, хто веде сидячий спосіб життя.

Дуже важливо дотримуватися режиму харчування. Споживання продуктів, багатих на вуглеводи, сприяє посиленню процесів гальмування, а харчів, багатих на жири, – веде до активізації процесів збудження. Правильно підбираючи відповідну дієту, можна впливати на обмін речовин, запобігати змінам у стінках кровоносних судин. Їжа повинна містити достатню кількість і в правильному співвідношенні білків, вуглеводів, жирів, мінеральних солей, вітамінів і води. Усі ці складові частини потрібні для організму.

Інсульт не вибирає облич, чинів, посад! Кожний з нас може стати жертвою інсульту і це стане персональною трагедію і трагедією для родини.

Подивіться у дзеркало – Ви побачите того, хто відповідає за те, щоб цього не сталося!

Міський невропатолог Юлія Матвієнко

 

До вашого відома

Ви можете отримувати оперативну інформацію з сайту Полтавської міської ради за допомогою RSS-каналу.